Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

1 hour ago, dovlagsi said:

Znači baterije su (uvek) krive! 

ma, to kao 400+ mile is more than almost anyone will use me podseća na onu gejcovu:

Quote

Bill Gates denies making 1981 comment about limits of RAM needs, despite popular legend. Here's the legend: at a computer trade show in 1981, Bill Gates supposedly uttered this statement, in defense of the just-introduced IBM PC's 640KB usable RAM limit: "640K ought to be enough for anybody."

sad vidim da on to kao demantuje ali svi znamo da je lažov!

Link to comment
Share on other sites

Posto se jednom zivi, sledece nedelje pada odluka

694276685_Screenshot2022-03-04at20_23_23.thumb.png.180a77b4af7fcbc9a3aa9b42802c2b6e.png1680285358_Screenshot2022-03-04at20_23_37.thumb.png.678a907fc9c7554069a89f746f768201.png

 

vs

 

636357239_Screenshot2022-03-04at20_22_43.thumb.png.279c883229893722773d2fe09d097d4d.png

 

Danas smo vozili mustanga, sutra i40, pa cu videti sta cu.

Verovatno ni jedan necu docekati, al nada umire poslednja!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa ide ko zmaj, u onom "unleashed modu" bas onako malo neprijatno ubrza. Normal mod isto ubrza kao munja, ali kad pustis gas vise se ponasa kao normalan auto - u unleashed koristi i regeneraciju, tako da kad pusis gas, koci dosta.

One pedal mode nisam probao.

Sve u svemu super je kul, ali iskreno E klasa koju sad vozim je ono neuporedivo bolja za voznju od mustanga. Mislim da se razumemo, ovo nema m od mustanga, vozi se laganica, standardni suv koji lepo izgleda i to je to, al eto ubrzava kao avion 😄

Tablet je super intuitivan, prosto je sve i lako, veliki plus mi je sto ima pokazivac brzine normalno napred.

A sto mislis da ne probam i40. Bio sam u salonu, sedeo, pogledao, deluje bas super.

i da Mustang volan malo vise trese od bmw5/e klase, ali opet zadivljujuce je miran tih na 120+. Ne oseca se.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

eeee a danas imas 640kB rama u daljinskom za klimu

rln 🙂

1 hour ago, f4ts0 said:

pa ide ko zmaj, u onom "unleashed modu" bas onako malo neprijatno ubrza. Normal mod isto ubrza kao munja, ali kad pustis gas vise se ponasa kao normalan auto - u unleashed koristi i regeneraciju, tako da kad pusis gas, koci dosta.

One pedal mode nisam probao.

Sve u svemu super je kul, ali iskreno E klasa koju sad vozim je ono neuporedivo bolja za voznju od mustanga. Mislim da se razumemo, ovo nema m od mustanga, vozi se laganica, standardni suv koji lepo izgleda i to je to, al eto ubrzava kao avion 😄

Tablet je super intuitivan, prosto je sve i lako, veliki plus mi je sto ima pokazivac brzine normalno napred.

A sto mislis da ne probam i40. Bio sam u salonu, sedeo, pogledao, deluje bas super.

i da Mustang volan malo vise trese od bmw5/e klase, ali opet zadivljujuce je miran tih na 120+. Ne oseca se.

bez ikakvog realnog rezona ali čitajući po netu i meni mustang od ova dva deluje kao bolji izbor. Ali šta god da izabereš na kraju nećeš pogrešiti! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Pa da rezon je “kad cu ako ne sad voziti mustang, midllife crysis”

jedino sto ovo nije mustang, a i ja nisam u srednjem dobu.

unutra je, bmw vs mustang - nebo i zemlja, al opet, videcu sta mi vise prija i sta je gaserskije.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, f4ts0 said:

 

😄

A sto mislis da ne probam i40. Bio sam u salonu, sedeo, pogledao, deluje bas super. 

osim što je najružniji auto rur certified, čini mi se da je dosta manji i od e klase i od 🐴 

tebi će rln biti problem da izgubiš neke benefite sadašnje e klase, to je i dalje vrhunski auto u nekim (bitnim) domenima

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

sto rece moj kolega "jebote necemo da uzmemo bmw 3 hibrid jer nam je "bljak" nakon a6,e200, bmw5, zasluzili smo da dobijemo otkaz i da nas posalju u rudnik."
Ili jos gore, da nam daju fiat 500L :tf:

meni je bmw i4 uzivo jako lep. Videcemo. Jeste, E klasa je iako ga niko ne uzima (Nismo arapi, haha taksista, joj deda zika i slicno), jedan divan auto za vozaca. Kao neki deda u udobnoj fotelji se covek oseca 😄


Plus klinci arapcici kako ljubomorno zagledaju i misle se "ovako cu i ja jednog dana"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

sto rece moj kolega "jebote necemo da uzmemo bmw 3 hibrid jer nam je "bljak" nakon a6,e200, bmw5, zasluzili smo da dobijemo otkaz i da nas posalju u rudnik."
Ili jos gore, da nam daju fiat 500L :tf:

 

Sto ne uzmes peticu onda, ili mora bas elektricni? U 4vorci imas manje mesta unutra nego u trojci btw, posebno elektricnoj, s tim sto izgleda 'sportskije'.

Link to comment
Share on other sites

prvo lep je.Drugo, udoban, cvrst, kvalitetan, lako se vozi, precizan - ne deluje losije od E klase, pasuje mi. Ne verijem da bi nekom debelom/krupnom bio ok.

A kako ide....pa vizili smo 2 sata naizmenice kolega i ja, malo su nam klecala kolena posle. Ne znam za ostale, ja ono nisam do sad osetio. Kad smo prvi put testirali 1-100 (na uzbrdici), kolegi je ispao telefon iz ruke kad sam zgazio

Ovo je standard mode, uzbrdicu vidis. Posle smo isto mesto ali u sport full mode probali. Neprijatno je bilo, ja stvarno nikad ono nisam osetio.

A dovoljno je velik za mene i moje, i jako je lep. Kazem, unutra je bas dobar i kvalitetan, nista ne fali.

 

6 hours ago, Johnn1e said:

A lol, pa u toj klasi nemas trenutno drugog izbora ako ti tesla ne dolazi u obzir? Ili sacekaj malo pa ce uskoro biti EQE.🙂

Mercedes je potpuno podbacio svojim SUV EV vozilima. Icu cu da probam CLA 250AMGe u pon/utorak, al cisto sumnjam da ce imati sta da ponudi pored i4, iako je stvarno volim mercedesa, i osecaj u voznji/ergonomiju

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis, a meni se ovaj elektricni E vise svidja od sadasnje E klase koja mi nema nikakvu liniju. Iznutra ovi novi mercedesi (S, C, EQS/E) imaju najmoderniji dizajn meni deluje, samo je opet stvar ukusa, nekome se svidja, nekome ne. CLA mi mozda i najbolje izgleda samo da je par santima duzi pa da ne deluje tako "nabijeno". 

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

ma vidi, meni je to sve isti kurac, ja gledam sta je najgaserskije od kola koja mi cisco da da uzmem. Da ja biram za svoje pare, vozio bih daciu 😄

Da mi te nove eqs nebuloze upadaju u budzet, uzeo bi ja to 😄

Ovde se najvise uzima tesla i to ono daleko najvise, ali kazu da je sad i4 krenuo da ih stize. Mislim u smislu na 3 tesle ode 1 bmw i4, ali i to je uspeh, posto je sve ostalo na nivou statisticke greske u odnosu na teslu.

Mene samo zanima sta ce biti kad ne bude vise fleet vozila (sluzbenih), kako ce se ovde sve raspasti 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...