Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

Prilično OK test, nekih da kažemo daily driver automobila.

 

i rezultati

image.thumb.png.9cafabd7b002c4014056f6462963a80b.png

 

Kia i Hyundai su mi skroz OK, verovatno bih i uzeo u razmatranje da kupujem 🙂 

 

Šta je problem imho, kada se istroši baterija, neki od automobila automatski uključe parking mod i ne mogu ni da se guraju ili šlepaju.

 

edit: a kod BMW se dobija zvuk "motora" koji je komponovao Hans Zimer 🙂

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

edit: a kod BMW se dobija zvuk "motora" koji je komponovao Hans Zimer 🙂

votafak :))

1 hour ago, manson said:

Šta je problem imho, kada se istroši baterija, neki od automobila automatski uključe parking mod i ne mogu ni da se guraju ili šlepaju.

 

kakva je ovo glupost :))

1 hour ago, manson said:

Kia i Hyundai su mi skroz OK, verovatno bih i uzeo u razmatranje da kupujem 🙂 

 

realno, od ovih trenutno dostupnih EV a da nije smart, Ioniq deluje najviše drugačije u odnosu na sve ... morao bih da odem do salona baš da vidim na šta liči uživo i kvalitet izrade iznutra. i verovatno se razočaram kad vidim plastiku 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 12/24/2021 at 8:51 PM, Lucky said:

ima i toga. mada na renegade taj lane assist je onako, on nešto tu krene kao da te vraća ali više ako ne oseti tvoj otpor na volanu, ako ima većeg otpora neće. postavi se pitanje čemu služi onda...

Kako to mislis? Pa zar nije taj sistem zapravo nastao da bi sprecio izletanje sa puta/trake kada vozac zaspi? Sto znaci da ima logike da nece da te vraca ako oseti da si "budan". Tek su kasnije poceli da taj sistem prodaju kao "pomoc u svakodnevnoj voznji" uz "look mom no hands" fore...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, togFU said:

Kako to mislis? Pa zar nije taj sistem zapravo nastao da bi sprecio izletanje sa puta/trake kada vozac zaspi? Sto znaci da ima logike da nece da te vraca ako oseti da si "budan". Tek su kasnije poceli da taj sistem prodaju kao "pomoc u svakodnevnoj voznji" uz "look mom no hands" fore...

mislim da su to različiti sistemi, koje možda mi pogrešno zovemo istim imenom - negde te vraća kad "zaspiš" a negde je samo asistencija koja radi "nešto" - posebno ako nema jasne načine da provali da si zaspao tipa neku kameru koja te snima ili šta god. ako sve beleži na tome koliko ti čvrsto držiš volan, onda to nije baš to. mene je npr vraćao nešto kao u traku kad držim volan jednim pristom ili sa dva na nekom ravnom putu pravom i tako nešto, tj. nije savršen. verovatno iz tog razloga osim ako nije maksimalno razrađen sistem stvarne detekcije da ćeš da izletiš pa te vrati ne smeju da ubace, jer bi samo napravili zbrku (zamisli da ti suvozač u'vati naglo volan i okrene na drugu stranu jer se istripovao da si odlučio da izađeš iz trake - pa ti povučeš na drugu stranu i ode sve k vragu).

9 hours ago, dovlagsi said:

lik probao da kroz preglede na jutjubu uzme pare za novi auto, jer su mu riknule batt na 10 god staroj tesli (gle čuda), mislim da je i uspeo. 

On 12/25/2021 at 4:14 PM, manson said:

neka, makar je imao dobru ideju, bolje nego da je samo plakao nad raspalom teslom :))

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, killYg0r said:

Rekao je u jednom trenutku bas za to da izgleda da uzimaju baterije od razlicitih proizvodjaca

pa ovo kao ono na mobilnim telefonima. bukvalno je pitanje koji ti je čip ili baterija zapao da znaš koliko će da traje.

pošto je jasno da neće ceo životni vek biti isti distributer baterije jelda.

Link to comment
Share on other sites

pitsnje za ljude koji su zapravo vozili teslu. Kako mozete da se naviknete da nemate brzinomer ili obrtomer ispred? Kako mozete da naviknete da stalno skrecete pogled u desno da vidite podatke o vožnji? 
Meni je to maltene dealbreaker, posebno jer ne vidim na desno oko u fullu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ja sam mislio da će biti daleko veći problem nego što je u praksi. bukvalno je na priordnijem položaju nego meni navigacija recimo.

plus da budem iskren ni ne gledam brzinometar u vožnji često.. po gradu već imam osećaj / druga kola kao meru.

ono što je meni zasmetalo je kad treba da ulaziš u X menija i podmenija za neke osnovne gluposti.

ja ti savetujem da šibneš kontakt najbližem dealeru njihovom, ja sam dobi auto na 24h bez ikakvih peripetija i followupa smaranja kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam teslu. Mene jebe par stvari :

1. Ne vidim na desno oko, pa mi je to jos veci cim.
2. Mnogo je ali mnogo ruzna tesla. Ne toliko spolja (napred je lepa) koliko iznutra - modeli 3 i Y
3. Nema taj ljakse vibe kao mercedes.
4. Menije i podmenije necu komentarisati. Mada verovatno se covek igra sa time prvih par dana, posle se smori i ne koristi ih

Mada, posto su nam sad povecali taksu na benzin/dizel, morace EV sledeci. Od 1 januara ce me mesecno 400 eura izlaziti taksa (eko) za kola.

Edited by f4ts0
  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, f4ts0 said:

tj 60 posto od 400, dakle 240 eura, da se ispravim 😄

  

i 240 je dosta, sa ovih 400 si me baš šokn'o - čekaj, mesečno toliko plaćaš jer šta, ne voziš EV vozilo nego benzin? i to nešto povezano sa firmom ili na individualnom nivou za stanovnike?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

i 240 je dosta, sa ovih 400 si me baš šokn'o - čekaj, mesečno toliko plaćaš jer šta, ne voziš EV vozilo nego benzin? i to nešto povezano sa firmom ili na individualnom nivou za stanovnike?

eko taksa. ne znam jel placaju ljudi kad kupe licni auto, ovo je lizing, i ovo sam placam, ne pokriva firma.

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, f4ts0 said:

eko taksa. ne znam jel placaju ljudi kad kupe licni auto, ovo je lizing, i ovo sam placam, ne pokriva firma.

daješ 3000eur godišnje više za eko taksu, pa to nema ni u danskoj ni singapuru :)) ceo lizing period od 4-5 godina, otplatiš još jedan auto 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...