Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

Elem, iskoči mi ovaj video pa sam skapirao da je lik zapravo dosta dobro objasnio sve ono što je Igora i još neke ovde malo zbunjivalo kod Plug-in hibrida

Zanimljivi delovi u tom kontekstu su na 4:20 i na 8:25. 

Interesantno je zapravo da se ne može desiti onaj scenario koji je Dovla pominjao a to je da ti crkne baterija i da ti se onda auto vuče kao mrtav konj jer je težak a nema snage za elektromotor. Jer on čim primeti da mu je baterija pri kraju će zapravo da krene da preusmerava više energije u punjenje baterije (i ofc da troši više) ali ćeš skoro uvek na raspolaganju imati svih 260 ili koliko već KS koje daju benzinski motor+elektromotor. Objasnio je i koji su to granični slučajevi gde baš neće moći da napuni valjano, tipa neka baš duga kontinuirana uzbrdica. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zwerko said:

Interesantno je zapravo da se ne može desiti onaj scenario koji je Dovla pominjao a to je da ti crkne baterija i da ti se onda auto vuče kao mrtav konj jer je težak a nema snage za elektromotor. Jer on čim primeti da mu je baterija pri kraju će zapravo da krene da preusmerava više energije u punjenje baterije (i ofc da troši više) ali ćeš skoro uvek na raspolaganju imati svih 260 ili koliko već KS koje daju benzinski motor+elektromotor. Objasnio je i koji su to granični slučajevi gde baš neće moći da napuni valjano, tipa neka baš duga kontinuirana uzbrdica. 

pa ne kapiram, priča lik sve vreme o tome i onda kad dođe do priče koliko troši po gradu i koliko traje baterija on kaže "e po gradu ako ga vozite kako treba plug in da se vozi onda troši malo". pa kakav je ovo review 🙂

ili je to negde pričao ranije pa sam ja preskočio?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, killYg0r said:

Jura mozda najjaci na toj sceni, na balkanu, lagano jede nase ljapane.

Zavisi na koju tačno scenu misliš? Zar nije Jura voditelj, mislim da iza njega stoji cela ekipa scenarista, snimatelja itd, pa se to emituje i na TV-u. Kao što je kod nas Alvirović? Kad smo kod Alvirovića, nekako se popravio on u poslednjih par godina, nije više smotan nekako...

I onda ne mogu da se porede njih dvojica koji su "profi" sa onim nesrećnicima tipa onaj auto analiza debilko, koji su jutjuberi klasični

 

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Lepo si razlozio na slojeve.

Jesu oni jedini iza kojih stoji ekipa ali mislim na celokupni "car review" dozivljaj u okruzenju.

Meni najvise prija neka izmedju prica, da ne bude profi u smislu da pricaju bukvalno od reci do reci sta im je uvoznik naredio ali da nisu ni auto analiza koji po 5 minuta objasnjava koje dugme za sta sluzi.

Alvirovic je i licno sebe i emisiju podigao na mnogo veci nivo nego do skoro kako su radili, dok su ostatak ekipe i dalje teletabisi koji nemaju kapacitete za nesto vise.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Zavisi na koju tačno scenu misliš? Zar nije Jura voditelj, mislim da iza njega stoji cela ekipa scenarista, snimatelja itd, pa se to emituje i na TV-u. Kao što je kod nas Alvirović? Kad smo kod Alvirovića, nekako se popravio on u poslednjih par godina, nije više smotan nekako...

nije više pod čeličnom rukom ćaleta koji mu govori kako šta da snima i koji je kontrolisao 99% cele produkcije :))

možda je to pomoglo malo 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, killYg0r said:

Jura mozda najjaci na toj sceni, na balkanu, lagano jede nase ljapane.

ima ok naših skroz, iDook, gotivim i Petrolheads, čak mi ni onaj Teestosteron nije toliko odbojan, iako fura priču fensi sam baja

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

Meni je autoanaliza cak onako simpa

polu debilan je decko a ima najvise pratilaca od cele srpske ekipe na YT

ali ima i zadruga : D

2 hours ago, Highl1 said:

ima ok naših skroz, iDook, gotivim i Petrolheads, čak mi ni onaj Teestosteron nije toliko odbojan, iako fura priču fensi sam baja

iDook iako ne izbacuje sadrzaj je ipak postavio neki novi nivo. Jos ako mu je ovo neka sestra onda GG : D


PH je gotivan ali su sad manje vise vlog varijanta u poslednje vreme i od kad su se posvadjali, nije isto gledati ih odvojeno.

Teestosteron je u nekom trenutku jako podigao nivo produkcije, kojom je i rekao da je poceo da se bavi profesionalno, ali sto kazes mu je i ego odleteo istog momenta. I dalje je gledljiv ali se prodao u smislu da uglavnom uzima sponzorisane klipove ili placene gde se vidi da mora da pomene sta su mu rekli.

Finalno je tu polovniautomobili ekipa, koja je unajmila Milosa Maksimovica da radi ozbiljan pregled ali su to i dobili. Prilicno stegnuto i genericki.

Link to comment
Share on other sites

polovniautomobili su mi dosta loši, to ne mogu da gledam. iDook ono, ejbiga, 2 klipa mesečno, ali su veoma kvalitetni (naročito sve ove koje je pravio o poršeima), a za PH nisam znao da su se posvadjali, jebiga
Sve skupa, kad si sabrao u komentaru, to znači da se slažemo da ima šta da se pogleda ipak, i da nisu baš toliki pajseri. Ali je Jure Šebalj ozbiljnija faca, to stoji

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ja gledam samo carwow, doug de muro-a i autogefuhl. 

iDook je kao "hajduk" jelde? Genijalno! 

Ona plava riba drži tst autosalon (tijana stefanovic), kao prodaju ekskluzivne automobile, neka veza sa topspeed-om i kulundzicem od ranije, pa valjda tako stižu fensi kola na yt 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Evo obradio je covek i temu elektricnog smarta i svojih utisaka

 

ajd da i ja odgledam jedan video sa youtube od početka do kraja!

fala kili.

110km tj. 100km koliko je i bila komunicirana cifra (naravno da je 160km nerealno koliko deklarišu) je sasvim ok za grad. Ja sam računao, oko 20-25km prelazim u toku dana, znači praktično cela radna nedelja, ne računam punjenje u međuvremenu ofc.

Ovo je velika istina za ovo što moraš da zoveš da te puste za punjenje, apsolutno kretenski koncept domaćih tržnih centara.

nisam znao da sam lerdi, ali evo, saznadoh i to 🙂

pomenuo je da mercedes može da izvrši kontrolu baterije, to je zanimljivo, izgleda da su konačno to krenuli da rade.

još jedan nekadašnji hejter smarta koi je konvertovan, ja sam zadovoljan!

p.s. to što ne znaju 'de da okače jakne u smartu nije smartov problem!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, killYg0r said:

Ako stavimo salu na stranu, koliko vidim ovo je najjeftiniji skroz elektricni auto, da moze da se nadje a da nije Linzda.

Za voznju samo po gradu i ko ima mogucnost kuci da se puni, ima logike da ga uzme.

 

naravno, samim tim je i odličan izbor jer polovnom EV vozilu brzo pada cena. Nov smart ovakav je tipa 25k ako ne i 30k, ali polovnjaci se već za godinu dve "prepolove" i onda ih kupiš kao ovaj lik za 13k od preko, a slična je cena i kod nas. Šta više neki je na oglasima prodavao kabrio EV za 14k 2020 godište ili tako nešto, do skoro.

Pričao sam sa ovima iz V8 (koji su očigledno bleda senka onoga što su pre bili, sudeći po ponudi i tome gde rade, ali ajde sad) oni su se praktično skroz prešaltali samo na Smart EV. Uvoze ih preko licitacija, tj. licitiraju pa te na kojima pobede uvoze i samo njih prodaju i kao ide im ok. Ne "lageruju" ih predugo, uvek imaju 2-3 i oni relativno brzo odu.

Imaš u sličnom cenovnom rangu da nađeš Zoe Reno, koji bi trebalo da ima veći range, ali ne znam kako šljaka generalno.

Link to comment
Share on other sites

Reno ima za ceo segment mimo twinga (kapiram zbog iste platofme kao forfour) tu foru sa iznajmljivanjem baterije, tako da ubija svaki potencijalni plus koji bi imao inače.

Ja bi i pored razlike od više hiljada evra uzeo po gradu smarta nego pingping, jer kad te opali prvi SUV batica čak i pri 50km/h će biti itekako razlike. Čingčong varijante su mi nekako više za ruralnije sredine gde nemaš nekog prometa a furaš dnevno X kilometara.

Inače ev polovnjacima cena pada do trenutka kad cena baterije stiže cenu auta, tako da imaju overall veću nego klasični automobili.

Edited by Junkie
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Junkie said:

Reno ima za ceo segment mimo twinga (kapiram zbog iste platofme kao forfour) tu foru sa iznajmljivanjem baterije, tako da ubija svaki potencijalni plus koji bi imao inače.

Ja bi i pored razlike od više hiljada evra uzeo po gradu smarta nego pingping, jer kad te opali prvi SUV batica čak i pri 50km/h će biti itekako razlike. Čingčong varijante su mi nekako više za ruralnije sredine gde nemaš nekog prometa a furaš dnevno X kilometara.

Inače ev polovnjacima cena pada do trenutka kad cena baterije stiže cenu auta, tako da imaju overall veću nego klasični automobili.

ma kakvi čingčing i ostlai kineski brendovi, to nikad ne bih ni uzimao ne samo zbog sigurnosti koja je svakako primarna već i zbog opšteg izgleda i same izrade. 

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam ovaj klip i sada mi je još manje jasno zašto vam je ovaj iDook nešto kao ok domaći Youtuber, bukvalno mi onaj mučeni iz Auto Analize deluje da daje bolje informacije. 

Ono što mi je ovde najviše zasmetalo jeste što je potpuno zanemario najveći problem sa polovnim EV automobilom - baterija. Bukvalno je jedna rečenica bila "bateriju možete proveriti u Mercedes servisu", a sve vreme potencira kako održavanje ne postoji. I ok, fakat ne postoji zamena ulja i sl, ali brate kad ti crkne baterija su ono bukvalno u varijanti da baciš ceo auto :) tako da bih rekao da je to poprilično značajno istražiti u smislu videa koji je cost/benefit kupovine električnog Smarta. Vidim ono da neki ludaci na polovnim automobilima prodaju Smartove sa neispravnom baterijom za 3.5-4.5k eur što u prevodu znači da je zamena baterije bar 7-8k eur (ovo je stariji model), što svakako nije baš mali trošak :) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Zwerko said:

Pogledao sam ovaj klip i sada mi je još manje jasno zašto vam je ovaj iDook nešto kao ok domaći Youtuber, bukvalno mi onaj mučeni iz Auto Analize deluje da daje bolje informacije. 

Ono što mi je ovde najviše zasmetalo jeste što je potpuno zanemario najveći problem sa polovnim EV automobilom - baterija. Bukvalno je jedna rečenica bila "bateriju možete proveriti u Mercedes servisu", a sve vreme potencira kako održavanje ne postoji. I ok, fakat ne postoji zamena ulja i sl, ali brate kad ti crkne baterija su ono bukvalno u varijanti da baciš ceo auto 🙂 tako da bih rekao da je to poprilično značajno istražiti u smislu videa koji je cost/benefit kupovine električnog Smarta. Vidim ono da neki ludaci na polovnim automobilima prodaju Smartove sa neispravnom baterijom za 3.5-4.5k eur što u prevodu znači da je zamena baterije bar 7-8k eur (ovo je stariji model), što svakako nije baš mali trošak 🙂 

Zaboravio sam da pomenem, jel ovaj lik samo meni isti @Trooper ili još nekome? 🙂

sa strane kvaliteta, ne znam, nisam merodavan jer nisam pogledao dalje od jednog ovog klipa, možda ga gotive jer ima ovaj AMA tj. Q&A deo, ili prosto tako neobavezno priča o kolima, ko bi ga znao.

činjenica da (potencijalno) mercedes radi servis znači da važi ona garancija od 8 godina što za auto 2019 godište je sasvim ok da si siguran narednih 5-6 god.

ovi polovnjaci iz hrvatske što si linkovao ja ne znam šta je tu fora i ko bi to kupio, za 4500 praktično neispravan auto kupuješ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...