Jump to content

Da li je vazduh stvarno zagađen ili je izmišljotina?


Recommended Posts

Najjače mi je što je monk bio strpljiv do bola, stavljao neku tablicu ispred njih i pomagao im da ustanu ili bio neutralan, dok mu ovaj nije bacio tablicu par puta i onda ga je monk blastovao u blato, ahahahah kakva karmička poezija od snimka, oplačem svaki put kad pogledam [roflmao]

  • Like +1 1

...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koliko je realno nemam pojma, ali kao možda se makar nešto radi:

Quote

 

До скоро највећа неуређена депонија у Европи, у Винчи добила је нов изглед. Уместо да се, као што се то ради већ деценијама, само гомила отпад, од њега ће се добијати енергија. У новом постројењу почело је спаљивање отпада, а од јуна ће радити пуним капацитетом. Обавеза Града Београда је да унапреди систем рециклаже, јер се сада рециклира свега два одсто комуналног отпада.

Сваког дана у Винчу стиже око 600 камиона комуналног отпада. Ту је већ наслагано више од десет милиона тона отпада. Депонија, која је постала својеврсна еколошка бомба, биће санирана и прекривена зеленилом. У новом постројењу ће се спаљивати 340.000 тона отпада годишње на температури од 800 степени.

"Снабдеваћемо десет одсто београдских домаћинстава топлотном енергијом и пет одсто домаћинстава електричном енергијом", каже директор предузећа "Бео чиста енергија" Мицуаки Харада.

 

ajde što su osnovali još jednu firmu "beo čista energija" ali ako ništa imam velika očekivanja jer je direktor preduzeća neki @Dule_smor zemljak! :))

Quote


Спаљиваће се 60 одсто мешаног комуналног отпада. Локалним планом управљања отпадом у Београду предвиђено је повећање стопе рециклаже.

"Тренутно постављамо судове за примарну селекцију у индивидуалним домаћинствима. Делимо две канте, једна већ постоји, зелена, док је друга плава", напомиње Александар Ћирић из Сектора за управљање отпадом у Секретаријату заштите животне средине града Београда.

Како додаје, плава ће се користити за суву фракцију у деловима Београда где је колективни смештај, односно, у зградама. Постављаће се подземни и надземни контејнери као што су рециклажна острва, каже Ћирић.

У Европи има око 500 спалионица отпада из којих се добија енергија. Много више отпада се рециклира него што се спаљује.

Од мешаног комуналног отпада добијамо електричну и топлотну енергију тако да имамо електричне енергије довољно за нашу творницу, а вишак иде у мрежу, каже Томаж Брицељ из љубљанског Регионалног центра за прераду.

Само у Јапану постоји 1.200 спалионица отпада. Норвешка на пример нема више депоније јер се сав отпад искористи. У Копенхагену, једном од три најчистија европска града на врху спалионице отпада је скијашка стаза.

 

nemam pojma koliko je ovo primenjivo kod nas ali ajde videćemo. čak i ako ovi urade sve šta treba, u domenu edukacije ljudi treba još duplo toliko 🙂

u onom čep za hendikep redovno ubacuju kese, celofan, karton, imam na ćošku kao reciklažni kontejner koji je zapravo kontejner za sve živo, a onaj što je podeljen na četiri kao staklo, karton tu tek ko zna šta sve nema.

ima i blizu kao "kontejner" za staru garderobu, kapiram da je i on kontejner za sve.

Link to comment
Share on other sites

Zeznuto je što niko nema pojma šta se reciklira. Kad sam uzimao plavu kantu, tip rekao "može sve suvo, nemoj samo šoferku i tako neka ludila". Onda mi đubretar kaže da se sve to baca, i dao mi mnogo stroži kriterijum (npr. samo PET od plastike).

Inače ideja sa pretvaranjem Vinče u park nije naučna fantastika. Postoje primeri gde su deponije hermetički zatvarane i prekrivane zemljom. Samo na par mesta bi bili stavljene cevi koje bi izbacivale metan, i taj metan bi bio konvertovan u el. energiju.

Npr.nekadašnja najveća deponija na planeti

https://www.nycgovparks.org/park-features/freshkills-park/about-the-site

Link to comment
Share on other sites

Bio malo na pesacenju po kablaru.

Slikano sa vrha prem Cacku je ovo sto izgleda tamno braon kao iznad Mordora, a ova druga je slikano na suprotnu stranu.

 

 

35DF403D-4C3F-4F99-B456-D40A17D5D402.jpeg

68FF7BF0-A7AE-4780-BB45-B635EECE01B1.jpeg

Evo i panorama

 

 

4DC61A8A-FD78-430B-9059-8960A165AAA1.jpeg

  • Like +1 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Lucky said:

pa lepo si se pop'o da ti ja kažem 🙂

samo ja nešto ne volim ovako kad je ovo vreme zimsko sve onda bude ovako nešto sivo, tamno, crno ... nekako je bolji ugođaj kad malo ozeleni 🙂

Jeste, al onda bude mnogo vruce kad se pentras, ja vise volim kad je malo iznad nule. Mozda 3,4 stepena. I tad ides sa kratkim rukavima.

U svakom slucaju, okacih da se vidi razlika u vazduhu fde su gradovi i tamo gde nisu.

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, absolute said:

Jeste, al onda bude mnogo vruce kad se pentras, ja vise volim kad je malo iznad nule. Mozda 3,4 stepena. I tad ides sa kratkim rukavima.

U svakom slucaju, okacih da se vidi razlika u vazduhu fde su gradovi i tamo gde nisu.

 

e pa dobro, to je poznato. ako i nekom nije, one fotke kad je krenuo kovid pa niko nije vozio kola dva meseca svugde u svetu su dosta toga pokazale 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam pod koju kategoriju zagađenja ovo spada, ali bazdi u celom gradu nešto. Ja sam mislio da je nešto "do mene" kad sam se spustio dole na auto put, ali čujem posle na radiju da ljudi javljaju da je isto i na Vidikovcu i Košutnjaku i Šumicama itd. Dal je Kemtrejls ili neka toplana krenula da se greje na gume, pojma nemam 🙂

Link to comment
Share on other sites

Последњег дана фебруара сам трчао увече, иначе  трчим ујутру. Рута ми је преко Батајничког, ка Дунаву и назад. Тачно како приђем на 1 км насељу Беларица осетим промену квалтитета вадуха. 
Од финог свежег ваздуха, крај реке, исти добије мирис, боју и укус буквално не може да се дише како се прилази насељеном месту.
Ем што је био низак притисак ем што ложе ја ево не знам шта...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

:c

Katastrofa.

 

Ja krenuo da se spremam pomalo za ovu trku na Durmitoru. Isto sam primetio da je uveče gore nego ujutru.

Pogotovo kad su vedri dani bez vetra i bez kiše.

 

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SATAN said:

Идеш на Дурадор? Ја се још либим 🙂 

 Što bre. Ja idem logikom ako krepam negde na pola, prošetaću do kraja 😄

Barem da vidim Durmitor, sto puta sam prolazio, a nikad nisam bio gore. Bio bi 3 dana taman tamo. Jedan dan pre trke i dan posle trke.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, SATAN said:

Ем што је био низак притисак ем што ложе ја ево не знам шта...

mi imamo kod firme neke dve kuće koje lože zimi, praktično ne može da se diše kad je aktivno loženje a vetar nanosi na tu stranu. 

ajd kao firma pa nije neko tu ceo dan, ali ja ne znam kako ovi što su iznad što žive tu zapravo mogu da žive sa tim 24/7.

15 hours ago, absolute said:

Barem da vidim Durmitor, sto puta sam prolazio, a nikad nisam bio gore. Bio bi 3 dana taman tamo. Jedan dan pre trke i dan posle trke.

ja bio baš letos, super je, pogledao sam sad kuda ide trka i prolazi sve što treba. ali 3 dana gore jeste dovoljno 🙂 osim ako nisi neki da baš voli da pešači i istražuje itd, onda sigurno ima još koji dan da se doda, ali mimo toga je više nego dovoljno. taman malo hladnije nego na nižim delovima leti, malo cimanje put do tamo i od tamo, ali ajde, ima i šta da se pojede! :))

18 hours ago, absolute said:

Ja krenuo da se spremam pomalo za ovu trku na Durmitoru. Isto sam primetio da je uveče gore nego ujutru.

 

trčanje napolju po ovakvom zagađenju stvarno mi deluje kao nezdrava aktivnost 😞 nisi ti kriv, a ne znam ni gde bi trčao inače, nego samo kažem 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma. Vazduh ne može da se menja.

Aj kad prestane grejanje je bolje, između aprila i oktobra je ok. Al zato između, baš ume da bude katastrofa.

Mi imamo isto neku zgradicu niz ulicu koja se greje na neka govna. Bukvalno crni dim kulja.

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, absolute said:

Nemam pojma. Vazduh ne može da se menja.

Aj kad prestane grejanje je bolje, između aprila i oktobra je ok. Al zato između, baš ume da bude katastrofa.

Mi imamo isto neku zgradicu niz ulicu koja se greje na neka govna. Bukvalno crni dim kulja.

 

pa ne može da se menja ali kao aktivno trčiš po dimu od paljenja guma ... sigurno nije baš zdravo ... jbg, ali znam, nema alternative osim da trčiš "unutra" ili da cepaš kolima do ne znam, Avale, pa tamo 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam delimično zbog toga (vazduha) uzeo tu gejmifikovanu spravu za bajs unutra i moram priznati da sam baš zadovoljan iako je realno dosta skupa. Ipak bitniji je razlog bio što sam stalno imao utisak da će neki pijani vozač da me pokupi na starom obrenovačkom putu kad vozim oko 22-23h pa je bezbednost prevagnula 😄 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...