Jump to content

Da li je vazduh stvarno zagađen ili je izmišljotina?


Recommended Posts

Pa i ovaj xiaomi 3h resi se tih mirisa iz kuhinje.. Ako ga stavim u kuhinju.. Jedino je verujem problem ako se non stop kuva i gomila mirisa onda se verujem filter "usmri".... Ali ja tih problema nemam jer ono kuvam dva puta nedeljno u proseku...

 

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

ne znam, ne mogu da se otmem utisku da nešto izmišljaju, mislim, sad imaju one naočare sa kojima brže razmišljaš (znam da im je to slogan ali opet) pa onda onaj jonizator vazduha što ga nosiš oko vrata ... otkud znam, sve mi to weird. ajd' posuđe možda i jeste kvalitetno, ali sad sam bacio oko na sajt i vidim da je set posuđa 200.000 dinara? 🙂 Šta radi to posuđe za 200k? 

Traje ceo zivot 🙂

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 12:27 PM, Jose Jimenez said:

 imaju i one čuvene slike Los Anđelesa 70ih, samo neboderi koji izbijaju iz beskrajnog smoga. I to je ono što nam je potrebno da bi se rešio problem zagađenja - sveobuhvatna izmena regulativa koja je izvedena u SAD 70ih i u Kini pre 10ak godina, i njihova sistematska primena.

https://www.kcet.org/history-society/how-los-angeles-began-to-put-its-smoggy-days-behind

Nisam bio upoznat sa tim da je i LA imao istih problema davno mada me ne cudi. Govna su to izvezla na istok i resila sebi problem a ukanalili druge. Mi nemamo koga da ukanalimo pa cemo se trovati decenijama. Slazem se sa tobom generalno medjutim sam ja tvrdjeg stava. Vlast ce preduzeti nesto tek kad doteramo cara do duvara a to mozda ne bude ni za zivota nase dece. Kao sto si primetio npr. sa alfatoksinom samo su povecali toleranciju, a isto uradili i sa zagadjenim vazduhau i retardi to masovno gutaju a danas hvala bogu sve moze da se proda ako se na pravi nacin izreklamira ili gurne kinta u dzep. Tako da tvoja zelja za sveobuhvatnom izmenom regulativa pada u vodu pogotovo ako uzmes u obzir da smo upravo poceli da uvozimo medicinski otpad iz EU, a da svaka regulativa moze biti promenjena onako kako caru odgovara.

Kili cepa svoju novu mazdicu, baca ga na only fans rave i siri frust po ruru. Dz koja iz nekog podruma u Kini edukuje druge sta je ispravno a sta ne. Laki cita komsijske portale i pokusava da se infiltrira a najveci problem mu je koji topik da splituje. Kozura lik koji pokusava da bude najveci retard na forumu, kojeg hrani i izdrzava EU i koji ceka rasplet situacije u Ukrajni da ga ispolivamo kad Rus useta u Kijev ili Overkind koji se izvinjava u svakom postu kada ima drugacije misljenje jer nece da uvredi retarda. Svi su manje vise obezbedjeni stambeno i gruvaju dobre plate pa ih nesto zabole da talabasaju. Ti nisi takav, nisu ni drugi i to je to... Dokle god ljudi budu furali moto mir, cvece i zajednistvo... pravda za muslimane i jednakost medju polovima a retarde ne budu tretirali kao retarde stvari se nece promeniti na bolje. Evo Kozura npr. je odvalio glupost sa osiromasenim uranijumom i da se moze drzati na stocicu i umesto da bude poliven, dobio je od odballa "vrati se u 7 razred" umesto da ga je odvalio ko Spanac Dendea... Znam da oddball nije u tom fazonu, ali je nekad takav stav potreban da bi se ogranicila tudja glupost. To treba raditi na dnevnom nivou svakom ko je retard dok se ne vrate na fabricka podesavanja i to je to. Zabluda je da je zapad nesto pametniji od nas i zemalja treceg sveta. Pokorili su pola sveta i zive na tudjim resursima 

  • Sad 2
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 4

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Nisam bio upoznat sa tim da je i LA imao istih problema davno mada me ne cudi. Govna su to izvezla na istok i resila sebi problem a ukanalili druge. Mi nemamo koga da ukanalimo pa cemo se trovati decenijama. Slazem se sa tobom generalno medjutim sam ja tvrdjeg stava. Vlast ce preduzeti nesto tek kad doteramo cara do duvara a to mozda ne bude ni za zivota nase dece. Kao sto si primetio npr. sa alfatoksinom samo su povecali toleranciju, a isto uradili i sa zagadjenim vazduhau i retardi to masovno gutaju a danas hvala bogu sve moze da se proda ako se na pravi nacin izreklamira ili gurne kinta u dzep. Tako da tvoja zelja za sveobuhvatnom izmenom regulativa pada u vodu pogotovo ako uzmes u obzir da smo upravo poceli da uvozimo medicinski otpad iz EU, a da svaka regulativa moze biti promenjena onako kako caru odgovara.

Kili cepa svoju novu mazdicu, baca ga na only fans rave i siri frust po ruru. Dz koja iz nekog podruma u Kini edukuje druge sta je ispravno a sta ne. Laki cita komsijske portale i pokusava da se infiltrira a najveci problem mu je koji topik da splituje. Kozura lik koji pokusava da bude najveci retard na forumu, kojeg hrani i izdrzava EU i koji ceka rasplet situacije u Ukrajni da ga ispolivamo kad Rus useta u Kijev ili Overkind koji se izvinjava u svakom postu kada ima drugacije misljenje jer nece da uvredi retarda. Svi su manje vise obezbedjeni stambeno i gruvaju dobre plate pa ih nesto zabole da talabasaju. Ti nisi takav, nisu ni drugi i to je to... Dokle god ljudi budu furali moto mir, cvece i zajednistvo... pravda za muslimane i jednakost medju polovima a retarde ne budu tretirali kao retarde stvari se nece promeniti na bolje. Evo Kozura npr. je odvalio glupost sa osiromasenim uranijumom i da se moze drzati na stocicu i umesto da bude poliven, dobio je od odballa "vrati se u 7 razred" umesto da ga je odvalio ko Spanac Dendea... Znam da oddball nije u tom fazonu, ali je nekad takav stav potreban da bi se ogranicila tudja glupost. To treba raditi na dnevnom nivou svakom ko je retard dok se ne vrate na fabricka podesavanja i to je to. Zabluda je da je zapad nesto pametniji od nas i zemalja treceg sveta. Pokorili su pola sveta i zive na tudjim resursima 

FATA: Speedrun edition 😄

U nedelju protest na Andrićevom vencu, ko hoće malo da talasa

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Spaseni smo!

Quote

 

РЕРИ: Виши суд наложио ЕПС-у да смањи емисије сумпор диоксида у термоелектранама
Виши суд у Београду донео је првостепену пресуду у корист Регулаторног института за обновљиву енергију и животну средину (РЕРИ) и наложио "Електропривреди Србије" (ЕПС) да смањи емисије сумпор диоксида у термоелектранама због њихове опасности по здравље људи и животну средину, саопштено је из те организације.

Суд је констатовао да је покретање парничног поступка био једини преостали правни инструмент да се заустави даља опасност по здравље људи и животну средину, наводи се у саопштењу.

ЕПС је још од јануара 2018. био дужан да смањи емисије сумпор диоксида из својих постројења, у складу са Националним планом за смањење емисија (НЕРП), на који се Србија обавезала ратификовањем Споразума о оснивању Енергетске заједнице, наводи РЕРИ.

РЕРИ истиче у саопштењу да су само током 2018. и 2019. године, термоелектране "Никола Тесла" и "Костолац" емитовале шест пута веће количине сумпор диоксида од дозвољених, а прекорачења су се наставила и наредних година.

 

 

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...