Jump to content

Da li je vazduh stvarno zagađen ili je izmišljotina?


Recommended Posts

43 minutes ago, qwert00 said:

Bitna je i kosava da dune... Da se malo zagadjenje razidje.... Ali bice ovo duga zima po mnogim stvarima izgleda...ne samo po ratu 🙂

ujutru kad prelazi čovek most ka nbgd kao da ulaziš u horor film, ništa se živo ne vidi, mogu da zamislim kako je direktno pored reke itd. 

ostaje samo pitanje dal je to sve magla ili ima i zagađenja ili je sve zagađenje :))

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2022 at 11:28 PM, Jose Jimenez said:

Dobre vesti za ekonomiju! Napravljen dil sa EU da se svakog dana uveze po 1.000 tona opasnog i neopasnog otpada, koji će se paliti i skladištiti u Srbiji. Najverovatnije na obodu Šapca, blizu stambenog naselja i sportskog centra.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/u-kom-gradu-u-macvi-ce-se-skladistiti-otpad-iz-cele-evrope

a pa cek malo

na tom istom mestu je prvo obnovljena proizvodnja vestackog djubriva pre 15 godina, i direktno nas oplemenjuje iz dimnjaka, 500 m od najveceg stambenog naselja, na samom u lazu u Sabac

onda se narod bunio bunio, i dobio merenje vazduha od sns repbulickih vlasti, napravljen pritisak i zamenjeni filteri, nekako se prodisalo na kratko, u medjuvremenu se desava da sns dolazi i u Sabac, i smrad ponovo krece po gradu 🙂 I ne samo to, nego i ovo sada. Unistavanje medicinskog otpada je nesto najopasnije za coveka i zivotnu sredinu.  Predvidjeno je da se u istoj firmi koja je lazirala svoje zagadjenje grada, koja je ubedjivala narod da iz dimnjaka izlazi vodena para, dok svi mi zatvaramo prozore danju i nocu, e pa ona je dobila tender za skladisti 120.000 t takvog otpada pored save, na 500 m od zgrada i da ga onda transportuje u svoju spalionicu u Prahovu (koja jos nije izgradjena). Sve to za novodno 10 miliona eur. Ako se malo raspita, takav posao je tezak oko milijardu eur godisnje, al nema veze (unistavanje medicinskog otpada iz EU)

Firma koja je dobila taj posao, vuce korene od djindjica i ruze mu, i pokojnog DSa. trenutna vrednost imovine firme je 400 miliona.

 

anyway jbt koja je vama guzva u BG-u u tom najgorem spicu radnim danom. Godinama sam to uspesno izbegavao, i zaglavio se juce, auh. Pa nije cudo sto vam je vazduh zagadjen, kakvo bre grejanje, kakva industrija. Posle sat vremna kod arene, one filtere vazduha iz auta komotno da koristis kao hemijsko oruzje i da ga bacis na neprijatelja iz aviona. Sokiran sam, najblaze receno🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Jose Jimenez said:

Sad bar znamo zašto je toliko skup kvadrat Beograda na Vodi - dobiješ luksuz da si iznad smoga 😄

 

nažalost ona istraživanja su pokazala da nisi nešto bolje prošao ako si na visini 🙂

možda ovi što su kupili nisu to pročitali 🙂

58 minutes ago, Jose Jimenez said:

@FATA imaju i one čuvene slike Los Anđelesa 70ih, samo neboderi koji izbijaju iz beskrajnog smoga. I to je ono što nam je potrebno da bi se rešio problem zagađenja - sveobuhvatna izmena regulativa koja je izvedena u SAD 70ih i u Kini pre 10ak godina, i njihova sistematska primena.

uzeli i proglasili sve to za "june gloom" i sad to nije zagađenje nego oblaci :))

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Климатолог, професор Владимир Ђурђевић каже за РТС да је смог сивкасте боје, а права магла, која се ретко виђа у градовима, је снежно бела. Магла, према његовим речима, не може да буде последица загађења, али је, додаје, трик у томе што одговарајући метеоролошки услови који доводе до значајног пораста загађења, уједно доводе и до магле.


 

a evo i agencije za zaštitu životne sredine:

Quote

 

Прекорачења концентрација суспендованих честица ПМ10 током у последња два дана измерена су у Беочину, Београду, Смедереву, Ваљеву, Крагујевцу, Косјерићу, Поповцу, Чачку, Ужицу, Нишу, Новом Пазару, Панчеву и Пироту.

"Узимајући у обзир да је од укупне емисије ПМ10 суспендованих честица, емисија пореклом од индивидуалних ложишта и топлана топлотне снаге мање од 50 мегавата, на годишњем нивоу 65 процената, као и да је емисија ПМ2,5 суспендованих честица из истих извора 80 процената, важно је због заједничког циља – унапређења квалитета ваздуха, подићи свест по питању избора енергената", наводи се у саопштењу.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJAPEH8 said:

Iscitah ceo topik, ali nigde ne nadjoh koji preciscivac uzeti? Za prostor od 120m2? Neka preporuka?

kako bre, pa pisali smo o tome milion puta.

većina onih koje znam je uzela Xiaomi, pošto je to dosta velika kvadratura onda definitivno onaj veći ako se ne varam to bi trebalo da je onaj 3H ili možda Pro H - mislim da on pokriva tipa 60 kvadrata tako da će ti svakako biti potrebna dva.

U međuvremenu se pojavili i IKEA ne znam kakvi su ali su fino dizajnirani, ima i ovaj u obliku stočića, možda da se malo raspitaš oko toga - https://www.ikea.com/rs/sr/cat/preciscivaci-vazduha-i-filteri-49081/

Dosta ljudi hvali Philips i ima onaj još jedan blue nešto kako se zove sad mi stade mozak, imaju ga kumovi i zadovoljni su.

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 11:49 AM, DJAPEH8 said:

Neka preporuka?

Imam dva Xiaomi - onaj najveći Pro H i najmanji 3C. Imaju senzore i reaguju kada god je veće zagađenje, ako su u automatskom modu pojačavaju brzinu ventilatora tj količinu pročišćenog vazduha. Često i po ambulantama vidim ove Xiaomi, jbg, odnos cene i kvaliteta 😉

Mislim da su oni Zepter najbolji, ali koštaju 700-800€+

  • Like +1 1

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kozurik said:

Imam dva Xiaomi - onaj najveći Pro H i najmanji 3C. Imaju senzore i reaguju kada god je veće zagađenje, ako su u automatskom modu pojačavaju brzinu ventilatora tj količinu pročišćenog vazduha. Često i po ambulantama vidim ove Xiaomi, jbg, odnos cene i kvaliteta 😉

Mislim da su oni Zepter najbolji, ali koštaju 700-800€+

ma i xioamijem je prepravljeno tržište pa ih i najviše njih nudi.

za Zepter nemam pojma, sa njihovim proizvodima sam uvek kao da su neka izmišljotina i da to ništa ne valja što prave 🙂

20 hours ago, Nek' said:

Taj trenutak, nigde na sajtu ne pisu osnovne informacije

nema na sajtu da se skine uputstvo za upotrebu pa unutar njega? tj. dokumentacija. nisam proveravao, nagađam.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

za Zepter nemam pojma, sa njihovim proizvodima sam uvek kao da su neka izmišljotina i da to ništa ne valja što prave

Znam, i meni su uvek Zepter proizvodi delovali kao naduvana priča i vazda precenjeni, ali nikada nisam ništa njihovo ni imao. @absolute ima više ličnog iskustva sa Zepterom pa može da priča o tome.

A za njihov prečišćivač mogu da potvrdim da vazduh jeste drugačiji tamo gde se koriste - burazer ima i u stanu i u ordinaciji i osetno je drugačije kad uđem kod njega. Pored čišćenja vazduha ima i tipa jonizator, ovlaživač i šta sve ne. ALi i košta mnogo. 

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kozurik said:

Imam dva Xiaomi - onaj najveći Pro H i najmanji 3C. Imaju senzore i reaguju kada god je veće zagađenje, ako su u automatskom modu pojačavaju brzinu ventilatora tj količinu pročišćenog vazduha. Često i po ambulantama vidim ove Xiaomi, jbg, odnos cene i kvaliteta 😉

Mislim da su oni Zepter najbolji, ali koštaju 700-800€+

Bukvalno isti setup imam i potpisujem sta ovaj covek kaze!

image.thumb.png.eec41a67ef05b350622af9836216282b.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kozurik said:

Znam, i meni su uvek Zepter proizvodi delovali kao naduvana priča i vazda precenjeni, ali nikada nisam ništa njihovo ni imao. @absolute ima više ličnog iskustva sa Zepterom pa može da priča o tome.

A za njihov prečišćivač mogu da potvrdim da vazduh jeste drugačiji tamo gde se koriste - burazer ima i u stanu i u ordinaciji i osetno je drugačije kad uđem kod njega. Pored čišćenja vazduha ima i tipa jonizator, ovlaživač i šta sve ne. ALi i košta mnogo. 

Jbm li ga.

Ja znam da je posudje super i da je uvek bilo super, mi ga imamo od 1989 i dalje je ko i tada.

Koliko ja znam, njihovi proizvodi jesu kvalitetni, a da li bas toliko koliko kostaju, stvarno ne znam.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kozurik said:

A za njihov prečišćivač mogu da potvrdim da vazduh jeste drugačiji tamo gde se koriste - burazer ima i u stanu i u ordinaciji i osetno je drugačije kad uđem kod njega. Pored čišćenja vazduha ima i tipa jonizator, ovlaživač i šta sve ne. ALi i košta mnogo. 

Imaju dodatni filter od aktivnog uglja, to izvlači mirise iz vazduha. Sve ostalo je identičan princip kao i svi ostali - ventilator i hepa filter.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, absolute said:

Jbm li ga.

Ja znam da je posudje super i da je uvek bilo super, mi ga imamo od 1989 i dalje je ko i tada.

Koliko ja znam, njihovi proizvodi jesu kvalitetni, a da li bas toliko koliko kostaju, stvarno ne znam.

ne znam, ne mogu da se otmem utisku da nešto izmišljaju, mislim, sad imaju one naočare sa kojima brže razmišljaš (znam da im je to slogan ali opet) pa onda onaj jonizator vazduha što ga nosiš oko vrata ... otkud znam, sve mi to weird. ajd' posuđe možda i jeste kvalitetno, ali sad sam bacio oko na sajt i vidim da je set posuđa 200.000 dinara? 🙂 Šta radi to posuđe za 200k? 🙂

17 hours ago, kozurik said:

A za njihov prečišćivač mogu da potvrdim da vazduh jeste drugačiji tamo gde se koriste - burazer ima i u stanu i u ordinaciji i osetno je drugačije kad uđem kod njega. Pored čišćenja vazduha ima i tipa jonizator, ovlaživač i šta sve ne. ALi i košta mnogo. 

ima ovo što kaže cali, onda je tu samo još pitanje da li se to isplati te razlike od 400tinak evra koliko je Zepter skuplji od običnih prečišćivača.

 

tipa, ako stvarno pomogne da mi neutrališe miris iz rerne kad spremam nešto sa lukom, možda i može da se isplati dugoročno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...