Jump to content

Company of Heroes 3


G!!!

Recommended Posts


Baš sam se setio kako sam svojevremeno sa LaG-om odigrao tri četiri partije CoH1 gde me odrao ko konja.
Možda i nije bio Lag, ali jeste bilo pre brda godina 😄
Deluje interesantno, svakako će se probati!

Edited by Atomic
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Atomic said:


Baš sam se setio kako sam svojevremeno sa LaG-om odigrao tri četiri partije CoH1 gde me odrao ko konja.
Možda i nije bio Lag, ali jeste bilo pre brda godina 😄
Deluje interesantno, svakako će se probati!

ako ništa lepo je što studiji sa većim budžetima i dalje prave takve igre, nisu ostale samo indijima da se sa tim zezaju.

Link to comment
Share on other sites

eh coh1 sam imao oko 2000 sati igranja, to se bas igralo i sa dosta nasih ljudi i sa randomima, imali smo i neku grupu koja nije bila losa

coh2 oko 1000 i daleko manje sam igrao mp... nadam se da trojka nece spasti na 500 😄

ako je istina da se vise baziraju na pesadiju u coh1 stilu mozda ima neke nade, ali opet sa druge strane promasaj sa DoW3 ne ohrabruje u najmanju ruku

opet ova pre-alpha fazon nije losa varijanta da se ispita sta valja a sta ne, kapiram da pokusavaju da slusaju fanove sto je moguce vise, ali opet gledajuci AOE4 ni to ne mora da bude sjajno (tu su igru okrenuli ka kompetitivnim igracima, ali ok opet slusaju i pokusavaju valjda)

instalirao sam pre-alpha i ima 10 upozorenja da je igra bagovita ali sam se opet malo iznenadio da je zabagovala na tutorialu na glavnoj mapi pa sam ostavio to danas da probam opet

single player sada ima strateski deo kretanja po mapi koji je mnogo interaktivniji nego u Ardennes Assault  DLC-u za COH2 koji je imao svoju dozu nelinearnosti. postoji i skirmish koji nisam naravno stigao da probam, multija nema, i mozes da biras amerikance, engleze ili kombinovanu postavku te dve strane

igra izlazi krajem 2022. imaju dosta vremena da sve ukomponuju

p.s. moze neko i da otvori nov topik i prebaci ove postove 🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Anyway, igrao sam igru i mogu da kazem da ima dobrog potencijala tu

Kampanja ima sada strateski deo na velikoj mapi, na kojem provodis solidno vremena, i ima tu dosta nekih stvari koje mozes da uradis i kojima bi trebao da vodis brigu

Na njoj proizvodis obicne jedinice u tom nekom CIV fazonu (infantry, HMG, Assault engineers etc) i u poteznom maniru upravljas njima i napadas ili se branis. Pored obicnih jedinica koje borbe resavaju prema statistickim karakteristikama po autoresolve fazonu, imas i Regimente/Čete/Company bem li ga kako se prevodi, koji prilikom napada ili odbrane mogu da pokrenu klasicnu COH skirmish mapu ili misiju iz kampanje na specificnim delovima strateske mape (u ovom slucaju juzne italije). Obicne jedinice dobijaju iskustvo (nisam stigao da vidim koliko utice na njihove karakteristike). Company-e dobijaju skill poene nakon dobijene skirmish partije, kojim se mogu unapredjivati

- njihovi aktivni call-inovi koji se pozivaju u real-time delu igre,

- pasivni skillovi, i

- otkucavaju se pojedine jedinice kojima mozes da raspolazes u RTS delu.

Nazalost u trenutnoj igri najnaprednijeg kapetana i njegovu komapniju  su mi unistili iz zasede na strateskoj mapi pa nisam stigao da vidim kako radi to sve sto sam otklkjucao kod njega, videcu kako to radikod ostalih koje imam 🙂

Tokom igre na strateskoj mapi dobijaju se zadaci, glavni ili sekundarni. Sekundarni mogu biti i vremenski ograniceni na nekoliko dana. Igra se jedan potez jedan dan. Sekundarni mogu uticati nelinearno na dalji tok glavne kampanjeu nekoj meri, ako sam dobro povezao. Osvajanjem grada ili baze zauzima se deo teritorije, i dobija se neki od resursa

Resursi na strateskoj mapi se dobijaju na svaka 3 dana, ili osvajanjem nekih od gradova/baza ili postizanjem nekih od zadatih ciljeva/objectives . Klasika dobijaju se 3 resursa, manpower, munitions i fuel. Ljudstvo se najvise trosi na proizvodnju jedinica. Munition se najvise trosi na koriscenje specijalnih opcija na strateskoj mapi kao sto je bombardovanje sa brodova na moru, ili za slanje aviona na misije sa aerodroma koje su zauzeo. Takodje ako zauzmes grad u kojem postoje partizanske jedinice one imaju mogucnost izvodjenja razlicitih misija. Fuel nemam pojma cemu sluzi jos uvek jer sam tek malo odmakao u kampanji. 

E sad RTS COH deo, pa to je manje vise unapredjen COH2 koji vise lici na COH1 bar ovako sa ogrnicenim vremenom koji sam imao uz igru do sada. Mape su u glavnom male, AI nije mnogo napredan (a i podesen je na easy valjda), ali sve deluje lepse i bolje. Sto mi je jako bitno, kamera je po defaultu malko udaljenije u odnosu na COH2, i moze jos trunku da se odzumira ali bih rekao i da tada nije na nivou COH1, koja meni daje najprijatniji osecaj za filing. Ali svakako mi deluje po tom pitanju igrivije od COH2.  Vizuelno izgleda odlicno iako je pre-alpha. Sasvim su mi ok boje koje nekako daju vizuelnu zivost u nekoj meri koje nije bilo, Mozda saturation treba malo tvikovati ali je sve lako resivo. Pathfinding vozila nije najsjajniji, dok se pesadija solidno ponasa za ovako ranu verziju igre.

Igra mi radi savrseno tehnicki na defaultu. Nemam grafickih bagova, iskakanja na desktop, seckanja i tome slicno. Onaj bag sto sam mislio na pocetku da ga imam, je samo nedovresnost igre i moje nepoznavanje sta treba da kliknem na mapi da bi se to registrovalo, Trenutno najvise smara sporost gejmpleja na strateskoj mapi, jedinice se sporo krecu a ne mozes zadati nikakvu komandu dok se prva ne izvrsi, malo na mapi nije najjasnije gde sta treba da uradis, ali i to je normalno obzirom na stanje igre i na to da se i ja prvi put susrecem sa tim. Drugo igranje je odmah bilo fluidnije... 

Trenutno na raspolaganju za igranje postoje amerikanci i britanci

Najavljen je i multiplayer alpha u nekom momentu

Bice kampanja u africi sudeci po trejleru

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...
22 hours ago, G!!! said:

Igra izlazi danas, za par sati 

ako je nekom do pikanja neka se javi, mada sam zardjao, mator i sa losim refleksima ! Sto bi se reklo, sutiram jako i neprecizno!

ajd pa nisi toliki deda da su ti refleksi otišli u tri lepe za strategiju 🙂

doduše kažu da je dosta nešto bagovita i nedovršena igra, otkud znam...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Ja kapiram da ću da bataljujem kupovinu novih igara polako. Kupim nešto, koliko odigram taj prvi dan to je to, eventualno igram par dana. I COH2 sam prešao negde pola misija i stao. A onda se vratim na WOT/WOWS ili Warthunder. Instant akcija, tih par borbi dnevno mi taman 😞

pa znaš kako, manje više slično, osim što ajde probam ili ove free što dolaze ili pak zbog posla mi stižu neke novije pa mogu da probam više komada (lol gej). ali suštinski se ne sećam kad sam lepo seo i odigrao nešto, moguće da je bio onaj doom tokom korone 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

Ja kapiram da ću da bataljujem kupovinu novih igara polako. Kupim nešto, koliko odigram taj prvi dan to je to, eventualno igram par dana. I COH2 sam prešao negde pola misija i stao. A onda se vratim na WOT/WOWS ili Warthunder. Instant akcija, tih par borbi dnevno mi taman 😞

coh2 kampanja s pocetka je zaista zalosna, one ekspanzije su bile daleko daleko bolje i ozbiljnije

mada coh2 sam igrao zbog multija, iako sam se naigrao u nekom obimu, promene koje su uveli su mi pokvarile total pricu u odnosu na coh1

coh3 bi trebao da bude blizi coh1 dozivljaju, ali igrajuci one alfe moraju oni to jos mnogo da guraju

probao sam prolog misije sinoc, sta znam dosta tu nekih noviteta u kampanji ima, nisam siguran koliko je uopste bilo potrebno da toliko komplikuju neke stvari i koliko ce to da privuce ljude

 

igra izgleda fino, ima tu nekih grafickih bagova koji se vide na prvu loptu, mada nisam nista skontao sta je tu toliko gamebraking

UI je jezivo jednostavan do nivoa ruznoce, cemu to nikom nije jasno. Audio je prejeftin, a voice over je bas ono amaterski 🙂 Prolog je kao tutorial, koji ne mozes da preskocis, a naporan je nekako i spor i naravno jednostavan

 

 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Dule_smor said:

Ehh kako su mi bile dobre opne CoH kampanje, mozda i uzmem trojku sad. Btw, jel su sad sve nove igre 60 evry, vidim to je postala normalna cena?

edit, bas su mogli i Japan da ubace!

60 evri je još jeftino imajući u vidu današnje cene 🙂

Link to comment
Share on other sites

60 evri je bila cena i pre 10 godina za coh2

 

Igrao sam opet kampanju, u Italiji sa saveznicima,  mislim da nisu dovoljno dobro odradili onaj deo sa strateskom mapom, jasna je ideja i stvarno nije losa, ali je realizacija i dalje kilava iako su dosta sve popravili u odnosu na alfu, trebalo je sve to fluidnije da bude

Same RTS mape su proprilicno dobre same po sebi, u toku igranja kampanje postoje  borbene situacije koje su klasican skirmish i koje imaju i autoresolve opciju, dok ako igras "manuelno" skirmish imas opciju da izvuces vise iskustva ili resursa,  a misije su tu u za sada klasicnom stilu kao i do sada, i to nije lose uopste. Osim sto se gubi taj osecaj kampanje jer izmedju svake kampanja misije moras neko vreme provesti na globalnoj mapi, i odradjivati neke stvari koje su pa spore i nekako bangave u odnosu na standard. Potezno igranje na toj globalnoj mapi podrazumeva zauzimanje aerodroma, baza, gradova, unistavanje AA pozicija, bombardovanje, izvidjanje avionima i bombardovanje,  regrutovanje borbenih grupa, njihovo apgrejdovanje koje dolazi sa iskustvom (otkljucavanje novih jedinica, novih call-inova, efikasnost, veterancy za pesadiju, itd itd) , isupnjavanje glavnih i sporednih misija, mozes da biras kome ces vise dati prednost od ponudjenih misija, englezima ili amerima, a pojavljuju se i partizani italijanski. U zavisnosti cije misije vise izvrsis dobijas njihovu vecu naklonost pa ti se otkljucavaju jos neke dodatne opcije koje olaksavaju RTS deo igranja

 

I tako sve to na papiru deluje prezanimljivo zaista, i nelinearno je, mozes da biras sta ces prvo da napadnes, u kom pravcu da se siris i sve to, ali sam pocetak svega toga deluje toliko konfuzno jer smo navikli na neku vrstu story driven kampanje, generalno utisak je da je sve iscepkano i da previse vremena provedem na mapi umesto igrajuci RTS misije

Voice over je KATASTROFA najblaze receno, totalno je amaterski odradjen

Zvuk je los u poredjenju sa prethodnim delovima, koji su opet bili daleko daleko iznad proseka. Nema vise onog dozivljaja da prvo cujes tenk a nemas pojma gde je pa se tek onda on pojavi. Eksplozije su sranje, urlici, zvuk oruzja je sranje, mortar je sranje, naratori su sranje. Generalno sve je prejeftino kao za mobilnu igru 😞 A coh se po tom pitanju izdvajao daleko daleko ispred svih ostalih, i tu je isto tako coh1 imao jedinstvarnost, koju je coh2 malo ispustio, ali ovde je to gotovo nestalo

 

Grafika je ok, nije mi bas jasno da se toliko kuka, drugacije su boje i stil od coh2, ali meni je i coh2 bio ruzan u odnosu na coh1 😄

animacija ima glitcheva, pathfinding zna da baguje, nista vise ili manje nego ranije. Pozicija kamere kao da je promenjena u odnosu na alfu, tj da je opet bliza kao coh2 nego sto je bilo u daleko superiornijem prvom delu. Borbe traju poduze vreme, squad kada ostane na jednom coveku jako ga je tesko ubiti i tako. Nisam stigao da probam skirsmish i multi, tek se upoznajem sa igrom. Bacio sam pogled na steam reviews, onaj hejt mozete pola da otpisete jer je cisto lupetanje (znaci stvarno su na nivou, IGRA JE SRANJE NE POSTOJI SAVE GAME sto je mega lol). Pri cemu sam ja COH1 fan, i generalno sam jako skeptican, coh2 mi je u glavnom bio gomno 🙂 ali da je coh3 toliko sranje - zaista nije, u najgorem slucaju je u istom stanju kao coh2 kada se tek pojavio

Jbg ostaje nada da ce se ispeglati, a ima da se pegla dosta toga. Mada generalno to je takva stvar u RTS svetu, red bagova red balansiranja, pa onda ptach za patch, i balance patch za bug patch

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ima brate, naravno da ima - nego su retosi na 80% steamu koji daju neke ocene, to je toliko pausalno i plitko da eto, ide do toga da se tvrdi da ne postoji savegame  i zbog toga je igra njesra🙂

igra radi daleko fluidnije, bila su dva patcha... izpeglace oni sve to, lepo sam se naigrao sinoc misija 🙂 i odgledao jedan 1vs1 pro giraca, kakvo je ono ludilo 🙂 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2023 at 10:19 AM, G!!! said:

ima brate, naravno da ima - nego su retosi na 80% steamu koji daju neke ocene, to je toliko pausalno i plitko da eto, ide do toga da se tvrdi da ne postoji savegame  i zbog toga je igra njesra🙂

vox populi!

iako company of heroes nije baš igra koja gađa "standardne igrače", ipak moraš kao dev da vodiš računa i o tome, jer dođeš u situaciju da ti prvo daju negative review drugo rade refund i onda te steam zakopa, samo zato što nisi jasno stavio gde je save game. nevezano za to dal' su oni retardi ili ne, jbg, nisu više igre samo za uzak krug ljudi koji imaju komp i znaju kako da instaliraju igru sa 10 disketa 🙂

Link to comment
Share on other sites

ima to smisla sto pises, ali ipak to kukumakanje na svaku glupost o igri, kao da je smak sveta je - nikada gore. pri cemu su to masom neki gejmeri koji su igrali coh2 i coh1

te igra je skupa, 60 eur - coh2 kostao 60 eur pre 10 godina

te igra je bagovita, coh2 bio 5 puta veci raspad kada je izasao, a bogami i sledece 2-3 godine min (pri cemu su ovi sada vec izbacili 4 patcha i stvar je ispeglana poprilicno)

te igra nije vise kao coh2, sto je razumljivo, to su i najavili - igra je fini mix coh1 i coh2

a onda cuveno, zasto igra nije izbalansiana ! ha! ... ja stvarno ne znam 🙂 mozda sam samo previse dugo u svemu pa ovo lelekanje mi je stvarno beskrajno malumno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...