Jump to content

Recommended Posts

Napravio sam post vezan za knjige ali s obzirom da se svasta interesantno desava i u filmskom i tv svetu sa 40k univerzumom, kapiram da nece skodi ni ovde.

Naime, 40k animacija i filmovi su generalno bili nepostojeci.. Tj postojao je jedan animirani film koji je bio tesko smece. I to je tako bilo godinama. I onda su fanovi odlucili da uzmu stvar u svoje ruke i dobili smo npr:

HELSREACH - Part 1: Prologue - A Warhammer 40k Story - YouTube

Astartes Project by Syama Pedersen - Full Edit - All Parts - YouTube

Death of Hope Part 1: Anarchy Reigns - YouTube

 

I onda je games workshopu doslo iz dupeta u glavu, iscimao sve ove ljude koji su radili te fan stvari i zaposlio ih, tako da nam uskoro stize a lot of animated goddies from their side

Warhammer Animations Showreel - YouTube


Takodje se nesto i prica o igranoj seriji Eisenhorn, ali to se vec neko duze vreme ne spominje tako da tko zna..

Takodje su najavili i svoj streaming servis iz nekog razloga... umesto da su se lepo prisljamcili netflixu ili nekome, al ajd..

Edited by Crno-Sunce
  • Upvote (+1) 1

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je taj jedini zvanični 40K film Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie (2010) - IMDb

 

Nažalost, ovaj fan film je pauziran, verovatno nikada neće biti gotov.

The Lord Inquisitor - Prologue [UHD] - YouTube

 

Jedino sumnjam da će biti baš neka AAA produkcija film, pogotovu ne u ovom woke sjw vremenu, i da naprave nešto, ne bi bilo w od wh40k 🙂 A bilo bi kul da naprave nešto, ali kako dolikuje, pa još recimo, Brus Vilis da bude neki marinac kapetan, Vudi Harelson neki IG 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Astartes je brutalno dobar, stvarno je u duhu wh40k kako ja zamishljam, zbog cega mi se i jako svideo jelte :). Kontam da vlasnici trljaju ruke, jedan od retkih zamishljenih svetova sa ogromnom bazom fanova cija prava za filmske i animirane serije nisu iskorishcena skoro uopshte. Ako urade kako treba mogu da postanu josh veci kult nego shto jesu 😆

Koliko god besmisleno delovao, wh40k je GLORIOUS! Emperor protects!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Samo sto je problem sa vlasnicima sto misle da sve mogu sami, tako da su juce najavili JOS jedan streaming servis na kome ce ici sve ove warhammer stvari... Mislim za prosecnog warhammer fan-a 5 usd mesecno nije nista, jer on za jednu figuricu puca po vise stotina ali opet..  Na taj nacin nece doci do sirih narodnih masa. Po meni bi bilo bolje da su potpisali dil sa netflixom da stancuju godisnje jednu do dve te animirane serije iz 40k univerzuma i da plivaju u parama..

Meni je bas zbog svog tog besmisla i "over the top"  scena i fantastican 😄

Bavim se tim hobi delom price vec par godina i strava je 😄

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Problem je to Netflix, razvodnjili bi svet totalno, ne bi imali svemirske klerofasiste koji idu okolo i ubijaju :) i ne bi bilo Grim Dark koliko treba.


Ali da, i meni je 40k jedan od omiljenih scifi setinga. Sve dobro su pokupili od ostalih, ali je opet jedinstveno. I naravno sve je predimenzionisano i imba, retko šta može da se poredi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skoro krenuo da nesto pratim taj WH 40k univerzum, najviše na nivou figurica i gledao sam par dužih klipova koji objašnjavaju generalno šta i kako i moram priznati da sam vrlo impresioniran koliko je zabavan svet (uz naravno sve over-the-top momente koji se podrazumevaju). Tako da ukoliko uhvatim vremena ću svakako krenuti i s knjigama koje si tamo pominjao, čisto da vidim kako to ide.

E sad što se tiče filmskih/animiranih adaptacija plašim se da je ceo WH 40K nekako više mogao da se poklopi sa tim nekim vajbom 80ih i 90ih nego što je sada slučaj, deluje mi da sada ima previše političke korektnosti i želje da se privuče što šira publika. Nekako mi deluje da bi tipa idealna animirana verzija WH 40k bilo nešto tipa https://en.m.wikipedia.org/wiki/Heavy_Metal_(film) Heavy Metal a nikako nešto nalik na MCU filmove :)

Drugo ako gledamo za šta sve daju licencu za video igre ima poprilično sramotnih ostvarenja u poslednjih 5-6 godina a vrlo malo kvaliteta. Nisam igrao ali sam čitao reviewove za ovaj Necromunda Hired Gun, uglavnom svi u igri najviše hvale setting a sve ostalo je meh... A baš bi to trebalo da bude najlakše izvesti kad ti je sve servirano. Mislim igra iz WH 40K sveta koja ima takedown ali nema melee, čemu to služi ako nemaš chainsword?! Kažem nisam igrao, samo sam čitao, ali mi takvi neki previdi deluju suludo - treba licencu da dobijaju studiji sa ozbiljnim budžetima koji mogu da naprave ozbiljne proizvode koji će dodatno popularisati taj svet. Ispade najbolja igra inspirisana tim svetom Starcraft :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

Jel si u hobiju da bojis ili samo pratis? 😄

Ceo univerzum je genijalan i prekomican (orkovska vozila ofarbana crveno su brza, a rakete ofarbane zuto eksplodiraju jace), imas super jutjubera sa lore vide-ima, ali ima i gomile tryhards retarda koji citaju sa wikipedije.

Sto se jutjubera tice ja mogu najtoplije da preporucim Archa i Boldemorta, ostale po meni zaobici. Arch radi bas odlicno pokrivanje lore-a i istorije univerzuma, dok Boldemort vise to radi kroz audiodrame koje sam pravi koje su mu zapravo O-D-L-I-C-N-E!

Arch - YouTube

Baldermort's Guide to Warhammer - YouTube

DEATH KORPS OF KRIEG LEAGUE OF LORE EPISODE 1 - YouTube - Topla preporuka kao intro u univerzum (grimdark in all its glory), prica o jednoj od frakcija Imperijuma.

Sto se igrica tice oni su u fazonu da prodaju delove  IP-a kome god hoce, tako da imas igre koje su bazirane na samo jednoj figurici, ili jednoj obscure igri koja se igrala par godina, ili tako necemu. I onda marketing ulazu u zapravo ono sto izgleda da valja.

 

BTW, streaming servis koji su najavili zapravo ne zvuci toliko los, 5 USD mesecno:
- 1 figurica godisnje u vrednosti od oko 30 usd
- sve animirane serije koje ce da razvijaju
- lore videos
- advanced painting tehniques
- za one koji igraju sva najnovija pravila i sve aplikacije, 

Generalno za hobi gde jedna bocica boje kosta vise od mesecne pretplate kapiram da ce ljudi masovno da se pretplacuju, ali ne znam koliko ce dostignuti siru publiku.

 

 

 

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Arch i Boldemort su dobri ali meni vishe leze Luetin ili MajorKill (komicna varijanta prikazivanja lore). Tu i tamo pogledam i Wolf Lord Rho...honorable mention ide za WH40k Theories kanal 🙂 nisam uleteo u deo sa bojenjem figurica jer imam zivot i nisam no lifer :tf:

  • Like +1 1

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites



nisam uleteo u deo sa bojenjem figurica jer imam zivot i nisam no lifer :tf:


Hahaha, ta neka fora :) kažem sticajem okolnosti sam uzeo da istražujem i to pre svega vezano za figure zbog posla nešto i onda me privuklo, plus sam kao oduvek voleo makete i slično pa mi delovalo interesantno. A onda sam skapirao koliko ima boja i koliko su figure sitne tako da sam (za sada) ipak iskulirao :) a kako ćemo dalje to ćemo videti, knjige/klipovi mi za sada deluje kao lakše varijanta, hvala i za preporuke za kanale, mislim da sam ovog jednog gledao nešto.

I svaka čast za figurice, deluju baš profi, mada ja realno nisam još uvek neko ko bi baš umeo da proceni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni majorkill tryhard, a lutin dosadan kao smrt 😄

pa ima tona boja i svega toga ali zapravo nije tesko uci u hobi, imas ove neke paket varijante od 5-6 boja i par modela koje mozes sa tim bojama, 2 cetkice i dosta za pocetak, i onda vremenom dodajes.

 

Joj ja sam sad jos vise zaglibio, uzeo kompresor i airbrush da se igram 

Daleko to od profi, to je mozda neka bolja tabletop varijanta, ali hvalavi, krenuo sa hobijem kao stress therapy i super je 😄

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
1 hour ago, manson said:

Tek sad video da je prošlo godine GW izbacio Hammer and Bolter, animirani serijal, kratke epizode, svaka je za sebe. Ima na torentima, pogledao prvih par za sada, nije ni loše.

 

u fina je animacija, tj. ima taj neki poseban šmek nije ono tipični "anime" koji sad guraju svugde.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
On 7/14/2021 at 11:19 PM, manson said:

Ako reše da prave neki 40K film, mora da ubace i Henrija 🙂

 

 

Kakav si vizionar! :))

On 12/16/2022 at 10:43 AM, manson said:

https://www.reuters.com/technology/amazon-strikes-deal-bring-warhammer-40000-onto-screens-2022-12-16/

uh, koliko god bih želeo WH40K filmove/serije, bojim se šta će napraviti u saradnji sa Amazonom. Ono woke ksenofobični svemirski kleronacisti, ne ide 😞 

Nažalost plašim se da će i to da upropaste nekako, mada za sada sa strane hajpa deluje opravdano što se ljudi lože.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...