Jump to content

Zašto se ovo radi? - topik o dizajnu-


dovlagsi

Recommended Posts

Apsolutno postujem svacije pravo da raspolaze svojim novcem kako on smatra da treba, kao i to da se o ukusima ne raspravlja, ali dobar deo ljudi nije intelektualno dosegao do price o carevom novom odelu. Tako da mislim da ce i ove abominacije imat prodju. Kad su telefoni sa onim notchom prodavani na lopate, nekave ruzne patike, teske ko tuc, idu po 400+ eura, ljudi koji vise cene tudje misljenje od svog, bez problema ce se odluciti i za ovakve automobile.

 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

pa automobili su sve ruzniji, a i pitanje je dal ce uskoro nestati.

Ovo kazem samo zato sto sam zapravo video nesto sto se zove Tata, tata je indijska kompanija, ako ooni prave kola (tata ili techmahindra) onda gasi svetla, gledaj Jay Leno's garage, Petrolicous pre prodaje i uzivaj kako je nekad bilo 😄

101505070_10218975776438514_422083789134

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ko da nije dovoljno što je sve SUV, sad moraju da budu još i ružni 😞

A ima i ta bolna tema... Nekad si kao bogataš imao S klasu, Rolls, Jaguar koji nije izgledao kao napucani Hjundai, uglavnom divne limuzine... A danas mutantski X6. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2021 at 8:35 AM, dovlagsi said:

Ovo je uzelo maha i treba mu stati na put.

Jel se nekome dopada ovaj... dizajnerski pravac? 

imaš na ovoj listi 2-3 modela koji su "bes celeri" i izazivaju komentare "baš je simpatičan" i slično, i prodaju se. dok god je toga, takve će automobile i praviti, nema šta. Još si stavio pride novi Juke, a stari je tri put ružniji a prolazi 🙂  Kao i citroen. Prosto, čudno je šta se danas ljudima dopada u dizajnerskom smislu 🙂 Ali ako ti je za utehu, biće trend neki broj godina pa će doći nešto sledeće 🙂

10 hours ago, dovlagsi said:

A ima i ta bolna tema... Nekad si kao bogataš imao S klasu, Rolls, Jaguar koji nije izgledao kao napucani Hjundai, uglavnom divne limuzine... A danas mutantski X6. 

i dalje možeš da budeš bogataš sa nekim elegantnim automobilom, samo je fora što imaš dostupan mutantski x6 pa ne vidiš od njih te elegantne 🙂

Link to comment
Share on other sites

da samo sto ce taj elegantni auto biti oldtajmer ili ako si arapin neki bugati koji u sustini nije auto za put.
Da ne gresim dusu prema arapima, kolega u dubaiju restaurira little red corvete vec godinama, prelepa je 😄

Meni je najgore ovde kad je lepo vreme pa dede izadju u svojim oldtimer kabrioletima (alfe, jaguari, bmw, pezo, sitroen, trijumf i ofc taj fetish ka porseima...) i lagano krstare i onda proleti jebeni toyota hibrid pored njih, jebeni najruzniji auto na svetu.
 

Naravno, to sto je u tojoti u 70 posto slucajeva indijac IT struke, ne olaksava moju ozlojedjenost zivotom ni malo 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

a neke ljude prosto boli dupe za dizajn farova na kolima mozda (koliko god neverovatno zvucalo sigurno nije mali broj takvih) ili su samo istrazili deo trzista koji gadjaju sa takvim modelima 🙂

megalol, koga boli uvo za notch na telefonu jbt 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šta znam, meni se neki svidjaju neki ne, jebemliga, zavisi kako je gde izvedeno. Tipa Citroeni su mi baš ružni, Jeep mi je bio katastrofa kad se pojavio, Škoda može da prođe, Juke je odličan (ali verovatno zato što ga poredim sa prethodnim modelom što reče Laki pa mi ovaj sad super), Hyundai Kona mi je kao ok... 

Recimo novi Hyundai Tucson mi je baš katastrofa, mada možda uživo deluje bolje, nemam pojma... 

Novi Hyundai Tucson i zvanično

I recimo novi Nissan Qasqhai mi je baš čudan, koliko mi se novi Juke baš sviđa toliko mi je ovo onako wtf?

2022 Nissan Qashqai detailed: Toyota Corolla Cross Hybrid and Mitsubishi  Eclipse Cross PHEV competition heats up with e-Power firming - Car News |  CarsGuide

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, f4ts0 said:

da samo sto ce taj elegantni auto biti oldtajmer ili ako si arapin neki bugati koji u sustini nije auto za put.

više sam mislio na neke veće limuzine tipa majbaha i tako toga, što i dalje ima taj osećaj "luksuza" a nije SUV sa marsa.

4 hours ago, G!!! said:

a neke ljude prosto boli dupe za dizajn farova na kolima mozda (koliko god neverovatno zvucalo sigurno nije mali broj takvih) ili su samo istrazili deo trzista koji gadjaju sa takvim modelima 🙂

megalol, koga boli uvo za notch na telefonu jbt 

kako to misliš! 🙂 šalu na stranu, razumem da postoje ljudi koji vrednuju komfor i praktičnost u odnosu na dizajn (tipa @bolkonski sa fiat multiplom :)) ali isto tako ima ljudi koji ne mogu da "svare" da voze ružan auto. Isto kao notch npr - meni smeta najiskrenije i sa dizajn strane ali i funkcionalne jer su nabili sve šta su mogli sa leve i desne strane i zbudžili a da ne pričam što imaš manju površinu za "swipe" da tako kažem.

 

1 hour ago, Zwerko said:

Recimo novi Hyundai Tucson mi je baš katastrofa, mada možda uživo deluje bolje, nemam pojma... 

 

znam izvesne, khm, koji su oduševljeni novim tucsonom - meni je beda.

 

1 hour ago, Zwerko said:

I recimo novi Nissan Qasqhai mi je baš čudan, koliko mi se novi Juke baš sviđa toliko mi je ovo onako wtf?

 

isto. nova kašika ima neku "nedovršenost" napred, i to ne samo zato što nisu farovi "zatvoreni" već prosto kao da je dizajner stigao do 80% prednjeg dela i rekao "nemam više snage za ovo, to vam je što vam je". bukvalno imam utisak da kada budu radili ristajl za koju godinu da će popraviti to nešto malo što mu fali spreda da bude gotivan.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, voodoo_ said:

Dobro je, nisam najgori sa 500L-om 😄

 

apsolutno uvek se seti njega kome je to dream car :))

10 hours ago, dovlagsi said:

kako to misliš majbah nije suv sa marsa, pa već su došli i dotle 👍

mercedes-maybach%2021111.jpg

🤡

ofc da jesu, prate trend, lai ti ne moraš kupiti taj majbah nego možeš limuzinu majbah ... to hoću da kažem.

ima inače u ulici ovde neki majbah samo što ja pojma nemam koji bi to bio, izgleda kao recimo produženi CLS ili nekakva E klasa koja više vuče na kupe, nemam pojma. Deluje da ide u tom pravcu, ali opet nije baš to to, treba da bude klasu veći i taman bi bio "limo".

Link to comment
Share on other sites

Мени се допада тај камионски фазон. Нисам и Хјундаи су ОК. Џип није 🙂

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

neverovatno mi je da je Nissan Juke (kome samo ime asocira na povraćanje) najlepši auto od svih nabrojanih u originalnom postu 😄

Da pokušam da odgovorim na pitanje "zašto se ovo radi?", rizikovaću da napišem par "obvious" rečenica, čisto kao upozorenje.
Mislim da je prvi to uradio Jeep, posle njih citroen na par modela, sa ciljem da imaju te "opasne" uske farove koji bi se koristili kao dnevna svetla, i taj deo verujem da većini ljudi lepo izgleda. Ali onda su došli do "a šta ćemo sa pravim farovima?" gde njih smestiti ? 😄 i tu su se zapucali, sa bednim pokušajima da ih čak i zatamne, kao da ljudi to neće videti... dovoljno je jednom da vide, posle toga "cannot be unseen" efekat stupa na snagu i tu se priča završava.
 

Kontam da bi čak i neko vraćanje u modu farova na uvlačanje u stilu osamdesetih/devedesetih moglo da se desi, odnosno mislim da bi čak i to izgledalo 10 puta bolje od ovog užasa...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, togFU said:

neverovatno mi je da je Nissan Juke (kome samo ime asocira na povraćanje) najlepši auto od svih nabrojanih u originalnom postu 😄

Da pokušam da odgovorim na pitanje "zašto se ovo radi?", rizikovaću da napišem par "obvious" rečenica, čisto kao upozorenje.
Mislim da je prvi to uradio Jeep, posle njih citroen na par modela, sa ciljem da imaju te "opasne" uske farove koji bi se koristili kao dnevna svetla, i taj deo verujem da većini ljudi lepo izgleda. Ali onda su došli do "a šta ćemo sa pravim farovima?" gde njih smestiti ? 😄 i tu su se zapucali, sa bednim pokušajima da ih čak i zatamne, kao da ljudi to neće videti... dovoljno je jednom da vide, posle toga "cannot be unseen" efekat stupa na snagu i tu se priča završava.
 

Kontam da bi čak i neko vraćanje u modu farova na uvlačanje u stilu osamdesetih/devedesetih moglo da se desi, odnosno mislim da bi čak i to izgledalo 10 puta bolje od ovog užasa...

mislim da to nije baš opcija verovatno zbog zakona, zaštite etc - prvo kao moraš da imaš upaljene farove u dosta zemalja, pa bi stalno bili otvoreni, drugo tripujem se da je to u slučaju nekog udara/sudara pakao ne samo za popravke već i ako udariš pešake a i tu sad imaš celu priču da auto praviš tako da najmanje povredi pešaka, znaš već ... ali neki povratak u simple je moguć, šta god to podrazumevalo.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

pa bi stalno bili otvoreni, drugo tripujem se da je to u slučaju nekog udara/sudara pakao ne samo za popravke već i ako udariš pešake a i tu sad imaš celu priču

ah, pogrešno si me razumeo, odnosno ja nisam dovoljno jasno napisao.

Nisam mislio na te baš klasične farove na uvlačenje, pa kad su uključeni/izvučeni budu kao "piramida" što je kao što si napisao no-no u smislu sigurnosti pešaka itd.

Mislio sam na varijantu koju sam negde video, u kojoj je pokretni deo samo "lim koji prekriva far", dok far ostaje na istoj poziciji stalno. Tako neko rešenje bi moglo biti primenjeno i kod ovih nakaza možda.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

ah, pogrešno si me razumeo, odnosno ja nisam dovoljno jasno napisao.

Nisam mislio na te baš klasične farove na uvlačenje, pa kad su uključeni/izvučeni budu kao "piramida" što je kao što si napisao no-no u smislu sigurnosti pešaka itd.

Mislio sam na varijantu koju sam negde video, u kojoj je pokretni deo samo "lim koji prekriva far", dok far ostaje na istoj poziciji stalno. Tako neko rešenje bi moglo biti primenjeno i kod ovih nakaza možda.

aha, znam i to - ima smisla, može, ali gledajući cost-cutting nemam pojma koliko bi to uopšte pilo vodu danas ... osamdesete su bile meka za takve inovacije jer su svi svugde imali pare, pa ono, fiksni telefon u kolima, farovi koji se otvaraju, ugrađeni radio i kasetaš u zaglavlje kreveta i tako te divotarije :))

Ali mislim da polako idu ka tom simple fazonu, vidi se već po enterijeru mnogih modela koji su to krenuli da dekraju od tesle pod jedan i pod dva, daju prednost ekranima, što smo već pisali pa samim tim ostavljaju u drugom planu neke dizajnerske tripove. mislim da će se to preneti i na spolja. već sam dosadan, ali meni je honda e super primer toga:

honda-e.jpg

kad bih bio u money no issue fazonu opušteno bih razmislio o njoj 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...