Jump to content

Olimpijske igre


Lucky

Recommended Posts

9 minutes ago, absolute said:

Bolje nek otkažu...ovako više deluje kao da je olimpijada postala paraolimpijada...

Tokyo reported 1,387 new Covid-19 cases on Tuesday, the city's second-highest daily increase of new cases since January 21, according to Tokyo Metropolitan Government's website.
And as athletes have started to arrive ahead of the opening ceremony on Friday, the number of cases in Japan linked to the Games is now over 70, according to organizers.

Ne znam da li je realno da se sad otkaže, već su sportisti otišli tamo, otvaraju se u petak, tako da će verovatno da ih organizuju tako nekako kvazi.

Link to comment
Share on other sites

Новак се до сада није састајао са 28-годишњим Боливијцом. Победник њиховог дуела ићи ће на бољег из окршаја Немца Јана Ленарда Штруфа и Бразилца Тијага Монтеира.

На Ђоковићевом путу према толико жељеној златној медаљи потенцијални ривали у четвртфиналу и полуфиналу су Рус Андреј Рубљов и Немац Александар Зверев. 

У другој половини жреба су Рус Данил Медведев и Грк Стафанос Циципас, са којима би Новак могао да се састане тек у финалу.

Link to comment
Share on other sites

Donald Duck Lol GIF

Organizatori Olimpijskih igara u Tokiju otpustili su režisera ceremonije otvaranja Kentara Kobajašija zbog šale o holokaustu koju je izveo tokom nastupa u humorističkoj emisiji 1998. godine.

Predsednica Organizacionog komiteta Seiko Hašimoto rekla je da je Kobajaši otpušten dan uoči otvaranja pošto je u svom nastupu iskoristio izraz „Hajde da se igramo holokausta“.

Link to comment
Share on other sites

Stigla prva medalja!

Quote

 

Прва медаља за Србију - Микец освојио сребро у дисциплини ваздушни пиштољ
Српски репрезентативац у стрељаштву Дамир Микец освојио је сребрну медаљу на Олимпијским играма у Токију у дисциплини ваздушни пиштољ.

Дамир Микец је освојио прву медаљу за Србију на Олимпијским играма у Токију.

 

To od ovih što su se svi sprdali da ćemo samo njih da gledamo na olimpijadi :))

Link to comment
Share on other sites

Uspesi se samo ređaju!

Тијана Богдановић освојила бронзану медаљу у таеквонду
Српска таеквондисткиња Тијана Богдановић, победом над Јапанком Јамадом, успела је да стигне до бронзане медаље.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dovlagsi said:

o blagi bože, pa kako nismo istupili iz takmičenja! 

tako je bilo i prošli put!

pa smo naučili valjda!

Quote

Одиграли смо физички веома захтевну утакмицу, Шпанци су показали висок ниво који стално расте у последње три године, рекао је селектор ватерполиста Србије Дејан Савић после пораза од Шпаније са 13:12, на старту олимпијског турнира у Токију.

 

Link to comment
Share on other sites

kakva mega glupost ova olimpijada 🙂

 

Više od pola novinarske ekipe javnog servisa Srbije koja izveštava iz Tokija nalazi se u karantinu, jer je jedna nepoznata osoba koja je putovala s njima u Japan 19. jula bila zaražena kovidom.

„Većinu mojih kolega iz RTS-ovih od sutra nećete gledati u direktnim uključenjima iz Tokija. Rigorozne korona mere dovela su do toga da zbog jedne nepoznate osobe zaražene koronavirusom na letu između Frankfurta i Tokija 19. jula, koja je sedela blizu mojih kolega, oni moraju u karantin“, saopštio je novinar Predrag Milinković u uključenju u emisiju „Olimpijsko popodne“.

Link to comment
Share on other sites

Нова медаља за Србију, Милица Мандић у финалу
Српска таеквондисткиња Милица Мандић пласирала се у финале у категорији до 67 килограма, пошто је у полуфиналу савладала Францускињу Алтеу Лорин са 7:5. Финале је заказано за 14.30, а противница је Ли Дабин из Јужне Кореје. Директан пренос је на Првом програму РТС-а.

Милица Мандић је ка изашла као победница у једној веома неизвесној и узбудљивој борби.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao meč, nisam imao pojma šta se dešava - nešto se pipnu, dva poena. Onda jedna drugu nabode nogom, ja mislim to je to, kad semafor neće da mrdne. Jedini udarac što sam pogodio je Milicin šut u glavu na početku meča. Nema veze, važno da se navija 😄 

I da, jedina za sada što je odnela 2 zlatne medalje u istoj disciplini. Jasna Šekarić ima brda medalja, ali samo jednu zlatnu.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Jose Jimenez said:

Gledao meč, nisam imao pojma šta se dešava - nešto se pipnu, dva poena. Onda jedna drugu nabode nogom, ja mislim to je to, kad semafor neće da mrdne. Jedini udarac što sam pogodio je Milicin šut u glavu na početku meča. Nema veze, važno da se navija 😄 

I da, jedina za sada što je odnela 2 zlatne medalje u istoj disciplini. Jasna Šekarić ima brda medalja, ali samo jednu zlatnu.

ista priča, mnogo čudno beleže poene, ja sam u polufinalu skapirao konkretno samo onaj poslednji šut u glavu francuskinji, ovako se nešto pipkaju sve ali kad nije konkretan izgleda nabod (ona čorba) ne računa se. tj. ne beleže oni čudno nego mi ne znamo pravila 🙂 

isto i za one kao "greške" kad dosude protivniku poen, nemam pojma što 🙂

Link to comment
Share on other sites

na telu nose oklop sa senzorima, kojih ima ponajvise sa strane i na sredini, isto je i za kacigu (pored toga stitnik se nosi na podlakticama, potkolenicama, preponama i medj zubima)

na stopalima imaju papuchice sa magnetima valjda, i svaki udarac registruje komp, takodje i na rukama imaju rukavice sa magnetima/senzorima 

udarac rukom u telo 1 poen (dosta jako teba udariti rukom)

udarac nogom u telo 2 poena

udarac nogom u glavu 3 poena

udarac nogom iz okreta u telo 4 poena

udarac nogom iz okreta u glavu 5 poena

udarci ispod pojasa nisu dozvoljeni, kao ni udarci rukom u glavu

ako padnu, pritvnik dobija poen, ako izadju van borilista protivnik dobija poen

desava se da udarac nogom u telo ne bude dovoljno precizan ili jak pa se ne prkucava poen

finalne borbe su obicno sa manje poena jer se kalkulise i ne rezikuje previse. Svaki pokusaj udarca nogom ako je procitan na vreme može kontru da dobije u glavu/telo ili da ih izbaci iz balansa i da padnu

pobediti ovu koreanku je zaista vrhunska stvar

Edited by G!!!
  • Like +1 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, G!!! said:

na telu nose oklop sa senzorima, kojih ima ponajvise sa strane i na sredini, isto je i za kacigu (pored toga stitnik se nosi na podlakticama, potkolenicama, preponama i medj zubima)

na stopalima imaju papuchice sa magnetima valjda, i svaki udarac registruje komp, takodje i na rukama imaju rukavice sa magnetima/senzorima 

udarac rukom u telo 1 poen (dosta jako teba udariti rukom)

udarac nogom u telo 2 poena

udarac nogom u glavu 3 poena

udarac nogom iz okreta u telo 4 poena

udarac nogom iz okreta u glavu 5 poena

udarci ispod pojasa nisu dozvoljeni, kao ni udarci rukom u glavu

ako padnu, pritvnik dobija poen, ako izadju van borilista protivnik dobija poen

desava se da udarac nogom u telo ne bude dovoljno precizan ili jak pa se ne prkucava poen

finalne borbe su obicno sa manje poena jer se kalkulise i ne rezikuje previse. Svaki pokusaj udarca nogom ako je procitan na vreme može kontru da dobije u glavu/telo ili da ih izbaci iz balansa i da padnu

pobediti ovu koreanku je zaista vrhunska stvar

u je, pojma nisam imao da imaju senzore i te magnete, to je baš daleko otišlo 🙂

ali ok, ako komp registruje udarac onda verovatno sudija ili zapisničar mora da dodeli 4 ili 5 poena umesto 2 ili 3 jer komp ne zna dal' je iz okreta.

no i pored toga mi deluje da se oni stalno nešto pipkaju i udaraju, jedino ako mora da bude baš jak zabod kao što si napisao pa da tek onda registruje. 

Link to comment
Share on other sites

ERT je saopštio da je raskinuo ugovor sa voditeljem Demostenisom Karmoirisom, pošto je u jutarnjem sportskom programu dao rasističke komentare o korejskim stonoteniserima, prenosi RTS.

On je u emisiji komentarisao uspehe južnokorejskih stonotenisera i pokušao da bude "duhovit", rekavši: "Kako im uopšte uspeva da vide lopticu tim kosim očima?"

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...