Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

Quote

 

Новак Ђоковић је у изјави после победе на Камероном Норијем у осмини финала Рима истакао ран старт и лошију организацију у Риму.

Ђоковић је са 2:0 у сетовима (6:3, 6:4) победио Камерона Норија и пласирао се у четвртфинале Рима.

Истакао је да је осећао болове током загревања, али је успео да уђе у ритам током дуела.

"Данас је раније почео меч. Имали смо проблем са заргевањем, јер се терени нису отворили на време. Брзало се са припремом. На почетку сам осећао болове, али сам успео да се загрејем и дижем ниво игре кроз меч. Успео сам да се стабилизујем у односу на прошли меч и задовољан сам", рекао је Ђоковић.

 

Sledeći meč protivu Runeta!

Link to comment
Share on other sites

a ne znam gde smo pričali o đoki i njegovom teniskom centru i uzimanju poljane pored, ali:

Quote

 

Đoković ugasio klub i vratio teniski centar Beogradu!
Novak Đoković će od 1. juna zvanično vratiti svoj teniski centar Beogradu i klub koji je tu vodio će prestati sa radom.
Zaposleni će prestati sa radnim odnosom, a saradnja će se nastaviti samo sa nekim igračima koji od ranije imaju dogovorena sponzorstva.


 

 

a ujedno danas se pojavila ova vest

image.jpeg

Tako da znamo gde će biti otvorena Tipsarević Academy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Osvajač 22 grend slem trofeja u karijeri organizovao je konferenciju za medije na kojo je prisutna cela njegova porodica i najavi je najavio višemesečnu pauzu od tenisa.

"Nažalost neću moći da igram na Rolan Garosu. Nisam ja doneo tu odluku, već moje telo", poručio je Nadal pred španskim novinarima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

У саопштењу пише да одлука није била ни мало лака.

"Дуго смо промишљали и донели ни мало лаку одлуку да престанемо с радом и вођењем земљишта, објеката и чувањем тениске оазе после више од десет година. Са великом захвалношћу враћамо земљиште Граду Београду.

 На овом месту је десетине хиљада деце тренирало тенис и заједно са својим родитељима стварало успомене и успехе који ће трајати заувек. Организовали смо седам међународних АТП турнира, један WТА турнир, добили најбоље оцене за организацију, а најлепшу слику Београда, Калемегдана и Србије слали смо у цео свет. На то смо поносни.

Захваљујемо се свим надлежним представницима локалне самоуправе, Града Београда, Влади Републике Србије, Министарству спорта, Тениском савезу Србије, бројним компанијама на огромној помоћи и подршци свих претходних година. Хвала хиљадама људи који су проводили време у тениском центру и заједно са нама напредовали, стварали незаборавне тренутке. На крају, огромну захвалност дугујемо нашим запосленима који су веровали у наш пројекат и визију. Сигурни смо да ће ово место остати спортска душа Дорћола и Београда.

Управни одбор наше компаније ће фокус рада усмерити на нове пројекте од којих ће неки наставити да се баве тениским развојем деце и омладине. О томе ће јавност бити благовремено обавештена", истакнуто је у саопштењу компаније "Тара 2016 С".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Шпански тенисер Рафаел Надал (36) саопштио је да ће пропустити предстојећи Ролан Гарос и најавио да ће учинити све да се врати на терен до краја године, а затим потврдио да ће му 2024. година бити последња у каријери.

У уторак је било познато да Рафа неће играти на Ролан Гаросу, пошто се још није опоравио од повреде кука. Данас је то потврдио и најавио крај каријере у следећој години.

 

 

2 minutes ago, FATA said:

Koja je kvota da ce nici neko "elitno" naselje na toj lokaciji u narednih par godina?

dosta mala 🙂  ali kao što rekoh gore, možda Tipsa sveži SNS član odluči da tu prebaci svoju tenisku akademiju!

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2023 at 12:35 PM, Lucky said:

 

dosta mala 🙂  ali kao što rekoh gore, možda Tipsa sveži SNS član odluči da tu prebaci svoju tenisku akademiju!

verovatno...mada sto kaze Fata, Tipsa postane vizionar i investitor ekskluzivnog stambeno poslovnog kompleksa

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2023 at 11:28 AM, Praso said:

Djokovic je pao sa prvog na trece mesto. Pretekli su ga Alkaras i Medvedev posto nije odbranio titulu u Rimu. Ah, ti nedostajuci vimbldonski 2022. poeni...

ma kapiram da ga prvo mesto u tom smislu ne zanima sad kad je oborio rekord taj, sad više juri GS titule da bi pretekao Nadala, posebno ako ovaj hoće da batali sledeće godine. Pa možda se "čuva" samo za GS-ove, ko bi ga znao, videćemo.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lucky said:

ma kapiram da ga prvo mesto u tom smislu ne zanima sad kad je oborio rekord taj, sad više juri GS titule da bi pretekao Nadala, posebno ako ovaj hoće da batali sledeće godine. Pa možda se "čuva" samo za GS-ove, ko bi ga znao, videćemo.

To je i moje razmisljanje. Mislim da mu je stalo da uzme i olimpijsko zlato, dakle - bar jos i sledeca godina. 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Srpski teniser Filip Krajinović nagovestio je da bi uskoro mogao da se penzioniše. On je poražen u prvom kolu Rolan Garosa od Frensisa Tijafoa u tri seta (6:4, 6:3 i 6:2) i taj poraz mu je pao prilično teško. Već neko vreme nije sav svoj, što je priznao i na konferenciji posle susreta s Amerikancem.
„Mislim, dobio sam jak udarac u grlo odmah na početku. Malo mi je smetalo u vezi sa disanjem. Međutim, nije to uzrok što sam izgubio. To je jedna jako loša serija u mojoj karijeri koja nema kraja i jednostavno teško mi sve ovo jako pada. Svašta nešto mi prolazi kroz glavu i misli. Uskoro ću objaviti neke vesti u vezi moje karijere, biće možda neočekivano, ali uskoro će svi saznati šta će biti“, rekao je Krajinović na konferenciji posle poraza od Tijafoa.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Тениска федерација тзв. Косова најавила је да ће ипак затражити од АТП тура и Ролан Гароса казну за Ђоковића.
„Ђоковић још једном провоцира националистичким порукама. Српски тенисер пореклом са Косова наставља са шовинистичким и националистичким понашањем против државе Косово. Осуђујем строго тај гест. Тениски савез Косова ће бранити достојанство и вредности нашег друштва и државе, али и спорта генерално“, рекао је председник ТС тзв. Косова Јетон Хадерђонај за тамошње медије.

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Светска тениска федерација - ИТФ, реаговала је на пријаву тзв. Косова због натписа "Косово је срце Србије! Стоп насиљу" који је Новак Ђоковић написао на камери након тријумфа у првом колу Ролан Гароса и истакла да не постоји одредба која играчима забрањује политичке изјаве.

Ђоковић је у понедељак, 29. маја, након победе у првом колу Ролан Гароса на камери написао "Косово је срце Србије", у време појачаних тензија на северу Косова и Метохије.
"Правила за играче на Гренд слем догађајима одређује правилник тих турнира који примењују организатори и регулаторни органи. Не постоји одредба која забрањује политичке изјаве", навео је портпарол ИТФ-а у саопштењу послатом медијима у електронској поруци.

 

a ima i:

Quote

Министарка спорта Француске Амели Удеа-Кастера изјавила је у емисији "Телематин" да је порука српског тенисера неприкладна, милитантна и врло политичка.

 

Realna priča sad treba da uzme RG i da se zahvali posebno Ameli zbog toga :)) Bukvalno samo zato želim da pobedi :))

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Lucky said:

a ima i:

 

Realna priča sad treba da uzme RG i da se zahvali posebno Ameli zbog toga :)) Bukvalno samo zato želim da pobedi :))

https://en.wikipedia.org/wiki/Amélie_Oudéa-Castéra

 

Bogata biografija...Pri čemu izgleda kao da mi je baba, a ja sam matoriji od nje...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Joj

B92: Poznato šta je Đoković nosio na grudima http://www.b92.net/sport/rolandgarros2023/vesti.php?nav_id=2343585

Sada je otkriveno da je reč o ureÄ'aju koji se zove Taopatch, a njegovi tvorci na svom sajtu ističu da ga brojni sportisti koriste.

"Taopatch sadrži nanokristale koji pretvaraju telesnu toplotu u svetlost. Proizvedeno svetlo Å¡alje se na odreÄ'ene akupunkturne tačke u telu, Å¡to mu pomaže u procesu prisećanja kako prirodno komunicirati s ostatkom tela", stoji u saopÅ¡tenju.

Kako su naveli, ureÄ'aj im pomaže da održe koncentraciju, reÅ¡e se stresa, anksioznosti i bola. Njihova cena varira na Internetu, pa se tako mogu naći od 280 do 2.600 dolara.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Новак Ђоковић против Алехандра Давидовича Фокине игра меч трећег кола на Ролан Гаросу. Најбољи српски тенисер није изгубио сет у прва два меча, а против Шпанаца га чека најозбиљнији тест на турниру у Паризу. Дуел се игра на стадиону "Филип Шатрије" око 15.00 часова.

 

Link to comment
Share on other sites

Mučio se ali ipak u tri seta!

Quote

 

Ђоковић без изгубљеног сета изборио осмину финала Ролан Гароса
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић савладао је Алехандра Давидовича Фокину 3:0 у трећем колу Ролан Гароса чиме је стигао до осмине финала без изгубљеног сета.

Ђоковић наставља поход ка 23. гренд слем титули у добром ритму, елиминисан Давидович Фокина
Новак Ђоковић је након 3 сата и 30 минута игре успео да савлада Алехандра Давидовича Фокину у трећем колу Ролан Гароса са 3:0, по сетовима 7:6, 7:6, 6:2.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...