Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

On 10/4/2021 at 9:50 AM, Lucky said:

Bogami, Medvedev juri:

АТП ранг-листа:
1. Новак Ђоковић (Србија) – 11.633 бода
2. Данил Медведев (Русија) – 10.575
3. Стефанос Циципас (Грчка) – 8.175
4. Александер Зверев (Немачка) – 7.603
5. Андреј Рубљов (Русија) – 6.130
6. Рафаел Надал (Шпанија) – 5.815
7. Матео Беретини (Италија) – 5.173
8. Доминик Тим (Аустрија) – 4.495
9. Роџер Федерер (Швајцарска) – 3.765
10. Каспер Руд (Норвешка) – 3.615
=========================
34. Филип Крајиновић (Србија) – 1.589
35. Душан Лајовић (Србија) – 1.565
47. Ласло Ђере (Србија) – 1.342
62. Миомир Кецмановић (Србија) – 1.025

Ђоковић се суочава са ситуацијом да може бити угрожен на тениском трону јер није познато да ли ће играти још неки турнир до краја сезоне, док ће Медведев покушати да нападне још неколико титула, укључујући и ону у Индијан Велсу ове недеље.

Ako Novak ne igra zakljucno sa Parizom, a Medvedev osvoji Indijan Vels, onda ga prvog novembra prestize za 92 poena i prvi je jednu nedelju, nakon koje se vraca na drugo mesto.

 

Edited by mikser
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mikser said:

Ako Novak ne igra zakljucno sa Parizom, a Medvedev osvoji Indijan Vels, onda ga prvog novembra prestize za 92 poena i prvi je jednu nedelju, nakon koje se vraca na drugo mesto.

 

noooooo, treba stići štefi graf! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Još oko 35 nedelja mu treba da je stigne (mislim da Stefi ima 377).

 

Bice Novaku zajebano, treba da odbrani dosta poena iduce godine, a i da osvoji poneki atp1000 ili bar 500, ako misli da ostaje prvi. Ove godine, van GSova, jedino je osvojio onaj bratski atp250 Beograd2, koji se nece ponoviti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mikser said:

Još oko 35 nedelja mu treba da je stigne (mislim da Stefi ima 377).

 

Bice Novaku zajebano, treba da odbrani dosta poena iduce godine, a i da osvoji poneki atp1000 ili bar 500, ako misli da ostaje prvi. Ove godine, van GSova, jedino je osvojio onaj bratski atp250 Beograd2, koji se nece ponoviti.

realno, ali ajde, nadamo se najboljem, šta je pola godine za njega! :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/5/2021 at 11:57 AM, mikser said:

Ako Novak ne igra zakljucno sa Parizom, a Medvedev osvoji Indijan Vels, onda ga prvog novembra prestize za 92 poena i prvi je jednu nedelju, nakon koje se vraca na drugo mesto.

 

Kolaps Medvedeva u "pustinji" – Đoković ostaje prvi!

Ruski teniser Danil Medvedev eliminisan je sa Mastersa u Indijan Velsu, pošto je od njega u osmini finala bolji bio Grigor Dimitrov (4:6, 6:4, 6:3).

Osvajač poslednjeg Grend slema imao je šansu da eventualnom titulom u pustinji smeni, 1. novembra, Novaka Đokovića na čelu ATP liste, ali od toga neće biti ništa.

Medvedev je doživeo neshvatljiv krah, koji je krenuo krajem drugog seta, pri rezultatu 6:4, 4:1 za njega.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Novak sve bliži da prestigne Samprasa
Novak Đoković ima velike šanse da završi sezonu kao najbolji reket sveta.

Time bi se upisao u istoriju kao prvi teniser kojem je sedam puta pošlo za rukom da bude broj jedan na kraju kalendarske godine.

Ostavio bi iza sebe idola iz dečačkih dana, Pita Samprasa i tako još jednom ispisao istoriju.

Tako će Novak Đoković, koji je trenutno vodeći u ATP trci 8.370 poena, biti u pol poziciji u odnosu na najvećeg rivala u 2021. godini, Rusa Danila Medvedeva, u odnosu na kog ima 1.990 poena prednosti.

Od ponedeljka, Novak će imati istih 8.370 poena, a Medvedev 6.470, pa će razlika biti 1.900 poena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pravda za Nemketa!

Quote

Процурило саопштење Аустралијан опена – Новак ће моћи у Мелбурн и без вакцине
Челници Аустралијан опена обавестили су водеће тениске организације да ће играчице и играчи моћи да наступе на предстојећем турниру у јануару, иако нису вакцинисани против коронавируса. Женска тениска асоцијација (ВТА) обавестила је све потенцијалне учеснице првог гренд слема у 2022. години о могућим условима у Мелбурну, а те информације открио је новинар Њујорк тајмса Бен Ротенберг. У имејлу који је послат тенисеркама стоји да ће оне које су вакцинисане моћи слободно да се крећу по доласку, док оне које нису морају да прођу двонедељни карантин у хотелу, али им учешће неће бити забрањено, нити улазак у земљу. Ако ови наводи буду потврђени, требало би да иста правила важе и за мушкарце, што значи да би Новак Ђоковић могао да брани трофеј и без вакцине.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta top igraca (nezvanicno) nije vakcinisano. E sad, mogu da imaju full vax turnir sa osrednjom konkurencijom ili da popuste, pa da imaju krsten turnir. Sad, sa gledista medicinske bezbednosti, US Open je prosao bez problema, ali sa druge strane Australija koja je hard core po pitanju mera, to moze biti problematicno iz razloga jer ako handris domace stanovnistvo, sto bi popustao nekim strancima.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, daniiL said:

Dosta top igraca (nezvanicno) nije vakcinisano. E sad, mogu da imaju full vax turnir sa osrednjom konkurencijom ili da popuste, pa da imaju krsten turnir. Sad, sa gledista medicinske bezbednosti, US Open je prosao bez problema, ali sa druge strane Australija koja je hard core po pitanju mera, to moze biti problematicno iz razloga jer ako handris domace stanovnistvo, sto bi popustao nekim strancima.

Slušao sam na radiju danas našu neku što živi i radi u AUS ono je stvarno ludilo sa merama. Ajde sam karantin i to nego bukvalno fizičke granice između njihovih država (kao da bi neko išao kolima te razdaljine ali ajde! :))) plus ako hoćeš da putuješ van zemlje moraš da dobiješ dozvolu države da ideš van zemlje, svaki ulazak nazad isto moraš u karantin dve nedelje, haos.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

nevezano za novaka, ali stvarno mislim da će onda biti ovo što kaže unkind, imaće turnir sa ko zna kojim rendom igračima.

mada doduše, kad pročitah ceo članak i dalje nije baš najjasnije šta će se na kraju odlučiti.

Link to comment
Share on other sites

Meni brat živi u Sidneju...kaže da je baš užasno i da je gomila ljudi ostala bez posla i na ulici, jer nisu mogli da rade i plaćaju kredite...baš katastrofa...

Ja mislim da će ići tvrđim putem, tj. da neće popustiti, a ko zna da li je i Novak spreman za novih 14 dana karantina, ako ga i puste...

A i gde da izgubim sto marke ako ga ipak puste...

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

Meni brat živi u Sidneju...kaže da je baš užasno i da je gomila ljudi ostala bez posla i na ulici, jer nisu mogli da rade i plaćaju kredite...baš katastrofa...

Ja mislim da će ići tvrđim putem, tj. da neće popustiti, a ko zna da li je i Novak spreman za novih 14 dana karantina, ako ga i puste...

A i gde da izgubim sto marke ako ga ipak puste...

ozbiljno? koji su oni ludaci, ništa ja ne kapiram njihov koncept odbrane od korone.

nije ni naš ovaj da se pravimo ludi najbolji, ali oni ga preteraše kao da vanzemaljci dolaze 🙂

Link to comment
Share on other sites

bogami, namuči se!

Quote

 

On je u drugom kolu eliminisao Mađara Martona Fučoviča, rezultatom 6:2, 4:6, 6:3, posle tačno dva časa igre.

Bio je ovo prvi meč za srpskog asa posle 50 dana pauze i poraza od Danila Medvedeva u finalu US opena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...