Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

14 minutes ago, leisure said:

Tako je Drale.

Ako smo po necemu dobri, to je aplaudiranje samima sebi dok idemo u propast.

odbrana Koštuničinog nasleđa se razrađuje na UPT. odvoji sport od politike. AV je dao pristojan predsednički odgovor na ovu situaciju. ispali smo veća gospoda od potomaka britanskih robijaša... (što reče Del Boj za Australijance: "da vam majka ne beše kurva, još bste bili Britanci.")

  • Like +1 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, overkind said:

Он је мој, какав је такав је. И у кафанској тучи сам уз њега. Можемо он и ја после насамо да се објаснимо ко је а ко није и сл

čekajte, pa nisam znao da je RUR = javni prostor Srbije a mi svi ovde poznate ličnosti. Ili pak cela ova diskusija ovde više liči na kafanu?

36 minutes ago, Debeli said:

STIDIMO SE DA STANEMO IZA SVOG?

ПОШТО ЈЕ РУР МЕДИЈСКО НЕБО СРБИЈЕ, ЈА КАО ЈЕДАН ОД РЕТКИХ ПРЕОСТАЛИХ АКТИВНИХ ЧЛАНОВА, СА ПРЕЗИРОМ ОСУЂУЈЕМ АКТ АУСТРАЛИЈСКИХ ФАШИСТИЧКИХ ВЛАСТИ НАД СИНОМ НАШЕ СРБИЈЕ!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, overkind said:

Он је мој, какав је такав је. И у кафанској тучи сам уз њега. Можемо он и ја после насамо да се објаснимо ко је а ко није и сл. Али сада сам уз њега.  Нервира ме ако је слагао, нервира ме ако је испао бахат и шетао се кад не треба, али браним га пред туђином.

lol druze, kakvim tudjinom, komentarisemo na ruru, iskreno sumnjam da australijski zvanicnici citaju ove komentare

vodis stvari u ekstrem, niti je ko rekao da bi ga u logor niti impicirao tako nesto, a kamoli da bi mu decu oduzimali haha ili slicno

taj 'anti-djokovic' stav ovde se svodi na probao je nesto glupo, nije mu proslo na kraju, it is what it is, nema potrebe da se pravi od njega velikomucenik niti od australije velikozlikovci

meni je licno presmesno da su ljudi u fazonu:

ja i djokovic jedan kos (jer smo srbi), australija drugi kos (jer zli svet koji mrzi srbe)

a ne:

ja obican smrtnik (jedan kos), djokovic top 1% najbogatijih ljudi na svetu (saaaaasvim drugi kos), australija (treci kos)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Na stranu sto su sve to gluposti sa putovanjima, testovima, karantinima itd...ali vidim da je vecini ljudi to postalo novo normalno, jel boze zakon mora da se postuje...odavno zivimo Vrli novi svet i nikoga nije briga ni za svoje dvoriste, a kamoli za nesto drugo...pobune se malo ljudi za Rio Tinto i eksproprijaciju, onda to prodje na mala vrata posle izbora i nikom nista...sto kaze Petar Bozovic, dusu bi prodali za malo vajde...i ne samo mi, nego je ceo svet takav postao

naravno ... posebno mi je to simptomatično kod australijanaca na ovoj temi. drže ih zatvorene oni su kao kul sa tim 🙂 ok imali su tu i tamo neki protest, ali ništa mimo toga. 

izašao je onda ovaj članak na RTS-u, https://www.rts.rs/page/oko/ci/story/3317/svet/4666613/neljudsko-lice-australije.html, ja za ovo nisam ni znao, ali dosta toga objašnjava.

3 hours ago, mladenq said:

pa ono, ne znamo ako smo naivni na nivou 10godisnjaka koje niko nikad nije prevario u zivotu :d, ono njegovo saopstenje je komedija

 

saopštenje jeste komedija, zato sam ga i ovde citirao, ali na kraju krajeva vlast je i rekla da te pogreške nije ni uzela u razmatranje kad ga je kickovala i da su oni imali "nula značaja".

3 hours ago, mladenq said:

kad se podvuce crta, na konto te 'nepravde', na stranu retardirano ponasanje australijanske vlade, sve se svodi na to da li verujes da je to njegovo izuzece stvarno legit ili nije

ako verujes da jeste, nakon svih onih preociglednih stvari koje ukazuju da nije, onda si po meni jezivo naivan/imas preveliki bias jer je srbin, i onda nema smisla dalje ni polemisati

ali čekaj, on je dobio izuzeće komisije, na osnovu svih dostupnih informacija koje je ta komisija imala i komisija je rekla "dođi". I on je došao. Zadržali su ga jer je premijer u sred njegovog leta dotle rekao "e ovog zadržite". Da su oni tad izneli 10 dokaza da je on lagao komisiju i provalili to, ja bih rekao ok, a verovatno ni Đoković ne bi mogao da se buni i vratili bi ga prvim letom nazad. Ali nije baš takav scenario legit. Komisijin jedini zadatak je da procene da li je on opasnost za državu AUS, on je doneo dokaz da je preležao covid (i šta god još) oni rekli ok. Pride ono sa fejk timestampom se posle pokazalo kao neistina tj. da se on generiše kad se poziva QR a ne kad je napravljen. Nema ovo veze sa biasom, napisao sam gore da je lakše bilo da se vakcinisao i završio sa ovim.

3 hours ago, mladenq said:

ovaj primer koji si naveo i nije bas ista stvar, pre ce biti ti i zena se dogovorite da ne zovete nikoga na gajbu ko nije vakcinisan, neki vas poznanik slaze nju da jeste, ona mu kaze da moze da dodje, on dodje, ustanovi se da ipak nije, ti mu kazes da pali :d

ok, može, s tim što ja kažem e ženo, daćemo ovom lekaru da proceni da li ovaj može da uđe i lekar dođe i kaže - može, nije opasnost za vas, ali žena kao žena (ssi!) kaže e ne čekaj, ipak mi se ne dopada, predomislila sam se, kickuj ga!

 

1 hour ago, togFU said:

On i sad može da ih tuži realno, međutim ako to sad uradi delovaće jadno... plus nema šanse da to uradi, ima već sledeće godine da daje izjave tipa "neću da komentarišem šta je bilo prošle godine, lepo je ponovo biti ovde i jedva čekam da igram pred sunčanom publikom na sunčanom terenu AO, jednog od mojih omiljenih turnira [:)]"

agreed, s tim što ja mislim da bi on i mogao da ih tuži i da dođe sledeće godine i izjavi sve to isto 🙂 Ko ih šljivi. Neće on da tuži AO nego AUS, isto kao što se AO ovde držao po strani u odnosu na AUS i kao "xixi jao super jedva čekamo novaka da zaigra ako zaigra a ako ne jbg" 🙂

43 minutes ago, Debeli said:

vidim da se RUR propederisao od kad me nema...

 

MI SMO TE UPOZORAVALI, VIDI SAD ŠTA SE DESILO!

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, togFU said:

čekajte, pa nisam znao da je RUR = javni prostor Srbije a mi svi ovde poznate ličnosti. Ili pak cela ova diskusija ovde više liči na kafanu?

ПОШТО ЈЕ РУР МЕДИЈСКО НЕБО СРБИЈЕ, ЈА КАО ЈЕДАН ОД РЕТКИХ ПРЕОСТАЛИХ АКТИВНИХ ЧЛАНОВА, СА ПРЕЗИРОМ ОСУЂУЈЕМ АКТ АУСТРАЛИЈСКИХ ФАШИСТИЧКИХ ВЛАСТИ НАД СИНОМ НАШЕ СРБИЈЕ!

pošto je RUR Pitijino proročište srpske javnosti i politike...

osudi, tako je.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mladenq said:

lol druze, kakvim tudjinom, komentarisemo na ruru, iskreno sumnjam da australijski zvanicnici citaju ove komentare

vodis stvari u ekstrem, niti je ko rekao da bi ga u logor niti impicirao tako nesto, a kamoli da bi mu decu oduzimali haha ili slicno

taj 'anti-djokovic' stav ovde se svodi na probao je nesto glupo, nije mu proslo na kraju, it is what it is, nema potrebe da se pravi od njega velikomucenik niti od australije velikozlikovci

meni je licno presmesno da su ljudi u fazonu:

ja i djokovic jedan kos (jer smo srbi), australija drugi kos (jer zli svet koji mrzi srbe)

a ne:

ja obican smrtnik (jedan kos), djokovic top 1% najbogatijih ljudi na svetu (saaaaasvim drugi kos), australija (treci kos)

ovo je dakle mesto gde u anonimnosti stidljivo eksperimentišemo sa jeretičkim mislima?

ovo je mesto gde brusimo stavove a ne mesto gde dečica potajno mogu da opsuju da ih ne čuju vaspitači.

  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Debeli said:

ovo je dakle mesto gde u anonimnosti stidljivo eksperimentišemo sa jeretičkim mislima?

ovo je mesto gde brusimo stavove a ne mesto gde dečica potajno mogu da opsuju da ih ne čuju vaspitači.

ne, ovo je forum koji mislim da je realno pretpostaviti ne cita australijska vlada, koja bi bila u ovom slucaju tudjin od kojeg treba da branimo djola, pa bi onda morali da suspendujemo objektivnost i zdrav razum i svim srcem ga branimo zbog jer je nas, a onda kad ovi napuste forum, prekorimo ga!

@Lucky

e jbg laki, je l ti mislis da je ovo planski organizovala australijska vlada da unizi djokovica? ako ne, o cemu onda pricamo koj k

ako da, onda jbg, ne znam sta da ti kazem :d

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mladenq said:

ne, ovo je forum koji mislim da je realno pretpostaviti ne cita australijska vlada, koja bi bila u ovom slucaju tudjin od kojeg treba da branimo djola, pa bi onda morali da suspendujemo objektivnost i zdrav razum i svim srcem ga branimo zbog jer je nas, a onda kad ovi napuste forum, prekorimo ga!

onda objasni kako podržavaš narativ te iste australijske vlade.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ја Ђомла твоје речи тумачим како да је једна уређена и дивна држава најурила барабу која је хтела да их заврне. И да се ти с тим салжеш и то поздрављаш.

Ја мислим да то није случај. И да је јадна ружна тоталитарна држава пустила Нолета да уђе не кршећи ниједан њихов закон да би га после истерали позивајући се на закон које је званично прогуран да би се протерали потенцијални терористи. Просто подивљали су. Њихови правници ово сматрају опасним преседанаом. Ја мислим да су они ово знали и планирали од прве секунде. Њему није било спаса никако.

Ја мислим да је то тема. А да је његово муљање, ако је муљао ћелава му кева - ево рекао сам, секундарно.

  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Drale došao i pobedio na topicu, stvarno može lock

6 hours ago, leisure said:

Nije Nole nikakav borac za pravdu, jer da jeste, on bi digao glas protiv zvalavog i njegove mafije. Ljudi se plase vakcina, ne plase se Rio Tinta, infinite spoljnog duga, kriminala i korupcije, fizickog nestanka sprskog naroda.

koje mafije i kog žvalavog? Što bi se on mešao u politiku? Nije se mešao ni do 2012 kad je bio DS,  i kad je dobio na korišćenje i 25 maj i ono u Kragujevcu i sl, što bi i sad kad njegova porodica uživa blagodeti SNS vladavine? imao je jedan ok post na temu životne sredine, ali slažem se da ne treba politički da se aktivira i sad pljuje Vučića, Djilasa ili nekog drugog. Niti to želim, ne želim da mi teniser bude predsednik ili glumac premijer. Nek se bave onim čime se bave najbolje, a to je sport. I sve što si naveo, i Rio Tinto, i spoljni dug i kriminal i korupcije, sve to postoji pre Djokovića (i Rio Tinto, sa kojim talovi počinju 2005e dok Djoković još nije bio poznat), tako da ne vidim što je to njegov problem ili Jokićev. Ako se preseli ovde kad završi karijeru, pa odluči da se bavi politikom, go ahead, ima moju podršku nebitno za za koju se opciju odluči

5 hours ago, Lucky said:

Razmišljao sam o ovome baš nešto sinoć!

Ok, sećamo se svi onog najprominentnijeg perioda raspada Novaka kad je bio kod Pepea i jeo hranu Maje Volk i raspadao se. I onda se delimično sabrao i krenuo da ownuje. I sad imamo situaciju da je već X godina (da ne gledam tačno) prvi na svetu i osvaja sve turnire - da li onda i sa kojim pravom možemo da ga prozivamo što grli drvo ako to njemu donosi rezultate (na kojim god osnovama). Koliko može da bude bolji od toga? Ako prestane da grli drvo, onda će da bude najbolji teniser univerzuma, pošto planete već jeste? 🙂 Ili možda baš zbog toga ne bi izgubio u Tokiju ili bi uzeo US Open finale? 🙂 

Ostavljam u potpunosti po strani da li je to ludo, i ja smatram da jeste, kao i ovo da se glupira oko vakcinacije itd, posebno kad je 99% tenisera vakcinisano. Možda je on naluđi što se tiče tih stvari u koje veruje ali nije jedini. Gomila sportista, muzičara, glumaca ima neke svoje tripove koje slede i poštuju od kojih su neki ekstremniji od Novaka, ali ako ništa drugo Novaku ne možemo da osporimo uspeh i pored tih ludila.

Kako je onda usrana karijera? 

ovo se isto slažem. Momak ima 20 GS, i najbolju statistiku ikada, i ima svoj sistem priprema, ishrane, treehugginga, žene, porodice, Pepe Imaza, piramida. I mi mu kenjamo za njegov stil života? Po čemu mi to znamo bolje od njega? Evo i Brady se popapučio, krenuo da sluša ženu, i eto traje duže od predvidjenog. Teško da on sa svim svojim uslovima koje ima je gluplji nego mi ostali. I da opet ponovim, ja se jesam vakcinisao, 3x, ali ne kažem da sam ja ultra u pravu što jesam, a neko ko nije nije, imajući u vidu šta se sve dešava ove dve godine, i kakve vesti čujemo i oprečna mišljenja struke, političara i drugih

  • Like +1 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, overkind said:

Ја сам у 2 наврата написао да ме нервира то шта је и како је урадио и стојим иза тога.
Али мислим да је ово што су Озији урадили далеко горе и далеко озбиљније од покушаја "курчевите Србедне", да нешто смува. Написао сам да ја мислим да он није могао да избегне ово никако осим да прими западну вакцину и да се притом и слика ако је могуће. Нити ја њега кујем у звезде нити смо он и ја исти, ни близу. Али заиста мислим да измиче мало шира слика. Да појасним,  ово није Гиле шверцер који је ухваћен са ланчићем у шабари док шверцује бунду преко гране. Ово је далеко озбиљније.

upravo, i ovi nije pitanje da li je on Srbin ili je vakcinisan. Redosled je prost

1. Postoji medicinsko izuzeće i potrebna dokumentacija
2. Osoba A koja hoće da učestvuje na turniru popuni sve i preda
3. Vlasti Australije pregledaju i odobre vizu osobi A
4. Osoba A ulazi u zemlju, provodi neko vreme i biva deportovana. Ili osoba A bude zadržana na granici, poslata na sud, maltretirana 11 dana i na kraju izbačena iz zemlje jer predstavlja rizik za zemlju koja je osobi A odobrila ulazak u zemlju nakon svoje verifikacije, i to na osnovu diskrecionog prava ministra?

Da ne govorim da na dan kada nam EU i US serviraju promenu pravosudja, i nezavisne doživotne sudije, u jednoj zemlji iz te grupacije ministar poništava odluku sudija i ukida vizu osobi koja ju je dobila, a onda drugo sud bez dokaza (sudije su se pokazivale na zdravi razum ministra?) podržavaju tu odluku

3 minutes ago, leisure said:

Ne mislim da treba da se politicki aktivira, nego da ljudi ovo ne shvataju i ne tripuju neku borbu protiv 'nepravde', pogotovo kada se radi tako selektivno.
Trebao je da se vakcinise, ako vec nece, ok, mogao je da fejkuje da jeste i da nastavi da se normalno bavi svojim poslom.

u njegovom slučaju ovo jeste borba protiv nepravde. Jer je ispunio njihove propise, dobio vizu, otišao, i onda su ga držali kao klošara u zatvoru, a onda proterali na osnovu "zdravog razuma ministra". A postoji ogromna šansa da taj lik neće više biti ministar za 3 meseca 🙂 I ministar je preinačio odluku "nezavisnog" sudstva. Ako to nije borba protiv nepravde, ja ne znam šta je.

To što to nije ista nepravda koju mi možda trpimo u zemlji, to je apsolutno druga priča i zamena teza. Ako sam ja protiv nepravde u Srbiji koja se doživljava običnom narodu, to ne znači da se npr slažem protiv BLM nepravde u US, ono, zabole me kurac iskreno

I neće da fejkuje da se vakcinisao, i to razumem. Ono, protiv je, njegovo mišljenje, njegovo pravo, on ima jedna saznanja, ti i ja druga, napravi pravila takva gde kažeš, za Aus Open mora vakcina, nemoj ni da ga pustiš u zemlju i ostani dosledan. Da je ćutao i nije imao post na Insti da je dobio izuzeće, sutra bi igrao. Znači, nije on kažnjen jer nije vakcinisan, nego što je javno rekao da postoji i drugi način ulaska u zemlju i igranja. I zato je najebao, što je upravu poenta cele te nepravde. Ako si deo njihovog sistema i ćutiš, pustiće te i da si antivakser

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Аустралија нема ама баш никакав доказ да је он лагао. Да има, ухапсили би га вероватно и ћоркирали као "терористу" јер је лагао пограничну полицију и сл. То је много озбиљније дело од кршења епидемиолошких препорука у Србији.

 

еидт:
Ја мислим да ако већ има свој став и своју причу и при томе има законску основу да оде у Аустралију, није имао избора. Или је могао да уради како је урадио и да истрпи све последице, или да испадне говно и да каже е не испалти ми се.

Edited by overkind
  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leisure said:

Sjebali su nesto prilikom popunjavanja, pa nisu naveli da je bio u Spaniji. Administrativna greska, ali dovoljno da svi mediji objave LIAR, CHEATER

to su rekli juče tokom sudjenja da ne uzimaju u obzir, i da nije razlog zašto ga tornjaju napolje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, overkind said:

Ја Ђомла твоје речи тумачим како да је једна уређена и дивна држава најурила барабу која је хтела да их заврне. И да се ти с тим салжеш и то поздрављаш.

haha, pa kako mozes tako da tumacis moje reci ako sam ja u vise navrata konstatovao i da su licemerni i da su retardirani, pre ce biti da biras da tako tumacis jer ti je lakse

rekao bih da se mi razilazimo u tome gde ti izgleda ozbiljno mislis da je to planirano bilo od pocetka (sto je meni licno u domenu vakcina cipovanje teorija zavere), i ja bih pre rekao da se doslo u tu idiotsku situaciju zbog nesposobnosti/neuskladjenosti nadleznih organa, i onda kad je stvar poprimila ozbiljne razmere gde im svi stanovnici prate svaki min razvoja situacije, imigracioni ministar se u okviru svojih nadleznosti odlucio za odluku koja ide niz dlaku tom istom narodu od koga zivi, a ne za djokovica

da li je ta odluka politicki motivisana? pa ocigledno da jeste, ali mislim da bi tako bilo i u bilo kojoj drugoj drzavi

sto ja kao srbin ne smatram da je neka nepravda ucinjena nad mojim tebricom srbinom djolom? pa jer uprkos toj retardiranosti njihovih nadleznih organa mi deluje preocigledno da je lik lazirao test i tako na 'prevaru' pokusao da udje u zemlju i odigra turnir

u tom smislu mi ne predstavlja problem to sto taj ministar nije doslovno dokazao na sudu da je test laziran nego je odluka donesena 'in public interest'

37 minutes ago, Debeli said:

onda objasni kako podržavaš narativ te iste australijske vlade.

narativ da ono sto vazi za njihov narod vazi i za stranca?

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Nole objavio na insta da dolazi, u Australiji (koja je zatvorena 2 godine, sa najgorim merama na svetu) se napravio medijski linc dok je Novak bio u avionu. Politicari videli lepu priliku da se opravdaju za sve te mere i sranja, pa im je Nole savrseno naleteo, jer dolazi iz zemlje sa 0 diplomatskih kapaciteta(siguran sam da bi manje represije prezivljavao da dolazi iz neke mocnije zemlje), vec je ni kriv ni duzan ozloglasen jer je prakticno skinuo Federeru i Nadalu GOAT krunu, a sam je vec davao izjave koje su bile kontradiktorne sa zvanicnim narativom...

Oni su ispali govna, On je ispao naivan.
 

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Ово што је Лижр рекао. Чим су дознали да иде само су се облизнули. Они 2 године јебу целу нацију. Ђоле је кец на 11.

А за наратив, па не баш. Он се позвао на закон који му даје за право да буде изузет. Аустралијски закон, не његов. И други су то знали и ушли у тишини. Озији су се сетили тек када је он дошао да то не може тако. Е ово је у домену равне Земље по мени. Ако турнир не зна закон, после 2 године Ковида, погранична полиција зна 100%. Шансе нема да је ту затајило и да су пустили 2 па се код Новака сетили да ипак не може.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...