Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

438a01e6eb50ba013d745b108ddbe320.jpg

1 hour ago, togFU said:

Trebao je on lepo da ode odmah nakon one prve "pobede" i ćao, sad će baš ispasti retard...

pa realno.

sad em će da ga dovode na suđenje kao pritvorenika ?!

em verovatno prebacuju na savezni sud, tu ko zna šta će da bude

i tako. 

Quote

 

Адвокат Федералне владе Лојд образложио је какав је тачно статус најбољег тенисера света, што се тиче притвора и боравка у хотелу за имигранте.

Током прве ноћи (петак по нашем времену) неће бити у притвору, нити при доласку у канцеларију адвоката, али ће бити притворен током консултација са својим правним тимом, као и после тога.

Уколико се суђење настави и у недељу, потврђено је да ће и тада Новак бити у притвору, а ако његово присуство на рочишту буде потребно, биће доведен као притвореник.

"Полицајци који буду спроводили Ђоковића до канцеларије у којој ће се водити разговор поступаће као када се поступа да је особа у притвору", навео је Лојд.

У међувремену, судија Кели и даље сматра да је боља одлука да поступак буде пребачен на Савезни суд. Додао је да је коронавирус имао велики утицај на животе људи у Аустралији и да је вакцинација политичка одлука.

"То значи да би било боље да Савезни суд одлучује о случају", закључио је Кели.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, leisure said:

Izvini tebrex, ali kakav je ovo argument? Dajte onda da se svi rokamo heroinom i vozimo kroz crveno, jer i onako cemo umreti.
Umiru mladi i zdravi ljudi od korone, licno znam primere.

Možete i to...kako ko voli...

Znam i ja primere mladih i zdravih od srca, od raka, od gripa, od koksakija itd....lično znam primere, takođe...isto kao i za vakcinsine, a i za nevakcinisane (jedan iz rodbine)...

I šta ćemo sad?

Da pravimo konc logore...da plačemo od straha...da se zatvarmo...

Ne pada mi na pamet. Vi kako hoćete.

Za Novaka još jedan Monti Pajton polički, on treba da posluži kao primer...kako bude biće, u svakom slučaju politika idiotizama i debilizama se nastavlja i u 2022. godini. Vesela nam bila...

Edited by absolute
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, absolute said:

Možete i to...kako ko voli...

Znam i ja primere mladih i zdravih od srca, od raka, od gripa, od koksakija itd....lično znam primere, takođe...isto kao i za vakcinsine, a i za nevakcinisane (jedan iz rodbine)...

I šta ćemo sad?

Da pravimo konc logore...da plačemo od straha...da se zatvarmo...

Ne pada mi na pamet. Vi kako hoćete.

Za Novaka još jedan Monti Pajton polički, on treba da posluži kao primer...kako bude biće, u svakom slučaju politika idiotizama i debilizama se nastavlja i u 2022. godini. Vesela nam bila...

ovo je standardna priča oko koje se vrtimo svi od početka pandemije.

jedna strana kaže "jao umiru mladi od korone, sve ovo nam je potrebno", druga kaže "pa umiru mladi i od srčke, side i gripa pa nemamo lockdownove zbog toga" i istina je na obe strane sasvim sigurno, tj. negde između, pa kako ko shvati.

meni samo krivo što se onda stvaraju tabori (možda je to gejc i hteo!) kod do juče nesuprotstavljenih ljudi, da tako kažemo.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se...

Evo najboljeg ikad opravdanja za ukidanje vize.

Đokoviću ukinuta viza zbog poštovanja žrtve Australijanaca tokom pandemije

Pa ko da ih je on ubio...sunce ti milo, kakvo jedenje poličkih govana....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, absolute said:

Slažem se...

Evo najboljeg ikad opravdanja za ukidanje vize.

Đokoviću ukinuta viza zbog poštovanja žrtve Australijanaca tokom pandemije

Pa ko da ih je on ubio...sunce ti milo, kakvo jedenje poličkih govana....

pa to je i premijer izjavio ... naravno i da hoće kad skuplja poene za izbore.

apsurd je što na primer da je zaražen sidom ne daj Bože i da dođe da igra bio bi najveći heroj na svetu, iako ko zna koliko je njih u AUS umrlo od side (npr).

Link to comment
Share on other sites

Meni je sjajna situacija da su u drzavu propustili, pod istim uslovima, bar jos jednu osobu (Voracova), koja je, pritom, i odigrala jedan mec, a da su se "setili" da joj otkazu vizu tek posto je medijska halabuka nastala kada su upleli Djokovica. Uz to, isticu da je problem pokrenut kad je na nekoj socijali objavio (rekao bih, potpuno normalnu) poruku da ide na AO zahvaljujuci medicinskom izuzetku, pa se Australijancima digao...glas.

Prvo, on nije, objektivno anonimna dubl-igracica, Voracova i njegovo prisustvo bi bilo neopazeno najvise 5 minuta, posle cega bi se opet desilo isto.

Drugo, kazu da AU propisi dozvoljavaju nekoliko mogucih medicinskih izuzeca (tako sam nacuo) od vakcinacije, ali ja do danas ne cuh da je neko objasnio ijedan od tih. Samo se govori da taj na koji se Djokovic poziva nije validan. Pri tome je AU premijer rekao, bolje reci, ZNAO, doslovno dok je ovaj bio u putu ka AU, da nece moci da udje u zemlju, odnosno da izuzece na koje se poziva nije prihvatljivo. Da ponovim da su Voracovu pustili u drzavu s istim izuzecem  (ne ulazim u to ko je u cemu lagao na dokumentama).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mikser said:

Meni je sjajna situacija da su u drzavu propustili, pod istim uslovima, bar jos jednu osobu (Voracova), koja je, pritom, i odigrala jedan mec, a da su se "setili" da joj otkazu vizu tek posto je medijska halabuka nastala kada su upleli Djokovica. Uz to, isticu da je problem pokrenut kad je na nekoj socijali objavio (rekao bih, potpuno normalnu) poruku da ide na AO zahvaljujuci medicinskom izuzetku, pa se Australijancima digao...glas.

Prvo, on nije, objektivno anonimna dubl-igracica, Voracova i njegovo prisustvo bi bilo neopazeno najvise 5 minuta, posle cega bi se opet desilo isto.

Drugo, kazu da AU propisi dozvoljavaju nekoliko mogucih medicinskih izuzeca (tako sam nacuo) od vakcinacije, ali ja do danas ne cuh da je neko objasnio ijedan od tih. Samo se govori da taj na koji se Djokovic poziva nije validan. Pri tome je AU premijer rekao, bolje reci, ZNAO, doslovno dok je ovaj bio u putu ka AU, da nece moci da udje u zemlju, odnosno da izuzece na koje se poziva nije prihvatljivo. Da ponovim da su Voracovu pustili u drzavu s istim izuzecem  (ne ulazim u to ko je u cemu lagao na dokumentama).

pa da, već smo to konstatovali. Sama osnova situacije u kojoj se medicinsko izuzeće dodeljuje i onda si prošao kontrolu i nisi opasnost za državu od covida i onda sad ona tu dolazi, igra mečeve, druži se sa ljudima, bla bla i kao EJ ČEKAJ PA NE MOŽEŠ TI TAKO i onda je deportuju iako je do tad zarazila sve koje je mogla (da je pozitivna, u teoriji).

A ovo za izuzeće ja kako sam razumeo oni šalju sve šta imaju anonimno do te komsije, komsija procenjuje i kaže da li može ili ne može. U tom smislu je i manje bitno šta su tačno načini merenja medicinskih izuzeća i ne mora ni običan svet da zna, oni kažu može, ovaj je to dobio i krenuo na put. tu nastaje glavni problem.

Link to comment
Share on other sites

U Kini odradis karantin i posle si slobodan dok ne zatraze testiranje u slucaju nekog pozitivnog slucaja u tvom gradu/kraju, vakcinacija takodje nija obavezna kao u Australiji u kojoj to jeste ili gresim? Kina je jedino preterala sa nultom tolerancijom na kovid a kad tad ce morati da se otvore i da to ponovo sve bukne, mozda jedino do tad nabave neki lek a da to nisu ove danasnje vakcine iliti sviranje kurcu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bliss said:

gresis,

  Hide contents

vec su njihovi.

 

i ovo je tačno!

5 hours ago, mohr said:

U Kini odradis karantin i posle si slobodan dok ne zatraze testiranje u slucaju nekog pozitivnog slucaja u tvom gradu/kraju, vakcinacija takodje nija obavezna kao u Australiji u kojoj to jeste ili gresim? Kina je jedino preterala sa nultom tolerancijom na kovid a kad tad ce morati da se otvore i da to ponovo sve bukne, mozda jedino do tad nabave neki lek a da to nisu ove danasnje vakcine iliti sviranje kurcu.

misli se generalno i ekonomski a ne kako ko rešava pitanje covida. ili ti pričaš baš o kovidu? u tom slučaju dakako imaš zemlje koje su i gore od australije i pet puta bolje i tako 🙂

11 hours ago, daniiL said:

Dodatna zajebancija je i prepucavane izmedju "saveznih i republickih" organa. Ko ce kome uvaliti vrucu krtolu.

ja na primer ovu izjavu ne kapiram, ako je istinita:

Quote

 

Министар Хок: Ђоковић ризик за Аустралију
"Алекс Хок је признао да је Ђоковић невакцинисан ушао у земљу уз важећи медицински изузетак и да представља мали ризик да шири вирус, обзиром да је недавно прележао коронавирус", преноси аустралијски Ејџ.

Како се наводи, разлог за евентуалну депортацију српског тенисера је то што би "током две недеље могао да поремети поредак у држави, јер би присуство особе која није вакцинисана и не прати ковид протоколе, утицало на негативно расположење према обавезној вакциниацији".

 

nisam ginekolog al mogu da pogledam nisam pravnik i hajde da kažemo da sam pristrasan ali lik kaže da je ovaj dobio izuzetak i da je tako ušao u zemlju kao i da je malo rizičan jer je preležao korona virus. Znači ja iz ovoga mogu da zaključim da je ovaj sve vreme to znao i odlučio je svesno da ga pusti u zemlju i zatim zadrži na granici da bi skupio političke poene.

Što onda naravno potvrđuje pasusom dva gde kaže da prvo ne prati kovid protokole u perspektivi (otkud to, kako ovaj to može da zna?) i onda bi to uticalo na negativno raspoloženje prema obaveznoj vakcinaciji (ovo verovatno može da bude legit razlog, ali je pitanje da li on kao ministar za imigracije ima pravo da odlučuje kako nešto deluje iz ugla pitanja koje je za ministra zdravlja - ali ne znam, možda lupam). I onda povrh svega pošto ovaj odluči da ga deportuje jer ima to pravo kao ministar dobije ban na 3 godine (koji realno ako i bude verovatno će da skinu da bi igrao AO ali ajde to je druga tema). Znači bukvalno ono navlače ga na rupu tj. zamku da dođe da bi mogli da ga banuju - i iz zemlje a potencijalno i iz AO. 

Ja bih kao sudija kad bih video ovaj razlog banovanja momentalno prekinuo suđenje i vratio mu vizu a da sam Novak i njegova ekipa sačekao bih kraj ove ujdurme i tužio ih sve redom i za cimanje i za sve dane provedene u karantinu i za propuštenu priliku da osvojim AO i za duševni bol i za sve živo. Ponavljam, druga je tema Nolo grlim drvo jedem bobice maje volk i o tome može da se priča takođe ali onda kao što rekosmo nemoj da ga pustiš u zemlju.

još jedan pao zbog novaka! 🙂

isto kao čehinja

Quote

 

FILIP SERDARUŠIĆ, hrvatski trener i brat Nina Serdarušića, protjeran je iz Australije. Serdarušić je u Australiju stigao s medicinskim izuzećem poput Novaka Đokovića, nije cijepljen, ali je prebolio koronu. Prvo je pušten u Australiju, a onda deportiran.

"Otvorila se mogućnost da dođemo s izuzećem. Nisam cijepljen, ali u listopadu sam imao koronu. Moj agent je pozitivan nalaz i nalaz antitijela poslao Teniskom savezu Australije koji je to proslijedio liječnicima, odnosno instituciji koja se time bavi. Dobio sam zeleno svjetlo za dolazak, a mail mi je stigao, mislim, 10. prosinca", započeo je Serdarušić priču za Sportklub.

Iz granične službe su mu nakon saznanja da nije cijepljen poručili kako postoji mogućnost da ode u izolaciju od 14 dana. "Rekao sam da ne bih ni dolazio da sam znao da ću biti u karanteni. Gospođa s kojom sam razgovarao zatim je pozvala svog šefa koji je pregledao papire, fotografirao ih i rekao da slobodno uđem u državu."

"Pokupio sam se jer nisam toliko velik kao Novak da se borim"
Problemi su uslijedili na dan dolaska Novaka Đokovića u Australiju. "Na dan dolaska Novaka Đokovića, u deset uvečer su me pozvali iz imigracijskog centra da sutra dođem na razgovor. Teniski savez Australije poslao je automobil po mene sat vremena prije četvrtfinalnog meča mog brata, trebao sam se do 17 sati pojaviti tamo", rekao je Serdarušić i dodao:

"Otišao sam do hotela u Melbourneu, popričao s igračima i imao dvije mogućnosti: otići kući legalnim putem ili ponovo aplicirati za vizu. Odlučio sam se pokupiti jer nisam toliko velik kao Novak da se borim. Ako su zaustavili njega, morali su i nas. Izuzeće nismo smislili ni Novak ni ja, radili smo po njihovim pravilima i odobren nam je ulazak.

Na njemu se mogu politički jačati, na nama malima ne. Zbog toga se sve ovo događa. Mi smo iskoristili mogućnost koju su nam dali. A on im je idealan za to pred izbore, tako mi se čini. Ako su pustili Renatu Voračovu i mene, zašto nisu i njega? Mislim da su se u Teniskom savezu Australije nadali da će on ući kao što smo i mi, ali njega svi znaju. Da Novaka nije bilo, nama se ovo ne bi dogodilo."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...