Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

Ja nemam pojma 'de nam je topic za tenis :((

U svakom slučaju, red je da se isprati!

 

"Biće to samo kućna žurka sa mojim…”, potom je zastao Novak jer su iza leđa navijači uzvikivali "rakija, rakija".

“Plašim se ako bi oni bili pozvani, ne biste me našli sutra”, rekao je i potom se obratio navijačima iza sebe:

“Nemam rakiju, može neko da mi je da?”

.Potom je svojim domaćinima objasnio šta je srpska rakija.

“Rakija je tradicionalno piće, kao 'šnaps', ako ste probali. Nemam je, imam malo vina, ali možda nađem i rakiju, ako je ima neko ovde. Poslaću nekoliko za vas momci”, rekao je Đoković.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Srećan osmi mart Novače!

311 nedelja na prvom mestu, nerealno.

Quote

 

Ђоковић почиње историјску 311. седмицу као први играч света
У понедељак, са изласком нове АТП ранг-листе, Новак Ђоковић је постао тенисер који је најдуже времена на њеном челу. Српски играч почиње 311. недељу као светски број један, оставивиши иза себе Федерера који је тренутно на 310 недеља.

Иза ове двојице су Пит Сампрас са 286 и Иван Лендл са 270.


Први пут Новак Ђоковић је до ове позиције стигао пре мало мање од десет година, дакле почетком јула 2011. године. У полуфиналу Вимблдона био је бољи од Жо-Вилфреда Цонге, што је било довољно за прво место, које је само улепшао освајањем турнира, победом над Рафаелом Надалом у финалу.

Од осталих српских тенисера напредак је остварио Миомир Кецмановић, који је напредовао четири позиције и сада је 38. на АТП листи, што је његов најбољи пласман у каријери.

Ласло Ђере је сада 57, донедавно је био 60. Душан Лајовић је 27, а Филип Крајиновић 32. тенисер света.

Топ 10:

1. Новак Ђоковић 12.030
2. Рафаел Надал 9.850
3. Данил Медведев 9.735
4. Доминик Тим 9.125
5. Стефанос Циципас 6.660
6. Роџер Федерер 6.630
7. Александер Зверев 5.615
8. Андреј Рубљов 5.019
9. Дијего Шварцман 3.540
10. Матео Беретини 3.480

 

 

Link to comment
Share on other sites

hahah.JPG

Jedna koja se proširila društvenim napravljena je pre tri godine u Haleu.

Svi su bili uvereni, čak i Federer, da će taj turnir osvojiti i da će ostati prvi na svetu, međutim...

Švajcarca je zaustavio Hrvat Borna Ćorić, došlo je do smene na vrhu ATP rang liste, na koje je tada zaseo Rafael Nadal.

Od tada su se na prvom mestu smenjivali samo Rafa i Novak...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

bogami svaka čas'

 

Quote

Spektakularan preokret Đokovića u meču sezone na šljaci!
Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu posle velike pobede nad Stefanosom Cicipasom u tri seta!

 

Sve je mnogo podsećalo na njihov prethodni duel, jesenas na Rolan Garosu kada su igrali pravu dramu u pet setova.

Sada u tri, ali meč je igran u dva dana. U petak je dva puta prekidan zbog kiše, a nastavljen je u subotu ujutro pri rezultatu 6:4, 2:1 za Cicipasa, uz prednost brejka za grčkog tenisera.

Cicipas je u petak odmah da napravio brejk, potom poveo sa 2:0 u gemu u kojem Đoković nije iskoristio dve brejk prilike.

Imao je najbolji teniser sveta nove šanse da vrati brejk u četvrtom gemu, ukupno tri, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Sve je bilo još gore kada je načinio dve duple servis greške i jednom od njih poklonio protivniku brejk za 1:4.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Хтео сам да унесем мало неизвесности... Шалу на страну... Честитке Стефаносу јер је играо врло добро. Знао сам да ће дати све од себе и био је сјајан. Услови су данас били много другачији него у дуелу са Надалом и требало ми је времена да се прилагодим. Циципас је одлично одиграо први сет, а онда је мени у другом пала концентрација али сам успео да се вратим", укратко је анализирао Ђоковић.

На констатацију да је ово велики успех и питање шта сада осећа, Новак је истакао да се осећа врло необично.

"Кад човек побеђује осећа најбоље емоције и радост и понос и срећу... У овом тренутку и велики умор, још сам под адреналином, па вероватно не осећам болове у телу које ћу осећати сутра ујутру. Али све су то слатке муке... Пуно је притиска било... Када човек јури историју и гренд слемове... Али притисак је привилегија и то је нешто што нашта сам навикао и то је нешто што ме чини јачим, снажнијим, спретнијим и способнијим. Тако да из ова два дана ћу много научити, много поука извући и дефинитивно то су топ три достигнућа у читавој мојој каријери.", констатовао је Ђоковић.

Ђоковић је својевремено у Београду обећао да ће освојити Ролан Гарос и то си остварио, али није желео да даје обећања и за Олимпијске игре.

"Не волим да дајем обећања јер је то врло незахвално. Једино што могу да обећам је да ћемо славити. Обећања тешко дајем, али обећавам да ћу дати све од себе и да ћу дати свој максимум", закључио је најбољи тенисер на свету.

Link to comment
Share on other sites

коментари србомрзитеља су најлепша награда за мене.

БРАВО НОВАЧЕ!!!

НАБИЈАЈ КОМПЛЕКСЕ РОДОСКРВНОМ ОТПАДУ!!!!

  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 7/7/2021 at 7:22 PM, toma said:

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa.png

ahahaha

Ђоковић након преокрета срушио и Беретинија и освојио Вимблдон!
Српски тенисер Новак Ђоковић савладао је Италијана Матеа Беретинија са 3:1 у сетовима (6:7, 6:4, 6:4, 6:3) и освојио шесту титулу на Вимблдону. Новак је тако дошао до 20. трофеја на Гренд слем турнирима, чиме се изједначио са Надалом и Федерером.

 

SAD PO ZLATO! 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...