Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Što bi rekli, no pressure!

Quote

 

Ју-Ес опен, последњи гренд слем у сезони, почиње у понедељак и траје до 12. септембра и представља можда и најважнији турнир у досадашњој каријери Новака Ђоковића. Најбољи тенисер данашњице има прилику да у Њујорку испише нове странице историје и дефинитивно потврди ГОАТ титулу.

Ђоковић ће у "великој јабуци" кренути у поход на 21. гренд слем трофеј, чиме би се осамио на вечној листи испред највећих ривала Роџера Федерера и Рафаела Надала, пошто сада сва тројица имају по 20.

И не само то – Новак има шансу да комплетира пехаре на сва четири највећа тениска турнира, чиме би постао тек други човек у Опен ери којем би то пошло за руком, после чувеног Рода Лејвера 1969. године.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidi ga Endi što se ne da!

Quote

Већ првог дана Ју-Ес опена могли смо да видимо велико изненађење и испадање трећег носиоца, али је Стефанос Циципас некако успео да преживи драматичан меч и победи Ендија Марија. Циципас је у дуелу који је трајао четири сата и 44 минута, и обиловао преокретима, паузама, али и оправданим протестима британског тенисера, тријумфовао резултатом 2:6, 7:6 (9-7), 3:6, 6:3, 6:4. Енди је после меча изнео низ оптужби на рачун Грка због коришћења пауза за тоалет у тренуцима када се мечеви ломе, чиме се придружио Александеру Зереву који је недавно први о томе пропроговорио.

Quote

 

"Ако има нешто што мора да ми каже, требало би нас двојица да разговарамо о томе да видимо шта није у реду. Мислим да не кршим било које правило. Играм по правилима, радим све како треба. Да, требало бисмо нас двојица да попричамо и уверимо се шта је. Ја не знам како се мој противник осећа док игра меч, то и није мој приоритет. Све док играм по правилима и држим се тога за шта АТП каже да је фер, остало је у реду. Немам ништа против њега, апсолутно ништа", рекао је 23-годишњак из Атине.

Открио је и зашто се у свлачионици задржао осам минута, што је много више него што је предвиђено за такву паузу.

"Мислим да је јасно да сам са собом понео одећу када сам излазио са терена. Толико ми треба да се пресвучем и да се вратим на терен. Не знам каква су ту правила, као ни да ли га има. Колико ја знам, дозвољена су вам две тоалет паузе да промените опрему кад играте меч од пет сетова и једна када играте у два добијена сета. То правило следим читаву каријеру. Нисам ништа прекршио, тако да не видим проблем", закључио је Циципас.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jadan Cicipas 🙂 ali jbg, kad je počeo da smara ljude 🙂

izbaci ga ovaj "klinac"

Quote

 

Pri rezultatu 5:3 čuje se i dobacivanje navijača sa tribina koji poručuju Alkarazu ono što najviše zapravo i zameraju Cicipasu.

„Pošalji ga u toalet“, čulo se sa tribina.

Cicipas jeste na kraju otišao do toaleta, ali je za njegove standarde to trajalo neobično kratko. Ipak, u trenucima kada je napuštao betn čuli su se zvižduci sa tribina i negodovanje publike, dok je isti potez Alkaraza ispraćen aplauzom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prosto mi je neverovatno da se Novak aka mentalna gromada toliko skamenio. Jako se prepao, ogroman pritisak + ona publika, verovatno je bio toliko i sam zbunjen situacijom pa je mec izgubljen i pre prvog poena. Vrti se dosta da prica o tome kako je bio duze na terenu, da je imao manje odmora od Medvedeva, ali ne verujem da to ima bilo kakve veze sa ovim porazom. Procitao sam negde "ono kad na 2:0 u setovima i 5:1 u trecem i dalje mislis da moze da preokrene govori o tome kakav je sportista Novak Djokovic". Jebi ga, bas mi zao, ceo svet je valjda navijao za njega, ali ne sumnjam da ce uzeti jos koji GS, sad je valjda jos rastereceniji. 

Inace, zet koji je gledao uzivo salje mi snimak kad je Novak usao na teren, ceo stadion bukvalno u histeriji, a on koji inace nije neki sportski fanatik kaze brate zasuzio sam svega mi, he

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJAPEH8 said:

Prosto mi je neverovatno da se Novak aka mentalna gromada toliko skamenio. Jako se prepao, ogroman pritisak + ona publika, verovatno je bio toliko i sam zbunjen situacijom pa je mec izgubljen i pre prvog poena. Vrti se dosta da prica o tome kako je bio duze na terenu, da je imao manje odmora od Medvedeva, ali ne verujem da to ima bilo kakve veze sa ovim porazom. Procitao sam negde "ono kad na 2:0 u setovima i 5:1 u trecem i dalje mislis da moze da preokrene govori o tome kakav je sportista Novak Djokovic". Jebi ga, bas mi zao, ceo svet je valjda navijao za njega, ali ne sumnjam da ce uzeti jos koji GS, sad je valjda jos rastereceniji. 

Inace, zet koji je gledao uzivo salje mi snimak kad je Novak usao na teren, ceo stadion bukvalno u histeriji, a on koji inace nije neki sportski fanatik kaze brate zasuzio sam svega mi, he

Taj fazon.

Mislim da je preveliki pritisak bio, prilika koja se desava jednom u 50 i vise godina. Nekako je ceo mec krenuo lose posle onog gubitka servisa na samom pocetku (a bilo 40:15) za Noleta. Siguran sam da bi polako nestalo tog pritiska da je od pocetka bio egal, ovako je samo klizio lagano ka ambisu.

Link to comment
Share on other sites

ovo je najveci pritisak koji je jedan teniser morao da podnese u istoriji tog sporta, a prilicno sam siguran da ce tako i ostati. u kombinaciji sa cinjenicama da je kraj sezone (zato je 4 GS-a u istoj sezoni toliki poduhvat, i veci od onog koji je djokovic imao - 4 GS-a zaredom), da nije odigrao najbolji turnir, da ima fejl olimpijadu iza sebe i medvedeva koji je odigrao odlicno do sad i koji je hteo da se revansira za AO - imamo ovakav ishod nazalost.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ima svega tu sto nije funkcionisalo, i taj noletov ritern je bio skoro nepostojeci sve do pred kraj

ja sam ubedjen da sudija nije viknuo net u onom poenu da bi bilo lako ggnore

na kraju covek je i rekao da ga noge nisu slusale, da je malte ne stalno kasnio po pola koraka za loptom sve dok se i medvedev nije zamorio u trecem

i naravno da sam pomislio vidi sranjeta svi navijaju za njega, ne zna on za to 🙂

ne treba zaboraviti kako su ga diskvalifikovali prosle godine sa US opena posle one gluposti, jbg sav taj pritisak se slaze negde u glavi i akumulira

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/14/2021 at 1:12 PM, G!!! said:

ima svega tu sto nije funkcionisalo, i taj noletov ritern je bio skoro nepostojeci sve do pred kraj

ja sam ubedjen da sudija nije viknuo net u onom poenu da bi bilo lako ggnore

na kraju covek je i rekao da ga noge nisu slusale, da je malte ne stalno kasnio po pola koraka za loptom sve dok se i medvedev nije zamorio u trecem

i naravno da sam pomislio vidi sranjeta svi navijaju za njega, ne zna on za to 🙂

ne treba zaboraviti kako su ga diskvalifikovali prosle godine sa US opena posle one gluposti, jbg sav taj pritisak se slaze negde u glavi i akumulira

baš mi generalno krivo jer pitanje je sad da li će opet imati neku sličnu priliku, ali jbg, makar ovako neka osvaja još pokoji GS odvojeno i biće kul 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bogami, Medvedev juri:

АТП ранг-листа:
1. Новак Ђоковић (Србија) – 11.633 бода
2. Данил Медведев (Русија) – 10.575
3. Стефанос Циципас (Грчка) – 8.175
4. Александер Зверев (Немачка) – 7.603
5. Андреј Рубљов (Русија) – 6.130
6. Рафаел Надал (Шпанија) – 5.815
7. Матео Беретини (Италија) – 5.173
8. Доминик Тим (Аустрија) – 4.495
9. Роџер Федерер (Швајцарска) – 3.765
10. Каспер Руд (Норвешка) – 3.615
=========================
34. Филип Крајиновић (Србија) – 1.589
35. Душан Лајовић (Србија) – 1.565
47. Ласло Ђере (Србија) – 1.342
62. Миомир Кецмановић (Србија) – 1.025

Ђоковић се суочава са ситуацијом да може бити угрожен на тениском трону јер није познато да ли ће играти још неки турнир до краја сезоне, док ће Медведев покушати да нападне још неколико титула, укључујући и ону у Индијан Велсу ове недеље.

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...