Jump to content

Koji preciscivac?


Recommended Posts

On 3/6/2021 at 3:58 PM, qwert00 said:

imam Xiaomi H3

i ja sam zadovoljan ali ga koristim uvek posle luftiranja na max ili skoro na max brzini.

jedno pola sata sata i zaista je bolje kad je napolju haos zagadjenje. proslo leto ga nisam koristio.generalno mi na auto deluje bezveze..ali ovako sat vremena posle luftiranja odlicno.i samo kad je bas bas zagadjen dan onda ga skoro ceo ne gasim....

nesto radi zaista...sad koliko ne znam 🙂

mi imamo problem što generalno ne možemo sa skroz zatvorenim prozorima u kući i onda i prečišćivač stalno šljaka, tako da je taj auto mod najbolji za preko dana.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ah ne, izgleda sve je ok!

Quote

 

Иако надлежни тврде да је квалитет ваздуха добар, а догашавање пожара на депонији у Винчи при крају, грађани траже трајно решење.

Према мерењима у 9.00 сати на Булевару Деспота Стефана концентрација суспендованих честица ПМ 2,5 износи 77,7, док је концентрација ПМ 10 била 109.

Добар ваздух измерен је у Винчи, на Новом Београду у Улици Омладинских бригада, на Дедињу, док је одличан у Овчи, Земуну, Обреновцу.

Дим и непријатан мирис су се поново током ноћи и јутрос могли осетити у појединим деловима града. Грађани су поново апеловали да се утврди шта је узрок загађења и да се нађе трајно решење. 

Заменик градоначелника Београда Горан Весић рекао је да је пожар на депонији у Винчи потпуно локализован, а да ће бити догашаван још неколико дана.

Весић је рекао да је квалитет ваздуха у Београду добар и апеловао на грађане да прате податке Градског завода за јавно здравље.

На сајту Беоеко се наводи и да уколико је ваздух загађен, здравствене тегобе се могу јавити у целој популацији, с тим што се код осетљивих група могу јавити озбиљније здравствене тегобе него у популацији здравих особа.

Осетљивим групама се препоручује да избегавају напорне активности у спољашњој средини, а остали да смање и скрате активности на отвореном.

Уколико је квалитет ваздуха добар, боравак на отвореном не представља никакав ризик за већину популације, наводи се на сајту Беоеко.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2021 at 12:20 PM, Lucky said:

ah ne, izgleda sve je ok!

Gore tone smeća koje sadrže visoku koncentraciju dioksina i furana - izuzetno toksičnih kancerogenih materija. Grad nema opremu za merenje tog zagađenja. A što se ne može izmeriti, ne postoji. Crva nije ni bilo!

https://balkangreenenergynews.com/rs/beograd-se-gusi-u-dimu-kancerogenih-dioksina-i-furana-iz-pozara-na-deponiji-vinca/

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jose Jimenez said:

Gore tone smeća koje sadrže visoku koncentraciju dioksina i furana - izuzetno toksičnih kancerogenih materija. Grad nema opremu za merenje tog zagađenja. A što se ne može izmeriti, ne postoji. Crva nije ni bilo!

https://balkangreenenergynews.com/rs/beograd-se-gusi-u-dimu-kancerogenih-dioksina-i-furana-iz-pozara-na-deponiji-vinca/

normalno, to je nešto kao iz titovog doba ono - ne priča se, znači ne postoji.

ja lepo kažem, samo prestanemo da izveštavamo o covidu i covid nestaje kao rukom odnešen 🙂

meni danas prečišćivač nešto poludeo u jednom trenutku popodne, mada ne mogu da kažem da sam primetio neki smrad, ali valjda je u tome i poenta 🙂

Link to comment
Share on other sites

da li ga gasis?

 

ja sam dosao sad sa zlatibora pre 3 dana. celo leto nisam ga koristio.sad ga ukljucih i 15 je u stanu (Zarkovo)...

 

ja mislio samo za jesen zimu da mi treba..

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Meni ponekad poludi ako komsija ispod koristi rernu(pretpostavljam), nekoliko puta sam ispanicio kada je krenulo da pisti.
Generalno ne dozvoljavam da se pusi kod mene, al pomaze sa dimom. Cekam da vidim kakva je situacija sa ambrozijom, od pola avgusta do kraja septembra, pa cu javiti ako pomogne

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qwert00 said:

da li ga gasis?

 

ja sam dosao sad sa zlatibora pre 3 dana. celo leto nisam ga koristio.sad ga ukljucih i 15 je u stanu (Zarkovo)...

 

ja mislio samo za jesen zimu da mi treba..

da, da, kad nisam kod kuće ne radi, pa ga palim na wifi i to, a i kad spavam radi ovaj u spavaćoj sobi a ne u dnevnoj i obrnuto. a od kraja zime nije ni paljen sve do vinče sada 🙂

1 hour ago, Diego said:

Meni ponekad poludi ako komsija ispod koristi rernu(pretpostavljam), nekoliko puta sam ispanicio kada je krenulo da pisti.

ovo se redovno događa, tipa kad je nešto u rerni i onda čim otvorim rernu i izvadim dizvineš, kako dođe dim/para do njega tako krene da vrti ventilator kao lud.

Link to comment
Share on other sites

aha. ja sam vincu proveo na zlatiboru 🙂

 

sad ukljcuih..ja ga drzim na ono 2 crtice od 3 (3h xiaomi) i tako brzo spusti na nisko..evo sad je 1...al ajd nek radi ako se nesto od vince uvuklo u stan u Zarkovu 🙂

 

nervira me u stanu tokom leta..tad ga spakujem i stavim u cosak 🙂

1 hour ago, Diego said:

Meni ponekad poludi ako komsija ispod koristi rernu(pretpostavljam), nekoliko puta sam ispanicio kada je krenulo da pisti.
Generalno ne dozvoljavam da se pusi kod mene, al pomaze sa dimom. Cekam da vidim kakva je situacija sa ambrozijom, od pola avgusta do kraja septembra, pa cu javiti ako pomogne

da i meni ovo tipa i ako nesto przim (a retko to radim..nezdravo bla bla..)...ali palacinke ili jaja ako se peku i malo zagori odmah pisti i  ide na 100-200 i vise taj broj cestica 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, qwert00 said:

sad ukljcuih..ja ga drzim na ono 2 crtice od 3 (3h xiaomi) i tako brzo spusti na nisko..evo sad je 1...al ajd nek radi ako se nesto od vince uvuklo u stan u Zarkovu 🙂

 

nemam crtice, ima ono auto, noćni i manual, pa u dnevnoj držim auto nekako to najbolje šljaka, u spavaćoj je na noćnom.

9 hours ago, qwert00 said:

nervira me u stanu tokom leta..tad ga spakujem i stavim u cosak 🙂

10 hours ago, Diego said:

ja sam odlučio da ignorišem postojanje pošto ne znam u koji ćošak bih ga stavio, iovako stoji u ćošku :))

9 hours ago, qwert00 said:

da i meni ovo tipa i ako nesto przim (a retko to radim..nezdravo bla bla..)...ali palacinke ili jaja ako se peku i malo zagori odmah pisti i  ide na 100-200 i vise taj broj cestica 🙂

ali to je onda pitanje koliko je tu pravo zagađanje a koliko prosto on detektuje da nije "normalan" vazduh.

Link to comment
Share on other sites

ja ga drzim na sredini soba kad god mogu zimi i pomeram. i smeta malo al se navikoh...

 

a inace mislim da to przenje jeste pravo zagadjenje bas.. i da tu nema greske. jer se napravi gomila tih vecih cestica koja manje smrde jer je hrana koju spremamo za sebe, ali mislim da je za pluca sve to lose 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, qwert00 said:

inace mislim da to przenje jeste pravo zagadjenje bas.. i da tu nema greske. jer se napravi gomila tih vecih cestica koja manje smrde jer je hrana koju spremamo za sebe, ali mislim da je za pluca sve to lose 

🙂

Toliko je lose za pluca da su nasi stari jos malo pa przili uranijum a dozivljavali lagano 85

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Gentle reminder da palite čistače! :)) došlo to vreme!

Quote

 

Polovina stanovnika Srbije se "guši", Beograd opet među najzagađenim gradovima na svetu
Noćas je Beograd ponovo bio među najzagađenijim gradovima u svetu po kvalitetu vazduha, pokazuje sajt "Ervižual". I naše merne stanice beleže povećano zagađenje u gotovo svim gradovima gde se meri. Sva merenja pokazuju da polovina stanovnika Srbije diše prekomerno zagađen vazduh.

Kao i na početku svake grejne sezone na gotovo svim mernim mestima beleži se povećana koncentracija zagađujućih supstanci i nekoliko puta veća od dozvoljene.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, manson said:

Šta valja sada uzimati od tih prečišćivača, Xiaomi OK i dalje? Gledam da uzmem 2x 3C ili možda bolje ipak jedan Pro, optriliike su tu negde cene u oba slučaja.

zavisi kakva ti je gajba, bolje dva manja ako je neka čudna konfiguracija, ako misliš da sve lepo pokriva ok je samo jedan pro. 

a dal je bolji ili gori od nekih drugih nemam pojma, raspredali smo ovde na tu temu dosta na prethodnim stranama 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jose Jimenez said:

Da, Shoppster nudi Mi 3C za 13k, što mi deluje kao super cena.

Ima negde i kupon za 1k na prvu kupovinu, taman da se i to iskoristi

Za 12K moze i ovako da se nadje. Ja generalno sve uzimam kod ovih, za sad bez greske, godinama vec

 

  • Thanks (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...