Jump to content

Poyy


Dz

Recommended Posts

4 hours ago, Vlada_ said:

dajte ljudi samo bez tih neukusnih paralela izmedju nepravdi ovde i na zapadu. 

pošto si živeo i radio na zapadu godina, pa znaš kako je i koje su nepravde. Prvo niko nije pomenuo da je isto, nego je samo objašnjeno da će ljudi da kukaju svugde, i na najgore i na jgluplje stvari ikada. I da je veoma retardirano kad si u društvu ljudi koji kukaju zašto postoji mleko sa 0.5 masti, a ne sa 0.49.
A nekome je na zapadu isto nepravda što mu ode 50% od plate ni na šta svakog meseca, kao što je nekome što Vučić u Srbiji kontroliše sve. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

stoji, ali opet, nemoj misliti da prosečan Francuz ili Nemac koji radi za tu prosek platu ima vrhunsku egzistenciju. Prost primer, nemački prosek ti je oko 1700, 1800e neto, barem eto kad sam ja bio u Nemačkoj do 2018e. U Frankfurtu i okolini, da živiš sam u stanu od 30, 40 kvadrata i platiš sve račune, nema šanse da prodješ ispod 800, 900 evra neto osim ako hoćeš baš da živiš u nekoj žestokoj rupčagi. Plus ovde u te račune npr ne računam Internet (koji dodje oko 50e), mobilni (koji je isto solidna stavka), lična osiguranja koja moraš da uzmeš (lično osiguranje i renters osiguranje, da ako npr od tebe procuri komšiji, iako rentiraš, ne budeš ti kriv i ne ošišaju te), kartu za prevoz (koja je pošto živiš dalje, isto oko 100ke, ako ne i više), što znači da ćeš brzo doći bez hrane na oko 1000, 1100 evra fiksnih troškova. Za ostalih 600, 700 evra ti treba da jedeš, kupiš stvari za ličnu higijenu, odeću, i ponekad i izađeš, otputuješ negde i slično, što nije baš lako, osim ako baš nećeš da živiš ko pas. Da ne govorimo da u taj prvi stan ulaziš bez ikakvog nameštaja, ako budeš srećan da stan ima kuhinju sa šporetom, frižiderom, a ti onda ulećeš u neki kredit u startu od npr 2, 3, 4 soma da bi opremio tu gajbu da liči na nešto. Znači, stisnut si do maksimuma, u dugovima vrlo verovatno, i treba vremena da se popneš na lestvici. Evo, ortak programer je otišao 2016e godine, preko moje preporuke, njemu je super sa poslom, ali njegova žena koja je ovde bila team lead u NCRu sa engleski sa platom od 800, 900e koliko već, ne može da nadje pošten posao već preko pune 4 godine. Jedino što je radila do sad je posao preko agencije za skeniranje (digitalizaciju) u biblioteci, gde je bila plaćena sa minimalcem od 900e mesečno za 35 sati nedeljno, i to je gurala 8 meseci, na silu, jer se nadala da će nešto da se pojavi i negde da ispliva, ali džabe. Za to vreme dok je to radila i tražila druge poslove, završila je C1 nemački, tako da jezik nije problem.
Naravno, prosečnom Nemcu je mnogo bolje nego prosečnom Srbinu, neuporedivo, jer prosečan Srbin sa 50k ne može ni da mašta da mu ostane par stotina evra za život, pa da proba da živi, ali daleko da je život napolju onakav kakav mi pamtimo iz priča matoraca gastosa, i kakav je bio 70 / 80 / 90ih, pa i početkom 21 veka do ekonomske krize 2008-2009e. Standard je pao ili jedva ostao isti, cene su neuporedivo otišle na gore. Još je Nemačka zlatna kakva je npr situacija u UK, Francuskoj, Španiji, Italiji, itd

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mohr said:

Samo cekam i da nas rebnu sa onih 60 % ili koliko su vec pricali poreza,za sad se to nekako izbegava,koliko dugo,videcemo...

pa poslodavac i placa preko 60% na isplacenu platu (ugrubo 67% ali ima odstupanja individualnih)... gde ces vise, i tako je godinama vec (zato poslodavci koji i dobro posluju isplacuju minimalac + kes na ruke), i kad to pomnozis sa 100 radnika pa 10 godina vidis koliko se krade u srbiji - tu je i dalje najveci problem, iako smo se pomakli malo kako je ranije tek bilo

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dz said:

@Lucky isto, predajem engleski

 

Ja mislim da i treba ljudi da se zale i bune na svaku nepravdu, koliko god dobro da zive. A propaganda je u svim zemljama nama je super pogledaj recimo te-i-te, vi treba da budete zahvalni.  

E sad ako je nekome negde dobro, ne znaci da ce biti i drugima. Ja sam u Srbiji skontala da cu da se roknem ako ceo zivot provodim 8 sati u nekoj kancelariji, i to jos za neke male pare. Dok recimo neko drugi bi vise voleo da radi u kanc nego da glumi klovna pred decom ili jednostavno ne ume. 

aj okacicu par fotki kasnije kad uspem vpn normalan da instaliram ovaj sto se placa

aha, ok, 10x - znači sve isto 🙂

On 9/14/2020 at 4:50 PM, jasamnepismen said:

nista?

nesam školovao

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...