Jump to content

Poyy


Dz

Recommended Posts

4 hours ago, mohr said:

Shenzhen je prenaseljen,tamo je tako kako ti kazes,Zhuhai nikada nisam imao problema sa saobracajem osim kad su renovirali jednu ulicu kroz koju sam morao da prodjem da bih stigao na posao a opet nije bilo nista strasno,Zhuhai i Shenzhen su povrsinski slicni s tim sto prvi ima stanovnika kao Beograd a Shenzhen kao nekoliko Srbija,ja sam ziveo bas blizu granice sa Makaom,par stanica Busem ili 15-20 min pesaka i kad god sam mogao sam prelazio granicu,nisam cekao 30 dana :),HK mi je prejak ali previlik za moj ukus a Makao mi je nekako bas bio kako treba,nesto kao Nis samo upgrade x 100,Makao sam prehodao,jebes saobracaj,jedino sto sam uvek sa pogresne strane gledao odakle stize bus  [roflmao],kad smo vec kod toga,zasto se i kod njih vozi levom stranom ako su bili Portugalska kolonija,kopiraju HK?

Mohrinho, cela jebena kina kuburi sa guzvama jer milioni kineza ali tebi nije puno trebalo jer racunas par stanica 🙂 Kompletna ona ulica sto gruva od Gongbeja na gore je 90% vremena blokirana, a zatim i 2 ulice koje se racvaju iz njih na levo i desno a koje se protezu kilometrima. Ja sam bio u 4 navrata. 2 puta bas u Zhuhaiu tu kod Gejta i 2 puta ostrvo pored Hongqiao koje se nasipa soderom vec 5 godina gde bulvalno nema zive duse i bas me zanima kako ce izgledati sledece godine. Taj Zhuhai kao i 99% kine je preslikan Novi Beograd ili obratno, samo sto je infrastruktura i gradnja NBG iz '80 klasama ispred kineske novogradnje 2020. Ono sto mi nisi odgovorio je iz kog razloga je tebi taj deo Kine savrsen za zivot? Bukvalno je isti kao NBG sa gomilom nedostataka. Kontam da online moze da se izgrinda ~1200 - 1500 ako se bas icimas, daj 500€ za stan/komunalije/racune i sa 1000€ bog da te vidi naspram Kine gde dobijes neki usran stan plus 1200-1400 koje nemas gde da potrosis

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja dosta vise od toga ali u pravu si sto se tice online,kolega uzima 1500 ali bas grinda muski,meni se nekako sve poklopilo,nisam uzeo full time vec part timove i eto,upala mi kasika u med,imao sam puno slobodnog vremena i dosta para,visio u fuhuali i u huafi,bila bas dobra ekipa iz Srbije,sta znam,poklopilo se sve,gongbei je guzva jer je granica sa Makaom ali ni priblizno kao Shenzhen koji ima metro ako bi da izbegnes guzvu,dzuhaj to nece skoro,bar dok ne prebace 5 miliona ljudi,imaju spremne planove i za to,meni je stan bio u Jidi,sam ga nasao,2000 juana mesecno,racuni su im smesni realno,u Srbiji mnogo vise placam...Walmart mi bio tu blizu,sta znam,ziveo sam zdravo,spao sam na ispod 80 kg,evo me nazad u Srbiji,radim za Amere,sve cool,izlazi mi Vucic iz svakog uredjaja i ponovo sam se vratio na 100 kg,ne znam,nasa zemlja je lepa ali desavanja u istoj me jednostavno teraju odavde iako nemam nikakvih finansijskih problema,vratio sam se pre nego sto je izbila korona i ostao,bar za sad,inace,u Nisu je svaki dan guzva od kako su nas ogradili naplatnim rampama i niko jebeno ne zeli da placa i ne krivim ih i postali smo kao Beograd sa guzvama 24/7.

Link to comment
Share on other sites

1. nije ni čudo što ti se ide kad živiš u Nišu. :tf: :tf: :tf: :tf:

2. postali ste Beograd, ali u snovima. :tf::tf::tf::tf::tf:

 

razumem te, ali sa toliko para ne mora Vučić da ti izlazi iz svakog uređaja. kupi kuću u okolišu, uredi sebi život, okruži se onim što ti prija, iskuliraj. bar si finansijski nezavistan, a Srbija je onda jedna od boljih mesta za život. 

istina je da meni nije jasno zašto je Niš toliko nepravedno zapostavljen, deluje skoro kao namerno da se drugi najveći grad u Srbiji i strateški megagrad tako drži u očajnom stanju.

  • Like +1 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2020 at 8:21 PM, Dule_smor said:

Igor Belgrade Beijing Brussels Stankovic

Vidim neki pattern ovde!

 

17 hours ago, FATA said:

U sta si se to tacno zaljubio? Zhuhai iako mozda odise nekom atmosferom ne razlikuje se nesto preterano od drugih govnograda po Kini osim po tome sto je HK na cuku vremena a Macao na 10min pa mozes da resetujes vizu kad god ti zatreba. Klasicni soliteri sa prodavnicama i lokalima na svakom cosku i milionima kineza koji smrde uzduz i popreko gde je grad blokiran saobracajem 90% vremena, ne moze da bude savrseno mesto za zivot nikako. 

HK i Macao su jos gori (Pricam o uslovima za zivot)... Da se ode na ~10 dana da obidjes par mesta i probas njihovu kuhinju mi je skroz OK, ali da ostanes da zivis tamo mi je bez komentara

iz ličnog iskustva a i ljudi sa kojima sam pričao, nekako mi deluje da dosta tih azijskih zemalja ti ili kliknu na prvu ili ne. Meni se recimo takođe ne dopada nijedna u kojoj sam bio, prosto koncept arhitekture-umetnosti-dizajna-štagod mi nije legao, ali sa druge strane ima onih koji su prosto oduševljeni ili makar u fazonu "aha, ok, drugačije, nije loše".

10 hours ago, FATA said:

aj Zhuhai kao i 99% kine je preslikan Novi Beograd ili obratno, samo sto je infrastruktura i gradnja NBG iz '80 klasama ispred kineske novogradnje 2020.

ovo je bukvalno quote koji sam i ja imao za gradnju tamo.

8 hours ago, mohr said:

izlazi mi Vucic iz svakog uredjaja

izlazi samo ako mu ti dozvoliš 🙂

Link to comment
Share on other sites

Moj grad je ekstra, ni preveliki ni premali tj ima oko  9 miliona al nema guzve samo ponekad zabode u vreme spica al nista vise od recimo Brankovog kad se vracaju svi sa posla.

Imam preko 2K evra trenutno na part tajmu.

E sad o Kinezima realno mislim da su stoka 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dz said:

Moj grad je ekstra, ni preveliki ni premali tj ima oko  9 miliona al nema guzve samo ponekad zabode u vreme spica al nista vise od recimo Brankovog kad se vracaju svi sa posla.

Imam preko 2K evra trenutno na part tajmu.

E sad o Kinezima realno mislim da su stoka 

ahahaha, ovo skoro kao neki haiku 🙂

btw, ja sam totalno pao sa marsa, šta sad naši rade u kini? ja sam iz one "ere" kada su išli da treniraju basket ili drže časove engleskog. šta je sad novo?

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Debeli said:

1. nije ni čudo što ti se ide kad živiš u Nišu. :tf: :tf: :tf: :tf:

2. postali ste Beograd, ali u snovima. :tf::tf::tf::tf::tf:

 

razumem te, ali sa toliko para ne mora Vučić da ti izlazi iz svakog uređaja. kupi kuću u okolišu, uredi sebi život, okruži se onim što ti prija, iskuliraj. bar si finansijski nezavistan, a Srbija je onda jedna od boljih mesta za život. 

istina je da meni nije jasno zašto je Niš toliko nepravedno zapostavljen, deluje skoro kao namerno da se drugi najveći grad u Srbiji i strateški megagrad tako drži u očajnom stanju.

Drale objasnio, može lock. Ako imaš tih 1.5k - 2k evra sam u Srbiji, još van BGa, bez porodice, onda nisi čist ako te nervira Vučić, jer sa tom platom ti bukvalno nikako ne utiče na život

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

A nisam cist verovatno ali me boli nepravda i situacija u zemlji u kojoj nikada nece biti bolje i gde sve prolazi i gde mi ne pada na pamet da zasnivam porodicu u toksicnoj drzavi,kunem caleta sto je odbio i frankfurt i leverkuzen kad sam bio klinac,jebo ga nis a danas kao diplomirani inzenjer hemije vec dugo nema posla jer nije clan neke partije...

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto u drugim zemljama nema nepravde, i sve je sjajno, npr baš u toj Kini? Nije, nego tamo jednostavno ne deliš njihove probleme, okreneš glavu i u fazonu si, ovde je bolje. Nepravda boli svakog normalnog čoveka, ali kad ta nepravda krene da nadvlada tvoj život, i umesto da uživaš u nečemu što si stvorio (a plata od 1500e jeste nešto u Srbiji sa čim se npr može uživati), ti se baviš Vučićem, po meni to nema smisla. Naravno da je teško izolovati se tek tako, sigurno još gore u svim sredinama koje nisu BG ili npr NS (gradovi sa solidnim standardom), ali opet treba naći zdravu ekipu svugde. A kukaju svi negde na nešto, još je gore kad odeš u razvijenu zemlju pa vidiš na šta tamo lokalci kukaju i koliko su operisani od života i realnosti

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Kukaju ljudi svuda na drzavu, standard, porez, zdravstvo, itd..

U Svajcarskoj gomila ljudi koje znam stalno kuka kako moraju puno da placaju porez (wtf?! valjda zato sto moraju da ga placaju sami, pa onda osete kako daju pare, ne odbija se automatski), ili kako je ovde sve skupo (iako ti i pored sve te skupoce od prosecne plate ostane mnogo veci procenat nego u drugim drzavama), ili kako su doktori losi, ili ili ili..

 

Edited by sttevann
  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

dobro, porez na zapadu jeste stvarno za kukanje, jer kad sračunaš malo da ti godišnje ode skoro pa 50% zarade na bukvalno ništa (zdravstvo koje ti njima direktno uplatiš, ti se ni približno ne vrati, osim ako dete ne vodiš zbog slinavog nosa svaki drugi dan kod doktora) i da srednja klasa bukvalno plaća porez da bi sirotinja živela ok i u socijalnom blagostanju

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Da, ali se odvojeno plaća zdravstveno, a penzije nisu bog zna šta, tako da ima poente što su ljudi u WTF šta ja plaćam fazonu. Nemačku da ne spominjem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa to već i rade ovde, od tvoje bruto 2 plate se odbija 40% za poreze i ostatak ti je neto. A ako predješ 2.7 miliona (valjda je to granica bila za 2020), plaćaš i porez na ekstraprofit

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@Lucky isto, predajem engleski

 

Ja mislim da i treba ljudi da se zale i bune na svaku nepravdu, koliko god dobro da zive. A propaganda je u svim zemljama nama je super pogledaj recimo te-i-te, vi treba da budete zahvalni.  

E sad ako je nekome negde dobro, ne znaci da ce biti i drugima. Ja sam u Srbiji skontala da cu da se roknem ako ceo zivot provodim 8 sati u nekoj kancelariji, i to jos za neke male pare. Dok recimo neko drugi bi vise voleo da radi u kanc nego da glumi klovna pred decom ili jednostavno ne ume. 

aj okacicu par fotki kasnije kad uspem vpn normalan da instaliram ovaj sto se placa

  • Like +1 1

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Ne moras da glumis ni klovna,u TPR-u sam radio sa decom 10-12 godina,pricaju engleski da se sporazumes najnormalnije sa njima,u vrticima je vec akcenat na igranje igrica,ucenja je vrlo malo,tipa 4 reci na dan :),sve zavisi da li je trening centar,vrtic ili osnovna skola gde njih 50 cuti i upija sve sto kazes.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...