Jump to content

Tužiti lokalne novine ili ne? Svi su isti, UPT i News Nije News material


Recommended Posts

Dragi moji, eto došao je i taj dan, da moram da pitam za savet i komentar mudrijih ljudi ovde, a glede tragikomične situacije koja me zapala.

Naime, oduvek sam javno bio protivnik SNS, i u neku ruku podržavao, a često i glasao - a i sada - ovu šabačku opoziciju na čelu sa Zelenovićem kao neki "lesser evil". Kako sam samo bio u krivu. Svi su ista bagra.

Danas sam osvanuo u lokalnim pro-Zelenović novinama "Podrinske", u tekstu lokalnog kvazi-novinara Hanibala Kovača, gde sam slikan u svom sopstvenom dvorištu, i sa nekoliko Roma ispred moje kuće na slici, i u tekstu imenom, prezimenom, likom, adresom i kućnim brojem oklevetan kao neko ko je, navodno plaćao Romima da glasaju za SNS.

Naglasiću i to, recimo, da je pre svega par godina, leto 2016 mislim, taj isti Zelenović, zajedno sa ambasadorom EU Devenoprtom bio u mojoj kući kada je najavljivana pomoć oko sanacije kuće koju mi je upropastila poplava. Iako sam znao da će to biti politička promocija u velikoj meri, pristao sam i drago mi je bilo, neka iskoristi promociju, neka se bori protiv naprednjaka. Kako sam se samo zajebao.

Da li imam nekog osnova da ih tužim za ovo? Svakako ću ovo pisati i širiti svuda gde stignem, to mu garantujem. U novinama se jasno vidi moja ulica, broj, lice, sve...

devenport_zelenovic1.jpg.0c7e0cc9ea77acb61d706fc5c542cb38.jpgdevenport_zelenovic2.jpg.e6e3a2ee33025a6722537f70a796202b.jpg

734654094_saslikom.thumb.jpg.a42f69d9bd3b3db518f99e29aceb6e92.jpg557711026_mojpasus.thumb.jpg.526102205042f578e0f21d4e876799ee.jpg

 

IMG_20200702_211026.thumb.jpg.00750caab174a2e330403cf09d5f2fe5.jpg

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ne vidim u kom univerzumu ovde nema osnova za tuzbu s obzirom da su slikali kucu, vidi se ulica, broj i ono najbitnije - stavili su tvoje ime i prezime. da li ti se isplati da ih tuzis je vec nesto drugo posto je ovo divlji zapad

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Svakako treba da nađeš nekog advokata s kojim možeš da se dogovoriš da radi na procenat od presude jer mislim da ti se ne isplati da ulažeš svoje pare u troškove. U tom smislu kad popričaš sa advokatima ćeš dobiti i njihovo mišljenje da li ima šanse da se to dobije (što verovatno ima) i da li se mogu uzeti neke pristojne pare što može biti problematično da ideš da se drndaš po sudovima a onda ti oni samo presude u tvoju korist ili dodele neku mizernu naknadu. Mislim dokazaćeš da si u pravu, ali da li vredi cimanja je drugo pitanje. Drugo je kad Djilas uzme da tuži Informer, on na svom platnom spisku svakako već ima 50 advokata i to je politička priča, a ti nemaš verovatno taj interes. 

Ono što je takođe sigurno jeste da po zakonu o medijima (član 83. pa nadalje) ti imaš pravo da tražiš da objave tvoj odgovor odnosno ispravku, s obzirom da svakako nisu od tebe tražili komentar kada su pisali tekst. Verovatno ako ti ne objave ispravku imaš bolje šanse sa tužbom za povredu ugleda i časti, ali opet je bolje prokonsultovati se sa advokatom. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sve lošije vesti sa svih strana, koje se svode na "dobićeš, ali ćeš se iscimati i istrošiti, a malo dobiti od nadoknade". Skenirao sam ceo tekst, sad vidim da je taj deo potpisan sa "ime poznato redakciji", rubrika je "Pisma čitalaca". Iskusno. Koliko ovo limitira opcije, tužiti samo novine, ili čekati opciju ge svi ovde navedeni ljudi planiraju da sačekaju obaranje optužnica koje su protiv njih pokrenute, pa da se rokne neka kolektivna tužba?

409685776_zaslanje.thumb.png.06b17b08a68166589da10828857e423f.png

 

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, millanče said:

Sve lošije vesti sa svih strana, koje se svode na "dobićeš, ali ćeš se iscimati i istrošiti, a malo dobiti od nadoknade". Skenirao sam ceo tekst, sad vidim da je taj deo potpisan sa "ime poznato redakciji", rubrika je "Pisma čitalaca". Iskusno. Koliko ovo limitira opcije, tužiti samo novine, ili čekati opciju ge svi ovde navedeni ljudi planiraju da sačekaju obaranje optužnica koje su protiv njih pokrenute, pa da se rokne neka kolektivna tužba?

409685776_zaslanje.thumb.png.06b17b08a68166589da10828857e423f.png

 

nema veze što je pod pismom čitalaca, zabole te, oni su ga objavili a postoji funkcija glavni i ODGOVORNI urednik. Isto kao što ako tamo neki medij objavi sliku koju sam ja fotkao a novinar je upotrebio a nije proverio jel moja ili nije - glodur odgovara.

ono što bi ti moj savet bio je da se pored ovoga što su rekli drugari svakako i okreneš nekom advokatu koji je dokazan za ove stvari. imaš sad gomile njih koji se specijalizuju baš za npr autorska prava pa ganjaju po medijima nepotpisane slike, ili one koji jure naplatu zahteva za obradu kredita ili ove koji jure narušavanje časti itd. 

Link to comment
Share on other sites

Иди су СНС, јеботе. Њихови адвокати ће да ураде све за тебе у овом случају.

 

Ја бих то урадио на кеца. :))))

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Не би. Он је небитан лик и колатерална штета нечега што се дешава са њим и без њега, само се нашао сада игром случаја у тој ситуацији. А пошто ти дебили причају како су све другачије од СНСа, а служе се најснсовскијим методама, треба их буквално јебати на најгори могући начин.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ребел said:

Не би. Он је небитан лик и колатерална штета нечега што се дешава са њим и без њега, само се нашао сада игром случаја у тој ситуацији. А пошто ти дебили причају како су све другачије од СНСа, а служе се најснсовскијим методама, треба их буквално јебати на најгори могући начин.

zapravo ovo nije loša taktika, u smislu da i kroz SNS imaš taj vid "PR"-a mada može biti rizično ali uvek može da kaže da su sami saznali za celu priču.

Link to comment
Share on other sites

nazalost cini mi se da je najpametnije obratiti se lokalnom SNS-u za ovo(ako planiras da tuzis)..ide u koristi i SNS da se pokaze da nije istina da si placao za njih..kapiram da bi bili spremni da sami snose sve troskove...

 

sad sta je normalno i moralno u ovoj situaciji nemam pojma...

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

msm da mu je debilno da ulazi u bilo kakvu 'saradnju' sa snsom, sto kaze zverko, moze normalnog ne-sns advokata da nadje koji ce da odradi to za procenat od presude, naravno nece svaki da pristane ali sigurno ce se naci neki, stvar je manje vise zicer

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mladenq said:

msm da mu je debilno da ulazi u bilo kakvu 'saradnju' sa snsom, sto kaze zverko, moze normalnog ne-sns advokata da nadje koji ce da odradi to za procenat od presude, naravno nece svaki da pristane ali sigurno ce se naci neki, stvar je manje vise zicer

uvek možeš i da pustiš info na neke šire medije na ovu temu čak i pre eventualne tužbe a svakako ako do tužbe dođe, čisto zbog nekakvog dodatnog pritiska.

al' sam lupio quote ubilo se.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

uvek možeš i da pustiš info na neke šire medije na ovu temu čak i pre eventualne tužbe a svakako ako do tužbe dođe, čisto zbog nekakvog dodatnog pritiska.

al' sam lupio quote ubilo se.

Acculy ovo planiram prvo da uradim, a naredne nedelje ću da kontaktiram i neke advokate za savet šta i kako. Ako nešto izađe, javljam 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Acculy ovo planiram prvo da uradim, a naredne nedelje ću da kontaktiram i neke advokate za savet šta i kako. Ako nešto izađe, javljam 😄

daj kad izađeš u novine i sa druge strane 🙂 a svakako traži i od ovih da objave demanti, imaš pravo na to.

Link to comment
Share on other sites

Pa jbg, to je realnost, danas je dovoljno da te neko optuzi ili okleveta za xyz i svi ce to da pamte, niko nece pamtiti demante, povlacenja izjava il sta god. A niko nema moc da izbrise ljudima iz secanja sta su culi... osim ljudi u crnom :PP

Al da treba da ih tuzis i uzmes im grdne pare -- treba !

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Shale said:

 Al da treba da ih tuzis i uzmes im grdne pare -- treba !

Grdnih para ovde nema, max 2000 evra, od toga 500-800 advokatu a njemu ostaje oko 1200. To nije ni priblizno da pokrije stetu koja mu je naneta.

Iskreno mislim da treba da ih tuzis jer je besmisleno da neko sutra moze da te proziva kako si bio u talu sa SNSom. To sto ce pucina i dalje misliti da si SNS nije bitno bar ces imati presudu da to nije tako. Inace Zelenovic ti je produzetak ekipe Dusana Petrovica. Pre Zelenovica taj Petrovic je drzao nekog svog aparatcika kao gradonacelnika ali on zapravo vuce sve konce ovi ostali su samo front. Ono sto je mozda "srecna okolnost" u nesrecnom sistemu je to da su maltene sve sudije podlozne uticaju SNSa tako da imas veliku sansu da dobijes ovo na sudu jer je i njima bitno da imaju presudu da nisu to radili.

Metode SNS su zapravo samo "napredne" metode koje je koristila DS, to je sve ista ekipa u svakom smislu.

Link to comment
Share on other sites

@Majstor bora inb4 krenu da te napušavaju svi 😄 - sve što si rekao se slažem, male su pare, grdno cimanje, DU-Pe-Zeleno je sve isti kurac. 

Prilično sam siguran da bih mogao to izneti sve i isterati, ali mi treba dobar i pouzdan advokat. Očekujem par ljudi koje poznajem da mi daju neke predloge, idealno bi bilo neko ko bi možda na procenat i da se malo dokaže, šta znam. Ako imate i vi neki predlog - slušam 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Јеботе, таман сам помислио да је тема таква да је деб1 у стању да не напише малоуман пост.

 

Каква грешка.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, millanče said:

@Majstor bora inb4 krenu da te napušavaju svi 😄 - sve što si rekao se slažem, male su pare, grdno cimanje, DU-Pe-Zeleno je sve isti kurac. 

Prilično sam siguran da bih mogao to izneti sve i isterati, ali mi treba dobar i pouzdan advokat. Očekujem par ljudi koje poznajem da mi daju neke predloge, idealno bi bilo neko ko bi možda na procenat i da se malo dokaže, šta znam. Ako imate i vi neki predlog - slušam 😄

ja imam jednog što juri naplate za kredite, među tim što su u tom fazonu "grupnih" stvari i stvari "za narod",  mimo toga slabo. fun fact - i taj se zove milan!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...