Jump to content

2.4g vs 5g


FATA

Recommended Posts

Imam jedno pitanje vezano za optiku. U duhu korone i teorija zavere sa topica iz klejbezabla nisam hteo da cackam 5g. Medjutim sa obicnim podesavanjima download na desku i mobu mi izvlaci maksimum od 90mb/s dok download ide do skoro 80 na MTS plavom boksu 200/80. Medjutim zvali su me iz tehnicke podrske i rekli da probam test na 5g mrezi preko moba gde je telefon izvukao oko 210mb/s. E sad vidih na netu da 2.4 isto podrzava brzine do 300mb/s pa me zanima zasto desktop a i mob na 2.4 ne mogu da iznesu 200mb/s? Iz podrske su mi pomenuli da je moguce zbog lan kabla ili network kartice sto mi ima logike za dekstop, ali zasto onda mob ne izvlaci pomenutu brzinu na 2.4?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Iskreno kao neko ko radi support vec 5 god, a i pre sam radio support delimiocno, moram reci da je ovo nagori opis problema i pitanje koje sam video u 14 godina rada.
Jedino je gore videti "upgradation failed"
😄

Fato, sta pricas ti molim te? Da nisi ti pomesao 2.4 GHz i 5 Ghz wifi sa 5g mobilnom mrezom? kakav 5g u srbiji?

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa to, 5g = 5ghz bmk gajba 🙂

@killYg0rbox do kojeg ide optika pa onda box-kabl-ruter-kabl-dekstop. desktop izvlaci 85-90/mbs i to je to. mob na 2.4ghz izvlaci isto kao i desktop a na 5ghz izvlaci 205mbs. zasto i destkop i mob ne mogu na 2.4ghz da izvuku max brzinu? ajde mob mogu da setujem na 5ghz, kako da resim isti problem na desktopu?

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da si dokazao da ti tvoj Internet provajder isporucuje placenu brzinu, dakle kod njih i u ruteru je sve ok !

Definitivno se problem nalazi ili u kablu (u slucaju da si ga iskopao iz ormana i da je tamo bio 20 godina) ili u mreznoj karti na desktopu.

Idi na Control Panel\Network and Internet\Network Connections pa vidi da li ti Ethernet pokazuje 100 mbps.

Ako je to slucaj to je i problem. Jedino besplatno, sto mozes da uradis je da u Device Manager-u nadjes Ethernet Controller - Advanced tab - Speed & Duplex pa da probas rucno da fiksiras na 1gbps full duplex.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Cinjenica je da si dokazao da ti tvoj Internet provajder isporucuje placenu brzinu, dakle kod njih i u ruteru je sve ok !

Definitivno se problem nalazi ili u kablu (u slucaju da si ga iskopao iz ormana i da je tamo bio 20 godina) ili u mreznoj karti na desktopu.

Idi na Control Panel\Network and Internet\Network Connections pa vidi da li ti Ethernet pokazuje 100 mbps.

Ako je to slucaj to je i problem. Jedino besplatno, sto mozes da uradis je da u Device Manager-u nadjes Ethernet Controller - Advanced tab - Speed & Duplex pa da probas rucno da fiksiras na 1gbps full duplex.

To bre Kili klanski druze! Probao sam ovaj drugi deo i pokazuje 100mbps, isto tako sam probao i ovaj speed duplex medjutim nije nista pomoglo... Medjutim sad kad videh vudijev post rekoh da probam i tacno degenizam... Carevi su uspeli da mi ostave kabl od VDSL na desktopu a daju 10m za TVbox i kad sam ih zamenio tacno je proradilo kako treba. Tacno ne treba verovati nikome i svakoga treba proveravati 2x.

@voodoo_hvala vudi za tip!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...