Jump to content
Zwerko

Covid 19 - diskusija & offtopic

Recommended Posts

treba da bude 90%

da obrnemo igricu

"...The End. There's nothin' after Z. Used to be one more page in here though, before someone tore it out. Know what it said?
The last page was about the author. Didn't say much. But the imagination has a way of fillin' in the gaps."

i'll just leave this here.

4870ec87425aa0a69f668ff1288c72b7912e22b4

Police on horseback conduct a coronavirus awareness patrol during lockdown in Secunderabad, India.

• Like 1

dule, sta si najvrednije dobio kao poklon od pacijenta dok si radio u domu zdravlja u smederevu?

uuuuopaaaaaaa

"...The End. There's nothin' after Z. Used to be one more page in here though, before someone tore it out. Know what it said?
The last page was about the author. Didn't say much. But the imagination has a way of fillin' in the gaps."

fato, bez ljutnje, ali koja je poenta ovoga što si okačio?

Nema ljutnje... Okacio sam zato sto se znalo za virus u julu prosle godine pa nije bilo takvog haosa kao npr. danas... A onda imas nekog poput rebela i dizejgra koji su pod strahom a nisu ni svesni da ako su napustali zemlju u tom periodu ili bili sa nekim ko jeste mogli su npr. vec da budu inficirani, da prenesu i pregrme bolest. Dule kaci klipove gde strucnjaci kazu da bolest ne bi ni postojala da je medija ne preduvavaju a ljudi i dalju nerviraju dula 😁sve je ovo jedan veliki fejk cirkus... Da li je od kamile, slepog misa ili pangolina mislim da nema puno veze, mogu da kaze sta hoce... 

• Upvote 1

Coronavirus je "porodica" virusa, tako da trenutno poistovećivanje ovog koji mi vidimo danas nije isto kao SARS i MERS (za ovaj drugi 99% nas nije ni čulo do pre neki dan) - da, znalo se da postoje corona virusi, ali ovaj specifičan nije postojao do decembra 2019.

Ispravite me ako grešim.

Dule kači burazere koji pričaju da virus nije ništa i da je blejica i sve je to ok, ali isto postoji "druga srbija" koja smatra da je rizik za stariju populaciju. Kako onda objasniti činjenicu da su kapaciteti u PRAVIM bolnicama puni u smrdiji trenutno, ako je loliška viruščić?

Тебра, коронавируси су врста вируса.

сарс-цов-2 није постојао прошле године у јулу. Друго, не знам одакле ти ја у тој причи о страху, буквално могу да аргументујем свако мишљење изречено на тему ове пандемије. Нажалост, ретко се деси да неко рационалном аргументацијом одговори на моје поруке на ову тему. Тако да, ако ме поредиш са Банетом Несторовићем у смртном сам страху. Алтернатива је да си ме помешао с неким. 🙂

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.

Nema ljutnje... Okacio sam zato sto se znalo za virus u julu prosle godine pa nije bilo takvog haosa kao npr. danas... A onda imas nekog poput rebela i dizejgra koji su pod strahom a nisu ni svesni da ako su napustali zemlju u tom periodu ili bili sa nekim ko jeste mogli su npr. vec da budu inficirani, da prenesu i pregrme bolest. Dule kaci klipove gde strucnjaci kazu da bolest ne bi ni postojala da je medija ne preduvavaju a ljudi i dalju nerviraju dula sve je ovo jedan veliki fejk cirkus... Da li je od kamile, slepog misa ili pangolina mislim da nema puno veze, mogu da kaze sta hoce... 

A jesi pročitao u tekstu da se odnosi na virus MERS-Cov? Zato i jeste ilustracija kamile jer se za njega zna da je prešao sa kamile na ljude. Plus on ima značajno veću stopu smrtnosti od ovog sad, na našu sreću mnogo se teže prenosi. Korona virusi su grupa virusa, uključujući i običnu prehladu i razne podvrste gripa https://www.who.int/docs/default-source/sri-lanka-documents/what-is-coronavirus-english.pdf

A i to što si pregrmeo MERS nema nikakvog efekta na tvoj imunitet u odnosu na Covid-19. Jedino što ako si pregrmeo taj opasniji je verovatnije da ćeš pregrmeti i ovaj načelno lakši.

Hej, @FATA!
To u tekstu je MERS i nastao je kada je sand nigger karao kamilu. MERS je dosta smrtonosniji ali se dosta teze prenosi, tako da imamo srece 🐵

2019-nCoV je iz iste porodice, a uklucuje obicnu prehladu i razne vrste gripa.

Imas na ovom linku objasnjeno:

https://www.who.int/docs/default-source/sri-lanka-documents/what-is-coronavirus-english.pdf

Kako onda objasniti činjenicu da su kapaciteti u PRAVIM bolnicama puni u smrdiji trenutno, ako je loliška viruščić?

Ne znam stvarno kako objasniti pune kapacitete sa trenutno 2500 potvrdjenih slucajeva, od toga nesto preko 100 ozbiljnih koji zaista zahtevaju bolnicko lecenje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

• Like 1