Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sad će i Kon da se uskoro reaktivira!

Quote

 

Државни секретар Министарства здравља Мирсад Ђерлек изјавио је за РТС да је број новозаражених од короне на дневном нивоу забрињавајући. Каже да нема места за панику, али има и те како за опрез, праћење и посматрање. Ево какви су последњи подаци из београдских ковид амбуланти и болнице у Батајници.

Инфектолог у ковид болници у Батајници, др Александра Спурнић каже да је број оболелих у порасту у односу на прошлу недељу, када је било око 130 пацијената.

"У болници су углавном пацијенти старије животне доби, који имају једну или више хроничних болести. Веома је ретко да имамо пацијента коме је основни проблем упала плућа због ковида. Углавном је реч о пацијентима који из другог медицинског разлога захтевају болничко лечење", објашњава Спутнићева.

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.news.com.au/technology/science/human-body/pfizer-did-not-know-whether-covid-vaccine-stopped-transmission-before-rollout-executive-admits/news-story/f307f28f794e173ac017a62784fec414

Quote

A senior Pfizer executive has admitted that the drug company did not know whether its Covid vaccine prevented transmission of the virus when it began rolling out the shots globally.

 

I posle Dule lud...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

ma to je možda i najmanje važna stvar od stvari koje nisu znali ili i dalje ne znaju :))

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, daniiL said:

Pa i nije bas nevazno. Sprecavanje sirenja je bio jedan od glavnih razloga za uvodjenje ausvajsa, ogranicenja, karantina...

mislim ovako, u pogledu toga šta sve ne znaju 🙂 dal' sprečava širenje za tu jedinku je stvarno možda manje važno od nekih drugih stvari tipa astra zeneca sa svojim ugrušcima 🙂

6 minutes ago, Dule_smor said:

Neko mi rece da ce WHO uskoro da ukine pandemiju i proglasi Covid endemskim virusom kao grip.

opa, Nolo cepa na AO!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

IMG_6749.JPG

Ne zaboravimo na covid!

Inače, slušah danas na radiju, u Beogradu zvanično ostaju samo dve kovid ambulante, Zemun i Palilula. 

U svim drugim se gase, idu normalno svi sa respiratornim problemima u te, pa tek ako lekar posumnja onda se radi brzi test na covid da se vidi dal' je neko pozitivan.

Nisam doduše čuo u šta se pretvaraju one covid bolnice što smo otvarali, to me zanima.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno je na mestu pitanje: od starta se govorilo o "ravnanju krive". Ostatak sveta je naučio da živi sa pandemijom, zašto Kina i dalje ima tvrd stav, kad ih ekonomski i politički košta?

Pritom te akcije sa zavarivanjem ulaza u zgradu i pakovanjem ljudi u karantinske kocke mi deluje više kao nešto iz glave Teri Pračeta nego efektivna mera.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2022 at 3:36 PM, Lucky said:

ja ne razumem šta ovi kinezi i dalje rade 🙂

 

@Dz šta se događa tamo što i dalje lockdown? 

Znaci strasno sta se desava necete verovati

Ne znam koliko cu sada stici da napisem.

Uglavnom, mozda i izmisljaju da i dalje postoji kovid, i da je sve to radi kontrole ljudi i gde se krecu itd.

Protesti su jer je narodu puko film od mase umrlih ljudi uzrokovano lockdownom koji nema veze sa Covidom.

Prvo su neki ljudi bili zatrpani ispod neke rusevine pa spasilacku ekipu nisu poslali dok se ti nisu svi testirali na Covid a do tada su neki poumirali.

znam dvoje dece od 3-4 godine koja su umrla jer ih nisu pustili iz stambene zajednice zbog covida a uzrok smrti je bio nesto sasvim drugo

Ovo je narodu ovde puko film jer je izbio pozar u gradu gde su inace muslimani nac manjina gde nisu pustili vatrogasna kola u komjuniti jer su stavili barikade zbog kovida, pa su vatrogasci bacali mlaz vode sa ne znam koje udaljenosti i gasenje pozara je trajalo 3 sata umesto pola sata i desetoro je poginulo

sve vesti koje sam procitala uklonjene su u roku od odmah, i inace izasao je novi zakon da i lajkovanje 'laznih' i slicnih vesti ce da nosi zakonske posledice

Pretpostavljam da ja znam samo mali deo horora koji se ovde desava. Takodje da ja nisam ovde a ovo neko drugi pise meni bi zvucalo neverovatno. Ali da, tako je.

  • Thanks (+1) 1
  • Upvote (+1) 1

oO

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dz said:

Prvo su neki ljudi bili zatrpani ispod neke rusevine pa spasilacku ekipu nisu poslali dok se ti nisu svi testirali na Covid a do tada su neki poumirali.

 

dok se nije testirao ko, ovi u ruševinama ili spasioci? ako je ovo prvo, kako su im doturili testove?

5 hours ago, Dz said:

Pretpostavljam da ja znam samo mali deo horora koji se ovde desava. Takodje da ja nisam ovde a ovo neko drugi pise meni bi zvucalo neverovatno. Ali da, tako je.

bukvalno deluje neverovatno, ali zapravo verujem da se događa sudeći po svim pričama i ono po netu.

ali opet i dalje mi nije jasno šta je poenta i zbog čega to rade, posebno ako ima direktnog uticaja na ekonomiju. mislim, kontrola ljudi može da se obavlja i nešto suptilnije a jednako uspešno nego baš direktna diktatura na maks kao iz filma.

Link to comment
Share on other sites

Ma spasioce slali na testiranje zamisli. Ja sam se jos u pocetku, pre ove korona price zapanjila kako svi redom sprovode svaku naredbu od svog pretpostavljenog bukvalno i 100% bez obzira na situaciju i bez izuzetka.

Na primer, ako je sef u mojoj skoli rekao da je na casu zabranjeno pricati engleski i dete na casu kaze npr. 'hocu u wc' ili 'povraca mi se' asistent ko papagaj ponavlja 'no English' umesto da odvede dete i spreci da se uneredi po podu jer ne zna to na engleskom da kaze. Ja nikada tome nisam prestala da se iscudjavam i da ih prezirem i da mi se gade. Zao mi je sto ovakko pricam al iskrena sam. I eto zato je doslo do toga da ja znam za dva slucaja gde je dete od 3 ili 4 godine umrlo jer cuvar na kapiji nije hteo da pusti roditelja da odvede dete u bolnicu jer je lockdown i covid i ne mogu da napuste bez odobrenja. STRASNO!

Ja samo mogu da pretpostavljam zasto.

Mozda jednostavno eto zato sto mogu, mozda hoce da vide dokle mogu da idu, zele da slome narod kompletno.

Mozda zato sto preko health codova mogu da vide za svaku osobu pojedinacno gde se krece? Mozda postoji nesto iza svega ovoga ali da mi to ne vidimo, ja zaista ne znam. 

Ja licno mislim da mozda sad uopste covida i nema nego da lazu. Jer pored svih mera ja ne vidim kako mi iznova sa nula slucaja dolazimo do nekoliko hiljada po stoti put do sada. A jos kazu preko 50% slucajeva je asimptomaticno, sto znaci zapravo svakom mogu reci da ima covid iako nema.

Zapravo sad mi je palo na pamet nesto. Mislim da smo ranije pricali o onoj banci koja je nesto zavrnula narod, i svi ti koji su hteli do banke pocrveneli su im kodovi i bili su spreceni da napuste kucu. Mozda na taj nacin hoce da pohvataju sve krimose i 'krimose' jer ovako ako ti na svakom koraku traze kod, svako moze da te prijavi umesto da te murija juri i trazi. 

Oni su za ovih nekoliko decenija od 'kulturne revolucije' potpuno mentalno osakatili ovaj narod, a prosecan stariji Kinez je i dalje prezadovoljan jer se seca vremena kad su umirali od gladi. 

 

Ono u sta sam ubedjena je da hoce sve strance da isteraju i da sva xenofobija dolazi sa vrha. Kad se Covid pojavio po drugi put optuzili su strance, iako u tom momentu nisu mogli stranci uopste da udju u Kinu vec samo drzavljani. Kad su se pojavile majmunske boginje njihov neki poznati lekar ili ministar zdravlja ili ne znam vec, neka kineska Nada Macura je u zvanicnom obavestenju za narod rekao 'izbegavajte kontakt sa strancima'. BTW takav nije bio prethodni predsednik on je bio ok kako cujem od ljudi.

 

  • Upvote (+1) 1

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...