Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

6 hours ago, Dz said:

kapiram da sam trebala jedno 5 dina ranije da zapalim u Kinu

a sad u ovoj situaciji stvarno ne znam sta je pametno

Apsolutno isto mislio 2018/19, taman planirao da se vratim, pocela korona i otisao na totalno drugu stranu, Kina je bila obecana zemlja pre sveg ovog sranja oko korone...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, f4ts0 said:

da ostanes u tsingdao i da ides na festivale piva.

ma ima ovde dosta drugih stvari beer fest mi je meh, al bas je dobro Tsingdao pivo! Ima Fangte park (nesto kao low cost Diznilend, onda Underwater world, Laoshan planina...)

Super je grad ima svasta, evo sad jos malo pa ce moci da se pliva, plaze duz cele obale. Celo leto i jesen ja idem na plazu posle posla nocu kad nema Kineza da bulje u strance.

Nego mi je postalo trulo sad kad je oko 80% stranaca napustilo Kinu (kovid plus odbijanje viza) a sa Kinezima se slabo druzim 

5 hours ago, Dule_smor said:

Jbte to je grad od 10 miliona stanovnika:D

ima tako 7-12 milki

1 hour ago, mohr said:

Apsolutno isto mislio 2018/19, taman planirao da se vratim, pocela korona i otisao na totalno drugu stranu, Kina je bila obecana zemlja pre sveg ovog sranja oko korone...

a sto si se ti vracao u Srbiju i kad?

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Vratio se sredinom 2019-te, imao sam bas savrsene part time kombinacije, nista office hours i te gluposti, radio po par sati dnevno i isao u Makao i HK kad god sam mogao, dobio ponudu koju sam prvobitno odbio ovde, onda kao ajd probacu par meseci i tako vec 3 godine radim za firmu iz Cikaga i ne mogu da se zalim ali RADIM sto u Kini svakako nije bio slucaj gde sam prosto izneverov'o za sta oni mene placaju :), ima i pozitivnih i negativnih stvari a bukvalno sam gledao za koji dan da kupim kartu kao za kinesku NG tamo januara  2020 kada je i pocela korona i onda naravno odustao, morao bih da se zenim ako bih da legalno zivim tamo jer je nas ostanak tamo svega 30 dana, pa moras da predjes granicu a meni je Gongbei granica bila na 15-20 minuta hoda pa mi to nije predstavljalo nikakav problem, sa koronom ta mogucnost otpada u startu iako sam jug i cela ta regija Guangdong nije nesto previse pogodjena kao sever i centralni deo Kine, a sto se tice tvog ostanka tamo, ti imas vece cohones nego bilo koji forumas ovde!

Link to comment
Share on other sites

pa zato sam i dosla da ne bih rmbacila 40h u kancelariji celog zivota

I ja sam tako sekla 26 puta granicu, pre isteka svakih 30 dana avionom do Seula, 1:15 min let

posle zavrsila biznis vizu 3+3 meseca, al sam opet morala da izadjem posle tri meseca a korona bila i tako sam ja prekoracila, nije da sam htela, nisam mogla da izadjem nit da se vratim. A odavno vec niko ne moze da sredi nikakvu vizu osim porodicne i onih koji su (pravi) studenti. Cak odbijaju i neke koji ispunjavaju uslove za radnu. Ima nas prekoracenih dosta bas.

 

E sad sta se desi kad te navataju u prekoracenju, to zavisi valjda od slucaja do slucaja. Neke puste valjda sa kaznom max je 10K juana, neki zavrse u corci na mesec-dva je mislim max i naravno zabrana ulaska na 5 godina. Trebalo bi i da postoji varijanta da nadjes vezu i platis neke debele pare pa ti ispeglaju to prekoracenje

 

I ja radim samo part time

  • Like +1 1

oO

 

Link to comment
Share on other sites

hahhaha

Pa nego! Jos se nikada nisam oslobodila straha od aviona, pa svaki put stucem Korejski Soju, i onda tako janpi dodjem u Koreju, i to prodjem samo kroz transfer, (kad imam samo taj jedan dan slobodan) izadjem iz jednog aviona, u transferu pojedem bibimbap i vratim se nazad u Qingdao. Ovi na ulazu me pitaju kao odakle dolazis ja kazem iz QD, pa kaze a gde ces na transfer ja kazem opet u QD XD a onda Koreanci me pitaju a kad ces kuci, ja kazem kad hocu.
 

Pa poslednji put sam bila u Srbiji pre korone taman da uradim vizu jer su nas izvalili sta radimo, pa sam jos i menjala pasos da ovi na granicama ne dobiju predinfarktno stanje kad vide tolike pecate.

1 hour ago, Dule_smor said:

26 puta si prelazila granicu? Ahaha pa jbte, koji si ti car:D

Oni dole iz Shenzhena i ostali blizu HK sto mogu vozom znam da su neki tako radili citavu deceniju!

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Ahaha, Jovana zajebala sistem. Kad ces u Japan bre, kakva su sad tamo pravila, jel moze turisticki da se udje u zemlju? Razmiljsam se dogodine da odem, ako ne bude ww3 dotle ofc.

Edit, nego cudi me da su Kinezi tako aljkavi na tim kontrolama...ovde u Njemacke i EU generalno moze covek 3 meseca da ostane bez vize i posle mora minimum 3 meseca da bude van zemlje da bi ponovo mogao da udje u Nemacku. Ako proba i jedan dan ranije da udje vratice ga sa granice, imaju sve to u sistemu kad skeniraju pasos.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa ne stigoh jos a sad ako napustim Kinu nema nazad

Ma jok gde aljkavi sa kontrolama, nego rupa u sistemu, istina je da mozemo da ulazimo i izlazimo na svakih 30 dana neograniceno, a vide sve oni u sistemu naravno. Pa sta vam je kad skeniram pasos na masini na aerodromu masina mi prica na srpskom ozbiljna sam 'stavi kaziprst leve ruke desne ruke...'

oO

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

A dobro, znam daje jedno vreme za strance morao test/boca, ako ne karantin 10 dana ili tako neka glupost. Ok, fala!

nope, apsolutno ništa više ne treba i ništa niko ne pita na granici, ja se sad skoro vraćao te mogu da potvrdim!

jedino pandur što je duže propitivao neke dve klinke, 18-20 god u minićima :))) kao 'de ste krenule, jel imate hotel, a koji i tako to. pandur vragolan!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, absolute said:

Pita covek za drugara

ali apsolutno neviđena scena, njih dve pričaju francuski ful minići i neki dekoltei, evidentno dolaze ovde u neku poslovnu pratnju, ali ajde da ne grešim dušu a pandur tipični srpski pandur ono, pedesetak godina, malo deblji onako, samo fali da krene da mu znoj kaplje sa čela, filmska scena.

 

naravno da malo i zahejtujem, jedino kod nas i dalje imaš one lešinare carinike što te čekaju tamo na izlazu i cimaju da ubacuješ stvari na skener onaj.

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Heh, kad ce boca, pitam za drugara



The British media saw a "Russian trace" in the spread of smallpox.

The Mirror tabloid claims that the Soviet Union even before the early 1990s considered the possibility of using this disease as a biological weapon.

Earlier, WHO announced 90 identified cases of infection with smallpox monkeys. They are recorded in 12 countries. Most of all - in Portugal, Spain and the UK (from 21 to 30 cases).

Infected people have also been identified in Australia, Belgium, Canada, France, Germany, Italy, the Netherlands, Sweden and the USA.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dule_smor said:

Heh, kad ce boca, pitam za drugara



The British media saw a "Russian trace" in the spread of smallpox.

The Mirror tabloid claims that the Soviet Union even before the early 1990s considered the possibility of using this disease as a biological weapon.

Earlier, WHO announced 90 identified cases of infection with smallpox monkeys. They are recorded in 12 countries. Most of all - in Portugal, Spain and the UK (from 21 to 30 cases).

Infected people have also been identified in Australia, Belgium, Canada, France, Germany, Italy, the Netherlands, Sweden and the USA.

ahahahah, samo sam čekao :)))

 

Link to comment
Share on other sites

hahhahaa pa vi nemate pojma sta se ovde desava

Savatali me tako sa 26 pecata kad sam sekla granicu, kao i ostalu nasu bracu Srbe pre mene pa poceli da nam stvaraju poteskoce. Kad je ovaj carinik video progutao nitroglicerin. Rekose podjite sa nama. Odvedose me u sobicu za isptivanje. Postavili kameru sve. I tu me je taj inspektor smarao naredna dva sata pokusavajuci da me deportuje da nadje dokaz. Ali takav je sporazum sa nasom zemljom, jebiga, imam 30 dana za svaki ulazak pa makar bilo neograniceno, iako oboje znamo da nisam zaista turisticki, mora to da dokaze. I tako on mene ispitivao, ja sam bila spremna na sve, imam neki lazni telefon sa laznim nalogom koji kad pretresu ne vide grupe za poslove niti bilo kakve kompromitovane chatove. Pita me odakle mi pare, ja kazem da radim online za Srbiju a da eto kao za sada zivim ovde.

I sad on uporan kao sta ti si na turistickoj vec preko godinu ipo? Zasto?

I sad ja ne smem da kazem da shljakam tamo, sta jbt da kazem, ja kazem pa evo ja radim online mogu sa bilo koje lokacije, al Kina mi se svidja plus iz zdravstenih razloga.

On pita kakvih zdravstvenih?

I ja jbg nisam nasla nijedan drugi suvisli odgovor da kazem, zasto sam tu godinu ipo 'turisticki' ne radim itd... pa sam rekla: pa ovde sam iz zdravstvenih razloga,  jer sam alergicna na biljke sto rastu u Evropi LOLOLOL

 

Mislim skontao je on tada da garant radim tiching ili nesto, ali nije mogao nijedan dokaz protiv mene da nadje, pa me pustio

 

Ovo je samo jedna od 1000 prica a ima i ludjih

  • Haha (+1) 2

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...