Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, Neptune said:

Ja od boostera imam iste simptome kao i  posle covida što sam imao, simply put. Evo sad posle šest meseci tek kreću da posustaju. Koliko sam čitao, spike protein ostaje kod nekih u telu mnogo duže nego što se mislilo. I spike protein nije bezbedan, oštećuje srce, jetru, prolazi BBB. Takođe, enzimi jetre su mi bili povišeni mesec dana posle vakcine - iako ne pijem jedem zdravo ne nerviram se, itd. Sreća pa se jetra brzo oporavi, ali je za mene to znak da je vakcina toksična.

Tako da nabijem im vakcinu u dupe, a i sebi još jednom kao vaspitno popravnu meru jer sam popušio priču i Faučijevu 🍆

 

pa meni se cini da ako bih se vakcinisao da samo kineski sinofarm dolazi u obzir...dokle je dosao svet kad samo na aliexpesu je vakcina ok 😄 

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky said:

a šta su ti simptomi? zamaraš se i to?

Kad legnem ili sednem osećam se kao da sam nosio ugalj ceo dan, i bude mi jako teško da ustanem. Mogu da zadremam u svako doba dana iako noću spavam dobro i dok se ne probudim. Imam problem s fokusom, desi mi se da ne mogu da se setim reči i da ne mogu da pratim razgovor. To su sve stvari koje sam imao nakon kovida, identične, ali su prošle nakon dva meseca. Medjutim posle buster vakcine mi traje mnogo duže taj oporavak. Prosto mi se čini da je taj protein i dalje prisutan i da pravi sranja po telu.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Inace ja primih Novavax ovde, nisam imao nikakve simptome osim bola u ramenu par dana...eto to vam je dobra opcija ako hocete klasicnu vakcinu, a priznatu u svetu zbog putovanja itd...doduse mislim da nje nema u Srbiji

nema ovoga kod nas, a iskreno sad i kad bi hteo kod nas da se vakcinišeš ne znam gde bi mogao da odeš :)) mislim, sigurno radi neki punkt nešto ali me ne bi čudilo da su "na pauzi" ceo dan :))

1 hour ago, Neptune said:

Kad legnem ili sednem osećam se kao da sam nosio ugalj ceo dan, i bude mi jako teško da ustanem. Mogu da zadremam u svako doba dana iako noću spavam dobro i dok se ne probudim. Imam problem s fokusom, desi mi se da ne mogu da se setim reči i da ne mogu da pratim razgovor. To su sve stvari koje sam imao nakon kovida, identične, ali su prošle nakon dva meseca. Medjutim posle buster vakcine mi traje mnogo duže taj oporavak. Prosto mi se čini da je taj protein i dalje prisutan i da pravi sranja po telu.

ovo za mentalna ograničenja mi je zapravo najveći trip, a naravno nisi prvi koji to kaže. 

ovo za fizička, kao ok, razumem i nekako lakše procesiram, ali da zbog virusa ne možeš da se setiš neke reči i to ... verujem nije usamljen slučaj, ali eto.

ništa, brz oporavak, šta drugo da ti kažem.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

čekaj, potpuno mi je neverovatno da je covid zaista sve vreme "zaobilazio" severnu koreju i tek sad stigao :))

 

Quote

 

Након појаве првих случајева коронавируса, у Северној Кореји преминула је 21 особа. Сви су имали високу температуру, јавио је Ројтерс.

Севернокорејски медији нису потврдили да ли су нови смртни случајеви изазвани ковидом, али је државна новинска агенција КЦНА у петак навела да је једна смрт изазвана омикрон сојем.

Лидер Ким Џонг Ун је тренутну ситуацију назвао "великом катастрофом", пренела је КЦНА, која је додала да се 280.810 људи лечи од "симптома".

Севернокорејски лидер каже да је ширење ковида ставило земљу у велики проблем и позвао на општу борбу да се превазиђе епидемија.

Владајућа Радничка партија имала је хитан састанак, после извештаја о 280.000 оболелих и 27 мртвих (шесторо је преминуло у четвртак) због болести "непознатог порекла која је почела да се појављује крајем априла", додала је КЦНА.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Sangaj i dalje u strogom lockdownu vec 2 meseca, such science, much wow. Evo ako vas ne mrzi pogledajte tekst, valjda moze neki translate. @Dz u kom si ti bese gradu, kakva je situacija kod tebe?

https://www.deutschlandfunkkultur.de/china-im-ruhemodus-100.html?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE

Ovo kad te i bog zaboravi.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Нека, ми теоретичари завере верујемо у, сада већ у медицини изгледа непостојећи, природни имунитет

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Да сумирам, институције као што су Торлак и сл треба да развијају вакциине и лекове, не којекакви Фајзери и сл. Медицинска институција која има задатак да човек буде здрав, не полуболесни конзумент лекова. 

 

Али свеједно нећу да мотам алуфолију око главе 🙂 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

Знам, зато и кажем 🙂

Елвисе си спреман за ЈОШ ЈЕДНУ ВАКЦИНУ:

https://rs.sputniknews.com/20220519/majmunske-boginje-stigle-i-do-amerike-1137498764.html

 

Amerima ne pomaže vakcina protiv majmunisanja 😄

1 hour ago, SATAN said:

Да сумирам, институције као што су Торлак и сл треба да развијају вакциине и лекове, не којекакви Фајзери и сл. Медицинска институција која има задатак да човек буде здрав, не полуболесни конзумент лекова. 

 

Али свеједно нећу да мотам алуфолију око главе 🙂 

Gde ima tih povoljni alufolija? Pitam za druga 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dule_smor said:

Sangaj i dalje u strogom lockdownu vec 2 meseca, such science, much wow. Evo ako vas ne mrzi pogledajte tekst, valjda moze neki translate. @Dz u kom si ti bese gradu, kakva je situacija kod tebe?

https://www.deutschlandfunkkultur.de/china-im-ruhemodus-100.html?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE

Imam ortake tamo, oni lude bukvalno. Dobijali jedva neko polutrulo povrce da jedu, sad ih kao ograniceno pustaju da ponekad odu do prodavnice tj ako vec neko nije prethodno razgrabio.  

 

Ja sam u Qingdau, nismo radili dugo ponovo smo skoro poceli al nas sad smaraju 2x nedeljno da radimo covid test, koji se pokaze u health codu na telefonu. Bez tog koda ne mozes nigde bukvalno, ni u prodavnicu ni javni prevoz nigde. A nekima taj kod ne funkcionise kako treba ili cekaju po 2 dana da se pojavi, meni nesto nije radio zbog toga sto su imali stari broj pasosa u sistemu ma nemam pojma, uglavnom 3 nedelje sam morala da bacam pare na taksi svuda (jedini koji nije insistirao na kodu) i da se nesto provlacim sa photoshopiranim kodom tamo gde nisu bas zagledali. 

Ma ovo sto oni rade sada msm da nema veze sa virusom vec jebanje u zdrav mozak naroda ili da poizbacuju sve strance.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dz said:

Imam ortake tamo, oni lude bukvalno. Dobijali jedva neko polutrulo povrce da jedu, sad ih kao ograniceno pustaju da ponekad odu do prodavnice tj ako vec neko nije prethodno razgrabio.  

 

Ja sam u Qingdau, nismo radili dugo ponovo smo skoro poceli al nas sad smaraju 2x nedeljno da radimo covid test, koji se pokaze u health codu na telefonu. Bez tog koda ne mozes nigde bukvalno, ni u prodavnicu ni javni prevoz nigde. A nekima taj kod ne funkcionise kako treba ili cekaju po 2 dana da se pojavi, meni nesto nije radio zbog toga sto su imali stari broj pasosa u sistemu ma nemam pojma, uglavnom 3 nedelje sam morala da bacam pare na taksi svuda (jedini koji nije insistirao na kodu) i da se nesto provlacim sa photoshopiranim kodom tamo gde nisu bas zagledali. 

Ma ovo sto oni rade sada msm da nema veze sa virusom vec jebanje u zdrav mozak naroda ili da poizbacuju sve strance.

А да си се вакцинисала 291209131 пута сад не би кукала на Руру.

:tf:

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Inace korona je strance ovde finansijski satrla, jer poslednje otvaraju vrtice i trening centre gde se uci engleski. Ono otkad je pocelo sranje cesce ne radimo nego sto radimo, sve sto zaradimo istopi se u sledecem naletu korone. Prvi talas je bio 7 meseci sa nula prihoda. 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...