Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

posto se na delovima snimka vidi masa ljudi na ulici, prostom logikom cemo doci do zakljucka da su ovo samoubistva ne obavezno zbog kovid izolacije.

pravo pitanje jesu skocili sa maskama ili bez!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Слажем се, ово је компилација и старих снимака, него има још брдо тога по нету па сам рекао уопштено 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Vrli novi svet...

gde je dr Kon da nam objasni kako je to za nase dobro? 

Gde su mamu im jebem da im ne jebem, jer nisam toliko nisko pao... 

Motke, ljudi, motke... svaki sledeci put kad pokusaju bilo sta slicno... 

MOTKEEEEEEEEEE

  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, absolute said:

gde je dr Kon da nam objasni kako je to za nase dobro? 

 

kako misliš gde je, evo javio se:

Quote

 

Dok se Evropa oprašta sa koronavirusom, delovi Kine se ponovo zatvaraju zbog velikog skoka broja zaraženih. Šta se dešava? Da li ćemo kovid konačno poslati na put bez povratka ili je ovo samo prestrojavanje pred novi napad. Predrag Kon je za TV Prva dao odgovore na ta pitanja.

"Uvek postoji različito posmatranje ako se posmatra globalno, virus se prenosi sa jednog područja na drugo. Ovde još uvek nije precizno diferencirano hoće li ovo biti sezonska bolest, ali ono što je trenutno za nas bitno je da se i dalje spuštamo i pored toga što smo imali ozbiljan rizik, to su bili izbori. Imali smo preporuku za korišćenje svih mera tada, ali ipak nakon izbora nismo imali značajna povećanja brojki. Ovakav kakav jeste danas kod nas, virus pokazuje da nema isti potencijal", rekao je epidemiolog Predrag Kon.

 

Kaže završnica pandemije!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Potential guy... 

Crko majci

DrKon je sad preuzeo štafetu od Milice Zavetnice za boravak u zamrzivaču.

Ova pošto se "zeznula" i prešla cenzus sad mora da bude aktivna u medijima a Kon ide u fridž do oktobra :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inace u Nemackoj je samo oko 100 hiljada ljudi vakcinisano Novavax vakcinom, ocekivao sam da ce ipak mnogo vise biti, evo vec 2 meseca je dostupna. A vidim da je odobrena u samo 10ak zemalja u svetu iako je najavljivana kao klasicna vakcina koja ce i skepticima omoguciti da se vakcinisu. Doduse ne mogu da nadjem koji je ukupan broj ljudi worldwide koji je njome vakcinisan, ali kapiram da nije ni milion, sto je bas fejl realno. Bitno da Biontech/Pfizer monopol kida heh.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Ima neka naša riba što živi tamo neka kvazi influencerka šta li je, i koliko sam ispratio dosta je ovako 🙂

tipa cele zgrade iseljavaju kad je jedan inficiran, imaš neke rendom testove, dolaze ti na gajbu kad god hoće nenajavljeni i tako to.

Link to comment
Share on other sites

То се све ради због здравља, очигледно. 

Па човече,  и на овом форуму имаш људе који мисле тако, а не међу широм масом 🙂

Видећемо шта нама спремају на јесен 

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

discipplinuju kineze, vezbaju za ww3, kakva korona.

Kad krene mi cemo da se bunimo i vicemo gde su nasa prava, zasto nas nukujete i da poginemo, a disciplinovani kitajci ce da trpe 10 god i prezive i onda da piju vodu iz morave

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2022 at 4:33 PM, Dule_smor said:

Inace u Nemackoj je samo oko 100 hiljada ljudi vakcinisano Novavax vakcinom, ocekivao sam da ce ipak mnogo vise biti, evo vec 2 meseca je dostupna. A vidim da je odobrena u samo 10ak zemalja u svetu iako je najavljivana kao klasicna vakcina koja ce i skepticima omoguciti da se vakcinisu. Doduse ne mogu da nadjem koji je ukupan broj ljudi worldwide koji je njome vakcinisan, ali kapiram da nije ni milion, sto je bas fejl realno. Bitno da Biontech/Pfizer monopol kida heh.

Ali moraš da imaš u vidu da je i ukupan broj vakcinisanih ljudi u tom periodu izuzetno mali, gledam sad nešto onaj google chart, kapiram da cela Nemačka u istom periodu nije vakcinisano više od 1,5-2 miliona ljudi, tako da je to tipa malo više od 5% tom vakcinom koja se tek pojavila i ljudi ne znaju ni da se pojavila jer se o vakcinama inače više i ne priča 🙂 

Što se Šangaja tiče ja se tu manje plašim za ove koji su zatvoreni, više me brine onih nekoliko hiljada brodova koji tu sad bleje okolo, kapiram da neće moći grafička kartica da se kupi do 2050. godine. A i stvarno pojma nemam kako hoće da sprovedu tu zero covid politiku kad je očigledno da se novije sorte još lakše šire, doduše uglavnom i uz lakše simptome. Kao ceo Zapad koji je sve vreme bio u nekim dramama je sad u "bole nas baš kurci fazonu", a ovi kao da je naletela nova apokalipsa. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jasamnepismen said:

U Nemackoj trenutno 3080 mozes da kupis u random prodavnicama on shelf za ispod 1k sto je vrlo blizu msrpa.

Da, malo me nespremnog dočekala vest da su se sad kao grafičke vratile na tržište i imaju relativno normalne cene. Kako to, šta se desilo, kao da je ispalo preko noći a ne vidim neke "stabilizacije" na tržištu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

 

Što se Šangaja tiče ja se tu manje plašim za ove koji su zatvoreni, više me brine onih nekoliko hiljada brodova koji tu sad bleje okolo, a. 

"imamo disciplinovan narod" 
"kontrolisemo vase brodove" 

Iliti sto bi blic naslov rekao "kina je poslala zapadu jasnu poruku nakon sto je mocno zagrmela"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

evo @absolute znam da te zanima!

Quote

 

Епидемијска ситуација стабилна, али пандемија није завршена
Од избијања пандемије у Србији су регистроване 2.003.334 особе заражене коронавирусом, а умрло је 15.969 особа, што је смртност од 0,8 одсто.

У Србији је у последња 24 сата регистрован 981 нови случај коронавируса, међу 11.208 тестираних узорака.

Од последица корона вируса преминуло је још девет особа.

На респираторима у Србији налази се 27 пацијената.

Доктор Зоран Бекић, директор Дома здравља Савски Венац и доскорашњи координатор пункта за вакцинацију на Београдском сајму изјавио је да се пандемија још увек није завршила, а да смо се опустили као да "сутра не постоји".

Подсећа да је и даље потребно поштовати епидемијске мере. Указује да се после ускршњих и првомајских празника очекује раст новозаражених, али сматра да то неће бити четвороцифрени број.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...