Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

4 hours ago, rbds said:

Eh kada bi se ovako radio screening (preventivni pregledi) maligniteta npr. I kada bi svi dolazili na redovne kontrole kao što dolaze u kovid ambulantu kada doktor kaže..

I kada se zdrastvo ne bi pravdalo za sve moguće "pa kovid je"..

Ja pitao pre neki dan osoblje mobilnog mamograma, popunjeni termini skoro pola godine unapred.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

mali savet od vas medicinara ovde ako mzoe 🙂

 

dakle prelezao sam tezu deltu pre oko 6 meseci, kuci i jedva :)..pre jedno  2 meseca i vrlo blagu omikron varijantu.. 1000 antiteta pre jedno dve nedelje....

imao povisen ddimer koji je poslednji put bio ok. sad i dalje pijem 100mg aspirin svaki dan i vitamin d skoro svaki dan...

 

Imam privatno zdravsteno osigurenje sad od skoro, da li i sta bi valjalo da radim..na kakve preglede i sl? isao bih kod dr nekog i da vidim def dal da pijem aspirin i dalje ili ne i sl....Sta bi valjalo? Necu ici drzavno kad sad vec imam ovo privatno.

Znam da je dr u belmediku rekal da cak mozda i low doze skener bi mogao da se radi zbog dve stvari-teza korona i upala pluca onda..i zbog toga sto mi je majka umrla od karcinoma pluca - kao vid prevencije... sad opet to bih sve voleo da se lepo posavetujem sa nekim 🙂 ko bi pogledao rezuletate koje imam i ovo detaljunije saslusao i dao komentar...

 

takodje nevezano od toga koliko je low doze...zaista low doze? 🙂 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2022 at 9:56 PM, rbds said:

Nije jedini u Srbiji za tu vrstu dijagnostike. Magnetna u Sv Savi je u kvaru i neće da je oprave, jer se sele u novi KCS. I eto i tu zastoja.

dal je taj KCS uopšte završen? ja prolazim često baš pored, deluje mi kao da je samo spolja fasada napravljena, onaj ceo deo prednji ogoljen, nema ništa, beton, ograđeno - ovaj do dela prema ginekologiji ili šta je tamo ka autoputu ne znam ni sam.

8 hours ago, qwert00 said:

Imam privatno zdravsteno osigurenje sad od skoro, da li i sta bi valjalo da radim..na kakve preglede i sl? isao bih kod dr nekog i da vidim def dal da pijem aspirin i dalje ili ne i sl....Sta bi valjalo? Necu ici drzavno kad sad vec imam ovo privatno.

prvo proveri dal ti privatno pokriva covid, a onda i znaj da moraš da imaš neke tegobe da bi ti privatno pokrilo. 

mimo sistematskog, ako ga imaš u paketu, ne možeš da zakažeš "preventivni pregled" ili "preležao sam pre 6 meseci pa da vidim dal mi nešto fali". 

najbolje u tom slučaju je da imaš "tegobu" povezanu sa tim pa da ti to onda prepiše doktor kao pregled.

i pride ti privatno neće prihvatiti prethodne dijagnoze, ako imaš od 01. marta na primer, čak i ako imaš od lekara preporuku ali od 20. februara npr, ne važi se.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky samo fasada i par odaja, za slikanje ofc. 🤣

@qwert00 ja imam preporuku za jednu privatnu varijantu postkovid pregleda. To su ljudi sa VMA, ozbiljni, sa nekima sam radila na klinici, a neki su dolazili u konsultacije i znam kakav odnos imaju sa pacijentima i prema radu.

https://teslamedical.rs/usluge/post-covid-pregledi/

Šta uključuje paket Post Covid pregleda?

Najpre će se obaviti sveobuhvatna procena specijaliste interne medicine, pulmologa i kardiologa, koji će ispitati sve sisteme organa koji mogu biti zahvaćeni i analizirati sve prikupljene podatke.

Post Covid paket uključuje:

–          Pregled pulmologa,

–          Spirometriju,

–          Transfer faktor pluća,

–          Laboratorijska testiranja  (KKS, leukocitarna formula, sedimentacija, CRP, D Dimer, AST, ALT, urea, kreatin, glukoza, natrijum, kalijum),

–          Kardiološki pregled sa EKG pregledom,

–          Kardiološki pregled sa ultrazvukom srca,

–          Merenje ABI indeksa.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, rbds said:

@Lucky samo fasada i par odaja, za slikanje ofc. 🤣

 

haha pa da, tako sam i mislio 🙂 ono, prolazim, kažem ti, zgrada kao da je pogodio tomahavk 99e :))

6 hours ago, rbds said:

Šta uključuje paket Post Covid pregleda?

 

dobar je paket generalno, dosta toga ima i u standardnom sistematskom mimo ovog transfer faktora pluća, što ne znam ni šta je ... ali kul za post covid.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Lucky said:

dal je taj KCS uopšte završen? ja prolazim često baš pored, deluje mi kao da je samo spolja fasada napravljena, onaj ceo deo prednji ogoljen, nema ništa, beton, ograđeno - ovaj do dela prema ginekologiji ili šta je tamo ka autoputu ne znam ni sam.

prvo proveri dal ti privatno pokriva covid, a onda i znaj da moraš da imaš neke tegobe da bi ti privatno pokrilo. 

mimo sistematskog, ako ga imaš u paketu, ne možeš da zakažeš "preventivni pregled" ili "preležao sam pre 6 meseci pa da vidim dal mi nešto fali". 

najbolje u tom slučaju je da imaš "tegobu" povezanu sa tim pa da ti to onda prepiše doktor kao pregled.

i pride ti privatno neće prihvatiti prethodne dijagnoze, ako imaš od 01. marta na primer, čak i ako imaš od lekara preporuku ali od 20. februara npr, ne važi se.

 

a da ovo svakako "tegobe" naravno 🙂 jasno mi je sta mzoe a sta ne moze kod ovakvih paketa imao sam to i pre par godina kad mi je firma gde sam radio to placala 🙂

 

 

inace paket mi pokriva i kovid.. naravno bolest. a ne preventivni predlog...ali uvek moze covek da se zali na "tegobe" 🙂

 

ps.hvala Maro, ali cu sad sve ovo preko mog paketa koji placam da vidim. kad vec ovo placam jedno 150e godisnje glupo mi da dodatno idem negde drugde privatno 🙂 tj nemam potpuno pokriveno ali placam 15% cene pa su svi pregledi testovi i sl koji kostaju po par hiljada dinara u mom paketu par stotina dinara...

Posto placam ovo ucesce od 15% paket je zato povoljan na godisnje nivou. Ali sam racunao dakle godisnje 100-150e plus svaki odlazak kod dr u preseku par stotina dinara...i da je jednom mesecno u proseku , sto je mnogo -naravno 🙂 to mu dodje godisnje trosak ne mnogo preko 200e a pri tome imas sve sto ti treba , bez cekanje i odmah 🙂

ps.

pa onda tipa da mora low doze skenere po lekarskoj preporuci to je umesto tipa 100e samo tipa 15e u dinarima...a sve odmah i bez cekanja...oept ne znam sta ce da kazu, ai ja ne bih da se zracim tek tako ako ne mora,.. 

Verovatno da imam paket gde je sve besplatno kostalo bi me dosta vise.. a ovako ovo gde placas 15% od cene mi deluje skroz ok

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, qwert00 said:

a da ovo svakako "tegobe" naravno 🙂 jasno mi je sta mzoe a sta ne moze kod ovakvih paketa imao sam to i pre par godina kad mi je firma gde sam radio to placala 🙂

 

e dobro onda sve ok, kad znaš šta treba, to je bitno 🙂

mada ima i ovoga što kaže džoni, ako upadneš u to "kolo" da ideš na preglede ako ti nije ništa a oni ti nešto "nađu" pa onda ideš dalje, nema izlaza 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

e dobro onda sve ok, kad znaš šta treba, to je bitno 🙂

mada ima i ovoga što kaže džoni, ako upadneš u to "kolo" da ideš na preglede ako ti nije ništa a oni ti nešto "nađu" pa onda ideš dalje, nema izlaza 🙂

 

 

To se zove penzija...

Ljudi, nemojte postajati penzosi pre vremena...

  • Haha (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

To se zove penzija...

Ljudi, nemojte postajati penzosi pre vremena...

ja sam penzioner 😄 

4 hours ago, Johnn1e said:

Nemoj da radis nista ako nemas tegoba. Ako imas, onda radi ciljano.

malo imam i strah. majka umrla od karcinoma pluca sa 55 god. istina strastveni pusac bila po 2 pakle cigareta na dan...e sad dr na sistemastkom kad sam bio u belmediku mi rece da bi ona u mom slucaju radila low doze skener jednom u dve godine na plucima...

ona je tamo opsta praksa i valjda zavrsava radiologiju o svom trosku kako mi je usput ispricala 🙂 Jos mi rece da joj licno posaljem skener rezulatate na mail nevezano dal ih radim u belmediku ili bilo gde drugde..i rece da ce kao tipa rengden biti izbacen u buducnosti a da ovi low doze ne zrace bas previse..tako nesto 🙂

 

Pa je njen savet bio i zbog porodicne istorije i zbog tezeg kovida da uradim skener....to je i napisala u izvestaju sto dobih od bel medika pocetkom godine 🙂

cak je i rekla nesto da bi ona u mom slucaju to radila jednom u dve godine preventivno stalno... jer sam presao 40+ god 😄 uz ovu moju istoriju porodicnu

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, qwert00 said:

Jos mi rece da joj licno posaljem skener rezulatate na mail nevezano dal ih radim u belmediku ili bilo gde drugde..i rece da ce kao tipa rengden biti izbacen u buducnosti a da ovi low doze ne zrace bas previse..tako nesto 🙂

Ovo su sad krenuli redovno da rade, mislim da su skapirali da je došao trenutak da vezuju pacijente za sebe a ne za ustanovu jer svi oni rade u pet privatnih ambulanti a kad imaš privatno osiguranje sve jedno ti je gde ćeš da odeš (ili ćeš da odeš gde ti je najbliže ili ima parking). I onda kao dajte meni direkt rezultate jer ćeš posle da ideš kod njih gde god su oni 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2022 at 12:44 PM, qwert00 said:

cak je i rekla nesto da bi ona u mom slucaju to radila jednom u dve godine preventivno stalno... jer sam presao 40+ god 😄 uz ovu moju istoriju porodicnu

Mozda se smernice tu razlikuju, ali nisam siguran da se preporucuje skrining karcinoma pluca ako nisi pusac, bez obzira da li je neko u porodici imao. I opet ne pre 50e godine ja mislim.

Koja ustanova ima uopste low dose CT i ko pokriva taj pregled?

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2022 at 12:44 PM, qwert00 said:

cak je i rekla nesto da bi ona u mom slucaju to radila jednom u dve godine preventivno stalno... jer sam presao 40+ god 😄 uz ovu moju istoriju porodicnu

uvek vodi računa o tome da su i lekari na kraju dana prodavci 🙂 

posebno privatnici koji prosto zarađuju od svake posete pacijenta koju imaju.

ne znam naravno tačno kako to ide, ali ti što "lete" među privatnim klinikama kapiram od tipa 6000 din po pregledu što platiš kao pacijent dele 50-50 ustanova i oni.

Link to comment
Share on other sites

I nemci konja za trku imadu!

Quote

Немац примио готово 90 вакцина против коронавируса
Шездесетогодишњи Немац из Магдебурга је осумњичен да је од лета прошле године у више центара за вакцинацију примио чак 87 вакцина, као и да је фалсификовао пасоше о вакцинацији, па их продавао другим лицима.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Lucky said:

Немац примио готово 90 вакцина против коронавируса
Шездесетогодишњи Немац из Магдебурга је осумњичен да је од лета прошле године у више центара за вакцинацију примио чак 87 вакцина, као и да је фалсификовао пасоше о вакцинацији, па их продавао другим лицима.

Kod nas je islo za 300€, kontam da je u Ger bar 500-1000€ x 90 = 45000-90000€ ko da je nas ITijevac... Gledao covek porsea da kupi 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Kod nas je islo za 300€, kontam da je u Ger bar 500-1000€ x 90 = 45000-90000€ ko da je nas ITijevac... Gledao covek porsea da kupi 🙂

bogami, nije loše - možda i neki stančić mali može da se uzme u nekom manjem mestu!

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2022 at 2:52 PM, Johnn1e said:

Mozda se smernice tu razlikuju, ali nisam siguran da se preporucuje skrining karcinoma pluca ako nisi pusac, bez obzira da li je neko u porodici imao. I opet ne pre 50e godine ja mislim.

Koja ustanova ima uopste low dose CT i ko pokriva taj pregled?

BelMedic znam da ima

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Sta kaze Billy? 

Koji Fajzer je na redu sad? 

Da li na sputnjiku ima slovo Z? 

Jesu li nam bake i deke zive? 

Gde je struka, gde je veterinar? 

Kako to da virus nije izdivljao zbog nevakcinisanih? 

Zna li se sta? 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Sta kaze Billy? 

Koji Fajzer je na redu sad? 

Da li na sputnjiku ima slovo Z? 

Jesu li nam bake i deke zive? 

Gde je struka, gde je veterinar? 

Kako to da virus nije izdivljao zbog nevakcinisanih? 

Zna li se sta? 

evo otkazan sajam automobila u kini zbog covida! to ti je najnovije!

a ako su ga oni sami izmislili da bi sami sebi otkazali sajam automobila, onda su maheri manipulacije!

Link to comment
Share on other sites

Dule zabagovao. Vakcine ili hrvatska rakija?

 

Elem, kad smo vec kod covid--a, Pfizer sprema vakcinu za omicron, a pre par dana WHO najavio XE varijantu ili nesto slicno.

Edited by daniiL

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...