Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

On 2/27/2022 at 10:19 AM, f4ts0 said:

brate prosto je. Primio si rnk vakcinu (ribonukleinska kiselina). Rekli su da ne moze da utice na nasu DNK (de zo ksi ribonukleinsku kisleinu).
Ali posto De ZoKsi RI Bo nukleinska kiselina se sastoji DeZoKSi-a i ribonukleinske kiseline, ribonukleinska kiselina iz vakcine se uvuce umeso tvoje ribonukleinske kiseline ispred DeZoKsi-a onog prirodnog, i eto belaja. Mutira ti DNK lanac, i ili umres ili se poboljsas.
 

cekaj , tako su bese nastale nindza kornjace? 😄

13 hours ago, Lucky said:

ja te nisam zezao a nisi mi objasnio!

imali smo biologiju ali kao da je to neko pratio!

hvala ti što si kasnije ispoštovao i objasnio!

imaš od mene koju god logističku pomoć za transport vozila iz DE! :)))

on ce jedan Tigar sa gusenicama u radnom stanju pa za Srbiju.. to prolazi svuda , ne treba mu pomoc🙂 A moze i do istocne nemacke po nesto rusko 😄 

ps. a sad ozbiljno ako moze malo od mene 😄 idem da vadim antitela ovih dana i ako ih nema, uzimam kinesku vakcinu? ona je old school? i najpametniji izbor za nas sto se na kraju reda vakcinisemo ako mora 😄

tj ako ima antitela nista, a ako nema onda kineska..to mi je neka odluka sad? deluje da kazemo ok? 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, qwert00 said:

on ce jedan Tigar sa gusenicama u radnom stanju pa za Srbiju.. to prolazi svuda , ne treba mu pomoc🙂 A moze i do istocne nemacke po nesto rusko 😄 

 

'de beše onaj deda što su ga otkrili što je imao tenk u garaži. nemačka ili neka druga zemlja? 🙂

15 hours ago, qwert00 said:

ps. a sad ozbiljno ako moze malo od mene 😄 idem da vadim antitela ovih dana i ako ih nema, uzimam kinesku vakcinu? ona je old school? i najpametniji izbor za nas sto se na kraju reda vakcinisemo ako mora 😄

ja sad ne bih ništa uzimao. kako idu brojke ja očekujem 500 zaraženih za tipa 7 dana, onda je to već ćao. makar do oktobra.

Link to comment
Share on other sites

Evo brzo su se prilagodili novom svetskom narativu! :))

Quote

Др Јанковић: Здравствени систем играо улогу српске армије на неком новом Колубарском фронту

Quote

 

Лекари и медицинске сестре и остало особље је довело до тога да можемо бити поносни на оно што смо урадили, колико год је на моменте ситуација била тешка, на самом почетку је било најтеже, здравствени систем је био на великом испиту, успели смо да пружимо здравствену негу свим људима који су били заражени и који су захтевали пријем у болнице", рекао је Јанковић.

Према његовим речима, на моменте је здравствени систем био оптерећен, претила је могућност да се распадне, било је 11.000, 12.000 хоспитализованих - али су флексибилност, колегијалност, емпатија према људима који су патили довели до тога да се сви одрже заједно.

"У име свих здравствених радника могу да кажем да сам поносан на оно што смо урадили, претходне две године су биле тешке, море људске патње, велики број смртних случајева, готово да не постоји неко од нас ко у свом окружењу или породици није имао неког ко је био тешко болестан или преминуо", каже Јанковић.

"Сигурно ћемо до краја месеца имати 16.000 директних смртних исхода као последеца ковида 19, ко зна колико њих ће патити и наредних месеци имати драматичне здравствене последице које ће угрожавати њихово здравствено стање", истиче Јанковић.

Драматични тренуци  
Др Јанковић подвлачи да се ипак види светло на крају тунела. Даље указује да је било драматичних тенутака.

"У марту и априлу пре две године искључио сам звоњаву телефона - првих недеља сам био коориднатор читавог ковид система у Нишу, а затим на југу Србије - дане и недеље проводио у болници, био члан разних вибер група, које су преносиле информације, тражио се кревет вишка, апарати за неинвазивну вентилацију. Ниш је био херој болница, КЦ Ниш је примио убедљиво највећи број пацијената, читав здравствени систем на југу је издржао, уз тешке емоције, здравствени радници нису рекли - не можемо више", рекао је професор Јанковић.

Каже да је ситуација на југу боља. "Моја предвиђања су била да ћемо у марту готово у потпуности завршити са пандемијом и са значајним оптерећењем болница макар на југу, од синоћ су извештаји такви да је у болници у Крушеву 93 пацијента, у КЦ Ниш је испод 100 хоспитализованих", рекао је Јанковић.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niko da se javi od kako je poceo rat i otkada je skinut fokus sa pomora od korone... Sta vele Pitgejcevi sada, koji je novi narativ?

Jesmo izlecili koronu i da li se nose maske i peru ruke, osecaju li se sigurnije, koliko zivota je spaseno zahvaljujuci merama i vakcinama? Da li se spremate za sledecu najavljenu pandemiju?

Najlakse je biti general posle bitke pa me zanima sta mislite da je moglo bolje, sta je bio fejl, a sta biste uradili u sledecoj koja se vec najavljuje kao u jebenom jambu? 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, FATA said:

Niko da se javi od kako je poceo rat i otkada je skinut fokus sa pomora od korone... Sta vele Pitgejcevi sada, koji je novi narativ?

Jesmo izlecili koronu i da li se nose maske i peru ruke, osecaju li se sigurnije, koliko zivota je spaseno zahvaljujuci merama i vakcinama? Da li se spremate za sledecu najavljenu pandemiju?

Najlakse je biti general posle bitke pa me zanima sta mislite da je moglo bolje, sta je bio fejl, a sta biste uradili u sledecoj koja se vec najavljuje kao u jebenom jambu? 

 

Čekaj, pa nije gotovo!

Quote

Директор КБЦ "Земун": Значајно боља ситуација, али са ковидом никада нема опуштања

Inače, kako misliš da neko izvuče normalan zaključak iz svega? Pa anti-vaks ekipa će reći i dalje izmišljeni virus, evo vidite ništa se nije promenilo, bolest kao grip bla bla, dok će oni koji su za vakcine reći - izašli smo iz kovida zbog dobre vakcinacije koja je pomogla u mnogome da se izleči kovid. Sv eto pod idejom da se ne pojavi omikron v2 plus u oktobru 🙂

Jedino što ja primećujem kao neki trend sada je da više niko neće da se vakciniše, bio avaks ili provaks svi su kao gotovo je ovo ne želim da se busterujem ajd zdravo.

Ako mene pitaš, ne vidim nikakvu razliku za neku narednu pandemiju u odnosu na ovu - mislim da će sistem mera itd biti isti, osim što će biti ranije sproveden i po "oprobanom receptu", neće biti više tog "traženja", policijskih časova, promena itd, nego će ići po nekom već definisanom scenariju koji je "doterivan" tokom pandemije.

Link to comment
Share on other sites

Одличан савет, не мораш да знаш ишта о медицини, само се придржаваш овога 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Iz Pfizer dokumenata koji su objavljeni posle sudskog naloga (ovo je tek prva tranša dokumenata).

Quote

 

Adverse event reports 
01 December 2020 through 28 February 2021 
Cumulatively, through 28 February 2021, a total of 42,086 case reports (25,379 medically confirmed and 16,707 non-medically confirmed) containing 158,893 events. 

Most cases (34,762) were received from United States (13,739), United Kingdom (13,404) Italy (2,578), Germany (1,913), France (1,506), Portugal (866) and Spain (756)

the remaining 7,324 were distributed among 56 other countries. 

Fatal, 1,223

 

https://phmpt.org/wp-content/uploads/2021/11/5.3.6-postmarketing-experience.pdf

Znači za tri meseca od početka davanja Pfizer vakcine, zabeleženo je 1223 smrti od nuspojava...

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

rezultati mog testa

Резултат: позитиван (Вредност=1000 U/mL)
Rezultat: pozitivan (Vrednost=1000 U/mL) / Result: positive (Value=1000 U/mL)

 

Minimum je 22. A ja imam 1000 sto znaci miran sam mesecima ? Znam i sam al da potvrdim..mogu da sam imao blagu buster koronu pre oko mesec i po dana pa mi to dalo bust na antitela 🙂

 

Svakako sam je korona out, ukrajina in...cekamo sta ce za leto novo da  bude kad ukrajina bude out....

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Нисам сигуран да ће тако лако одустати од Короне, вероватно на јесен опет, уз наратив "климатске промене"

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, qwert00 said:

rezultati mog testa

Резултат: позитиван (Вредност=1000 U/mL)
Rezultat: pozitivan (Vrednost=1000 U/mL) / Result: positive (Value=1000 U/mL)

 

Minimum je 22. A ja imam 1000 sto znaci miran sam mesecima ? Znam i sam al da potvrdim..mogu da sam imao blagu buster koronu pre oko mesec i po dana pa mi to dalo bust na antitela 🙂

 

Svakako sam je korona out, ukrajina in...cekamo sta ce za leto novo da  bude kad ukrajina bude out....

Ukrajina će biti out već za jedno dva meseca ako se nastave borbe, preći će u vest broj 2, doći će nešto novo zanimljivo u međuvremenu.

sa koronom si "miran" do oktobra verujem.

Link to comment
Share on other sites

osim naseg kriznog staba koji i dalje se "oglasava" mocnim porukama. Mrzi me da trazim vest, ali Tiodorovic je preporucio 4 i 5 dozu mRNK da bi "ljudi koji su primili kinesku ili rusku vakcinu mogli da putuju"
Znam da zvuci neverovatno, ali da, to je izjavio. Znaci bukvalno lekar u ulozi marketing managera turisticke agencije iz doboja.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kinesku primaju manje vise svuda u zapadnim zemljama, ja se razmisljam da li tu kao trecu da primim. Iskreno, ne bih primio buster uopste, jer mi nema neku poentu ali uglavnom traze ako ti je proslo 270 dana, a imam previse putovanja koje ne bih propustao u narednom periodu. Muke!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Aj te propusnice posle 20h realno nisu imale nikakvog smisla, meni je još bolje što su ukinuli maske kao obavezu, bukvalno aj puj, pike ne važi :)

A u isto vreme donose kao neku preporuku da ljudi prime 4. dozu vakcine, bukvalno šou program...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zwerko said:

Aj te propusnice posle 20h realno nisu imale nikakvog smisla, meni je još bolje što su ukinuli maske kao obavezu, bukvalno aj puj, pike ne važi 🙂

A u isto vreme donose kao neku preporuku da ljudi prime 4. dozu vakcine, bukvalno šou program...

ovo sam zapravo tek jutros čuo.

juče sam čuo nešto kao "maske su preporuka" ali nešto u prolazu, pa nisam konstatovao i onda jutros čuh da su preporuka, to znači gg nema više maski jasno je 🙂

za propusnice napisah ovde, ja sam se iznenadio kad su mi u fat boys tražili u 20h propusnicu da iim pokažem, tj. celom lokalu, rek'o jel ste vi ljudi normalni ko bre ovo uopšte radi 🙂

a ta četvrta doza je valjda preporučena samo za ugrožene grupe ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Lucky said:

za propusnice napisah ovde, ja sam se iznenadio kad su mi u fat boys tražili u 20h propusnicu da iim pokažem, tj. celom lokalu, rek'o jel ste vi ljudi normalni ko bre ovo uopšte radi 🙂

U centru su svraćale inspekcije, većina lokala nije htelo da rizikuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...