Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Pa kad numeju da naprave vakcinu da valja ili ne zele heh...btw, pre nego sto kazete, ali vakcine rade, sprecavaju tezi oblik bolesti...da, ali funkcija vakcina je da spreci bolest/tezi oblik, ali i da spreci dalje prenosenje, to su 2 podjednako bitne stvari...makar je tako bilo kad sam ja ucio skole, ne bi me cudilo da je Who sad izmenio definiciju vakcine.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Pa kad numeju da naprave vakcinu da valja ili ne zele heh...btw, pre nego sto kazete, ali vakcine rade, sprecavaju tezi oblik bolesti...da, ali funkcija vakcina je da spreci bolest/tezi oblik, ali i da spreci dalje prenosenje, to su 2 podjednako bitne stvari...makar je tako bilo kad sam ja ucio skole, ne bi me cudilo da je Who sad izmenio definiciju vakcine.

a možda se ipak bližimo kraju!

Quote

 

Од САД до Аустралије, а највише у Европи, грађани већином негативно оцењују политичаре који их воде. Премијер Италије Марио Драги један је од ретких европских лидера који су задржали популарност међу бирачима. Не заостаје ни немачки канцелар Олаф Шолц. Међутим, пандемија и њене последице коштале су подршке бирача многе политичаре, међу којима су лидери САД, Француске, Велике Британије, Аустралије.

Журке преко океана – локдаун забаве коштале Џонсона
Преко океана, журке никако да се заврше. Извештавање на кашичицу о забавама у време локдауна коштале су британског премијера Бориса Џонсона, за сада популарности – незадовољно је 70 одсто Британаца.

Индикативно је, приметио је Мароевић, да су Џон Мејџор и Маргарет Тачер једини премијери Велики Британије који су имали лошији рејтинг од Џонсона.

"Слично је и са Садиком Каном, градоначелником Лондона, који има најгори рејтинг од 2016. године, када је изабран и који је у британску политику упливао као будућа велика звезда политичке сцене", додаје уредник портала РТС-а.

Објашњава да су становници Лондона незадовољни начином на који се он бори против криминала, води јавни транспорт и јавне трошкове.

"Постоји велико незадовољство политичком елитом у Великој Британији у овом тренутку", истиче Мароевић.

Макрон не допире до радничке класе
У Француској, председник Емануел Макрон је до априла у трци за реизбор. Добро стоји у односу на главне изазиваче здесна, Земура и Валери Пекрес.

Код Француза, међутим, оцена његовог лидерства је у паду око шест процената. Снагу црпе код присталица свог покрета, али не допире до радничке класе.

Бојан Клачар из ЦЕСИД-а наводи да је Макрон тип политичара који већ у првим данима доласка на власт није завређивао високе рејтинге, за разлику од Бајдена, који је имао висок рејтинг у једном периоду, или за разлику од италијанског премијера Марија Драгија, који је те рејтинге задржао.

"Његова предност у односу на друге изазиваче није већа од седам-осам процената. То му гарантује врло вероватно извеснију победу у другом кругу, али он и даље и са председничким изборима мора да адресира кључна питања како би био сигуран у своју победу", сматра Клачар.

Да моментално тестирају победу, не би добро прошли, на пример, ни шпански ни канадски премијер.

И зато, познаваоци закључују, због пандемије и попут пандемије, ниски рејтинзи обухватили су кључне земље и њихове лидере. Највише у Европи.

"Очекивања јавности су много већа"
У протекле две године уочавају и промену тренда – у прва два таласа короне, подршка властима била је готово безрезервна.

"Данас су очекивања јавности у одговору на пандемију много већа. Нису повезана само са здравством, већ су повезана са једним ширим одговором, који укључује и све животне околности, економију и читав друштвени контекст", објашњава Клачар.

Указује да није иста ситуација у Немачкој, где постоји ентузијазам скорашњих избора, или Француској, где се очекују избори, па јавност свој однос ставља у контекст предизборног обрачуна.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2022 at 1:49 PM, FATA said:

ne znam da li si glup ili se samo pravis? ako napises da mladi umiru i da za to imas dokaze iz prve ruke onda bi trebalo da stanes iza toga sto tvrdis i objasnis. ovako si samo jos jedan maskim koji lupa bez ikakve osnove

Ni jedno ni drugo. Sto za tebe nazalost ne mogu da kazem, jer sam lepo napisao: NISAM gledao statistiku, a iz SVOG BLIZEG OKRUZENJA znam za 3 slucaja (najstariji od njih je imao 36 godina). Vec sam kacio vesti iz recimo Batajnice kako je u nekoliko dana umrlo petoro mladih.

10 hours ago, Dule_smor said:

Elem, pominjase Nemke i Qwertoo ovde cini mi se...koja drzavna laboratorija izdaje potvrdu da je covek prelezao Koronu samo na osnovu antitela i da li ta potvrda vazi u EU zemljama...pitam za drugara, ali stvarno heh

Radi INEP, instituti za javno zdravlje, Batut.. Bitno je da im se napomene prilikom testiranja da podaci budu uneti u zeleni sertifikat. Nisam siguran da li samo sa tom potvrdom moze u zemlje EU, ali se moze izvaditi onaj EU digitalni zeleni sertifikat

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

ajoj, sad će morati da puste ove što su ih pohapsili iz one grupe! 🙂

a FIA pred kraj epidemije najavljuje:

Quote

 

Kako ne bi došla u tu situaciju, FIA je objavila da će svi vozači morati da budu potpuno vakcinisani protiv koronavirusa.

Navedeno je da neće postojati nikakvi medicinski ili bilo kakvi drugi izuzeci.

 

ili Berni zna nešto što mi ne znamo!

Link to comment
Share on other sites

Sad nisam siguran da li je ovo za ovde ili za UPT [roflmao]

Quote

SPS razmišlja o Nestoroviću kao kandidatu za gradonačelnika Beograda
Socijalistička partija Srbije ozbiljno razmišlja da kandidat te stranke za gradonačelnika bude lekar Branimir Nestorović, koji predvodi pokret Vitezovi reda zmaja, saznaje Nova.rs.

https://nova.rs/vesti/politika/sps-razmislja-o-nestorovicu-kao-kandidatu-za-gradonacelnika-beograda/

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Zwerko said:

brate, kad nemaju nikakve šanse, mogu da se zezaju. Bolje da uzmu Soraju ili Staniju ili koja je sad već aktuelna, sigurno će više glasova dobiti na konto trolovanja tj. zezanja na tu temu nego sa nestorom.

Link to comment
Share on other sites

Sad odlazimo malo baš u političku priču, ali jbg ceo ovaj topic je politička priča :) Nema tu veze da li sam SPS ima šanse kao takav, oni će na Nestora da dobiju neke glasove, što više glasova im on povuče veće su šanse da oni sa SNS ostanu na vlasti u BG. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Zwerko said:

Sad odlazimo malo baš u političku priču, ali jbg ceo ovaj topic je politička priča 🙂 Nema tu veze da li sam SPS ima šanse kao takav, oni će na Nestora da dobiju neke glasove, što više glasova im on povuče veće su šanse da oni sa SNS ostanu na vlasti u BG. 

pa to ti kažem, mislim da bi na Soraju uzeli više glasova nego na Nestora. Ok, da se ispravim, na tipa Kiju Kockar, ako je ona uopšte neko relevantno lice sad.

Nije to strano Dačiću, evo na primer skoro pomenuta miss:

Stavi Cecu za kandidata za predsednicu i pokida 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ahaha, kakva komedija ova Nemacka. Kao sto mozda vec pomenuh, doneli su obavezu da od marta svi radnici u javnom sektoru i zdravstvu moraju biti vakcinisani inace dobijaju otkaz. I evo danas vest da ce verovatno biti povucena ta odluka i da ce do daljnjeg moci i nevakcinisani da nastave da rade. Usrali su se da ne ostanu bez ionako deficitarnog kadra, demagozi jebeni. Elem, ja sam primio 2 puta Sputnik (koji ovde i dalje nije priznat) i prelezao, tako ne verujem da cu se ponovo vakcinisati ako ostane ovako. Jedino ako naprave vakcinu koja stiti od svih bitnih sojeva ili Japanci onu njihovu koja daje dozivotni imunitet, ovako me bas nesto zabole vise da se bodem svakih 6 meseci kako se kome od retarada iz ''struke'' i politike nakrivi patka.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Ahaha, kakva komedija ova Nemacka. Kao sto mozda vec pomenuh, doneli su obavezu da od marta svi radnici u javnom sektoru i zdravstvu moraju biti vakcinisani inace dobijaju otkaz. I evo danas vest da ce verovatno biti povucena ta odluka i da ce do daljnjeg moci i nevakcinisani da nastave da rade. Usrali su se da ne ostanu bez ionako deficitarnog kadra, demagozi jebeni. Elem, ja sam primio 2 puta Sputnik (koji ovde i dalje nije priznat) i prelezao, tako ne verujem da cu se ponovo vakcinisati ako ostane ovako. Jedino ako naprave vakcinu koja stiti od svih bitnih sojeva ili Japanci onu njihovu koja daje dozivotni imunitet, ovako me bas nesto zabole vise da se bodem svakih 6 meseci kako se kome od retarada iz ''struke'' i politike nakrivi patka.

uvek tako svi rade da pokažu kako su mnogo jaki kao vlast i sve će oni da urade i onda to kad malo prođe, a pride neko sabere 2+2 i kaže e brate 70% lekara nam u tom slučaju dobija otkaz - kao eto, jao, ipak moramo društvo, vodimo računa, evo ipak mogu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dule_smor said:

Ok, da ne preterujemo, dobilo bi mozda izmedju 5 i 10% zdr.radnika tokaz, uglavnom negovatelja i sestara...ali sa sadasnjim manjom zaposlenih bi i to bilo katastrofa za zdr.sistem

ma mislim na generalno i ovaj deo oko šta priznaju od vakcina a šta ne itd. naravno da nije 70% ali imajući u vidu takve kao ti koji su iz inostranstva sa kinezom-sputnikom, sigurno je i to određeni procenat plus ovi što se nisu hteli vakcinisati itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...