Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

4 hours ago, fuse.buca said:

Mislim da je drugar bio Alphalipoin ili tako nesto, nisam 100% siguran... Znam sigurno da je nesto slicnog imena pio, da mu je doca rekao da ce to da ubrza vracanje cula.

Je li Buco sta kaze statistika, jel nam pomrla omladina od delte?

On 1/13/2022 at 8:50 PM, Highl1 said:

brate, Fato, 12h pred vadjenje krvi se ne jede i ne pije ništa osim vode 🙂

znam tebra, ali mislim da to u zivotu nisam ispostovao 🙂 
uglavnom ispostujem oko 8h... nekako mi se uvek zalomi da ili slavim nesto ili se sprema brutalna hrana bas kad treba da vadim krv pa rezonujem da ako mi rezultati budu bas losi iscimacu se jos jednom!

  • Downvote (-1) 3

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, FATA said:

Je li Buco sta kaze statistika, jel nam pomrla omladina od delte?

On 1/13/2022 at 8:50 PM, Highl1 said:

e dobro me podseti, ko je beše ono meni trebalo da javi dal' su svi pomrli, dal' beše elvis? sećam se da smo pričali o onom nekom klipu gde je neki doktor prognozirao 80% umrlih u svetu do kraja 2021 ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

e dobro me podseti, ko je beše ono meni trebalo da javi dal' su svi pomrli, dal' beše elvis? sećam se da smo pričali o onom nekom klipu gde je neki doktor prognozirao 80% umrlih u svetu do kraja 2021 ili tako nešto.

zabagovao ti kvote ;D

jeste elvis, ali mislim da je bilo do kraja '22 ako me secanje sluzi ili u 3g od vakcinacije.

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Dule_smor said:

neki ce pomrete, neki ce prezivimo!

Elem, update, posto znam da se brinete jako za mene! Danas radih Pcr, negativan, sutra mogu na posao, pretekao sam! Bogami se uzeleh posla, ne videh zivog coveka 10 dana...inb4, pa zivog neces ni na poslu heeee

Inace zanimljivu stvar primetih za ovih 10 dana...od 12 stanova/parking mesta ispred zgrade samo 2 kola preko dana ide negde...ok, imamo i 2 penzosa u zgradi, ali ostalo su sve radno sposobni...znaci osim mene i ovo dvoje ovih 7 ili radi od kuce ili primaju socijalnu pomoc...csb!

ili rade na crno od kuce a primaju socijalnu pomoc? 🙂

 

inace bre dule dosadno ti kuci i uzeleo si se posla? zar nemas sada tamo ok komp za igrice..ako nemas kupuj 😄 mozes i da rudaris usput sa tim kompom 😄 a i valjda ima neka zaliha snapsa, protiv virusna odbraa ? 😄 ja sam jedva cekao , pre par godina, da prestanem da idem na posao od 9 do 5 svaki dan...a ti tako 😄

  • Upvote (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2022 at 9:57 AM, SATAN said:

Ћале није примио трећи бустер руса, због паметних у окружењу (прехлађени а долазе) попио корону. Мајка је примила, све време је са њим и њој ништа али је добла бустер те нема никакве симптоме. 

Њему, осим температуре није ништа. Мало повишен д-димер (600, референтна вредност је <500), добро се осећа и парацетамол му држи темепратуру под контролом. Једино је мало уморан и то је то. Иначе ту је око 70е године. 

Biće to ok, nemoj se sekiraš. Brz oporavak, u svakom slučaju.

Ja kad sam imao bio mi je isto tu negde oko 600.

On 1/27/2022 at 10:10 AM, qwert00 said:

ddimer za koronu je ovo skroz ok. ja sam imao slicnu vrednost. a teze sam bolestan bio. tek sada mi je ddimer pao na nesto ispod 400, pijem apsirin svaki dan po jedan od 100mg vec 3 meseca

 

Super da je ok. ali pazite. i meni prve nedelje nije bilo nista, istina pio sam samo neki bezvezni antibiotik tada. panklaf ili pancef ili tako nesto 🙂  opet sad je omikron srecom blazi. brz oporavak tvog oca !

ps. jesam li ja jedini koji ne voli to cale i keva? nadam se da me cerka nece nikad zvati cale 😄 za sad smo tata i mama, mi njeni roditelji 😄 al ajd videcemo kasnije

Nikad mi neće biti jasno zašto cepaju antibiotike tek tako, al ajde. Pancef je, misilm barem, prilično jak antibiotik 😄 

Mene klinci retko zovu tata, uglavnom me zovu imenom (Nemanja) 😄

Verovatno nisam nikakav auKtoritet....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, absolute said:

 

Nikad mi neće biti jasno zašto cepaju antibiotike tek tako, al ajde. Pancef je, misilm barem, prilično jak antibiotik 😄 

 

1) pa kao, frka je pa daj preventivno
2) zamisli prosecnu "komsiku" da se vrati od lekara bez antibiotika. Pa stene bi padale sa neba
3) u kovid strahu, rastrgali bi lekare da ne daju antibiotike

Tako da ce nas vrv uskoro pojesti superbakterija.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, qwert00 said:

ili rade na crno od kuce a primaju socijalnu pomoc? 🙂

 

inace bre dule dosadno ti kuci i uzeleo si se posla? zar nemas sada tamo ok komp za igrice..ako nemas kupuj 😄 mozes i da rudaris usput sa tim kompom 😄 a i valjda ima neka zaliha snapsa, protiv virusna odbraa ? 😄 ja sam jedva cekao , pre par godina, da prestanem da idem na posao od 9 do 5 svaki dan...a ti tako 😄

 

ma citao sam knjige i gledao glupe serije po ceo dan...a komp imam samo neki krs laptop, cekam da prodje hajp oko rudarenja i padnu cene:D...mada realno mi se vise i ne igra nista od igara, omatorelo se :c

 

46 minutes ago, f4ts0 said:


Tako da ce nas vrv uskoro pojesti superbakterija.

 

vec je tu!

EDaDF9SWsAESJO1.jpg

fali vankomicin doduse, al verovatno je i na njega rezistentna:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хвала момци, ћале је стара кајла као змај је. Иначе пио је антибиотике због неке упале друге, па су му наставили. Нема везе са куроном. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

ma citao sam knjige i gledao glupe serije po ceo dan...a komp imam samo neki krs laptop, cekam da prodje hajp oko rudarenja i padnu cene:D...mada realno mi se vise i ne igra nista od igara, omatorelo se :c

pa laptop i dalje ima relativno korektne cene nevezano za rudarenje.

a ako ne to, idi na neki sport!

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2022 at 7:40 AM, fuse.buca said:

Nisam gledao iskreno, mogu da kazem da znam za 3 slucaja iz svoje bilze okoline. Bilo je vesti, koga interesuje nadje/raspita se 😉

ne znam da li si glup ili se samo pravis? ako napises da mladi umiru i da za to imas dokaze iz prve ruke onda bi trebalo da stanes iza toga sto tvrdis i objasnis. ovako si samo jos jedan maskim koji lupa bez ikakve osnove

  • Downvote (-1) 4

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ode covid!

Quote

 

Danska premijerka Mette Fredriksen je najavila kako će njena zemlja 1. veljače ukinuti sve epidemiološke mjere unatoč tome što je omikronski val i dalje u punom zamahu. Danska je, naime, u utorak također imala 46.000 zaraženih i najveću dvotjednu incidenciju zaraze u Europi (8851 na 100.000 stanovnika), a u bolnicama je rekordnih 918 pacijenata s covidom-19.

Norveška je najavila ukidanje mjera i ograničenja sljedeći tjedan, a ravnateljica norveškog Zavoda za javno zdravstvo Camilla Stoltenberg izjavila je kako procjenjuje da će se do ljeta koronavirusom zaraziti oko četiri milijuna građana od ukupne populacije od 5.3 milijuna.

Iako Švedska već tjednima gotovo svakodnevno bilježi rekordan broj zaraženih koronavirusom - u utorak je bio 46.671, najviše u jednom danu od početka pandemije - broj pacijenata na intenzivnom liječenju i broj smrtnih slučajeva od covida-19 stabilni su i relativno niski pa se očekuje da će Švedska krenuti putem svojih skandinavskih susjeda.

Ovi potezi uslijedili su nakon sličnih najava u Velikoj Britaniji, Irskoj i Nizozemskoj prošli tjedan. Među navedenim razlozima za ukidanje svih mjera su pad broja slučajeva ispod dosegnutog vrhunca i manji broj hospitalizacija nego što se strahovalo. Austrija je ukinula lockdown za necijepljene, objasnivši da to "više nije opravdano s obzirom na to da je sada manje ljudi u bolnici zbog covida".

 

i:

Quote

"Postaje nemoguće"
Jedna od prvih zemalja koja je planirala prestati brojati dnevne slučajeve je Španjolska, koja je već pozvala Europsku uniju da se odnosi prema covidu kao prema endemskoj bolesti sličnoj gripi. Država se sprema prijeći na sustav u kojem broji koliko je ljudi pozitivno na testu u statistički značajnom uzorku, a zatim procjenjuje slučajeve covida, umjesto da broji svaku dijagnosticiranu infekciju.

 

Link to comment
Share on other sites

Ajd valjda ce se dozvati pameti vise i konacno i prekinuti ovaj cirkus. Realno je dnevni broj zarazenih 10 puta veci, a broj ljudi u bolnicama i broj umrlih manje vise isti. To znaci da je smrtnost sada 10 puta manja, tj. oko 0,1%, sto mu dodje slicno kao kod gripa. Ofc, samo Nemacka ne ukida nista jos uvek, mora da se ispostuje tradicija heh. Mada znajuci koje pare i ko zna sta jos je u opticaju ne verujem da ce se svet tako lako vratiti u normalu nazalost.

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Dule_smor said:

Ajd valjda ce se dozvati pameti vise i konacno i prekinuti ovaj cirkus. Realno je dnevni broj zarazenih 10 puta veci, a broj ljudi u bolnicama i broj umrlih manje vise isti. To znaci da je smrtnost sada 10 puta manja, tj. oko 0,1%, sto mu dodje slicno kao kod gripa. Ofc, samo Nemacka ne ukida nista jos uvek, mora da se ispostuje tradicija heh. Mada znajuci koje pare i ko zna sta jos je u opticaju ne verujem da ce se svet tako lako vratiti u normalu nazalost.

ma smisliće nešto novo a i verovatno su oni iz senke ipak rekli "e da kreće ovo ludilo sad sa ekonomijom i inflacijom daj da sklonimo sad covid ipak imamo ovo na dnevnom redu", pošto jeldE sve je skuplje 20-30% ako ga uopšte ima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Сад економија, па "климатске промене" 🙂

a rat? zaboravio si neki rat tu i tamo 🙂

a i ne mogu više ni ovo da izdrže 🙂

Quote


NAKON cjelotjedne vožnje po Kanadi, konvoj kamiona stigao je u Ottawu u znak protesta protiv obaveznog cijepljenja i mjera protiv covida-19. Organizatori tvrde da se radi o mirnom prosvjedu, no policija nije baš sasvim sigurna da neće doći do nekih izgreda.

Prosvjed pod nazivom Konvoj slobode organiziran je zbog odredbe obaveznog cijepljenja za vozače kamiona koji prelaze američko-kanadsku granicu, koju je ranije ovog mjeseca provela vlada premijera Justina Trudeaua. Prema ovoj odredbi, svi necijepljeni kanadski vozači koji prijeđu granicu moraju pri povratku u zemlju provesti određeno razdoblje u karanteni.

"Želimo biti slobodni, želimo ponovo imati svoj izbor"
U znak negodovanja, koalicija vozača kamiona i konzervativnih skupina krenula je s organizacijom protestne kolone vozila koja je krenula iz zapada Kanade. Na putu prema istočnim područjima, sve veći broj ljudi dao je podršku organizatorima.

Posebno su im se priklonili oni koji se ne slažu s političkim odlukama Trudeaua i koji smatraju da mjere uvedene zbog suzbijanja širenja pandemije ograničavaju njihove slobode.

Na snimkama objavljenim na društvenim mrežama vidi se prolazak kolone kamiona i drugih vozila koju bodre ljudi okupljeni pored ceste. Ovaj neobičan prosvjed privukao je i međunarodnu pozornost te su mu podršku dali i Donald Trump Jr, sin bivšeg američkog predsjednika, britanski komičar Russell Brand te Elon Musk. 

 

00627a81-b648-41eb-a314-c20174f9244b.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ahaha pogledah konacno South Park Pancemic specijale, kidaju, pogotovo Postcovid 😄

Elem, pominjase Nemke i Qwertoo ovde cini mi se...koja drzavna laboratorija izdaje potvrdu da je covek prelezao Koronu samo na osnovu antitela i da li ta potvrda vazi u EU zemljama...pitam za drugara, ali stvarno heh

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...