Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ljudi veruju u boga i nesto vise, nikad vidjeno, nepostojece a vi se cudite sto veruju naucnicima, jutjuberima... tolike sekte su prodefilovale u proslosti, tolike vere/religije i raznorazne gluposti, imamo opciju sirokog razmisljanja ali dzaba kad tu istu mogucnost velika vecina ne koristi, dobro kad se ljudi i dalje ne spaljuju na lomaci zato sto imaju drugaciji pogled/razmisljanje, zakon mase ftw!

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ih ne poistovecujem vec samo kazem da nema razloga za cudjenje, svako veruje u ono sto hoce/zeli ali moras da priznas da se svakakve gluposti u poslednje vreme serviraju sa premisom, naucno dokazano, kao sto je ona nasa glupaca pomenula da kovid vakcina stiti tacno 11 puta vise nego kad je neko prelezao covid, naucno dokazano!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mohr said:

Naravno da ih ne poistovecujem vec samo kazem da nema razloga za cudjenje, svako veruje u ono sto hoce/zeli ali moras da priznas da se svakakve gluposti u poslednje vreme serviraju sa premisom, naucno dokazano, kao sto je ona nasa glupaca pomenula da kovid vakcina stiti tacno 11 puta vise nego kad je neko prelezao covid, naucno dokazano!

drugo je šta kaže neki naš kvazi naučnik ili doktor, a druga činjenica je da se na mRNA lekovima / vakcinama radi desetinama godina. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SATAN said:

Хајли признај, ко те плаћа?

Јел` Сорош или Бил Гејц?

ja sam ITjevac, Gejc ofc

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Primio sam treću dozu pre 3-4 nedelje, Fajzera, posle dve AZ (AZ više nije bila u ponudi, jbg prejjeftina). Prvo mi je izašao najveći herpes u životu, a od tada se lako zamaram i često imam brain fog - isti long covid simptomi koje sam imao 1-2 meseca nakon preležanog kovida. Od tada sam malo pročitao, i čini se da je spajk protein čiju proizvodnju stimuliše mRNA neurotoksičan na taj način da oslabi blood-brain barrier, što može da dovede do (u mom slučaju izgleda blage) inflamacije mozga. Idem sutra da vadim krv, da proverim inflamacione faktore da vidim šta se dešava. Zanimljivo je da FDA nije tražio od Fajzera/Moderne da dokaže da protein nije toksičan.

Takođe, dosta devojaka ima menstrualne probleme:

https://nltimes.nl/2021/12/22/covid-19-vaccines-may-caused-thousands-menstrual-disorders

A ovo mi je carski:

Quote

In statements to TIME, a spokesperson for Pfizer said clinical trial participants did not report any menstrual changes. A spokesperson for Janssen said menstrual changes were not tracked as part of its study. A Moderna rep did not return requests for comment by press time.

nisu ni proveravali kakav uticaj ima na nešto tako bazično kao menstrualno zdravlje, kamoli neka kompleksnija oboljenja, kao što su artritis ili dijabetes

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da zvucim kao trol jer me laki tako dozivljava :)) ali, zar nisi bio upucen u to pre primanja vakcine? Ako jesi, zasto si je primio? Ako nisi, zasto si je primio?

Moja zubarka ima isti problem i tek posle par meseci joj se vid malo popravio, no maglenje i treperenje nije kompletno nestalo. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto odustao od trece doze zato sto sam generalno nezdraviji od kako sam primio prve dve 

a i cipovao sam se da bi zavrsio sa tom celom pricom a ne da me bodu svakih 6 meseci

plus trenutni apdejt korone je realno obicna prehlada koju je moj fkn deda od 90 godina pregurao za 2 dana na nogama i koju realno ovog trenutka ima 50% ljudi u srb

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam ranije da je na osnovu statistike neki max 50.000 smrti (u Srbiji) od ovog virusa... 2 godine u pandemijii a mi smo na 13.000 zvanicno a posto su neki sitnicari neka bude i 25.000 nezvanicno. Znaci dobacili smo jedva do 50% od ukupne smrtnosti od virusa. To sto je na stotine hiljada malih biznisa propalo i to sto milioni pate od nenormalnog skoka cena i sto nas tek cekaju problemi u nadolazecim godinama to nikom nista, svaki zivot je morao biti spasen od kovida! Ko ce sad da spasi milione siromasnih to se ja pitam? Mozda bi mogli da san gejzuju preko leta pa da odu u hibernaciju tokom zime, to je jedino besplatno za sada! 

 

  • Downvote (-1) 2

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neptune said:

Primio sam treću dozu pre 3-4 nedelje, Fajzera, posle dve AZ (AZ više nije bila u ponudi, jbg prejjeftina). Prvo mi je izašao najveći herpes u životu, a od tada se lako zamaram i često imam brain fog - isti long covid simptomi koje sam imao 1-2 meseca nakon preležanog kovida. Od tada sam malo pročitao, i čini se da je spajk protein čiju proizvodnju stimuliše mRNA neurotoksičan na taj način da oslabi blood-brain barrier, što može da dovede do (u mom slučaju izgleda blage) inflamacije mozga. Idem sutra da vadim krv, da proverim inflamacione faktore da vidim šta se dešava. Zanimljivo je da FDA nije tražio od Fajzera/Moderne da dokaže da protein nije toksičan.

Takođe, dosta devojaka ima menstrualne probleme:

https://nltimes.nl/2021/12/22/covid-19-vaccines-may-caused-thousands-menstrual-disorders

A ovo mi je carski:

nisu ni proveravali kakav uticaj ima na nešto tako bazično kao menstrualno zdravlje, kamoli neka kompleksnija oboljenja, kao što su artritis ili dijabetes


iam bukmarkovano ovo, mozda ce ti biti kul
 

 

 

ima dobrih komentara, ovaj me najvise podsetio na tvoj problem:

"...the spike protein produced by the mRNA vaccine is essentially the same as the spike protein of SARS-CoV-2 with one mutation: there are 2 amino acids that are different. One of the effects of this difference is that it prevents the spike protein from being secreted from the cell, which mean that there is no spike protein floating around in your blood. This also means that for any spike protein to cross the blood-brain barrier (BBB), it would have to do so attached to a relatively ginormous cell, which it's unlikely to do so. Additionally, after the protein is produced in most cells, it is broken into pieces before being brought to the surface and presented (or shown) to immune cells. So even if it was secreted, it would likely to be small chunks and not a fully folded protein."

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

reci ti meni, alfy, jel to ulazi u unos proteina (2 grama po kilogramu mase) za pumpu? :tf: 

  • Haha (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Ne bih da zvucim kao trol jer me laki tako dozivljava :)) ali, zar nisi bio upucen u to pre primanja vakcine? Ako jesi, zasto si je primio? Ako nisi, zasto si je primio?

jebemliga, na mom punktu za vakcinaciju nisu delili pamflet sa informacijama o potencijalnoj toksičnosti spajk proteina i menstrualnim promenama

  • Haha (+1) 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...