Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

6 minutes ago, FATA said:

@Lucky uzasno ti radi forum kad su u pitanju kvotovi, tagovi i smajliji!!!

 

ne razumem? 🙂

evo uradio sam quote najnormalnije 🙂

6 minutes ago, FATA said:

Ono sto mi je zanimljivo je kako su stavili u te Kovid ambulante bukvalno klince od 25-30 i oni sad trebaju da mi daju dijagnozu sa 0 prethodnog iskustva... 

nema ko da radi realno 😞 ovo su isto i ženini baš pomenuli, prvi put kad su išli na pregled pregledao ih neki lik oni nisu sigurni ni da je lekar :)) ono nema ni pečat ni ništa i deluje kao da je juče počeo da šljaka 🙂

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Lucky said:

ne razumem? 🙂

evo uradio sam quote najnormalnije 🙂

nema ko da radi realno 😞 ovo su isto i ženini baš pomenuli, prvi put kad su išli na pregled pregledao ih neki lik oni nisu sigurni ni da je lekar :)) ono nema ni pečat ni ništa i deluje kao da je juče počeo da šljaka 🙂

Dada ovo sto je Mladen pomenuo dole. U kvotu uzasno radi sve. Nece da brise ni smajlije ni kvote ako si se predomislio pa neces da kvotujes vec mora rifres pa klir editor da izbrise sve... Bas iritirajuce, a isto se desava i ako tagujes nekoga pa hoces da promenis red ili nesto slicno, pricam za mobilni... A brisanje kvota ili embed videa mislim da je problem i na desktopu. 

A za drugi deo to je ta prica, ni ja nisam bio siguran da je ovaj lekar sa licencom :)) ja ga gledao kako brzo kuca na slepo sa dosta gresaka ala kjoot i pitah ga druze jesi mozda gejmer? Tacno prvi put da sam video doktora da kuca relativno brzo na slepo, a jos imao neke fensi periferije rekoh neki dotas ili kanteras ce da mi postavi dijagnozu! Pitah ga jesi gejmer a on kao jok, do skora nisam imao ni komp... Pomislih dobro je, izbegli smo metak xd

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites




Moracu do Dz sa njom, svakako je manje cekanje a i moze da se zakaze termin.


Ne znam kako da ti ovo saopštim ali svi koje znam koji su imali simptome koji su slični koroni (ili gripu ili običnoj prehladi) prvo budu poslati u Covid ambulantu da ih testiraju pa tek ako su negativni na testu mogu kod lekara opšte prakse. Tako da logika idem u DZ umesto u Covid ambulantu nema mnogo smisla. Druga opcija ne otići privatno, tamo mogu i test na Koronu da urade ali treba imati u vidu da ga onda država posle ne priznaje.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mladenq said:

a to, haha, neam pojma, meni je ova dark defaultna

 

4 minutes ago, FATA said:

Da i ja sam na dark temi i vazi za post bilo gde na forumu

pa hajde testa radi probajte drugu temu - rur light, rur light 2 čisto da ustanovimo da li je do teme (dizajnerske) ili generalno do editora na forumu.

rur light 1 ili 2 bi trebalo da su baš default tema samog foruma. ostale su custom.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Zwerko said:


 

 


Ne znam kako da ti ovo saopštim ali svi koje znam koji su imali simptome koji su slični koroni (ili gripu ili običnoj prehladi) prvo budu poslati u Covid ambulantu da ih testiraju pa tek ako su negativni na testu mogu kod lekara opšte prakse. Tako da logika idem u DZ umesto u Covid ambulantu nema mnogo smisla. Druga opcija ne otići privatno, tamo mogu i test na Koronu da urade ali treba imati u vidu da ga onda država posle ne priznaje.
 

 

Kapiram, ali kao i za sve u zivotu zavisi kako se snadjes. Mozda samo imam srece da su mi i devojka na salteru i doktorka jako gotivni plus ih znam od kako su dosli u moj DZ a to je nekih 15+ godina... Pa retko kad i zakazujem. Sto se tice saltera mozes da ga prodjes sa "kontrola krvne slike" a kod doktorke zavisi od toga kakav odnos imas sa njom... Meni je moja davala doznake retroaktivno i jos gomilu stvari koje sam je pitao

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Pre NG sam imala neke blaže simptome, dva puta testirana (brzi antigenski) i negativna. Drugi put testiranje je bilo pod obavezno jer je par njih iz kolektiva bilo pozitivno. Bukvalno 2-3 dana inkubacije. Svi su bili 3x vakcinisani i sa blažim simptomima, tako da od ponedeljka dolaze na posao. 

Pročitala sam negde članak da u Francuskoj zdrastveni radnici bez simptoma, a pozitivni mogu da nastave sa poslom, samo da ne rade sa imunokompromitovanim i nevakcinisanim pacijentima. Jer ofc nema ko da radi. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rbds said:

Pročitala sam negde članak da u Francuskoj zdrastveni radnici bez simptoma, a pozitivni mogu da nastave sa poslom, samo da ne rade sa imunokompromitovanim i nevakcinisanim pacijentima. Jer ofc nema ko da radi. 

tako nešto je i @Dule_smor pisao ovde da su njima javili, možda baš isto tako 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Кипранин пријавио да је открио делтакрон
Научник са универзитета на Кипру открио је сој коронавируса, који је искомбиновао карактеристике омикрона и делта соја, јавља Блумберг.

Леонидос Кострикис, професор биолошких наука на Кипарском универзитету, назвао је сој који је открио делтакроном, будући да садржи генетски потпис омикрона на геному делта соја.

 

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2022 at 6:28 PM, FATA said:

Da ti se izvinim za dezinformaciju u vezi Kovid ambulante, ne znam na kojem topiku smo pricali! 

Zeni poslednja 2 dana nesto lose, lomila je temperatura 37.2 - 38.2 pa joj rekoh idemo do ambulante odmah posle bozica i skoknusmo jutros... Kako smo usli u ulicu gde je ambulanta rekoh joj da skokne da zavrsi sama i da cu je cekati u autu samo da nadjem parking... U trenutku kad smo se priblizili ambulanti pojavio se red do ulice i sigurno nije bilo manje od 40 samo napolju a verovatno jos nekih 20ak unutra... Pogledali smo se, skontali i istog trenutka zapalili 🙂

Tacno je bilo van sezone svaki put kad smo isli pa tako osim ako neko bukvalno ne umire, ne preporucujem mu odlazak u  kovid ambulantu tokom sezone gripa

Da cesto je tako. Zavisi i tipa od opstine do opstine. Mene je prvo mrzelo da cekam pa sam isao privatno prvi put a posle mi je bilo lose da nisam ni imao snaga da cekam u drzavnom... U privatnom ti zakazu termin i cekas i tako ali max 15tak minuta jer su navale i kod privatnika (bio sam u  Vizimu, oko 2500 prvi pregled a svaki dalje oko 2000 din..a ja sam imao 20% popusta na tu cenu).... Na kraju najvise me kostali posle lekovi jer sam bio lose i primao i antibiotik venski....

Kome ne znaci potvrda za bolovanje, privatno je mnogo lakse - a ako niste tezi slucaj, nece sve ukupno vise od par hiljada dinara da kosta... Opet ako je neko laksi slucaj a ne treba mu bolovanje, ne trba mu ni doktor 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...