Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

26.12. klinki rodjus aj da je sa drugarima posle bioskopa vodim na kolace ili nesto, i kao ne mogu deca posle 20h ako nemaju propusnice - ali to su deca, ja imam  - zao mi je ne moze, jedno mesto drugo trece svuda isto

28.12. pravnici prave proslavu novogodisnju, zena se sprema pakuje zeleni karton lol, kaze bice brzi test na ulazu za one koji nemaju sertifikat, - bilo 400 ljudi niko nikog nije pregledao niti ista trazio o maskama da ne pricam

31.12. dnevne zurke po kafanama opsti haos

moj zakljucak, javili ugostiteljima 2-3 dana pred novu godinu da mogu sta hoce da rade

normalna stvar - skok zarazenih

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, killYg0r said:

4 godine unazad idem skoro redovno, stvarno nijedan slucaj tog tipa mi se nije zadesio. Hrana je konstantno na najvisem nivou, tako da je to glavni razlog.

Kapiram da se skoro svim restoranima desavaju takvi fail-ovi, posebno sad kad si dosli svi gastosi da sire nove sojeve korone :tf2:

phe, onda mene zadesilo otkud znam, možda im nije bio dan.

istini za volju dugo nisam bio u durmitoru, pre toga (to mu dođe 2+ god pre toga) nisam ni ja imao frku nikad tamo.

ali ok, dobro je znati, možda im onda dam drugu šansu opet, ali ne pre proleća :))

3 hours ago, G!!! said:

26.12. klinki rodjus aj da je sa drugarima posle bioskopa vodim na kolace ili nesto, i kao ne mogu deca posle 20h ako nemaju propusnice - ali to su deca, ja imam  - zao mi je ne moze, jedno mesto drugo trece svuda isto

Dovla je pravio rođendan klincu u igraonici mislim 27. ali baš su ovi iz igraonice rekli - može, ali radimo do 20h zbog propusnica :)) tako da ono u 19:30 već pitaju dal' će još neko nešto da popije,, u 19:45h se gasi muzika i lagano gase svetla :)))

3 hours ago, Dandy said:

Da se zapljunem. Prvi put sam korona pozitivan (mada je vrlo moguće da me je već zakačila ranije).
Primio tri Fajzera prethodno, nisam išao ni na kakve proslave.

Simptomi ao malo jača prehlada, barem za sada. Rekao bih da je ovo Omicron varijanta.

tako i ženini ćale i keva, opet zakačili iako su i preležali kovid i imali tri doze.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky said:

 

tako i ženini ćale i keva, opet zakačili iako su i preležali kovid i imali tri doze.

posle...

5 minutes ago, Lucky said:

chart goes brrrrr

procenti s.jpg

Ovaj Laki gori nego struka, samo seje strah i paniku! btw, skoro u celom svetu je ovaj skok trenutno, zbog omikrona ocigledno, srecom nema toliko hospitalizacija i tezih slucajeva

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dule_smor said:

Ovaj Laki gori nego struka, samo seje strah i paniku! btw, skoro u celom svetu je ovaj skok trenutno, zbog omikrona ocigledno, srecom nema toliko hospitalizacija i tezih slucajeva

ma sad se više sprdamo.

jeste, tako je svugde, pa ameri prijavili milion novih slučajeva :))

grci nesretni 50.000 onako raštrkani 🙂

Link to comment
Share on other sites

Portugal sa 90+% vakcinisanih 40k, 4 puta vise nego kad je bio najveci peak tamo kad uopste nije bilo vakcina...naravno manje teskih slucajeva, delom zbog vakcina, a i delom jer je omikron malo jaci grip izgleda...samo su mi recimo smesna ta medijska proseravanja i fanfare koje su bile tipa, eto Portugal pobedio koronu, 90% vakcinisanih, ludilo, kulturna zemlja, a ne ljomberi kao mi hehe...a taj isti Portugal isti i veci broj ukupnih umrlih, zarazenih, i umrlih, zarazenih na milion populacije od nas i nekih drugih zemalja sa duplo manje vakcina i duplo manje mera...al jbga, to nije peer reviewed, samo je struka merodavna!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.usnews.com/news/business/articles/2022-01-05/cdc-urges-up-to-date-shots-no-fully-vaccinated-change#:~:text=WASHINGTON (AP)

Нема више "fully vaccinated", што рече премудри Лижр, примаћемо, да простиш, колико год буде требало 

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

hahaha, ima tu nečega.

Quote

Јанковић за РТС: Спремите се за бројке које ће деловати застрашујуће наредних дана
Професор Радмило Јанковић каже за РТС да је немогуће зауставити ширење омикрон соја коронавируса. Бројке ће наредних дана сигурно бити преко 10.000, 20.000 или можда 30.000 заражених и биће компликовано у наредне две недеље, рекао је Јанковић. Надамо се да ће ово бити последњи чин са короном, наглашава Јанковић.

 

Link to comment
Share on other sites

Oće mog Đoku Marjanovića...nije to antibiotik...:tf:

možda babe i dede koji se i sad vakcinišu protiv gripa i, eventualno, neko sa slabijim imunitetom zbog drugih bolesti...ne verujem da je više od 200 ili 300 hiljada na nivou zemlje...

 

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

https://www.usnews.com/news/business/articles/2022-01-05/cdc-urges-up-to-date-shots-no-fully-vaccinated-change#:~:text=WASHINGTON (AP)

Нема више "fully vaccinated", што рече премудри Лижр, примаћемо, да простиш, колико год буде требало 

Preleteh tekst, ali koliko skapirah nisu promenili definiciju fully vaccinated tamo, tj ostaje da je to svako ko je primio 2 doze i on moze normalno da putuje, ide u restoran itd...sto recimo nije slucaj u Njemacke

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leisure said:

U.S. health officials said Wednesday they are not changing the qualifications for being “fully vaccinated”


Elvise, mogao bi da zaradis velike pare baveci se novinarstvom u Srbiji

ja isto primetih ali rek'o možda sam prebrzo pročitao :))

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Jose Jimenez said:

Ja se iskreno ne brinem. Šta god da se desi u međuvremenu, do aprila ćemo opet spasti na 1 mrtvu osobu dnevno i proglašavamo pobedu nad koronom.

tu nema sumnje, mene samo malo brine referendum koji će se održavati sa cirka 30.000 zaraženih dnevno u tom trenutku :))

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

tu nema sumnje, mene samo malo brine referendum koji će se održavati sa cirka 30.000 zaraženih dnevno u tom trenutku :))

Da ti se izvinim za dezinformaciju u vezi Kovid ambulante, ne znam na kojem topiku smo pricali! 

Zeni poslednja 2 dana nesto lose, lomila je temperatura 37.2 - 38.2 pa joj rekoh idemo do ambulante odmah posle bozica i skoknusmo jutros... Kako smo usli u ulicu gde je ambulanta rekoh joj da skokne da zavrsi sama i da cu je cekati u autu samo da nadjem parking... U trenutku kad smo se priblizili ambulanti pojavio se red do ulice i sigurno nije bilo manje od 40 samo napolju a verovatno jos nekih 20ak unutra... Pogledali smo se, skontali i istog trenutka zapalili 🙂

Tacno je bilo van sezone svaki put kad smo isli pa tako osim ako neko bukvalno ne umire, ne preporucujem mu odlazak u  kovid ambulantu tokom sezone gripa

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, FATA said:

Da ti se izvinim za dezinformaciju u vezi Kovid ambulante, ne znam na kojem topiku smo pricali! 

Zeni poslednja 2 dana nesto lose, lomila je temperatura 37.2 - 38.2 pa joj rekoh idemo do ambulante odmah posle bozica i skoknusmo jutros... Kako smo usli u ulicu gde je ambulanta rekoh joj da skokne da zavrsi sama i da cu je cekati u autu samo da nadjem parking... U trenutku kad smo se priblizili ambulanti pojavio se red do ulice i sigurno nije bilo manje od 40 samo napolju a verovatno jos nekih 20ak unutra... Pogledali smo se, skontali i istog trenutka zapalili 🙂

Tacno je bilo van sezone svaki put kad smo isli pa tako osim ako neko bukvalno ne umire, ne preporucujem mu odlazak u  kovid ambulantu tokom sezone gripa

pa to je to. Nije dezinformacija totalna, prosto ste bili u vreme kada nije bilo navale na ambulante 🙂

tako da nema potrebe za izvinjenjem, svakako ne meni, možda ako si nekoga poslao do ambulante nekog od ovih što čitaju  jer su mislili da neće biti nikoga 🙂

nisu za džabe po grčkoj, rumuniji itd već iscimali i vojsku i kojekoga da rade po bolnicama i ambulantama, prosto previše sad ljudi dolazi na pregled, bez obzira kakve simptome imaju.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky uzasno ti radi forum kad su u pitanju kvotovi, tagovi i smajliji!!!

Pa da, tacno su se ljudi toliko naplaseni pretvorili u hipohondare i bukvalno i za najmanje sranje trce do ambulante/Dz. 

Moracu do Dz sa njom, svakako je manje cekanje a i moze da se zakaze termin. Interesantno mi je bilo da nam je poslednji put doktorka koju goditivim i kod koje sam 20ak godina rekla da imamo koronu 90% medjutim ispostavilo se da je obican grip... Svi znaju sve a zapravo niko ne zna nista! 

Ono sto mi je zanimljivo je kako su stavili u te Kovid ambulante bukvalno klince od 25-30 i oni sad trebaju da mi daju dijagnozu sa 0 prethodnog iskustva... 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...