Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

6 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Па наравно,  одеш до Дома здравља за кијавицу,  шаљу те у Ковид амбуланту, зато и јесу толики редови

pa nije baš, tj malo je obrnuto, makar iz ovih meni bliskih primera. 

zapravo u DZ ti kažu da dođeš sa negativnim antigenskim ili pcr da bi te pregledali zbog te obične kijavice 🙂

1 hour ago, Dende said:

ova afrika, doći će nam glave!

 

Link to comment
Share on other sites

(xfiles muzika u pozadini)

Pre neki dan https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=01&dd=01&nav_category=78&nav_id=2081740

Quote

Pred svetom je treća godina borbe protiv koronavirusa, ali dobra vest stiže iz Tokija u Japanu.

Naime, japanski naučnici užurbano rade na revolucionarnoj vakcini koje će garantovati doživotnu učinkovitost, objavio je portal "The Japan Times".

danas https://www.b92.net/tehnopolis/pc/superkompjuter-greskom-obrisao-77-terabajta-podataka-2082359

Quote

Superkompjuter greškom obrisao 77 terabajta podataka

Fugaku superkompjuter, koji je obrisao podatke, predstavljen je prošle godine, a najavljen je kao najbrži superkompjuter i korišćen je u svrhe istraživanja tokom COVID-19 pandemije.

I posle Dule lud 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

pa nije baš, tj malo je obrnuto, makar iz ovih meni bliskih primera. 

zapravo u DZ ti kažu da dođeš sa negativnim antigenskim ili pcr da bi te pregledali zbog te obične kijavice 🙂

 

Да, а 95 посто људи те тестове иде да ради у Ковид амбуланту 🙂

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

hahah

 

7 hours ago, manson said:

haha, nemoj brate, niko nije rekao da je dule lud, opet ćemo ga triggerovati! :))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

FLURONA JE SVE BLIŽA

Quote

Prvi slučaj flurone registrovan u Hrvatskoj
U Hrvatskoj je potvrđen prvi slučaj flurone, kada je osoba istovremeno zaražena kovidom 19 i gripom, potvrdila je šefica Službe za kliničku mikrobiologiju Jasimna Vraneš za hrvatski Javni servis HRT.

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Dende said:

Jbt otkide ruku čoveku...Jevropa...

Swe je to u redu i ide po planu....

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/stigao-predlog-osnivaci-bionteka-na-novim-novcanicama-evra-2082378

Ovi su toliko zaradili da i treba da im se slika nađe na novčanicama...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Jbt otkide ruku čoveku...Jevropa...

Swe je to u redu i ide po planu....

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/stigao-predlog-osnivaci-bionteka-na-novim-novcanicama-evra-2082378

Ovi su toliko zaradili da i treba da im se slika nađe na novčanicama...

ma dobro, pa ovo je toliko glupo da ne mogu da verujem da je iko to predložio, posebno što evro ni nema likove na sebi 🙂

Link to comment
Share on other sites

haha

проценти.jpg

Quote

 

Први случај флуроне и у Републици Српској
У узорку пацијента хоспитализованог у Универзитетском клиничком центру Републике Српске, данас је детектована истовремено инфекција грипом, РНК Инфлуенца А (Х3) и вирусом корона, преноси РТРС.

Ово је први до сада детектован случај истовремене инфекције са ова два вируса у Републици Српској.

Ради се о пацијенту 2000. годиште из Бањалуке, који је, тренутно, свестан, те хемодинамски и респираторно стабилан, саопштили су из УКЦ РС.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dule_smor said:

Ali najjace su izjave struke, eto, to je zbog novogodisnjih proslava...nisam znao da se vreme inkubacije skratilo na 48h

:tf:See the source image

Edited by absolute
  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Dule_smor said:

Ali najjace su izjave struke, eto, to je zbog novogodisnjih proslava...nisam znao da se vreme inkubacije skratilo na 48h

zar nije period inkubacije sad 3-4 dana, plus nije jedina proslava bila 31og, kafane i klubovi u BGu su npr puni od već katoličkog božića (u pola restorana zadnje nedelje decembra nisi mogao da rezervišeš ni za ručak fazon). Takođe, danas je već peti januar

  • Upvote (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

tako je svake godine već ne znam ni ja koliko unazad. Ja npr nisam mogao tamo negde 20, 21og da rezervišem Durmitor za ručak za 3 osobe, rekli mi ni da ne pokušavam. Ali je ove godine naročito sve bilo puno sa gomilom stranaca
Za vreme inkubacije, što se tiče delte barem, ja čuh od keve više puta da je 3-4 dana. Takođe su moji kući bili bolesni (došla sestra iz Praga), pa su se i testirali, i takodje smo gledali ta 3-4 dana kako se ko razboleo (ja sam tek drugog npr, ali sam negativan, radio test prekjuče)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Imao si i gomilu tih pred-novogodišnjih proslava, slava i slično. Recimo znam da su sve veće firme pravile proslave gde kao moraš da imaš "propusnicu" a to u praksi niko živ ne gleda ili gleda samo na nivou da li QR kod pokazuje zeleno, znam gomilu slučajeva gde prosto uzmu od nekog drugog. Pritom kafane i sve to rade apsolutno normalno, muzika, pevanje i sve do kasno u noć, negde te kao pro forme pitaju ali niko suštinski nit gleda nit kontroliše.,

Edit: A i ja nešto ne verujem da je to toliko baš posledica samo slavlja - realno ako je taj omikron zarazniji i ako hara po Evropi a mi smo bukvalno sve moguće strance prosto pozvali ovde za Novu godinu (a oni su krenuli da dolaze od katoličkog Božića) je to sasvim očekivano. Plus znam nekoliko ljudi koji su išli bolesni na proslavu Nove godine u smislu da im ne propadne pa će se lečiti naknadno :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Highl1 said:

Ja npr nisam mogao tamo negde 20, 21og da rezervišem Durmitor za ručak za 3 osobe, rekli mi ni da ne pokušavam. Ali je ove godine naročito sve bilo puno sa gomilom stranaca

Bio sam i par dana pre nove godine i u novembru, oba puta prepuno ali svakako mislim da za vecernje termine mora da se rezervise po par nedelja unapred

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zwerko said:

Imao si i gomilu tih pred-novogodišnjih proslava, slava i slično. Recimo znam da su sve veće firme pravile proslave gde kao moraš da imaš "propusnicu" a to u praksi niko živ ne gleda ili gleda samo na nivou da li QR kod pokazuje zeleno, znam gomilu slučajeva gde prosto uzmu od nekog drugog. Pritom kafane i sve to rade apsolutno normalno, muzika, pevanje i sve do kasno u noć, negde te kao pro forme pitaju ali niko suštinski nit gleda nit kontroliše.,

 

 

 

e da, koja je fora sa propusnicama i QR kodom...meni i dalje pokazuje zeleno kad me skeniraju, a proslo je 7 meseci od druge doze tacno prvog januara...a znate da ne mogu da primam buster ovde jer mi ne vazi, nego moram sve iz pocetka u Njemacke...

edit, Nemke meni su bogami regularno svugde trazili po kaficima i u BGu i u SDu...mozda zato sto sam sumnjivo lice iz dijaspore!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kakve propusnice...jel to iko kad tražio, osim prva tri dana kad su sa kamerama išli?

To ko švedski TV detektor krajem 80ih kad su lovili kao ove što ne plaćaju pretplatu za TV 😄

Bio sinoć na prijateljskoj utakmici vaterpolo SRB-HRV. Na ulazu maska, čim uđeš skineš kao i svi i to je to...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

meni su tražili skoro svako veče kad sam bio napolju u novembru / decembru po centru

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je da ima mesta na kojima traže, ima mesta na kojima ne traže. Ali i tamo gde traže to nije suština nego forma - tipa konobar ti traži i skenira, ali otkud on zna da li se ja zovem Miloš ili Bane, ne traži ličnu kartu jer bi bilo preveliko cimanje, par puta sam tako pozajmljivao svoju propusnicu drugim ljudima i to je prolazilo bez problema. 

A na stranu te utakmice i to, to je tek smejurija. Pritom sam sticajem okolnosti neku decu vodao po gradu za Novu godinu i kao hoće oni na koncert Bregovića u Beogradu na Vodi i na ulazu tamo ima ona kućica gde bi trebalo da te kontrolišu, sad mene tu uhvati panika da nas ne vrate jer deca 10 i 15 godina nemaju propusnice. Ma jok, kakvi, samo me je kao pretresao, nije ni tražio propusnicu. Onda uđeš a kao stoji riba sa kutijom hirurških maski "ako hoćete", naravno niko ne nosi masku. Postoji kao nekakav privid forme i to je to. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

:tf:See the source image

haha, zaboravio sam na ovaj meme, kao što su uostalom svi zaboravili na seriju :))

49 minutes ago, Highl1 said:

zar nije period inkubacije sad 3-4 dana, plus nije jedina proslava bila 31og, kafane i klubovi u BGu su npr puni od već katoličkog božića (u pola restorana zadnje nedelje decembra nisi mogao da rezervišeš ni za ručak fazon). Takođe, danas je već peti januar

ma Sv.Nikola sto posto i onda šta je išlo posle toga. Svi živi su bili na slavama i proslavljali poslednje dane rada u 2021 tamo od 26. - 29. decembra. 

Pa onda korporativne žurke koje su sve u toj nedelji itd.

38 minutes ago, Dule_smor said:

Jeste peti danas, al na grafiku skace vec od treceg...a vreme inkubacije se vidim menja kako struci odgovara, cas moze do mesec dana, cas je 3 dana...doduse moguce, nisam znao da je sve po gradu puno vec par nedelja, mislio sam samo za docek da je tako bilo

ja sam morao po neki poklon u BEO tržni centar tipa 24. decembra i to neko ranije vreme, već je bilo krcato, jedva sam našao parking, mogu da zamislim kako je bilo u Ušću i u drugim popularnijim TC-ovima, plus ovo što smo već rekli oko proslava itd.

 

25 minutes ago, killYg0r said:

Bio sam i par dana pre nove godine i u novembru, oba puta prepuno ali svakako mislim da za vecernje termine mora da se rezervise po par nedelja unapred

Ja sam u Durmitor probao da odem pre jedno mesec dana tj. krajem novembra i odlučio sam da ga zabatalim na neko vreme.

Prvo sam zvao da rezervišem i rezervišem mesto i pritom zaboravim da naglasim dal' je napolju ili unutra jer prosto nije mi palo napamet da poslednje nedelje novembra neko sedi napolju.

Kad ono - napolju 🙂 Unutra naravno nema mesta. A ovo rezervisano mesto neki ono francuski fazon, skoro pa su spojeni stolovi sa ovima levo i desno. 

Svi sede u jaknama, jer je 'ladno, ispred čeka jedno 20 ljudi koji nisu rezervisali da vide dal' mogu da u'vate mesto.

Konobara nema 10 minuta pa onda kad ga dozoveš kao "e evo me dolazim" pa ga opet nema 10 minuta.

Poručili piće, jedva stiglo, čak i hteli hranu potom kao kad smo se već iscimali, i lika nema i ja rek'o fak dis šit i ustali i otišli.

25 minutes ago, Dule_smor said:

 

e da, koja je fora sa propusnicama i QR kodom...meni i dalje pokazuje zeleno kad me skeniraju, a proslo je 7 meseci od druge doze tacno prvog januara...a znate da ne mogu da primam buster ovde jer mi ne vazi, nego moram sve iz pocetka u Njemacke...

edit, Nemke meni su bogami regularno svugde trazili po kaficima i u BGu i u SDu...mozda zato sto sam sumnjivo lice iz dijaspore!

meni su baš na vratima tražili samo u Meku :)) Ovo po restoranima su me pitali kad zovem da rezervišem dal' imam propusnicu, ali posle na samom licu mesta niko ništa.

Link to comment
Share on other sites

A i ko će raditi u januaru bilo šta...

Inače, juče išo da dajem plazmu...vidim gužva za davanje krvi, reko što je tolika gužva. Kaže doktorka, a pa sad svi oće da spoje, pa su došli krv da daju za 2 dana...🤣

Omikron došo ko kec na jedanaest...em šmrcavica, em 2 nedelje slobodno...samo jako....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lucky said:

Ja sam u Durmitor probao da odem pre jedno mesec dana tj. krajem novembra i odlučio sam da ga zabatalim na neko vreme.

4 godine unazad idem skoro redovno, stvarno nijedan slucaj tog tipa mi se nije zadesio. Hrana je konstantno na najvisem nivou, tako da je to glavni razlog.

Kapiram da se skoro svim restoranima desavaju takvi fail-ovi, posebno sad kad si dosli svi gastosi da sire nove sojeve korone :tf2:

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Da se zapljunem. Prvi put sam korona pozitivan (mada je vrlo moguće da me je već zakačila ranije).
Primio tri Fajzera prethodno, nisam išao ni na kakve proslave.

Simptomi su kao malo jača prehlada, barem za sada. Rekao bih da je ovo Omicron varijanta.

  • Haha (+1) 1

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...