Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, Lucky said:

neće, ali to smo dali kao pravo u toj formi samo duletu da može da napiše! :))

vi ostali morate neke alterantivne izraze 🙂


Mozda neki od

1. RUR velikim pa preko toga Pametnom dosta 

2. CAMO RuRNA

3. Ide zima daj vitamin :D

4. РУР СПУТНИК

5. max C19 i  slika plazma gana ili 999 umesto max

6. Finch, Dont look up!

Edited by FATA
  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FATA said:


Mozda neki od

1. RUR velikim pa preko toga Pametnom dosta 

2. CAMO RuRNA

3. Ide zima daj vitamin :D

4. РУР СПУТНИК

5. max C19 i  slika plazma gana ili 999 umesto max

6. Finch, Dont look up!

Imam jednu majicu za tebe fatimire, samo se javi! Taman za ng poklon da dobijes!
Broj 5 za mene plx 
poy

1336¼

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:


Mozda neki od

1. RUR velikim pa preko toga Pametnom dosta 

2. CAMO RuRNA

3. Ide zima daj vitamin :D

4. РУР СПУТНИК

5. max C19 i  slika plazma gana ili 999 umesto max

6. Finch, Dont look up!

bogami, ima nekih dobrih kandidata i to samo na temi covida.

zamis' da zagrabimo i u teme automobila ili filmova i serija.

ali dopada mi se, nekoliko njih vrlo dobre!

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Neke države u regionu, poput Hrvatske su uvele vakcinaciju i u apotekama, a kod nas je situacija, kaže Šipetić malo drugačija te da se ide postepeno i ka tome.

"Uzimajući u obzir primere evropskih zemalja, a kao odgovor na nisku stopu vakcinacije protiv sezonskog gripa u Republici Srbiji, novembra 2020. godine Farmaceutska komora je pripremila predlog projekta "Značaj i uloga farmaceuta u promociji vakcinacije" koji se odnosi na pružanje usluge vakcinacije protiv sezonskog gripa u apotekama na primarnom nivou zdravstvene zaštite i obuhvata radno-aktivine građane od 25 do 64 godine. Predlog je upućen nadležnim institucijama, i očekujemo poziv za razgovor", navodi ona.

Dodaje i da je u toku realizacija projekta o savetovanju pacijenata o vakcinaciji protiv kovida 19 u saradnji sa Svetskom zdravstveonom organizacijom.

"U njemu učestvuje 40 magistra farmacije i sprovodi se kao odgovor na nisku stopu vakcinacije u sledećim gradovima/opštinama u Srbiji: Tutin, Novi Pazar, Sjenica, Ub, Lajkovac, Mionica, Ljig, Ada, Čoka, Kanjiža, Senta, Obrenovac i Lazarevac", objasnila je ona.

"Zadovoljstvo i angažovanje naših kolega koji učestvuju u ovom pilot projektu je veliko, a nakon analize prvih rezulata razmotrićemo dalje aktivnosti vezano za ovu temu", zaključila je ona.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Овај Зверков жутаћ је оозбиљан дебил, прави онај другосрбијанац који се поноси тиме

koji je taj od ove dvojice ne pratim političku scenu alternativnih političara sa tvitera?

Quote

Хаос у Амстердаму, полиција у пуној опреми и са псима растерује демонстранте
Интервентна полиција у пуној опреми покушала је да разбије демонстрације од неколико хиљада људи који су се окупили у Амстердаму у највећем холандском граду да протестују против мера затварања и вакцинације против ковида 19.

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Kad sam bio na masteru u NL, bio nam je jedan profa John Metselaar koji je bio MD u P&G i jos nekim firmama pa se otisnuo u akademsku karijeru. Bio je bas liberalan i zanimljiv lik. Kako je krenula korona, samo kaci nerede i sranja po NL, osecam da klizi na desno 🙂 

Jednom je cak sa suzama u ocima pricao na linkedinu da ne moze da veruje da mu neko kaze da ne sme da ide na ulicu (u NL je tad bio policijski cas). Secam se isto na jednom predavanju kako je pricao da su Holandjani nacija koja uglavnom slepo prati pravne norme i ono sto im vlada kaze, te da u NL nikada nije bila nijedna revolucija (ne znam je li to istina, verovatno jeste). Mogu misliti kako sve ovo izgleda iz njihove perspektive.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Pre ce nas da zavale nekako...mi smo uvek za sve krivi...

Čekaj, korona i dalje postoji...au...

taj fazon, ili će da nađu neku drugu zanimljivu stvar da skrenu pažnju sa toga :))

1 hour ago, Dende said:

Jednom je cak sa suzama u ocima pricao na linkedinu da ne moze da veruje da mu neko kaze da ne sme da ide na ulicu (u NL je tad bio policijski cas). Secam se isto na jednom predavanju kako je pricao da su Holandjani nacija koja uglavnom slepo prati pravne norme i ono sto im vlada kaze, te da u NL nikada nije bila nijedna revolucija (ne znam je li to istina, verovatno jeste). Mogu misliti kako sve ovo izgleda iz njihove perspektive.

evo mu sad prilike da postane novi lider! 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dende said:

PA DOBRO NIJE DA JA TO NISAM OKAČIO DVA POSTA IZNAD!

šalu na stranu, nije baš nešto dresiran, treba da pusti kad mu naredi gazda! 🙂

šalu na stranu 2, kreće covid žurka kod nas opet, izgleda dolaze slave na naplatu, još je rano za proslavu NG, danas sam samo čuo za 6 ljudi koji su opet pozitivni, a kad sam se vraćao pored zvezdarske šume ima gore neka ambulanta, jedno 30 ljudi bleji ispred. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

PA DOBRO NIJE DA JA TO NISAM OKAČIO DVA POSTA IZNAD!

šalu na stranu, nije baš nešto dresiran, treba da pusti kad mu naredi gazda! 🙂

šalu na stranu 2, kreće covid žurka kod nas opet, izgleda dolaze slave na naplatu, još je rano za proslavu NG, danas sam samo čuo za 6 ljudi koji su opet pozitivni, a kad sam se vraćao pored zvezdarske šume ima gore neka ambulanta, jedno 30 ljudi bleji ispred. 

 

A fak, izvini. Mislio sam da je drugi ugao 😁

Ja sam svake 3-4 nedelje bolestan. Nekada full blow, nekada samo grlo, nekada samo kasalj. Moji matorci isto imali koronu pre mesec i nesto, oboje srecom vakcinisani.

Najjace ono govno ministar zdravlja u DE kaze ocekujemo kraj u 2022. Vazi.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Lucky said:

šalu na stranu 2, kreće covid žurka kod nas opet, izgleda dolaze slave na naplatu, još je rano za proslavu NG, danas sam samo čuo za 6 ljudi koji su opet pozitivni, a kad sam se vraćao pored zvezdarske šume ima gore neka ambulanta, jedno 30 ljudi bleji ispred. 

 

Па наравно,  одеш до Дома здравља за кијавицу,  шаљу те у Ковид амбуланту, зато и јесу толики редови

  • Downvote (-1) 4

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...