Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Nesto nece da mi otvori klip...verovatno mislis na najavljeno povecanje plata? Nece to biti 40% sigurno. A drugo ja sam u privatnoj laboratoriji recimo, ne znam dal ce oni uopste da ispostuju to, drugaciji su ugovori i tarifni sistemi.

 

Btw, sto se tice broja kreveta i bolnica. Dzoni rece da je nedostatak osoblja glavni uzrok smanjenja. Sigurno jeste jedan od uzroka, ali po meni je glavni uzrok profit. Posto se ovde odavno gleda samo kroz novac sve, bolnice koje nisu profitabilne jednostavno bivaju zatvorene, znam par primera iz prve ruke od kolega koji su radili tamo.

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa to je i jedino ispravno gledanje u vrlom novom svetu...svako drugo je jednostavno pogrešno...

Znači prvo staviš pare, pa kroz tu prizmu posmatraš sve šta se dešava...zaključci nekako sami proizilaze...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Пошто су Дуле и Џони нешто полемисали о броју кревета,  немачки политичар објашњава ситуацију 

 

Опа Џони, 40 посто, није мало 😛

Znam da je afd lik pa ne moram ni da ga slusam.

Nisam cuo za povecanje plata, secam se da su tehnicari trazili bili 10% i da im nisu dali, 40 ne deluje realno.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ма не,  помиње 40 посто надокнаде за докторе који вакцинишу, знам да ниси на том месту, него те прозвах из зајебанције јер знам да си заговорник исте 🙂

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2021 at 1:58 PM, Lucky said:

hahaha :)) samo u ciklusima sve ide.

a ima i ovo:

nije zeznuo onog cara iz slovenije, ali svakako se izgleda još ljudi dosetilo ovog načina za zaradu 🙂

 

Znaci neko kao ja ko nije vakcinisan a hoce da se vakcinise, a ne znaci mu sertifikat  - mogu lepo da uzmem pare nekom ko nece 😄 meni vakcina kad bude morala tj kad ne bude antitela,  a njemu potvrda da je vakcinisan 😄 😄

 

Svasta ce da se ovde desava, kako je pocelo 🙂 

ps. inace jako mnogo ljudi se testira po tipa ANEP i sl... mnogi se nadaju da imaju antitela za zeleni sertifikat... Iz price sam razumeo dok sam cekao da malo koga zanima medicinski aspekt nego samo sertifikat... Svakako 95% ljudi su ti oni koji nisu za vakcinu...

REcimo taksista koji me je par puta vozio bolesnog, rekao je da se on vakcinisao jer je stariji (rekao bih da je barem 55+ godina). Dok mu se cerka student nije vakcinisala. Rekao bih da ima i ovih porodicnih odluka dosta- mladji se ne vakcinisu a stariji  se vakcinisu.... Nega obicna logika bez obzira dal je neko vakser ili antivakser i kaze da sto smo stariji vakcinacija deluje pametniji izbor svakako.. Sad to je briga coveka samo o sebi i svojoj porodici sto vecina i radi (cast, rekao bih manjem broju ljudi, kao sto je npr Dz -on je ovde rekao da se vakcinisao bas dobrim delom iz tog kolektivnog razloga....A to je manjima) 

 

 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, qwert00 said:

ps. inace jako mnogo ljudi se testira po tipa ANEP i sl... mnogi se nadaju da imaju antitela za zeleni sertifikat... Iz price sam razumeo dok sam cekao da malo koga zanima medicinski aspekt nego samo sertifikat... Svakako 95% ljudi su ti oni koji nisu za vakcinu...

normalno... pa praktično svi vakcinisani u proteklih 3 meseca ili koliko već su zbog toga da mogu posle 20h da idu u kafić ili restoran 🙂

onaj što je mene vozio cargo, što pisah već, vakcinisaće se bez problema ako cargo kaže da moraju 🙂

Link to comment
Share on other sites

pa jasno nema bas mnogo ljudi ni ostro protiv ni ostro za vakcinaciju po svaku cenu... vecina su negde izmedju.... s tim da je sad efekat "2 godine sranja" i da je mnogima dosta...pa to utice

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, qwert00 said:

pa jasno nema bas mnogo ljudi ni ostro protiv ni ostro za vakcinaciju po svaku cenu... vecina su negde izmedju.... s tim da je sad efekat "2 godine sranja" i da je mnogima dosta...pa to utice

pa jeste, ali to što je mnogima dosta, ide na obe strane - oni koji su se vakcinisali su na fazon više neću smorilo je ovo, ima i onih koji su daj da se vakcinišem smorilo je ovo... a hardcore grupe na obe strane će i dalje biti hardcore 🙂

ovo bi bilo zanimljiivo videti da li je neko napravio kod nas:

Quote

 

Na prvi pogled, dakle, uz elementarno politološko i sociološko znanje, neke pojave, trendovi su očiti.

Siromašnija Slavonija je lošije cijepljena od bogatijeg sjevera. Dalmacija, pak, također ne stoji najbolje, za razliku od sjevera zemlje koji je najbolje procijepljen. 

Zanimljiv je i kontekst koji se tiče političkog odabira i procijepljenosti.

Generalno govoreći, HDZ je popularniji od drugih stranaka u Slavoniji i Dalmaciji, s druge strane sami sjever zemlje, Istra i Kvarner te Zagreb nisu u općem smislu gledano sklone HDZ-u, a upravo na ovim mjestima nešto je bolja procijepljenost. 

Tako je gledajući po regijama, no ipak sve ove teorije toliko ne stoje kad pogledamo točno tko je na vlasti u najbolje odnosno, najlošije procijepljenim mjestima.

 

a evo i da ne brinemo oko novih sojeva!

Quote

 

STRUČNJACI upozoravaju kako bi se novi soj koronavirusa mogao pojaviti na australskom pragu - u Papui Novoj Gvineji - zbog niske stope cijepljenja, piše Guardian. 

Papua Nova Gvineja najbliži je australski susjed, a najbliža joj je točka samo 4 kilometra od australskog teritorija. 

"Zabrinut sam da je Papua Nova Gvineja sljedeće mjesto gdje bi se mogao pojaviti novi soj. Manje od 5 posto odrasle populacije je cijepljeno, a u susjednoj Indoneziji nešto manje od dvije trećine. Dvije zemlje na našem pragu suočene su sa značajnim izazovima što se tiče opskrbe cjepivom", rekao je Adrian Prouse, voditelj međunarodnih humanitarnih programa u Crvenom križu Australije. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.kurir.rs/zabava/zdravlje/3433921/srpski-epidemiolog-kon-upozorava-ako-ste-dirali-sneg-brzo-operite-ruke

Нема грудвања ове године 😞

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Kon: Tresem se zbog Nove godine, omikron soj stiže u Srbiju za praznike (nova.rs)

That Kon....

Što se tiče vakcinacije i njene efikasnosti kod omikron soja, Kon je kazao da treća doza vakcine najbolje sprečava novu varijantu virusa.

Spustila se efektivnost vakcine. Prve dve doze su najbitnije, ali treća doza je potrebna, i zato još jednom apelujem na sve za primanje treće doze. U ovoj situaciji, dok čekamo novi soj, vreme je da se zaštitimo.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

ali vest je genijalna sama po sebi. u istom članku, koji inače ima 5 rečenica, stoji:

Quote

"Svi virusi opstaju na niskim temperaturama, uprkos našim ubeđenjima da kad je hladno, virusi ne deluje. To nema veze. Koliko se zadržava na snegu? Verovatno duže nego na toplom vremenu, tu nema dileme", objasnio je dr Kon.

i

Quote

 

"Virusi ne mogu da se razmnožavaju u snegu", dodala je dr Ivana Milošević sa Infektivne klinike.


 

 

11 minutes ago, absolute said:

Kon: Tresem se zbog Nove godine, omikron soj stiže u Srbiju za praznike (nova.rs)

That Kon....

Što se tiče vakcinacije i njene efikasnosti kod omikron soja, Kon je kazao da treća doza vakcine najbolje sprečava novu varijantu virusa.

Spustila se efektivnost vakcine. Prve dve doze su najbitnije, ali treća doza je potrebna, i zato još jednom apelujem na sve za primanje treće doze. U ovoj situaciji, dok čekamo novi soj, vreme je da se zaštitimo.

broj ljudi koji su primili prve dve plus booster i koji su sad na fazon zabole me da primam četvrtu je neverovatno velik među ljudima sa kojima sam bio u komunikaciji.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Lucky said:

Broj ljudi koji su primili prve dve plus booster i koji su sad na fazon zabole me da primam četvrtu je neverovatno velik među ljudima sa kojima sam bio u komunikaciji.

Videlo se to iz aviona odavno... Ako se progura da bude obavezna neka ocekuju i da ce placati iz dzepa umesto iz budzeta... I dalje se ne vidi suma od drveta

  • Downvote (-1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ajde, ajde spremaj te se...čujem da će nove bustere sledeće godine da vam apliciraju u debelo meso....valja se zaštiti dobro...posle omikrona ide sledeća varijanta....a tu je i sezonski grip...ko zna...jednog dana možda i...i....prehlada!!!!

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...