Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

45 minutes ago, f4ts0 said:

pa ok ovo svi doktori kazu, ali promovisu vakcinaciju. 

 

Па нормално, видиш да узимају лиценце ко каже ишта друго  🙂

  • Haha (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Dende said:

Ja sam prekjuce primio 2. vakcinu Fajzera, juce imao temperaturu preko 39. Mislim da mi je ova bila najgora od svih do sada. Ovaj put su neki imigranti lekari radili na vakcinaciji i rekli su mi da su uglavnom jace reakcije na vakcinu onih koji su vec prelezali koronu prirodno. Bilo kako bilo, ja sam sa vakcinacijom zavrsio zanavek 🙂

Definitivno treba da uvedu univerzalan kriterijum zasticenosti - Sta je potrebno da bih se ja smatrao zasticenim? 

 

pa ti si mozda zeznuo..si merio antitela pre vakcine (ako si hteo da je eskiviras ako imas antitela kao ja sada..ja cu se vakcinisiti sledee godine cim budem "morao" po medicinski mainstream pravilima jer opet koronu ne zelim...)? mora da je i kod vas ista prica ako imas peko 20 onda si zasticen..to nisu nasi smislili.. Kon toliko propagira vakcinu da verujem da moze on ne bi dozvolio ovo da vazi 3 meseca ako imas antitela...

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Па нормално, видиш да узимају лиценце ко каже ишта друго  🙂

da pojasnim - promovisu jer i vakcinacija aktivira t celije. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, leisure said:

Na stranu sve ostalo sto si napisao, diskusije koje se su desile samo u tvojoj glavi, pominjanje Calijeve dece, spocitavanje Dzoniju i sl. baljezganja. Ajde da se fokusiramo na samo ovo:

 

Niko ne tvrdi da smo svi zarazni, nego svi potencijalno zarazni, nadam se da ces moci da razumes tu razliku, jer ocigledno to nije slucaj. Ne, ne smatramo sve pozitivnima, nego samo potvrdjene slucajeve. Procenat smrtnosti nekog virusa se izracunava tako sto se gleda broj preminulih u odnosu na broj ZARAZENIH, a ne od ukupnog broja svetske populacije lol. Koristeci tvoju metodu, smrtnost od gripe bi bila 0.01%.

Sa svih strana dolaze statistike i informacije da su u bolnicama mahom vakcinisani i to sa tezim slikama. Dule je isto potvrdio prema iskustvima svojih kolega, mozda njemu verujes bar, jer je on tvoj izabrani doktor :trollface:

 

Kada ceo svoj wall of text postavis na temelju fejlovanja matematike za 5. razred, toksicnom psiho vredjanju, ad hominem argumentima, selektivnom odabiru podataka koji nekada vaze, a nekada, izmisljenim diskusijama a sve to uz vajb eklatantnog primera daning-krugerovog efekta, nije ni cudo sto je vecina ljudi ovde jednostavno prestala da diskutuje sa tobom, u fazonu, 'pusti budalu'.

Ne mozes da racunas samo potvrdjene slucajeve jer nepotvrdjenih ima isto ili vise, na mom primeru, svi smo prelezali ali je samo keva usla u statistiku, cale i ja nismo iako smo se namerno zarazili pored nje kad vec svi moramo u karantin.

Link to comment
Share on other sites

DA to sam i ja rekao. Moja pretpsotavka je da je barem duplo vise a moguce i nekoliko puta vise slucajeva od onih koje drzava vidi... Posebno ako ih dosta ima asimptomtskih ili sa toliko blagim simptomima da se ni ne jave u kovid centar (realno mora samo onaj ko je ili lose ili zeli bolovanje 🙂 )

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Zato mi i jeste zbunj, jer ako saberemo vakcinisane i preležajnike (lol), to daje priličan procenat...ne znam koliko je ukupno vakcinisanih, ako se ne varam tipa 55% (mozda lupam) plus da bude i 10% onih koji su preležali...najmanje 65%...Mislim, nesto mi se sve to ne slaze, glede tzv. stočnog imuniteta...u početku beše priča da je 60 do 70% kolektivni imunitet..i sad kad je dostignut, a pa nenenenene...moraju svi...

Da ga jebeš i struku i sve...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

da pojasnim - promovisu jer i vakcinacija aktivira t celije. 

Слажем се, само коментаришем колико је глупо терати некога ко је прележао да се вакцинише

  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, absolute said:

Zato mi i jeste zbunj, jer ako saberemo vakcinisane i preležajnike (lol), to daje priličan procenat...ne znam koliko je ukupno vakcinisanih, ako se ne varam tipa 55% (mozda lupam) plus da bude i 10% onih koji su preležali...najmanje 65%...Mislim, nesto mi se sve to ne slaze, glede tzv. stočnog imuniteta...u početku beše priča da je 60 do 70% kolektivni imunitet..i sad kad je dostignut, a pa nenenenene...moraju svi...

Da ga jebeš i struku i sve...

Mislim da je to 70% imalo vazenja da je vakcija a i prirodni imunitet nesto sto dugo traje..a posto po svemu sudeci obe stvari kratko traju onda to pada u vodu. Tako mi se cini.

 

Jedino meni zaista nejasno ovo sa antitelima sto ih toliko "ne cene"...Evo meni dr koji me je lecio u vizimu privratno sada poslao poruku preko nekog prijatelja da se vakcinisem za dva meseca iako sada imam 53 antitela.. Rekao je jos pre mesec da mu javim antitela pa da mi kaze da li i kada da se vakcinisem...

ja prosto razumem da bih za 2 meseca trebao da se vakcinisem ako ne zelim da vadim antitela tada.Ali ako imam antitela i dalje zasto bih se vakcinisao tada? 🙂

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prekjuce primio 2. vakcinu Fajzera, juce imao temperaturu preko 39. Mislim da mi je ova bila najgora od svih do sada. Ovaj put su neki imigranti lekari radili na vakcinaciji i rekli su mi da su uglavnom jace reakcije na vakcinu onih koji su vec prelezali koronu prirodno. Bilo kako bilo, ja sam sa vakcinacijom zavrsio zanavek

Definitivno treba da uvedu univerzalan kriterijum zasticenosti - Sta je potrebno da bih se ja smatrao zasticenim? 

Antitela nisu pravo i jedino merilo imuniteta, to smo vec pricali, tesko da ce se uvesti neki univerzalni kriterijum zasticenosti. Btw, ovo za pojacanu reakciju mi je reklo jos par ljudi koji su prvo primili Sputnik pa onda Fajzer. Po meni to bas i nije logicno, trebalo bi da je blaza reakcija, jer vec postoji imunitet. Isto kao kad primas drugu ili trecu dozu iste vakcine, svaki put je slabija reakcija, a ne jaca. Takve stvari se desavaju kod alergijskih reakcija odredjenog tipa kad se pojacava imuni odgovor sa sledecim kontaktom sa antigenom, jel tako Dzoni?

A ovo da si zanavek zavrsio sa vakcinom, nemoj da lazes sebe:D. Svestan si da ces posle 6 meseci ponovo vaziti za nevakcinisanog ako ne primis buster i da kako se stvari razvijaju neces moci da mrdnes nigde osim do prodavnice eventualno. Kako mislis to da izbegnes? Nesto ne verujem da ce upaliti ono sa falsifikovanjem sto si pominjao:D

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Слажем се, само коментаришем колико је глупо терати некога ко је прележао да се вакцинише

apsolutno. Ne znam, mislim da nikada u istoriji nisu terali ljude koji su prelezali i prezivlei neku zaraznu bolest da se vacc protiv iste. Ofc, moguce da gresim.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, qwert00 said:

pa ti si mozda zeznuo..si merio antitela pre vakcine (ako si hteo da je eskiviras ako imas antitela kao ja sada..ja cu se vakcinisiti sledee godine cim budem "morao" po medicinski mainstream pravilima jer opet koronu ne zelim...)? mora da je i kod vas ista prica ako imas peko 20 onda si zasticen..to nisu nasi smislili.. Kon toliko propagira vakcinu da verujem da moze on ne bi dozvolio ovo da vazi 3 meseca ako imas antitela...

Imao sam koronu u martu, a oni ovde priznaju samo 6 meseci od pozitivnog PCR testa, kog takodje nisam imao jer sam se lecio u kucnim uslovima u Srbiji. Nije mi bilo u interesu u datom momentu da idem lekaru, ukoliko bas ne moram u bolnicu, sto se nije desilo. Vadio sam antitela odmah posle toga, a pre Sputnjika i imao sam 16 antitela na testu na kom je >1 pozitivno. To sam probao ovde da pretocim u korona sertifikat, ne daju. Probao sa Sputnjikom, u jednoj apoteci mi za malo proslo, ali izgleda imaju neki registar serijskih brojeva vakcina i moj Gamaleya Research Institute serijski broj se nije uklapao 😄 Uputili su me na neki lokalni institut kao da rascistim to - ma vazi. Tako da, jedina opcija je bila da se opet vakcinisem Fajzerom, sto sam i uradio. 

 

48 minutes ago, Dule_smor said:

Antitela nisu pravo i jedino merilo imuniteta, to smo vec pricali, tesko da ce se uvesti neki iniverzalni kriterijum zasticenosti. Btw, ovo za pojacanu reakciju mi je reklo jos par ljudi koji su prvo primili Sputnik pa onda Fajzer. Po meni to bas i nije logicno, trebalo bi da je blaza reakcija, jer vec postoji imunitet. Isto kao kad primas drugu ili trecu dozu iste vakcine, svaki put je slabija reakcija, a ne jaca. Takve stvari se desavaju kod alergijskih reakcija odredjenog tipa kad se pojacava imuni odgovor sa sledecim kontaktom sa antigenom, jel tako Dzoni?

A ovo da si zanavek zavrsio sa vakcinom, nemoj da lazes sebe:D. Svestan si da ces posle 6 meseci ponovo vaziti za nevakcinisanog ako ne primis buster i da kako se stvari razvijaju neces moci da mrdnes nigde osim do prodavnice eventualno. Kako mislis to da izbegnes? Nesto ne verujem da ce upaliti ono sa falsifikovanjem sto si pominjao:D

Meni isto nije jasno jer je prvi Sputnjik bio 6/10, drugi 3/10, prvi Fajzer 7/10, drugi Fajzer 9/10. Ja tacno ne znam kako bi neki matorac od 70 godina izdrzao ovo sto sam ja izdrzao prethodnih 48 sati. Imao sam temperaturu preko 39. Definitivno sama sansa da mozes takvu reakciju imati je prilicno zabrinjavajuca. 
Kad kazem "zasticenost", ne mislim samo na antitela. Neki univerzalni standard koji bi te racunao kao zasticenog. No, ne nadam se tome jer je i dalje osnovna mantra da se treba vakcinisati.

Ne znam da li ova CovPass aplikacija automatski kaze da nisi vakcinisan posle 6 meseci, ali snaci cu se. Sad su nasi sertifikati priznati u DE, moja devojka dosla pre par dana i normalno aplikacija prepoznaje QR kod. Platicu dole nekom da mi izda sertifikat za buster a da prospe vakcinu i dodati QR kod u svoj profil na aplikaciji.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, f4ts0 said:

apsolutno. Ne znam, mislim da nikada u istoriji nisu terali ljude koji su prelezali i prezivlei neku zaraznu bolest da se vacc protiv iste. Ofc, moguce da gresim.

osim influence ne pada mi na pamet neki primer gde je tako cesto potrebna revakcina i tako kratko traje imunitet i od vakcine i od prirodno prelezane bolesti...s tim da je tako bilo i u pocetku dok nije bilo svih ovih mutiranih sojeva korone, setimo se da su se ljudi osnovnim sojem zarazavali vise puta...znaci nisu mutacije virusa odgovorne za to, kao sto je kod gripa slucaj recimo...sto je sve samo po sebi cudno, nisam pametan...inb4, pa kad si lud heh

39 minutes ago, Dende said:

Imao sam koronu u martu, a oni ovde priznaju samo 6 meseci od pozitivnog PCR testa, kog takodje nisam imao jer sam se lecio u kucnim uslovima u Srbiji. Nije mi bilo u interesu u datom momentu da idem lekaru, ukoliko bas ne moram u bolnicu, sto se nije desilo. Vadio sam antitela odmah posle toga, a pre Sputnjika i imao sam 16 antitela na testu na kom je >1 pozitivno. To sam probao ovde da pretocim u korona sertifikat, ne daju. Probao sa Sputnjikom, u jednoj apoteci mi za malo proslo, ali izgleda imaju neki registar serijskih brojeva vakcina i moj Gamaleya Research Institute serijski broj se nije uklapao 😄 Uputili su me na neki lokalni institut kao da rascistim to - ma vazi. Tako da, jedina opcija je bila da se opet vakcinisem Fajzerom, sto sam i uradio. 

 

Meni isto nije jasno jer je prvi Sputnjik bio 6/10, drugi 3/10, prvi Fajzer 7/10, drugi Fajzer 9/10. Ja tacno ne znam kako bi neki matorac od 70 godina izdrzao ovo sto sam ja izdrzao prethodnih 48 sati. Imao sam temperaturu preko 39. Definitivno sama sansa da mozes takvu reakciju imati je prilicno zabrinjavajuca. 
Kad kazem "zasticenost", ne mislim samo na antitela. Neki univerzalni standard koji bi te racunao kao zasticenog. No, ne nadam se tome jer je i dalje osnovna mantra da se treba vakcinisati.

Ne znam da li ova CovPass aplikacija automatski kaze da nisi vakcinisan posle 6 meseci, ali snaci cu se. Sad su nasi sertifikati priznati u DE, moja devojka dosla pre par dana i normalno aplikacija prepoznaje QR kod. Platicu dole nekom da mi izda sertifikat za buster a da prospe vakcinu i dodati QR kod u svoj profil na aplikaciji.

ahaha, ako ti upali javi, radim istrazivanje za drugara! mada cimanje je na svakih 6 meseci raditi to...

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Antitela nisu pravo i jedino merilo imuniteta, to smo vec pricali, tesko da ce se uvesti neki univerzalni kriterijum zasticenosti. Btw, ovo za pojacanu reakciju mi je reklo jos par ljudi koji su prvo primili Sputnik pa onda Fajzer. Po meni to bas i nije logicno, trebalo bi da je blaza reakcija, jer vec postoji imunitet. Isto kao kad primas drugu ili trecu dozu iste vakcine, svaki put je slabija reakcija, a ne jaca. Takve stvari se desavaju kod alergijskih reakcija odredjenog tipa kad se pojacava imuni odgovor sa sledecim kontaktom sa antigenom, jel tako Dzoni?

ovo je baš rendom situacija - neki sa prvom su imali reakcije sa drugom i trećom ništa, neki sa prvom ništa, druga i treća reakcije ... raznorazne kombinacije vakcina, kad hvala preCedniku imamo "švedski sto" vakcina pa narod gde je svako medicinar sam odluči koju bi da se busteruje 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Antitela nisu pravo i jedino merilo imuniteta, to smo vec pricali, tesko da ce se uvesti neki iniverzalni kriterijum zasticenosti. Btw, ovo za pojacanu reakciju mi je reklo jos par ljudi koji su prvo primili Sputnik pa onda Fajzer. Po meni to bas i nije logicno, trebalo bi da je blaza reakcija, jer vec postoji imunitet. Isto kao kad primas drugu ili trecu dozu iste vakcine, svaki put je slabija reakcija, a ne jaca. Takve stvari se desavaju kod alergijskih reakcija odredjenog tipa kad se pojacava imuni odgovor sa sledecim kontaktom sa antigenom, jel tako Dzoni?

E nemam pojma razliciti ljudi su imali razlicita iskustva. Uglavnom je vazilo da ko je primio fajzer, druga ih je prekinula. Sad kod vektorske nemam pojma, dal je veca reakcija na adenovirus ili korona rnk? Gledajuci sa starim vakcinama, mog sina je druga dtp daleko vise pogodila od prve, sa 40 temp itd. Kod alergijskih reakcija vaistinu svako naredno izlaganje dovodi do teze reakcije ali povisenje temperature (sem kod krvnih produkata) nije karakteristicno za alergijske reakcije kao ni apsolutni nedostatak koznih eflorescencija. Sta znam, nasi glavni pirogeni su IL1, 6 i TNFalfa ako izuzmemo bakterijske endotoksine i omotace jer o virusu sad pricamo, a njih sve proizvode t limfociti. Moguce da prvo izlaganje jednostavno ne aktivira imuni odgovor dovoljno te sa ponovnim dobijamo i burniju rekciju.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, qwert00 said:

Inep drzavna laboratorija.. kucaj inep.rs

Pored toga u batutu valjda i u torlaku isto moze.mozda jos ponegde.samo drzavne ustanove.vadis krv i  ako imas antitela preko 20 na kovid onda dobijas sertifikat na 3 meseca

 Da mozes po kafanama celu noc da budes a da nisi ni vakcinisan a ni zvanicno prelezao kovid 🙂

Samo ovo da potvrdim da može, pošto je koleginica imala ovaj problem. Dakle ona se uredno vakcinisala Fajzerom ali tamo negde krajem septembra dobije Koronu. I sad kao nije imala neke jače simptome, ode u privatnu neku laboratoriju, urade joj test i kao pozitivna. Ode u Covid ambulantu i ovi kao u fazonu "a super, već imate test, evo otvaramo vam bolovanje odmah", što je ona kao skapirala da je to to. Međutim, kad je završila s Covidom ode i vidi da njoj uopšte nije upisano da je preležala koronu - ne računa se ako nije test iz državne laboratorije iako su ovi covid ambulante uredno isti priznali kao dijagnozu [:D] I ova doktorka kad joj je zatvarala bolovanje joj kaže da sačeka 3 meseca pre ponovnog vakcinisanja. I sad glupa situacija - preležala je koronu, čak je bila i u covid ambulanti, ali nema sertifikat :) e onda odeš, urade ti anti-tela i važi ta tri meseca pa će posle da se opet vakciniše... retardirana država :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zwerko said:

Samo ovo da potvrdim da može, pošto je koleginica imala ovaj problem. Dakle ona se uredno vakcinisala Fajzerom ali tamo negde krajem septembra dobije Koronu. I sad kao nije imala neke jače simptome, ode u privatnu neku laboratoriju, urade joj test i kao pozitivna. Ode u Covid ambulantu i ovi kao u fazonu "a super, već imate test, evo otvaramo vam bolovanje odmah", što je ona kao skapirala da je to to. Međutim, kad je završila s Covidom ode i vidi da njoj uopšte nije upisano da je preležala koronu - ne računa se ako nije test iz državne laboratorije iako su ovi covid ambulante uredno isti priznali kao dijagnozu [:D] I ova doktorka kad joj je zatvarala bolovanje joj kaže da sačeka 3 meseca pre ponovnog vakcinisanja. I sad glupa situacija - preležala je koronu, čak je bila i u covid ambulanti, ali nema sertifikat 🙂 e onda odeš, urade ti anti-tela i važi ta tri meseca pa će posle da se opet vakciniše... retardirana država 🙂

Pa zna se da ne veruju privatnicimanza sertifikat jer bi se tu realno i vise mutilo...za bolovanjr jasno to je ok i da nemo zloupotrebi.i tako opsta praksa hice da otvori bolovanje i kome ne treba ponekad 🙂. Ali setifikat je medjunarodni

 

Ovo za antitela u drzavnim laboratorima je na mala vrata da mi koji zvanicno nismo imali koronu dobijemo potvrdu. Verujemnda je to neki medjunarodni standard sad y koronu. Jer da Kon pita on bi samo vakcinu priznao... Bas se zato mininalno i spominjr ovo na tri meseca. Ja sam odstampao moj sertifikat.pise da je izvor INEP i to je to

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, qwert00 said:

Inep drzavna laboratorija.. kucaj inep.rs

Pored toga u batutu valjda i u torlaku isto moze.mozda jos ponegde.samo drzavne ustanove.vadis krv i  ako imas antitela preko 20 na kovid onda dobijas sertifikat na 3 meseca

Da mozes po kafanama celu noc da budes a da nisi ni vakcinisan a ni zvanicno prelezao kovid 🙂

 

23 hours ago, absolute said:

INEP – Institut za primenu nuklearne energije

Ovlašćena laboratorija za izdavanje ovih kovid gluposti...Zeleni sertifikat.

Evo i njihovog obaveštenja:

Obaveštenje od 18.11.2021.

Ukoliko želite da kod nas proverite antitela, čija se vrednost unosi u ZELENI SERTIFIKAT, molimo vas da to naglasite po dolasku u našu laboratoriju.
Nema zakazivanja.
Cena je 2.100,00 dinara.

I ono zbog čega i dajem plazmu svakih mesec dana:

6) u izuzetnim slučajevima, plazma osoba koje su “preležale” neku infekciju imaju mnogo specifičnih antitela i može se koristiti u transfuziji, kako bi pomogla životno ugroženim bolesnicima, čiji imunski sistem nije u stanju da se samostalno izbori sa istom infekcijom.

Ovaj sertifikat vazi samo kod nas ili se moze abjuzovati i preko? Isto tako vazi samo za ovu baljezgariju nakon 8?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Da da. Vazi za sve u srbiji. Kao da sivakcinisan ili da si prelezao sa zvanicnom potvrdom drzavnom

 

Trebalo bi da je i inostranstvo. Necu putovati svakako ove zimd pa me nije zanimalo. Sem planine da se oporavim 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2021 at 2:52 PM, Lucky said:

i posle čovek negde da putuje! sedi kući 'de ćeš! 🙂

Drunk Head First GIF by Barstool Sports

Obrnuti skorpion. 😂

 

11 minutes ago, FATA said:

 

Ovaj sertifikat vazi samo kod nas ili se moze abjuzovati i preko? Isto tako vazi samo za ovu baljezgariju nakon 8?

Trenutno ako te uhvate u prevozu u Bayern-u da nisi vakcinisam i da nemas rezultate test-a da im potvrdis da nemas Covid, ide kazna od 2500 eura. Neke koje znam su dobili otkaz zato sto nisu vakcinisani. 

Edited by drndara
  • Haha (+1) 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...