Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ljudi ae vec generalno ne boje i sl..a opet ovoliko zarazavanje pune bolnice , i mozda mali procenat srednje teskih i teskih slucajeva...ali na velikom broju ima i ovih solidno(i licni moj primer to pokazuje)

 

Nekako da se svi oslobodimo straha..ne znam dal je pametno..covek mora da se cuva.a da bi se cuvao treba malo da ima strah i da je svestan da nije ok...ovo nije kao grip, to se svi valjda slazemo. Nebitno za vakcine. Inace kum stomatolog mi kaze da je 53 slab rezultqt antitela i da razmislim da se uskoro vakcinisem cim resim ddimer poviseni... To je njegov stav, da sam ne bas jako zasticen posle jace srednje teske korone

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, qwert00 said:

Ljudi ae vec generalno ne boje i sl..a opet ovoliko zarazavanje pune bolnice , i mozda mali procenat srednje teskih i teskih slucajeva...ali na velikom broju ima i ovih solidno(i licni moj primer to pokazuje)

 

Nekako da se svi oslobodimo straha..ne znam dal je pametno..covek mora da se cuva.a da bi se cuvao treba malo da ima strah i da je svestan da nije ok...ovo nije kao grip, to se svi valjda slazemo. 

Бој се овна, бој се говна, кад ћеш живјет?

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Ovde treba odredjena granica. Jer su bolnice prepune...ne mozemo da kazemo da nisu i ajde sad svi normalno da se ponasamo kao nekada pa da da bude jos 3 puta vise zarazenih nego sada... 

A i tako se deo ljudi ponasa kao da je sve ok. Sto ih je vise kojo ne brinu o zarazavanju ocito ce biti vise zarazenih... A ovo nije kao grip da je 3 meseca sezona i to je to...

Sto nas se visw zarazi u danu bolnice ce biti punije a i vise smrtnih slucajeva ce biti

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

А шта ћемо са оним студијама које кажу да се вирус није капљични, него аеросолни, што значи да је 5000 пута мањи од рупице на масци? Има логике, поготово што сви који се залажу за ношење истих их не носе НИКАД, макар у друштву од сто људи без размака.

А маске су по мени најгоре зло, њих неће да укидају без обзира што не служе ничему, јер оне одржавају ту атмосферу страха коју медији фурају већ годину и по дана.

Замисли сад да укинеш маске, нестала би та атмосфера страха међу људима, а то њима никако не одговара, изађеш на улицу и не видиш ништа од тих срања, живот тече нормално,  коме то одговара??

pa nemam pojma koliko je to tačno. eno tamo cela azija pola njih nosi maske od pre 20 godina, nije da to neko uopšte više konstatuje. ko hoće da nosi nosi, ko neće neće... prešlo je u fazu toga kao što neko nosi u ruci kišobran ili naočare za sunce.

57 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

А шта ћемо са оним студијама које кажу да се вирус није капљични, него аеросолни, што значи да је 5000 пута мањи од рупице на масци? Има логике, поготово што сви који се залажу за ношење истих их не носе НИКАД, макар у друштву од сто људи без размака.

ovo deluje kao da je baš lako proverljiva stvar. da ne treba tu puno studija, već jedna dobra i da se zna gde smo 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qwert00 said:

Nebitno za vakcine. Inace kum stomatolog mi kaze da je 53 slab rezultqt antitela i da razmislim da se uskoro vakcinisem cim resim ddimer poviseni... To je njegov stav, da sam ne bas jako zasticen posle jace srednje teske korone

Juče sam baš išao da dam plazmu za kovid. 8 meseci nakon infekcije imam 47 antitela i ovi iz zavoda mi rekoše da je to prilično visok nivo da sam dobro zaštićen. 

Takođe, u razogovoru sa lekarima iz zavoda za transfuziju (a svi su bili i po batajnicama i crvenim zonama), antitela ti rastu tek nakon infekcije i nastavljaju da rastu u narednih par meseci. Ja sam recimo pre 3 meseca imao 70 i nešto (to je recimo 5 meseci posle infekcije), pa je sad opalo, sa tim što može i da raste posle (ako budeš opet u dodiru sa nekim ko je zaražen). To je kako organizam i reaguje i štiti se, jel da...

U INEPU uzimaju da ako imaš preko 20 da si zaštićen i dobiješ onaj sertifikat.

Evo sad sam dobio poruku iz Zavoda za transfuziju da mi se opet malo povećali i da imam 51,52.

 

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Inep drzavna laboratorija.. kucaj inep.rs

Pored toga u batutu valjda i u torlaku isto moze.mozda jos ponegde.samo drzavne ustanove.vadis krv i  ako imas antitela preko 20 na kovid onda dobijas sertifikat na 3 meseca

Da mozes po kafanama celu noc da budes a da nisi ni vakcinisan a ni zvanicno prelezao kovid 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

INEP – Institut za primenu nuklearne energije

Ovlašćena laboratorija za izdavanje ovih kovid gluposti...Zeleni sertifikat.

Evo i njihovog obaveštenja:

Obaveštenje od 18.11.2021.

Ukoliko želite da kod nas proverite antitela, čija se vrednost unosi u ZELENI SERTIFIKAT, molimo vas da to naglasite po dolasku u našu laboratoriju.
Nema zakazivanja.
Cena je 2.100,00 dinara.

I ono zbog čega i dajem plazmu svakih mesec dana:

6) u izuzetnim slučajevima, plazma osoba koje su “preležale” neku infekciju imaju mnogo specifičnih antitela i može se koristiti u transfuziji, kako bi pomogla životno ugroženim bolesnicima, čiji imunski sistem nije u stanju da se samostalno izbori sa istom infekcijom.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, absolute said:

Nisam ni ja zvanično imao kovid...tj. samo sam brzi test radio kad sam dobio temperaturu, pa sam sa tim otišao koji mesec kasnije kao davalac...

Ja imam samo negativan test. JA sam imao samo nepotvrdjenu sumnju na kovid koju jedva preziveh i sad imam antitela 🙂

Ja nikada nisam bio u kovid statistici

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, absolute said:

Ovlašćena laboratorija za izdavanje ovih kovid gluposti...Zeleni sertifikat.

Ok, ali moje pitanje je zapravo: Kakve veze tačno ima nivo anti-tela sa dobijanjem sertifikata? Jer si gore u postu napisao "ako imaš preko 20 da si zaštićen i dobiješ onaj sertifikat."

Da li ovo znači da ako sam preležao pre 10 meseci, što znači da NEMAM pravo na sertifikat, da ipak mogu dobiti ako nekim čudom imam antitela preko 20?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, togFU said:

Ok, ali moje pitanje je zapravo: Kakve veze tačno ima nivo anti-tela sa dobijanjem sertifikata? Jer si gore u postu napisao "ako imaš preko 20 da si zaštićen i dobiješ onaj sertifikat."

Da li ovo znači da ako sam preležao pre 10 meseci, što znači da NEMAM pravo na sertifikat, da ipak mogu dobiti ako nekim čudom imam antitela preko 20?

Da, tako je. Apsolutno nevezano kad si se vakcinisao ili prelezao..kad ima barem 21 i vise dobijas na 3 meseca...to je ono sto su kao usput govorili da to ljudi ne rade, da ne bacaju novac i vreme nego da se svakako redovno vakcinisu a da ne gledaju antitela....

Sad verujem da je kao to jaci imunitite ako i imas nesto antitela pa se i vakcinises... I da je kao jos manja sansa da se onda zarazis? A mozda i nije 😄 Generalno se ovo preskace da se govori..ali je legitimna opcija.,.,svaka 3 meseca das 2100 din i dok imas preko 20 ti si zvanicno sa zelenim sertifikatom. kod nas vazi a valjda i preko? Jedini uslov da radis u ovlascenim drzavnim laboratorijama..Nista privatno ne vredi

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

ps. ovo bas i jeste jedno pitanje zasto se ovo preskace..i za one sto su za vakcinaciju stalno i za one sto nisu.... Maske su skroz razumljive ali ovo ne... Jedino ako kao sigurnije je da vakcina pojaca ta antitela, bla bla..ali ako je tako onda uopste ne bi trebalo dozvoliti 3 meseca nama ssamo sa antitelima...

Zasto se ljudi demotivisu od ovoga ne znam... nema kapaciteta u drzavnom sektoru mozda a privatnicima valjda zbog zloupotreba to ne dozvoljavaju da rade...

 

Isto dakle i za vakcinu ili zarazu. prodje 6 meseci od jednog od ta dva i proveris antitela ako imas zasticen si i ne treba ti buster... A opet kako sam razumeo ako ne uzmes buster posle 6 meseci kasnije opet moras onu "prvu vakcinaciju sa dve doze" da prodjes opet.... To je ovaj slucaj ako sam nejasan i ako ne gresim:

vakcinises se sa npr Fajzer, posle 6 meseci imas antitela preko 20 i ne uzmes buste, i tako svaka 3 meseca radis dok ne padne ispod 20 jednog dana..e tada nema buster nego si kao nevakcinisan obavezan da uzmes valjda dve doze... kao kod prve vakcinacije...

 

Glavno mi je zasto se o ovome izbegava da prica jer evo i ovde se vidi da mnogi ne znaju za ovo uopste... Znam da su kao govorili da ljudi "ne bacaju pare bezveze"...ali ko hoce a i ono kosta 2000 din a ne 2000e  🙂

Moja verenica se kao slozila da je ok da se ne vakcinisem sad posle rezultata antitela, iako je ostro za to ona - da se bas svi vakcinisu i svakako podrzava sto rigoroznije mere prema nama nevakcinisanima 🙂 .... Ona recimo ni nece da proveri svoja antitela nego ce uskoro da uzme buster Fajzer vakcine. A naravno mene zeza da sam antivakser 🙂 zene...

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, qwert00 said:

ps. ovo bas i jeste jedno pitanje zasto se ovo preskace.

Ja sam pre recimo 6 meseci slušao uživo intervju sa dr Konom, u kom ga voditeljka pitala za antitela, njegov odgovor je bio tipa "Čak i ako imate antitela to ne znači da ste zaštićeni, VAKCINA JE JEDINO REŠENJE", voditeljka zbunjena "ali... kako onda da znamo..." - VAKCINA VAKCINA VAKCINA

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, togFU said:

Ja sam pre recimo 6 meseci slušao uživo intervju sa dr Konom, u kom ga voditeljka pitala za antitela, njegov odgovor je bio tipa "Čak i ako imate antitela to ne znači da ste zaštićeni, VAKCINA JE JEDINO REŠENJE", voditeljka zbunjena "ali... kako onda da znamo..." - VAKCINA VAKCINA VAKCINA

 

Da. to jeste pitanje. Jer sad ako sam prelezao(jedva 😄 ) deltu logicno mi da mi ne trebaju vakcine pravljene na osnovu alfa verzije virusa tj prve verzije zvanicne.... ? Opet ako nema antitela i to mi je jasno - onda nije  zasticen.... ALi ovo od delte mi valjda daje neku zastitu od ove nove verzije 😄 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, qwert00 said:

 Opet ako nema antitela i to mi je jasno - onda nije  zasticen....

Више пута речено,  НЕ МОРАШ уопште да имаш антитела,  ако си прележао вирус, кад дођеш опет у додир са њим твоје Т меморијске ћелије препознају вирус и ТАДА почну да производе антитела.

Речено од више доктора,  осим наравно од оних који су плаћени да болесно пропагирају само вакцину и ништа друго

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, FATA said:

1. I dalje tvrdim da je smrtnost 0.1%

- objasnjenje: ako tvrde da smo svi zarazni i da cela svetska populacija treba da se vakcinise, onda je logicno da sve smatramo pozitivnima zar ne? Samo pratim njihov narativ nista ne izmisljam. 5 milijardi, 5m smrti = 0.1%

Na stranu sve ostalo sto si napisao, diskusije koje se su desile samo u tvojoj glavi, pominjanje Calijeve dece, spocitavanje Dzoniju i sl. baljezganja. Ajde da se fokusiramo na samo ovo:

 

Niko ne tvrdi da smo svi zarazni, nego svi potencijalno zarazni, nadam se da ces moci da razumes tu razliku, jer ocigledno to nije slucaj. Ne, ne smatramo sve pozitivnima, nego samo potvrdjene slucajeve. Procenat smrtnosti nekog virusa se izracunava tako sto se gleda broj preminulih u odnosu na broj ZARAZENIH, a ne od ukupnog broja svetske populacije lol. Koristeci tvoju metodu, smrtnost od gripe bi bila 0.01%.

Sa svih strana dolaze statistike i informacije da su u bolnicama mahom vakcinisani i to sa tezim slikama. Dule je isto potvrdio prema iskustvima svojih kolega, mozda njemu verujes bar, jer je on tvoj izabrani doktor :trollface:

 

Kada ceo svoj wall of text postavis na temelju fejlovanja matematike za 5. razred, toksicnom psiho vredjanju, ad hominem argumentima, selektivnom odabiru podataka koji nekada vaze, a nekada, izmisljenim diskusijama a sve to uz vajb eklatantnog primera daning-krugerovog efekta, nije ni cudo sto je vecina ljudi ovde jednostavno prestala da diskutuje sa tobom, u fazonu, 'pusti budalu'.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Ja sam pre recimo 6 meseci slušao uživo intervju sa dr Konom, u kom ga voditeljka pitala za antitela, njegov odgovor je bio tipa "Čak i ako imate antitela to ne znači da ste zaštićeni, VAKCINA JE JEDINO REŠENJE", voditeljka zbunjena "ali... kako onda da znamo..." - VAKCINA VAKCINA VAKCINA

Pa mislim, to je baš odgovor stručnjaka...doduše, kakav stručnjak takav i odgovor....

  • Haha (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Више пута речено,  НЕ МОРАШ уопште да имаш антитела,  ако си прележао вирус, кад дођеш опет у додир са њим твоје Т меморијске ћелије препознају вирус и ТАДА почну да производе антитела.

Речено од више доктора,  осим наравно од оних који су плаћени да болесно пропагирају само вакцину и ништа друго

pa ok ovo svi doktori kazu, ali promovisu vakcinaciju. Promovisu je zato da se sto pre zavrsi sa ovim (nadam se da je tako)

1 hour ago, absolute said:

Pa mislim, to je baš odgovor stručnjaka...doduše, kakav stručnjak takav i odgovor....

pa dobro kon je ono medijski mapetovac, mora da mlati da ga posle blic i informer obajve kako je poslao mocnu poruku i kako ga solak napada

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prekjuce primio 2. vakcinu Fajzera, juce imao temperaturu preko 39. Mislim da mi je ova bila najgora od svih do sada. Ovaj put su neki imigranti lekari radili na vakcinaciji i rekli su mi da su uglavnom jace reakcije na vakcinu onih koji su vec prelezali koronu prirodno. Bilo kako bilo, ja sam sa vakcinacijom zavrsio zanavek 🙂

2 hours ago, qwert00 said:

ps. ovo bas i jeste jedno pitanje zasto se ovo preskace..i za one sto su za vakcinaciju stalno i za one sto nisu.... Maske su skroz razumljive ali ovo ne... Jedino ako kao sigurnije je da vakcina pojaca ta antitela, bla bla..ali ako je tako onda uopste ne bi trebalo dozvoliti 3 meseca nama ssamo sa antitelima...

Zasto se ljudi demotivisu od ovoga ne znam... nema kapaciteta u drzavnom sektoru mozda a privatnicima valjda zbog zloupotreba to ne dozvoljavaju da rade...

 

Isto dakle i za vakcinu ili zarazu. prodje 6 meseci od jednog od ta dva i proveris antitela ako imas zasticen si i ne treba ti buster... A opet kako sam razumeo ako ne uzmes buster posle 6 meseci kasnije opet moras onu "prvu vakcinaciju sa dve doze" da prodjes opet.... To je ovaj slucaj ako sam nejasan i ako ne gresim:

vakcinises se sa npr Fajzer, posle 6 meseci imas antitela preko 20 i ne uzmes buste, i tako svaka 3 meseca radis dok ne padne ispod 20 jednog dana..e tada nema buster nego si kao nevakcinisan obavezan da uzmes valjda dve doze... kao kod prve vakcinacije...

 

Glavno mi je zasto se o ovome izbegava da prica jer evo i ovde se vidi da mnogi ne znaju za ovo uopste... Znam da su kao govorili da ljudi "ne bacaju pare bezveze"...ali ko hoce a i ono kosta 2000 din a ne 2000e  🙂

Moja verenica se kao slozila da je ok da se ne vakcinisem sad posle rezultata antitela, iako je ostro za to ona - da se bas svi vakcinisu i svakako podrzava sto rigoroznije mere prema nama nevakcinisanima 🙂 .... Ona recimo ni nece da proveri svoja antitela nego ce uskoro da uzme buster Fajzer vakcine. A naravno mene zeza da sam antivakser 🙂 zene...

Definitivno treba da uvedu univerzalan kriterijum zasticenosti - Sta je potrebno da bih se ja smatrao zasticenim? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...