Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

17 minutes ago, FATA said:

@Vlada_ Nisi mogo vise da omasis.. Za skolu i prozivanje mi se jebe.. Poceo sam da radim sa 15 a sa 20 vec poceo da zivim sam i placam svoje racune. Caleta i kevu sam naduvao sa oko 18 i stoleo me bojko za njihovo misljenje. Bez skole sam obisao 35 zemalja i vise od 100 gradova u inostranstvu, a negde i ziveo. Ozenio zenu sa fakultetom biologije i da nije korone bilo bi i dete na putu. Uz sve to ljubicasti pojas u BJJ gde je put ka braon/crnom trenutno pauziran zbog diskusa na S1. Radim posao sa 0 stresa koji je lepo placen a pride imam i neku svoju pricu. Uz engleski, norveski mi je b2, francuski b2 i sad sam poceo sa arapskim. Sa svim recenim verovatno ne mozes da pretpostavis koliko mi puca bojko to sto je neki mamlaz koji radi za 600€ u NCR, zivi sa kevom i kljuka se vitaminom D napisao "osnovac". 

Ono sto me trigeruje je to sto potrosim energiju ocekujuci diskusiju sa ljudima koji zastupaju suprotne stavove a budem poliven na kraju.. Za takvo nepostovanje su ranije sledovale pesnice i samari medjutim danas je lako sakriti se iza tastature. Tebe sam oznacio kao idiota onog trenutka kad si postovao i pitao koliko ti vitamina D treba da prezimis, lizra od skoro kako sam primetio da je mutava bezobrazna ljiga koja me je naduvavala kurcem i pretila batinama a sada nema za kartu da se iscima do BGa da resimo taj problem. Za Staniju znam jos od ranije iz Deusa, ali on se ne trudi da zvuci pametno... 

Jesam ja donekle retardiran sto ocekujem bilo sta od kriplovanih ljudi, ali me jebe i Lakijev forum sa beskorisnim ficrima! 

Ajde ignorisaću evidentne prozivke da sad ne editujem post, i uopšte ne ulazim u ovaj deo ko je koliko uspešan u poslu, ali ne mogu baš da se složim sa tim da ti potrošiš energiju a drugi te "polivaju". Mislim da je svako ovde da kažemo u granicama normale probao da diskutuje sa suprotnom stranom. Stanija se ubacuje katkad sa nekim oneliner youtube embedima :)) i da, ima onelinera kad imate diskusiju, hajde da upotrebim tvoj primer

  • Fata - moji argumenti
  • Neko drugi - moji argumenti
  • Fata - ali ovo i ono
  • Neko drugi - ali ovo i ono
  • i onda tako idemo napred nazad par puta i onda
  • Fata - e ti si debil
  • Neko drugi - e ti si debil

(cela diskusija vredi i ako je prvo neko drugi pa onda fata, nebitno je 🙂

To je standardna "hitler situacija" na netu i ne mislim da bi trebalo da se neko zbog toga posebno ubeđuje. Nisam primetio disovanje baš na prvom koraku od strane bilo koga.

Da ne govorim da je apsolutno apsurdno da neko hoće da se bije sa nekim drugim zbog argumenata na netu, a još manje provaks avaks priče. Mislim, imali smo i te okršaje ovde, kako beše ono, Ivan onaj iz Pančeva i Ćira sad zaboravih već te legende foruma 🙂 Ali sad smo jedno 15 godina stariji svi kompletno 🙂

10 minutes ago, rbds said:

Pogodnosti rada u kovidu, dodatnih 10 radnih dana libero, a još prošlogodišnji odmor nisam iskoristila, +ovogodišnji 25 radnih dana, paaa od nove godine još 25.. 😁 

Danas mi je došao biser zakazan za ispitivanje sluha (staračka gluvoća), prehlađen i kašlje, da slučajno ne izgubi termin.. 😏 Strašno kako ljudi nemaju obzira prema drugima.. 

neće da propuste termin jer sledeći je za godinu dana 😞 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Lucky said:

 

Da ne govorim da je apsolutno apsurdno da neko hoće da se bije sa nekim drugim zbog argumenata na netu, a još manje provaks avaks priče. 

 

Што, баш би било кул, организуј неки РУР фајт, Фата и ја против Станије, Лижра и Владе, ко изгуби плаћа пиво!

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rbds said:

Kod mene je po indikacijama i godinama, za ovakve staračke gluvoće max dva meseca. Ostavljaju se termini za mlađe i akutne stvari. On je konkretno dobio za mesec dana. 😊

objasni ti to penzioneru 🙂

3 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Што, баш би било кул, организуј неки РУР фајт, Фата и ја против Станије, Лижра и Владе, ко изгуби плаћа пиво!

može ali samo u kontrolisanim uslovima, ono, ring, štitnik za glavu i to sve, kao ovi youtuberi!

tag princip kao kečeri, to takođe obavezno.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky Na konto energije i polivanja:

Stuacija 1

Fata: wall of text. Sta mislis? 

Vlada: moja 3 ortaka kazu ovako. 

Fata: sta ti mislis? 

Vlada: Fata retard *DND

Situacija 2

Fata: wall of text. Sta mislis? 

Lizr: vakcine rade! 

Fata: zvanicna statistika. Kako rade kad Belgija ima duplo vise smrti sa duplo vecim procentom vakcinisanih? 

Lizr: vakcine rade! 

Fata: ok, evo zvanicne statistike... Kako rade kad matematika kaze da ne rade? 

Lizr: tebra ne prihvatas tudje misljenje a i tvoje kognitivne sposobnosti su kriticne! 

Fata: *confused*

Razumem ja da ne moze od svakog da se ocekuje diskusija jos manje kvalitetna, ali onda cutis i ne talasas mnogo. 

edit: ova elvisova ideja zvuci zanimljivo! mogao bi laki da nahajpujes i izreklamiras kao sudar stavova vakcinisanih/nevackinisanih pa da strimujemo uzivo. ja bih obezbedio uzivo kladjenje! 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, FATA said:

edit: ova elvisova ideja zvuci zanimljivo! mogao bi laki da nahajpujes i izreklamiras kao sudar stavova vakcinisanih/nevackinisanih pa da strimujemo uzivo. ja bih obezbedio uzivo kladjenje! 

čekaj, zar to nije zabranjeno? organizuješ klađenje na sopstvene mečeve, ts ts ts

mada moram priznati, PR za ovu manifestaciju bi realno pokidao :))

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 Уводе се ригорозније мере приликом уласка у Србију за путнике који долазе из Јужне Африке, Малавија, Мозамбика, Боцване, Лесота, Намбије и Зимбабвеа. Важење ковид пропусница неће се мењати.

Pa iz ovih zemalja samo Fata može da se zadesi u Srbiji :))

inače je i ovo vrh:

Quote

Када је реч о скупу СНС-а у Арени, Кисић Тепавчевић је рекла да је окупљање одлагано неколико пута због епидемиолошке ситуације и да су маске дељене на улазу, а постојала је и дезобаријера.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

 francuski b2 i sad sam poceo sa arapskim.

svi puevi vode u brisel

2 hours ago, FATA said:

ranije iz Deusa,

Pametnome Dosta!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

@Lucky Na konto energije i polivanja:

Stuacija 1

Fata: wall of text. Sta mislis? 

Vlada: moja 3 ortaka kazu ovako. 

Fata: sta ti mislis? 

Vlada: Fata retard *DND

Situacija 2

Fata: wall of text. Sta mislis? 

Lizr: vakcine rade! 

Fata: zvanicna statistika. Kako rade kad Belgija ima duplo vise smrti sa duplo vecim procentom vakcinisanih? 

Lizr: vakcine rade! 

Fata: ok, evo zvanicne statistike... Kako rade kad matematika kaze da ne rade? 

Lizr: tebra ne prihvatas tudje misljenje a i tvoje kognitivne sposobnosti su kriticne! 

Fata: *confused*

Razumem ja da ne moze od svakog da se ocekuje diskusija jos manje kvalitetna, ali onda cutis i ne talasas mnogo. 

edit: ova elvisova ideja zvuci zanimljivo! mogao bi laki da nahajpujes i izreklamiras kao sudar stavova vakcinisanih/nevackinisanih pa da strimujemo uzivo. ja bih obezbedio uzivo kladjenje! 

Tebi su ovde svi redom pokusavali da objasne, i sve se svodi na tvoje vredjanje i slicna sranja. 100% sam siguran da si ti prvi mene iz cista mira krenuo da vredjas samo zbog drugacijeg misljenja, pa si posle isao do krajnjih granica. Ocigledno imas neke probleme i daleko si od tog zena o kojem pricas.

 


Sto se konkretno tog argumenta tice, koji si ovde opet prejadno pokusao da iskarikiras.
 

1. Pricao si godinu dana da je ovo samo gripa(od gripe umire manje od 0.1% zarazenih ljudi)

2. Okacis kao uzorak nekoliko zemalja i procenat vakcinisanosti/smrti i konstatujes, eto, da je vakcinacija potpuno nebitna u prici, kada vidis da se ne poklapa ratio. (smrtnost i tim brojkama ide i do skoro 2% u nekim zemljama, da se skrolujem sada).

3. Na to sam ti odgovorio da nasa drzava lazira podatke(no shit sherlock) i da je taj procenat zapravo znacajno veci.

4. Posle toga, moje pitanje je bilo: Ako si godinu dana pricao da je ovo gripa, odakle sada ove brojke koje si izneo? Jel to ipak znaci da ovo zajebanije od gripa? I zasto selektivno uzimas podatke koji su kontradiktorni sa skoro svim sto si pricao godinu dana?

5. Kazes, lol ko bre selektivno uzima podatke retarde?

Tako se odvija svaka diskusija sa tobom ovde. Dovoljno je sto si , u nameri da ih diskreditujes, Dzoniju koji je zavrsio medicinu spocitavao koliko je knjiga procitao, Caliju kako vaspitava svoju decu. (dno dna od argumenta)....a ovamo si sebe opisao u eseju kao velikog cara koga bas zabole za tudje misljenje. Svakva cast tebra, ucis arapski, ali koga zabole za tvoja mediokritetska dostignuca.

 

 

 

 

I da, okacio sam sliku sa mnogo vecim uzorkom gde se jasno vidi izvor, procenat vakcinisanosti i smrti po zemljama, dodjes i napises ololol glupi lizr ne zna jednu recenicu da sastavi pa kaci preglupe slike.

 

 

FE4ISdYXsAgqnCn.jpg

Edited by leisure
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, rbds said:

Pogodnosti rada u kovidu, dodatnih 10 radnih dana libero, a još prošlogodišnji odmor nisam iskoristila, +ovogodišnji 25 radnih dana, paaa od nove godine još 25.. 😁 

Danas mi je došao biser zakazan za ispitivanje sluha (staračka gluvoća), prehlađen i kašlje, da slučajno ne izgubi termin.. 😏 Strašno kako ljudi nemaju obzira prema drugima.. 

Uzivaj u odmoru ove zime 🙂

  • Upvote (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Pomagajte opet medicinari.ddimer mi je 610 a kao max je 442.. pijem aspirin 100mg od korone do danas..

 

Koliko je ovo lose? Idem lekaru opste prakse internisti? I nije hitno da ne mogu kroz drzavno ovaj put?  A svakako od januara ili februar uplacujem zdravsteno privatno osiguranje..poucen koronom..

 

Antitela mrsavih ,53 ali dosta za zeleni sertifikat. 

 

Moram.li sutra hitno kod dr ili moze polako?

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

tj vredosti su nesto vise nego pre mesec dana,..iako je i tada bilo poviseno.... iako sam tri puta merio i tri razlicite metrike vidim...

 

ps. jedino sto dobih od infomacija da nekima daju Fraxiparin injekcije za slicne rezultate...  ako je tako znaci da su mi solidni losi rezultati ovi 😞

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, leisure said:

Tebi su ovde svi redom pokusavali da objasne, i sve se svodi na tvoje vredjanje i slicna sranja. 100% sam siguran da si ti prvi mene iz cista mira krenuo da vredjas samo zbog drugacijeg misljenja, pa si posle isao do krajnjih granica. Ocigledno imas neke probleme i daleko si od tog zena o kojem pricas.

 


Sto se konkretno tog argumenta tice, koji si ovde opet prejadno pokusao da iskarikiras.
 

1. Pricao si godinu dana da je ovo samo gripa(od gripe umire manje od 0.1% zarazenih ljudi)

2. Okacis kao uzorak nekoliko zemalja i procenat vakcinisanosti/smrti i konstatujes, eto, da je vakcinacija potpuno nebitna u prici, kada vidis da se ne poklapa ratio. (smrtnost i tim brojkama ide i do skoro 2% u nekim zemljama, da se skrolujem sada).

3. Na to sam ti odgovorio da nasa drzava lazira podatke(no shit sherlock) i da je taj procenat zapravo znacajno veci.

4. Posle toga, moje pitanje je bilo: Ako si godinu dana pricao da je ovo gripa, odakle sada ove brojke koje si izneo? Jel to ipak znaci da ovo zajebanije od gripa? I zasto selektivno uzimas podatke koji su kontradiktorni sa skoro svim sto si pricao godinu dana?

5. Kazes, lol ko bre selektivno uzima podatke retarde?

Tako se odvija svaka diskusija sa tobom ovde. Dovoljno je sto si , u nameri da ih diskreditujes, Dzoniju koji je zavrsio medicinu spocitavao koliko je knjiga procitao, Caliju kako vaspitava svoju decu. (dno dna od argumenta)....a ovamo si sebe opisao u eseju kao velikog cara koga bas zabole za tudje misljenje. Svakva cast tebra, ucis arapski, ali koga zabole za tvoja mediokritetska dostignuca.

 

 

 

 

I da, okacio sam sliku sa mnogo vecim uzorkom gde se jasno vidi izvor, procenat vakcinisanosti i smrti po zemljama, dodjes i napises ololol glupi lizr ne zna jednu recenicu da sastavi pa kaci preglupe slike.

 

 

FE4ISdYXsAgqnCn.jpg

Ti imas problem sa razumevanjem onoga sto ja pricam. Ja se svaki put resetujem na normalnu komunikaciju tipa

Fata: lazu nas

Lizr: vakcine rade

Fata: *statistika. Kako rade? 

Lizr: *DND

U svakoj ovakvoj diskusiji je normalno da ti kazem da si retard... Jer ako te pitam nesto, ili odgovori ili nemoj da komuniciras sa mnom. Svaka komunikacija sa tobom je nedovrsena i prazna

Sto se tice mojih argumenata i dalje tvrdim da je smrtnost mala i nisam promenio stav samo ne mozes da shvatis o cemu pricam pa evo jos jednom. Ako pokusas da razmislis malo apstraktno i van kutije, probaj da citas sa razumevanjem sledece:

1. I dalje tvrdim da je smrtnost 0.1%

- objasnjenje: ako tvrde da smo svi zarazni i da cela svetska populacija treba da se vakcinise, onda je logicno da sve smatramo pozitivnima zar ne? Samo pratim njihov narativ nista ne izmisljam. 5 milijardi, 5m smrti = 0.1%

2. Iz razloga sto ne mozes da obradis ovo pod 1. Spustio sam se na tvoj nivo i zarad diskusije (privremeno) prihvatio tvoju statistiku i tvoje tvrdnje da vakcina radi i ima smisla. 

- objasnjenje: mogao sam da izvucem statistiku za svaku zemlju sa 80%+ vakcinisanih, ali misleci da si normalan i kako ne bih trosio puno vremena izvukao sam 4 primera. Nista nisam konstatovao vec sam te pitao da obrazlozis to sto tvrdis sa statistikom koju si ti okacio, medjutim i nakon 2 nedelje nisi dao odgovor. 

3. Da li imas dokaza da nasa zemlja lazira podatke? Da li imas dokaza da npr. Belgija ne lazira isto? 

- objasnjenje: ako druge drzave i svetske organizacije ciju pricu podrzavas, prihvataju nasu zvanicnu statistiku, onda je logicno da zarad racunanja i komunikacije koristimo njihove brojke. 

4. Ne znam da li se samo pravis glup ili trolujes, a nije da ti nisam objasnio u 2 navrata... I koji su to selektivni podaci? 

- objasnjenje: 

Fata: ovo je grip, smrtnost 0.1%!

Lizr: nije grip, smrtnost 2%!

Fata: *statistika

Lizr: vakcine rade!

Fata: ne rade! 

Lizr: *statistika

Fata: ok tebra recimo da rade... Zasto Belgija ima 2x vise smrti na slican broj zarazenih sa 2x vise vakcinisanih? 

Lizr: *DND

5. Ne znam sta si hteo da kazes sa ovim? Deluje mi da si kod 5 prespojio i poceo da smercujes u nedostatku recitosti i argumenata pa kao da napisem bar jos nesto. 

- Objasnjenje za tok moje diskusije:

-Primer 1

Fata: antivaks

Dzoni: provaks

Doktor (40g iskustva): ne treba vakcina

Vudu: kolega preminuo

Dzoni: ja bih takvima ponistio licence

Fata: da bi ponistio licencu Dzoni treba ti duze iskustvo od tog doktora jer mozda ne znas celu prici koju prica

Lizr: Fata retard!

- Primer 2

Cali: *link WHO - maske rade

Fata: ok maske rade, ali zasto zdravi da ih koriste? 

Cali: *link WHO - Zato sto sire zarazu

Fata: *confused

Cali: *link WHO - mora vakcina

Fata: ok, ti se vakcinisi... Ja sam zdrav

Cali: *link WHO - kazu moras i ti

Fata: *link WHO - Vakcina spasava! - Ne trebaju maske za vakcinisane! - Vakcina ipak spasava u 2 doze! - Ipak trebaju maske i za vakcinisane! - Nema ogranicenja za vakcinisane! - Ipak ima! - Ipak nema ako si poduvao plavom Kitu! - u Novembru 5 talas 17 pika umiremo svi! - *Sezona sve granice otvorene! - Prosla sezona, zatvaraj sve! -Treba buster na 6m! - Lockdown! - Treba buster na 3m! - Treba buster na 1m - *Leto, sezona... Sve otvoteno, ne treba nista! 

Fata: Nema logike

Cali: *link WHO - pirrevjueved istrazivanja kazu da imaju

Fata: *link RB o korupciji WHO - Cali sta mislis? 

Cali: deluje mi da ima smisla

Fata: znaci ne mozemo zdravo za gotovo da uzimamo njihove stavove? 

Cali: *DND hau to rejz a cajld baj WHO

Cali: *nakon 3 meseca - vakcinisao klinca sa 6 doza. Kaciga, oklop, stitnici za laktove, kolena, trepavice. 6 pomocnih tockica, deciji psiholog pre prve voznje, instruktor za voznju bajka, deciji psiholog nakon prve voznje. *Nakon 5min vozenje bajka u kontrolisanim uslovima - kako je bilo sine, jel da da je mocno?! Jeste tata Cali! De turi mi onaj hevi armor, kacigu i stitnike i dodaj jos 2 tockica da ne izgrebem ovaj oklop od 20 kila! *Cali filin praud! 

Fata: tebra.. "analogija" Ne mogu da diskutujem o politici sa likom od 45 koji se kune u Vucica jer mu je ovaj dao 20€ pomoci a Djilas nije... 

Lizr: retard si, dno dna! 

E sad i nakon tvog X teksta opet nista nisi rekao iako si zavrsio skolu sto je bila i moja poenta na prozivku "osnovac"... Da to sto je neko zavrsio srednju skolu ne znaci da nije retard. 

Bravo! Okacio si sliku dok si glabao svoj BigMek i kocu na diplomi MOC-a, bravo! Vrhunsko dostignuce! 

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 3

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Smrnost je ocigledno manja od one statisticke.... Zato sto prvo npr kod nas svi koji se lece privatno ne vide se u statistici. A licno sam video masu ljudi samo u vizimu. Drugo sigurno ima onih sa slabijim simptomima da ni ne odu kod dr. A svakako ima onih bez simptoma(sestra od drugarice krenula nazAd u dubai gde radi i radila pcr kad ono pozitivna. Sad sedi kuci i ceka da ozdravi da se vrati. Ne bi znala da ima koronu da nije iako vakcinisana morala da radi pcr za povratak u dubai)...

Koliko je ovih ne znam. Ali mi neka logika kaze da ih je mozda isto koliko i registrovanih bas jer se korona ovako brzo i mnogo siri..

Moze biti da smrtnost od korone i nije drasticno veca od gripa..ali zato se od korone zarazi godisnje 100 ili 1000 puta vise ljudi nego od gripa.

 

2. Opet za maske sa druge strane je apsolutno jasno da barem u prodavnici treba svi da je nose...to sto neko mislibda je zdrav ne znaci da nema koronu i da ne siri virus a da ne zna. Mozda maska ne deluje cak uopste, ali logicno je da barem umanjuje koliciinu virusa koji zarazeni izbaci...a svakako daje malo veci osecsj sigurnosti posebno radnicima koji su ceo dan u kontaktu sa ljudima i samim tim ugrozeniji...

Tako da maska u prodavnici i autobusu svakako ima smisla. Makar ljudi veruju u to. A mora bar malo i da deluje...

Edited by qwert00
  • Upvote (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, qwert00 said:

2. Opet za maske sa druge strane je apsolutno jasno da barem u prodavnici treba svi da je nose...to sto neko mislibda je zdrav ne znaci da nema koronu i da ne siri virus a da ne zna. Mozda maska ne deluje cak uopste, ali logicno je da barem umanjuje koliciinu virusa koji zarazeni izbaci...a svakako daje malo veci osecsj sigurnosti posebno radnicima koji su ceo dan u kontaktu sa ljudima i samim tim ugrozeniji...

Tako da maska u prodavnici i autobusu svakako ima smisla. Makar ljudi veruju u to. A mora bar malo i da deluje...

А шта ћемо са оним студијама које кажу да се вирус није капљични, него аеросолни, што значи да је 5000 пута мањи од рупице на масци? Има логике, поготово што сви који се залажу за ношење истих их не носе НИКАД, макар у друштву од сто људи без размака.

А маске су по мени најгоре зло, њих неће да укидају без обзира што не служе ничему, јер оне одржавају ту атмосферу страха коју медији фурају већ годину и по дана.

Замисли сад да укинеш маске, нестала би та атмосфера страха међу људима, а то њима никако не одговара, изађеш на улицу и не видиш ништа од тих срања, живот тече нормално,  коме то одговара??

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...