Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

9 minutes ago, qwert00 said:

 

 

Svakako ni pod razno ne bih se usudio da nekog savetujem ni da primi ni da ne primi vakcinu (posebno jer se u medicinu ne razumem nista).... Zar sam u tolikoj manjini? 🙂

 

 

Ово јесте и поента приче, прва напушавања су и кренула од тога кад је пар вакс зилота кренуло да вређа све који не желе/немају потребу да приме вакцину, плачући како их ми угрожавамо, а сад се види по фул вакцинисаним државама да то нема везе са везом (мислим, види ко има IQ>80)

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, qwert00 said:

bilo bi lepo kada bi napusavanje bilo smekerski i korektno. Ipak je ovo manja grupa ljudi 🙂 pa cak i kad se ne slazemo totalno. Malo elegantnije ako moze ikako 😄 ili mnogo trazim 🙂

 

ne tražiš, ja im to pričam sve vreme. Kul je prozivka kad je kulturna, ali vrlo brzo pređe na "zbog da jedeš govna" 🙂

Link to comment
Share on other sites

Uzasna je tema generalno i, u principu, stvar licnog izbora pa se lako izgube zivci...

Problem je ofc sto licni izbor utice na ogranicavanje licnih prava kod onih kod koga je izbor nije po volji organa prinude...koji je, inače, sam i ponudio izbor...

Procenti su procenti, tu je svakako moguće nameštanje.

Ja, recimo, verujem da vakcinacija umanjuje rizik, ali misim da ga ne umanjuje onoliko koliko je prikazano...i onda dolazi na red interesi politike, farmacije itd....

Svakako treba ublažiti ton sa svih strana...

  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, absolute said:

Uzasna je tema generalno i, u principu, stvar licnog izbora pa se lako izgube zivci...

Problem je ofc sto licni izbor utice na ogranicavanje licnih prava kod onih kod koga je izbor nije po volji organa prinude...koji je, inače, sam i ponudio izbor...

Procenti su procenti, tu je svakako moguće nameštanje.

Ja, recimo, verujem da vakcinacija umanjuje rizik, ali misim da ga ne umanjuje onoliko koliko je prikazano...i onda dolazi na red interesi politike, farmacije itd....

Svakako treba ublažiti ton sa svih strana...

naravno ... mislim, nešto globalno utiče na to da se ljudi dodatno podele, već sad imaš ono uvod u neke priče "jel si vakcinisan" pa kao ako je ovaj rekao ono što tebi ne odgovara odmah idu polu drugačiji pogledi ... sa obe strane naravno. 

ljudi kao da imaju potrebu i da se pravdaju i za vakcinisanje i za ne. Kad me vozio neki cargo lik, pričamo kao o putovanju pa ono eto manje se putuje, covid i kao lik - ja se nisam vakcinisao i onda bez da sam ga išta pitao narednih 20 minuta mi priča što se nije vakcinisao 🙂 isto kao i kad se neko vakciniše. kao ok, lični izbor, radi šta hoćeš ima i gorih stvari koje možeš ili ne možeš da uradiš 🙂

Link to comment
Share on other sites

Malo da se vratim na onu priču referenduma, izbora i sl, zaboravili smo da su Švajcarci imali referendum o Covid-19 zakonu koji, između ostalog, podrazumeva i covid propusnice

https://www.euronews.com/2021/11/28/swiss-vote-on-covid-19-pass-in-bid-to-tackle-rise-in-infections

Long story short - glasalo 66% građana na referendumu, od toga 62% podržalo zakon, dakle covid propusnice ostaju na snazi. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

Uzasna je tema generalno i, u principu, stvar licnog izbora pa se lako izgube zivci...

Problem je ofc sto licni izbor utice na ogranicavanje licnih prava kod onih kod koga je izbor nije po volji organa prinude...koji je, inače, sam i ponudio izbor...

Procenti su procenti, tu je svakako moguće nameštanje.

Ja, recimo, verujem da vakcinacija umanjuje rizik, ali misim da ga ne umanjuje onoliko koliko je prikazano...i onda dolazi na red interesi politike, farmacije itd....

Svakako treba ublažiti ton sa svih strana...

 

Ne treba zaboraviti ni da nevakcinisi po prirodi stvari se ne osecaju ugrozeno od vakcinisah, a da sa druge strane vakcinisani se osecaju ugrozeno jer je stav vecinske struke (bio opravdan ili ne) da ako nema dovoljno vakcnisanih da su svi ugrozeni...

plus sve ovo dugo traje i ljudi su nervozni jer bi zeleli da vise korone nema.... a neki vakcinisani kao i neki nevakcinisani nisu skroz sigurni oko svojih izbora pa im verovatno i znaci da se drugi vakcinisu ili nevakcinisu u skladu sa njihovom odlukom... Kao npr ona nasa trudna mlada glumica sto je pozvala sve da se vakcinisu a na njoj se vidi strah, tj deluje da nije sigurna... A opet skroz je sigurno da trudnice umiru, da umiru i mladji (moze neko da kaze da i od gripa se umire, ali ja ne cuh da se cesto desava da mladje osobe umiru od gripa...tako da korona nije ni blizu isto sto i grip sada...)

 

Pa jos kad se doda poreklo virusa, razlicite price, pa promene stavova i nacina lecenja...sve je dosta konfuzno... I po meni ni malo lako sve ovo razumeti i onda jos i doneti odluku sta je najbolje.  A cinjenica je da su i same drzave do skoro pustale gradjena da sami odluce uz "Savete". TEk sad neke pocinju da uvode da je vakcinacija obavezna... A to su ozbiljne drzave i po meni znak da ce haos sa koronom da potraje...

 

Iz svega ovoga ja sada mogu reci da sam licno za 60:40 da se vakcinicem i ako mi antitela nisu ok suta idem odmah u cetvrtak-petak na vakcinaciju.... ALi opet ne mogu nikog da savetujem, tj mogu samo ako me neko licno pita za moje misljenje. Ovako nikako nemam ni hrabrosti ni znanja  ni sigurnosti da ikog savetujem za Koronu

 

 

 

ps.  a mali opis moje situacija kada sam bio lose, recimo dan dva pre najgoreg perioda kada sam pomislio da postoji sansa da se cak i ne izvucem -idem kod dr izbegavam ljude da ih ne zarazim, a vidim u masi i guzvi ljude bez maske, svi normalni veseli, a ja uzasno lose i pomislim koliko smo nesvesni svega dok nam licno nije lose, ili nekom nama bas bliskom....I kako bih voleo da nisam u ovoj situaciji da mi je bas lose i da se pitam dali cu ozdraviti... I svestan da jos srecom nisam lose kao neki po bolnicama....

Iskustvo koje nikom ne bih pozeleo (jedino doneke slicno je kad sam u mladim danima davnom imao mononukleozu i bilo mi jako lose i odem kod dr i kazem mu "ne znam sta mi je ali sam doktore vrlo vrlo lose" i odmah uput za infektivnu dobih tada ...isto/slicno i sada samo sto sam sada znao da je Korona i sto je kod korone krenulo od nije mi skoro nista, pa do toga nisam siguran da cu preziveti..Dok je mononukleoza isla vrlo mi je lose i onda oporavak i poboljsanje. Ovo da mi se danima polako pogorsava stanje to nisam mislim nikad doziveo...)

pss. "Neznam zašto sam uopšete ovo pricao, ali u svakom slučaju ovo ne može da škodi, a čim ne škodi , znači da koristi" 🙂 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, qwert00 said:

pomislim koliko smo nesvesni svega dok nam licno nije lose, ili nekom nama bas bliskom....I kako bih voleo da nisam u ovoj situaciji da mi je bas lose i da se pitam dali cu ozdraviti... I svestan da jos srecom nisam lose kao neki po bolnicama....

Ovo ko nije prosao, ne moze da razume. Isto mi je bilo, sa 107-108 kila sam spao na 100 za 3-4 nedelje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

Ovo ko nije prosao, ne moze da razume. Isto mi je bilo, sa 107-108 kila sam spao na 100 za 3-4 nedelje.

Da. I jos i bolesnicka "ljubomora" , sto i ja nisam prosao sa laksin simptomima kao vecina...i strah da ne dodjem bas u sityaciju da se borim za zivot.

 

Ja sam sa 91-92kg smrsao na ispod 85 za 10tak dana...srecom jedna dobra korist sto sam i dalje ispod 90kg ostao 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, qwert00 said:

ps.  a mali opis moje situacija kada sam bio lose, recimo dan dva pre najgoreg perioda kada sam pomislio da postoji sansa da se cak i ne izvucem -idem kod dr izbegavam ljude da ih ne zarazim, a vidim u masi i guzvi ljude bez maske, svi normalni veseli, a ja uzasno lose i pomislim koliko smo nesvesni svega dok nam licno nije lose, ili nekom nama bas bliskom....I kako bih voleo da nisam u ovoj situaciji da mi je bas lose i da se pitam dali cu ozdraviti... I svestan da jos srecom nisam lose kao neki po bolnicama....

ovo je uvek tako.

sećam se u jednoj bivšoj firmi, 200tinak zaposlenih, organizovala firma besplatni sistematski pregled na dobrovoljnoj bazi. Dogovoreno sa jednom klinikom i onda ko kad može zakaže preko HR itd, nije bilo nešto fiksno, samo je davanje krvi bilo jednom nedeljno zakazano baš u firmi. Odziv katastrofalno loš (ni sad ne znam što je bio takav). Svi u fazonu "e ja hoću ali eto baš nemam vremena, puno posla, treba ceo dan za to da se odvoji itd". Otišlo tipa 25% ljudi maks na sistematski. Igrom slučaja jedan od tih 25% ljudi se ispostavi na sistematskom da ima rak 😞  Pročulo se po firmi ofc, već sledeće nedelje je procenat prijava za sistematski bio 99%. Onaj 1% neke žene na trudničkom i to.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lucky said:

mislim, pazi, kada pričamo generalno o suludosti svega, pisao sam ovde za ulaz u izrael, da ne ponavljam po milioniti put. Ali ono što možda nisam tu napisao, da sad ne gledam opet je sledeće. Imaš obavezan PCR pri sletanju. Uradiš ga, onda te oni puste tako sa tom trakom dalje da ideš slobodno po aerodromu. Naravno tvoja obaveza je izolacija ali moraš nekako doći do nje. I onda pošto je organizovan ceo sistem, pošalju te u prodavnicu i pekaru da kupiš kao hranu jer ćeš da budeš u izolaciji (?!) i onda se nekakvim prevozom sa naravno vozačem i kondukterima itd koji nisu u izolaciji voziš do hotela. Onda dođeš do hotela i blejiš jedno sat vremena u holu sa svim osobljem i drugim gostima itd dok ti ne srede sobu, plus ako inače nije spremna jer nije još čekin vreme nemaš gde drugo nego da tu i dalje budeš, popiješ kaficu, ovo ono, pa tek onda ideš u sobu 🙂

Video sam da si par puta pominjao ovo oko Izreala, pa da dodam...
Isto, ali mnogo ozbiljnije sam imao za ulazak u Indoneziju. Već ~godinu dana ne može da se uđe u zemlju ako si stranac, on and off imaju periode kada dozvoljavaju samo biznis vize koja košta oko 400e. Pored toga, trebaju ti dve vakcine, PCR test pre nego sto poletiš, PCR kad sletiš, gde te vojska sprovede kroz aerodrom kroz 5 različith punktova dok te na kraju ne dostave cigi koji te vozi direktno u karantin hotel a on te onda sprovede direktno u sobu, gde budeš 7 dana. Ne smeš da izađeš iz sobe ofc, hranu ti donose 3 puta dnevno. Jedini grad gde sleću internacionalni letovi je Jakarta i tamo jedino možeš i da budeš u karantinu. Posle 7 dana rade još jedan PCR test i onda možeš da ideš gde hoćeš. Ako se desi da uhvatiš nešto usput i budeš pozitivan na nekom testu dok si u karantinu, dobiješ bonus 10 dana. Karantin hotel plaćaš sam naravno. Od početne do krajnje destinacije, mislim da sam pokazao vakcinu jedno 20 puta. I za gomilu stvari još letos si morao imati vakcinu tamo.

.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lucky said:

 

ja samo postavljam pitanje. naravno da može da se spinuje kao što ti radiš redovno ovde, ali i drugi, nisi jedini 🙂 no u ovom konkretnom slučaju zvanična statistika stvarno nije baš relevantna, kao ono "od tuberkuloze niko nije umro u srbiji u proteklih 50 godina" a zapravo rikne svaki peti rom (PC) nego uopšte nisu u sistemu i ne postoje i ne zna se za njih.

I ja samo postavljam pitanja lol

Fata = Abjuzuju statistiku i vakcine su sranje
LSD = (Lizr, Stanija, D vitamin) = retard si 
Fata = Ok, zasto onda Belgija ima duplo vecu smrtnost sa 87% vakcinisanih?
Laki = Spinujes Fato po ko zna koji put... Pa imaju 5miliona neprijavljenih migranata
Fata = Ali i mi imamo 1milion cigana
LSD (holding hands) = retardddd
Laki = brise post
LSD = kad on nas zove moronima to moze, a nama brises osnovac
Laki = ispravljeno 🙂
Fata = link -> 60% vakcinisanih za povratak u normalu, nakon 1m 70%, nakon 3m 80%, nakon 6m 90%, nakon 1g 100%. Potrebno je 2 doze za potpunu zastitu! Ovaj rekli smo 3. Nene spinujete 4! Jel neko nudi 5? 6 za gospodina u poslednjem redu... 6 prvi put, 6 drugi put... 10! Imamo preko telefona 10! Prodato WHO za 10!
WHO = *thinking loudly* mozda da stavimo rok imuniteta vakcine ko ih jebe
WHO = Rok vakcine 1g
LSD = FATA RETARD, WHO KAZE 1g
Fata = Ignore LSD
Laki = Ne radi ficr nisam ga ja pravio!
FarmaCo = Evo kinte WHO
WHO = vakcina traje 9m, hahah suckers!
FarmaCo = Evo jos malo kinte WHO
WHO = vakcina traje 6 meseci! Daj i onom retardu malo vitamina D da se ne buni ide zima nema sunca ovo ono
FarmaCo = Koliko treba kinte WHO brate moj?
WHO = vakcina traje 3m!
LSD = FATA RETARD! *maximum potential reached*
Fata = i na kraju virus slabi ili jaca vremenom?
Laki = Fato opet spinujes brate moj... ali nisi jedini, svi spinuju
Fata = *confused*
Laki = SPIIIIIIINUJEEEEES!

  • Haha (+1) 3
  • Downvote (-1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, FATA said:

I ja samo postavljam pitanja lol

Fata = Abjuzuju statistiku i vakcine su sranje
LSD = (Lizr, Stanija, D vitamin) = retard si 
Fata = Ok, zasto onda Belgija ima duplo vecu smrtnost sa 87% vakcinisanih?
Laki = Spinujes Fato po ko zna koji put... Pa imaju 5miliona neprijavljenih migranata
Fata = Ali i mi imamo 1milion cigana
LSD (holding hands) = retardddd
Laki = brise post
LSD = kad on nas zove moronima to moze, a nama brises osnovac
Laki = ispravljeno 🙂
Fata = link -> 60% vakcinisanih za povratak u normalu, nakon 1m 70%, nakon 3m 80%, nakon 6m 90%, nakon 1g 100%. Potrebno je 2 doze za potpunu zastitu! Ovaj rekli smo 3. Nene spinujete 4! Jel neko nudi 5? 6 za gospodina u poslednjem redu... 6 prvi put, 6 drugi put... 10! Imamo preko telefona 10! Prodato WHO za 10!
WHO = *thinking loudly* mozda da stavimo rok imuniteta vakcine ko ih jebe
WHO = Rok vakcine 1g
LSD = FATA RETARD, WHO KAZE 1g
Fata = Ignore LSD
Laki = Ne radi ficr nisam ga ja pravio!
FarmaCo = Evo kinte WHO
WHO = vakcina traje 9m, hahah suckers!
FarmaCo = Evo jos malo kinte WHO
WHO = vakcina traje 6 meseci! Daj i onom retardu malo vitamina D da se ne buni ide zima nema sunca ovo ono
FarmaCo = Koliko treba kinte WHO brate moj?
WHO = vakcina traje 3m!
LSD = FATA RETARD! *maximum potential reached*
Fata = i na kraju virus slabi ili jaca vremenom?
Laki = Fato opet spinujes brate moj... ali nisi jedini, svi spinuju
Fata = *confused*
Laki = SPIIIIIIINUJEEEEES!

moram da primetim da ovde ja ispadam glavni negativac!

ali dobro, navikao sam, tako je to! ne valjam ni jednima ni drugima.

moraću vanredno da se obratim naciji večeras u 18h iz predsedništva!

Link to comment
Share on other sites

@FATA

prividjaju ti se napadi sa svih strana kao tvom bratu elvisu, ja se diskusije nisam toliko ni hvatao, jer po 50. put ne diskutujem o stvarima za koje nisam potkovan (i ne, fejsbuk klipovi nisu dovoljni). rekao sam ti jednom da si moron, i drzim se toga da si ispao moroncina, a to je kada si se hvalio nenosenjem maski u marketima i maltretiranjem radnica. 

ti si se iskompleksirao zbog mojih prozivki na racun obrazovanja koje su bile izazvane tvojim bezobrazlukom i arogancijom i stavom "lol imbecili nastavite da gledate tv, kovid samo tamo postoji", dok mojih par ekstremno bliskih prijatelja vec godinu i po dana ginu pod skafanderima i prenose mi kakve uzase gledaju svakodnevno. naravno da cu da se istrigerujem i da krenem da resetam na licnoj osnovi.

Edited by Vlada_
  • Upvote (+1) 2

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Na konto novinarskih patki, pre par dana je prenošena izjava Nemca Dr. Karl Lauterbacha da je "Omikron božićni dar koji će ubrzati kraj pandemije" jer je daleko bezopasniji soj.

Saradnik Lauterbacha krenuo da traži poreklo izjave, i ispostavilo se da je neki britanski tabloid izvukao iz dupeta, a onda ostali mediji prosledili pozivajući se na prethodnog u lancu prepisivači. Naši su objavili vest pozivajući se na hrvatski Index.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jasamnepismen said:

Video sam da si par puta pominjao ovo oko Izreala, pa da dodam...
Isto, ali mnogo ozbiljnije sam imao za ulazak u Indoneziju. Već ~godinu dana ne može da se uđe u zemlju ako si stranac, on and off imaju periode kada dozvoljavaju samo biznis vize koja košta oko 400e. Pored toga, trebaju ti dve vakcine, PCR test pre nego sto poletiš, PCR kad sletiš, gde te vojska sprovede kroz aerodrom kroz 5 različith punktova dok te na kraju ne dostave cigi koji te vozi direktno u karantin hotel a on te onda sprovede direktno u sobu, gde budeš 7 dana. Ne smeš da izađeš iz sobe ofc, hranu ti donose 3 puta dnevno. Jedini grad gde sleću internacionalni letovi je Jakarta i tamo jedino možeš i da budeš u karantinu. Posle 7 dana rade još jedan PCR test i onda možeš da ideš gde hoćeš. Ako se desi da uhvatiš nešto usput i budeš pozitivan na nekom testu dok si u karantinu, dobiješ bonus 10 dana. Karantin hotel plaćaš sam naravno. Od početne do krajnje destinacije, mislim da sam pokazao vakcinu jedno 20 puta. I za gomilu stvari još letos si morao imati vakcinu tamo.

i posle čovek negde da putuje! sedi kući 'de ćeš! 🙂

21 minutes ago, FATA said:

Salim se Laki ne budi dule 😄

Drunk Head First GIF by Barstool Sports

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@Vlada_ Nisi mogo vise da omasis.. Za skolu i prozivanje mi se jebe.. Poceo sam da radim sa 15 a sa 20 vec poceo da zivim sam i placam svoje racune. Caleta i kevu sam naduvao sa oko 18 i stoleo me bojko za njihovo misljenje. Bez skole sam obisao 35 zemalja i vise od 100 gradova u inostranstvu, a negde i ziveo. Ozenio zenu sa fakultetom biologije i da nije korone bilo bi i dete na putu. Uz sve to ljubicasti pojas u BJJ gde je put ka braon/crnom trenutno pauziran zbog diskusa na S1. Radim posao sa 0 stresa koji je lepo placen a pride imam i neku svoju pricu. Uz engleski, norveski mi je b2, francuski b2 i sad sam poceo sa arapskim. Sa svim recenim verovatno ne mozes da pretpostavis koliko mi puca bojko to sto je neki mamlaz koji radi za 600€ u NCR, zivi sa kevom i kljuka se vitaminom D napisao "osnovac". 

Ono sto me trigeruje je to sto potrosim energiju ocekujuci diskusiju sa ljudima koji zastupaju suprotne stavove a budem poliven na kraju.. Za takvo nepostovanje su ranije sledovale pesnice i samari medjutim danas je lako sakriti se iza tastature. Tebe sam oznacio kao idiota onog trenutka kad si postovao i pitao koliko ti vitamina D treba da prezimis, lizra od skoro kako sam primetio da je mutava bezobrazna ljiga koja me je naduvavala kurcem i pretila batinama a sada nema za kartu da se iscima do BGa da resimo taj problem. Za Staniju znam jos od ranije iz Deusa, ali on se ne trudi da zvuci pametno... 

Jesam ja donekle retardiran sto ocekujem bilo sta od kriplovanih ljudi, ali me jebe i Lakijev forum sa beskorisnim ficrima! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Pogodnosti rada u kovidu, dodatnih 10 radnih dana libero, a još prošlogodišnji odmor nisam iskoristila, +ovogodišnji 25 radnih dana, paaa od nove godine još 25.. 😁 

Danas mi je došao biser zakazan za ispitivanje sluha (staračka gluvoća), prehlađen i kašlje, da slučajno ne izgubi termin.. 😏 Strašno kako ljudi nemaju obzira prema drugima.. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

@FATA

pa nisam omasio s obzirom koliko si se trigerovao, a i nastavljas da dokazujes koliko si se iskompleksirao sa svim tim pricama i zakljuckom da sigurno radim za 600e u ncr-u dok ti megasposobni menjas svet skupljanjem rezultata u keniji ili sta vec radis. meni je ispod casti da ulazim u te price, neka ostane na tome 🙂

za taj vitamin d i dalje nisam siguran da sam bio u krivu, iako nisam nastavio s tim, posto ni doktori ovde (tada samo dule doduse) nisu uspeli da mi objasne zasto lupetam 🙂 ti si naravno celu tu pricu shvatio da ne izlazim iz kuce, ne vidim sunca i hocu da se ubijem, ali dobro, postalo je jasnije tokom cele ove price kako rezonujes stvari :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...