Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

15 hours ago, f4ts0 said:

pa nije. Ocito se vidi da je sve prenosivija i manje opasna. Ne znam sto izvrces sta kaze covek.

Kada kazes da izvrcem, na koga mislis? Citiran tekst ili Calija? 

Ja se apsolutno slazem sa citiranim tekstom... Ali onda dodje Cali koji je provaks, promere, prostruka koja tvrdi da je svaka mutacija sve opasnija i smrtnonosnija... I onda okaci citat stare skole koja tvrdi da virus kroz mutacije slabi...

Zanima me koji stav zastupa na kraju? Ovo je 10 mutacija ili koja vec.. Je li virus oslabio na kraju ili cemo da izginemo od Omikrona? 

 

Edited by FATA
Ova 3 idiota i dalje mogu da mi se nasisaju kurca

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ako pogledas sta sam pisao na pocetku kad je pocelo ovo sranje, pisao sam da se najvise plasim godisnje registracije i kreditnog rejtinga aka Kina... Pomenuo sam i neki vid sterilizacije, ali mi je to nekako na dugackom stapu no ova 2 prva predvidjanja su bukvalno ispred nosa. Evo Neptun je to skapirao nakon 18m (mozda i ranije) i okacio Dzo Rogana koji je imao podkast sa tom temom... Sto je dobro, jer sve vise i vise ljudi otvara oci i odbija da veruje u mejnstrim sranja... 

Ne mesam decu ni u kakvom losem kontekstu niti nabijam na nos. On je sam pomenuo da je koristio knjigu da objasni detetu koji ekstremni sport da proba u kontrolisanom okruzenju, sto je meni apsurdno, ali ajde, svako vaspitava decu kako misli da treba... Moja poenta je bila da ne mogu uzeti njegovo misljenje kao relevantno ako ce da mi svaki put citira knjige. 

Evo jedne logicke pitalice... Ako je broj zarazenih i umrlih nakon vakcinacije probio sve projekcije... Kako to da niko ne dovodi u pitanje vakcine? 

Inace Cali zagovara vakcinaciju i struku, podrzavajuci ih sa pirrevjued studijama i nemackim autopsijama... Ako je tako onda zagovara i misljenje struke da ce nas delta/omikron potepati sve... Iz tog razloga mislim da je to njegov stav

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, f4ts0 said:

pa vecina je pro-vaks, posto vecina veruje da nikome nije cilj da vakcinise i ubije par milijardi gruntova. Ono sto nam (meni) se ne svidja je sad vec ocigldno mlacenje prazne slame bez jasnih smernica i plana.
Mnogo si agresivan u branjenju stavova, oputi se ovo je samo pandemija, ima i gorih stvari 😉

Plus kali nikad nije rekao da je virus sve gori.
A i ono glupo je malo ljudima nabijati na forumu kako vaspitaaju decu i dal je po knjigama ili ne. nekako nije bas pristojno, zadire se na bas prvatnu teritoriju

pa jedno od opravdanja može biti to da prosto niko ništa nema pojma, pričaju šta misle da će se desiti i onda se to ne desi jer je stvar za sve nova. Što ih apsolutno ne opravdava, zatim pojačava antivax priče i umanjuje poverenje u institucije. No, i alternativa da ne pričaju ništa ne bi bila puno bolja, onda bi bilo "ćute jer ne znaju". Tako da je to jedna od onih evidentnih lose lose situacija dok neko ne lupi nešto i onda zapravo ubode 🙂

52 minutes ago, Jose Jimenez said:

Rijana im dojavila proveren info preko Harija i Megan i ovi odma' ubacili u petu, plus će ona da im peva na skupu za nezavisnost!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, FATA said:

Evo jedne logicke pitalice... Ako je broj zarazenih i umrlih nakon vakcinacije probio sve projekcije... Kako to da niko ne dovodi u pitanje vakcine?

Evo jedne pitalice za tebe:

Kako to da tvrdis sada da je smrtnost od korone tako velika, kada si pricao da je korona isto kao gripa?

On 11/24/2021 at 7:20 PM, FATA said:

Island = 93% vakcinisanih - 2% pozitivnih i 0.01% smrtnost
Danska = 89% vakcinisanih - 8% pozitivnih i 0.6% smrtnost
Belgija = 87% vakcinisanih - 14% pozitivnih i 1.7% smrtnost
Nemacka = 81% vakcinisanih - 7% pozitivnih i 1.9% smrtnost
Sorabija = 45% vakcinisanih - 18% zarazenih i 0.9% smrtnost

 

 

U nedostatku bilo kakvog argumenta, zadiranje i prozivanje ovde u to kako neko vaspitava svoju decu je novi nivo bednosti koje smo videli od tebe na ovom topiku.

Edited by leisure
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, f4ts0 said:

ne znam sto coveku dajete minuse, ovo (konkretno) je realno pitanje, koje i ja sam sebi postavljam stalno. voleo bi da neko izdje ja jasnim stavom. Evo od danas mogu da se prijavim za buster ovde (nije obavezan). Sad moja pitanja :

1. Zasto buster - da li je modifikovan na deltu, ili je isti kao pre, koji nije delotvoran protiv delte bas toliko kako se pricalo - u cemu je onda poenta bustera ako je ista vrsta vacc koju sam vec 2 puta dobio?
2. Zasto se ne kaze jel modifikovan ili ne
3. Zasto dozvoljavaju mesanje vacc (ovde moze da ti uleti buster moderna/pfizer/astra/j&J nevezano od prve vacc
4. Da li ovim miksovanjem vacc i prelezavanjem mi samo jacamo virus u stvari?

 

I tako dalje.
Mislim da neko kaze, ljudi u sranju smo, vacc se, nije spas, ali nema druge opcije pa da razmislim i da se bocnem. Takodje kad gledam statistike i dijagrame, pa opet nekako hospitalizacije / smrti su manje nego u prethodnom piku, a tada su bile daaalllekooo manje nego u prvom piku.

 

P.S odgovor na pitanje 1) "pa da bi imao antitela" mi ne drzi vodu, jer mislim da je nemoguce imati non stop antitela. Zar nije poenta vacc (bilo koje) da se stvore inicijalna antitela, i da organozam nauci da prepozna virus i da pravi antitela po potrebi?
P.P.S takodje znam i za mutacije i sezonsku vacc protiv gripa.

 

 

Slično sam se pitao, naleteo na ovo:

"Though omicron is believed to be more infectious than the predominant delta variant, it is not yet clear how much the heavily mutated strain will affect the strength of currently available vaccines. Moderna and Pfizer said they will have more data on this in about two weeks. The companies maintain that they can adjust their vaccines relatively quickly to combat new variants.

“I don’t think that the result will be the vaccines don’t protect,” Pfizer CEO Albert Bourla told CNBC’s “Squawk Box” on Monday. “I think the result could be, which we don’t know yet, the vaccines protect less.”

Bourla said that Pfizer can develop a new vaccine within 100 days. Moderna CEO Stephane Bancel told CNBC on Monday that the company could deploy a higher-dosage booster shot against omicron quickly but a variant-specific vaccine could take months."

 

E sad, nemam ja dovoljno FB klipova iza sebe da mogu baš sve da razumem kako funkcioniše medicina i globalna politika, tako da bi bilo kul da neko (ne vi, znate dobro koji) kaže malo više o ovome.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Mali offtopic (?), da li moram da radim RT-PCR test pre ulaska u Srbiju ako imam Covid passport (2x Pfizer) izdat od vlade Tajlanda, gde zivim? Nisam se "odjavio" iz Srbije, ako to nesto znaci. 

Preuzeto sa mfa.gov.rs :

2) Sertifikat o potpunoj vakcinaciji koju izdaje nadležna zdravstvena ustanova Republike Srbije, odnosno nadležni organ strane države u kojoj se lice vakcinisalo;

Pretpostavljam da nema potrebe raditi i test, ali cisto da proverim ako je neko vec dolazio u SR iz inostranstva u poslednje vreme. 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebalo, naši priznaju strane potvrde o vakcinaciji. Sad konkretno od Tajlanda nemam nijedan primer, ali znam ljude kojima su sertifikate iz Hong Konga uredno priznali, plus gomilu njih koji su dolazili iz EU zemalja isto tako. Generalno su naši vrlo liberalni prilikom ulaska bilo koga u zemlju tako da mislim da su šanse da imaš bilo kakav problem vrlo male. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vlada_ said:

znaci laki, ovaj moze po pedeseti put da nas nazove idiotima i retardima, a meni brises po deseti put post. sad cak ne mogu da mu napisem “drzi se, osnovac”? jel me zajebavas sad iskreno onako?

jel si ti beše onaj što je rekao da mi lupa minuse???

šalim se, brišem sve, svašta je obrisano što niste ni videli, nekad nešto promakne, ali biće i to rešeno naravno.

nemojte da mislite da nemam iste ovakve poruke i sa druge strane, što javno što na PM, a kako on meni može da napiše da sam debil pa ti to ostaviš a moje kad mu napišem brišeš.

edit: aha, našao sam na šta misliš kod fate, obrisano. izvinjavam se za propust!

2 hours ago, SATAN said:

Исто питање имам. Ок је да нас назива ретардима, а кад га домаћински почастим мудима (органским, нон-гмо) то није ок?

ne troluj stano!

ne postoji automatski sistem moderacije, prilično je manuelan to je jasno, pa kad uhvatim obrišem. Nije meni to teško, samo dok dođe na red, dok vidim itd.

39 minutes ago, MikacNS said:

Mali offtopic (?), da li moram da radim RT-PCR test pre ulaska u Srbiju ako imam Covid passport (2x Pfizer) izdat od vlade Tajlanda, gde zivim? Nisam se "odjavio" iz Srbije, ako to nesto znaci. 

Preuzeto sa mfa.gov.rs :

2) Sertifikat o potpunoj vakcinaciji koju izdaje nadležna zdravstvena ustanova Republike Srbije, odnosno nadležni organ strane države u kojoj se lice vakcinisalo;

Pretpostavljam da nema potrebe raditi i test, ali cisto da proverim ako je neko vec dolazio u SR iz inostranstva u poslednje vreme. 

apsolutno najgori scenario koji može da te zadesi je ovaj:

Quote

Licima koja ne poseduju jedan od navedenih dokumenata, prilikom pasoške kontrole, uručuje se pisano obaveštenje – zdravstveno upozorenje o obavezi pridržavanja mere karantina u kućnim uslovima u trajanju od 10 dana, od dana prelaska državne granice i upozoravaju se na obavezu prijavljivanja nadležnoj COVID ambulanti ili teritorijalno nadležnom zavodu za javno zdravlje u roku od 24 časa od časa prelaska državne granice (putem elektronske prijave na elektronsku adresu: www.e-zdravlje.gov.rs).

makar za sada, ako Omikron nešto ne promeni 🙂 Tako da čak i ako ti ne priznaju ovaj sertifikat, a verujem da hoće, ideš u "kućnu izolaciju" 10 dana što niko ni ne proverava.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

Slično sam se pitao, naleteo na ovo:

"Though omicron is believed to be more infectious than the predominant delta variant, it is not yet clear how much the heavily mutated strain will affect the strength of currently available vaccines. Moderna and Pfizer said they will have more data on this in about two weeks. The companies maintain that they can adjust their vaccines relatively quickly to combat new variants.

“I don’t think that the result will be the vaccines don’t protect,” Pfizer CEO Albert Bourla told CNBC’s “Squawk Box” on Monday. “I think the result could be, which we don’t know yet, the vaccines protect less.”

Bourla said that Pfizer can develop a new vaccine within 100 days. Moderna CEO Stephane Bancel told CNBC on Monday that the company could deploy a higher-dosage booster shot against omicron quickly but a variant-specific vaccine could take months."

 

E sad, nemam ja dovoljno FB klipova iza sebe da mogu baš sve da razumem kako funkcioniše medicina i globalna politika, tako da bi bilo kul da neko (ne vi, znate dobro koji) kaže malo više o ovome.

glavna stvar za mene lično ovde je - šta sad, za svaki soj svaku vrstu ide nova vakcina ... na ličnom nivou će smoriti ljude (i mene prvog) ako sad krene takva šema, a na globalnom nivou će napraviti haos kako će izgledati dalje potvrde i šta god. Evo recimo ispostavi se da trenutne vakcine manje štite od omikrona (ali štite), no fajzer i moderna razviju novu koja štiti super od omikrona. I šta onda - potvrde o vakcinaciji više neće važiti kad omikron postane dominantan, nego samo ako si primio Fajzer Omikron edišn biće ti validan sertifikat.

A kad sam već tu, ima i ovaj mega car, mislim da ga nismo pominjali:

Quote

 

LjUBLjANA – Jedan Slovenac je oborio sve rekorde u primanju vakcine protiv korone, primivši neverovatne 23 doze.

Iza njegovog rekordnog broja primljenih vakcina ne stoji strah od infekcije, već, kako pišu slovenački mediji, on je za novac primao vakcine u ime drugih osoba.

Za primanje vakcine protiv korone u Sloveniji je dovoljno pokazati karticu o zdravstvenom osiguranju na kojoj nema fotografija, javlja Tanjug.

Ovo nije jedinstveni slučaj, pošto je već ranije portal „Svet 24” objavio informaciju o Slovencu koji se vakcinisao šest puta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Lucky said:

glavna stvar za mene lično ovde je - šta sad, za svaki soj svaku vrstu ide nova vakcina ... na ličnom nivou će smoriti ljude (i mene prvog) ako sad krene takva šema, a na globalnom nivou će napraviti haos kako će izgledati dalje potvrde i šta god. Evo recimo ispostavi se da trenutne vakcine manje štite od omikrona (ali štite), no fajzer i moderna razviju novu koja štiti super od omikrona. I šta onda - potvrde o vakcinaciji više neće važiti kad omikron postane dominantan, nego samo ako si primio Fajzer Omikron edišn biće ti validan sertifikat. 

Ne verujem da ce se tražiti odgovarajući DLC za cert, nije kao da je ovaj omikurac sad odjednom dominantan a i da postojeće vakc ne rade ništa

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

Ne verujem da ce se tražiti odgovarajući DLC za cert, nije kao da je ovaj omikurac sad odjednom dominantan a i da postojeće vakc ne rade ništa

pa već sad ti sertifikat nije validan kad je stariji od 6 meseci, tj. 7 meseci kod nas od poslednje vakcinacije. 

ne deluje kao da bi bio posebno veliki problem da prosto naredna validacija bude samo za Omnija, u slučaju da postane dominantan.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky said:

pa već sad ti sertifikat nije validan kad je stariji od 6 meseci, tj. 7 meseci kod nas od poslednje vakcinacije.

Za koje zemlje to vazi? Posto je u vecini definisano samo ovo:

"Неопходно је да је од последње потребне дозе вакцине прошло најмање 14 дана."

I imaju spisak priznatih vakcina

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, killYg0r said:

Za koje zemlje to vazi? Posto je u vecini definisano samo ovo:

"Неопходно је да је од последње потребне дозе вакцине прошло најмање 14 дана."

I imaju spisak priznatih vakcina

pa konkretno za izrael, pisah ovde, ali i kod nas ti nije validan posle 210 dana (Bilo je 180, pa su podigli na 210). ako si primio vakcinu pre toga, skeniranje onog koda izbacuje crveno.

Quote

 

Ako putujete u inostranstvo i pokušavate da skenirate kju-ar kod na vašem digitalnom sertifikatu telefonom, može se dogoditi da on bude - crven, odnosno nevalidan.

To će se desiti ukoliko ste poslednju dozu vakcine primili pre više od sedam meseci, ali to ne znači da i dalje ne možete da putujete ako ispunjavate uslove zemlje u koju idete, objašnjavaju za BBC iz kabineta premijerke Ane Brnabić.

„Država Srbija je od 23. oktobra uvela kovid propusnice za ulazak u ugostiteljske objekte nakon 22 časa i za njih postoji rok trajanja 210 dana od poslednje doze vakcine", kažu iz kabineta premijerke.

Zato je kju-ar kod crven ako ste poslednju dozu primili u tom vremenskom periodu.

„Razumemo da su ljudi zabrinuti kada vide da im je digitalni sertifikat crven, ali ne treba da brinu - kada se sertifikat skenira na zvaničnim proverama granične policije, on će biti zelen ako imate sve što ta zemlja traži za ulazak.

 

E sad - to kad naši kažu da ne moraju da brinu, ja bih brinuo 🙂 Kažem, Izraelci konkretno traže, pitanje je kako koji graničar donese kakvu procenu kad mu se tamo zacrveni ili zazeleni i kad vidi datume itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...