Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

 

9 minutes ago, daniiL said:

Sta kaze random Google pretraga:

https://www.health.qld.gov.au/news-events/news/long-term-effects-of-vaccines

"These events will usually occur within weeks to at most a few months after vaccination, not years." 

Nisu long term, al su retki po principu, nije govno, vec se pas posro. Slicno tovojoj danasnjoj humoresci o vakcinama.

Vakcinacija je pocela, malo pre godinu dana, tako da jos uvek ne mozemo pricati o godinama. 

Zato nastavi da crtas!

' We have never seen side effects appear more than a few weeks after a vaccine, despite extensive research looking for long-term effects. '

AHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA

 

 

Tebra, stvarno treba da ti se crta.

 

 

Dakle, daj podatak da je bilo koja vakcina manifestovala nezeljene efekte vise od mesec dana nakon dobijanja.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

 

Ne moras da crtas, objasni da te svi razumemo. Bolji zdravstveni sistem, bolji uslovi za zivot, botovi koji postuju mere, visoki procenat vakcinisanih, karantini kurci palci,  a opet im ne ide nesto preterano bolje od nas... 

Evo cifre kazu da seres pa te pitam da objasnis te gluposti koje pises pises. 

Nemaju superiorni srpbski gen

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, absolute said:

Darija Kisić pristupila SNS (nova.rs)

Ali sad će da bude bolje i sa koronom....još jedan nebrušeni dijamant je obogatio redove partije...

 

Kako nam je korona zeznula inače perfektan zdravstveni sistem....cccccc...strašno, strašno...

ja mislio ova od starta bila u partiji, posebno nakon onih nameštenih dilova mužu ili burazeru ili kome već.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, leisure said:

 

' We have never seen side effects appear more than a few weeks after a vaccine, despite extensive research looking for long-term effects. '

AHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA

 

 

Tebra, stvarno treba da ti se crta.

 

 

Dakle, daj podatak da je bilo koja vakcina manifestovala nezeljene efekte vise od mesec dana nakon dobijanja.

Evo da ti ja sad nacrtam ono sto sam vec quotevao, scrolluj malo na dole, deo o govnetu ili psu koji se posrao:

We now do know there is a very rare and serious risk of clotting disorder thrombosis with thrombocytopenia syndrome (TTS) from the AstraZeneca COVID-19 vaccine or potentially heart conditions myocarditis or pericarditis from Pfizer and Moderna vaccines, and most importantly, we know how to identify and treat these conditions.

These events will usually occur within weeks to at most a few months after vaccination, not years. It took us a little longer to find out about these particular side effects because they’re so rare, and we need to be careful not to confuse “long-term” effects of a vaccine with “so rare it takes a long time to find.”

 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, absolute said:

Pa RNK se, valjda, i nisu pravile do sad...nisu, doduse, ni virusi tek tako...

Za 10ak godina ja cu stvarno razmisliti da primim...jos nekoliko basketa do tada da odigram, pa me bk...

Jopet mutanti...pa sad morate i protiv mutanta da se borite...

Idemo...

R.png.8b361cad43973489f4f25ccf699e2bfd.png

 

Прво ваљда против ретарада.

Јер да нема ретарада, не би било мутаната. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, daniiL said:

Evo da ti ja sad nacrtam ono sto sam vec quotevao, scrolluj malo na dole, deo o govnetu ili psu koji se posrao:

We now do know there is a very rare and serious risk of clotting disorder thrombosis with thrombocytopenia syndrome (TTS) from the AstraZeneca COVID-19 vaccine or potentially heart conditions myocarditis or pericarditis from Pfizer and Moderna vaccines, and most importantly, we know how to identify and treat these conditions.

These events will usually occur within weeks to at most a few months after vaccination, not years. It took us a little longer to find out about these particular side effects because they’re so rare, and we need to be careful not to confuse “long-term” effects of a vaccine with “so rare it takes a long time to find.”

 

'These events will usually occur within weeks to at most a few months after vaccination, not years'

 

Dakle, potvrdis ono sto pricam sve vreme. Ok, nacrtao sam ti.

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko meseci, mesec dana, sustiniski je isti kurac i dalje je kratkorocno. (pogotovo u tako retkim slucajevima, u kojima i kada se dese, najcesce se dese nekoliko nedelja od vakcinacije, a kao sto kazu najvise nekoliko meseci, ne godina)

Avaksi tvrde da ce ko zna sta da se desi za godinu, dve ili pet posle vakcinacije, sto ne postoji i nikada nije postojalo ni sa jednom vakcinom u Istoriji, to je bila moja poenta.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Dana 24. novembra 1859. godine je objavljeno prvo izdanje “Postanak vrsta” Čarlsa Darvina.

"Na osnovu proučavanja raznolikosti i prilagodljivosti srodnih oblika živih bića i spoznaje o postepenim promenama fosilnog sveta u poređenju s današnjim oblicima Darvin je utvrdio da su te promene posledica prirodnog procesa. Time delimično prihvata spoznaje svojih prethodnika, ali i objašnjava glavni mehanizam promena u živom svetu što je, po Darvinovu shvatanju, prirodni odabir vrsta. S obzirom na stalno menjanje živog i neživog sveta, u geološkoj prošlosti i danas, na Zemlji opstaju oni organizmi koji se najbolje adaptiraju."

Što se tiče revakcine, suludo je davati n dozu iste vakcine kada se zna da virus mutira tj prilagođava se. Svake godine se vakcina protiv sezonskog gripa prilagođava dominantnom soju. 

Btw. Htela sam drugarici da zakažem endokrinologa sa uputom za spec pregled, za civile u vma prvi slobodni termin je oktobar sl godine. Slične ako ne i gore datume imaju kardiolozi, gastroenterolozi.. Za operativu takođe.. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Nemoj sad da odustajes od vlastitih ubedjenja. Prvo je bilo manje od mesec dana, sad je par meseci, polako sticices i do cifre od godinu i vise. Sustinski vakcina za covid je pristuna manje od godinu dana. Ili mozda Ti  ocekujes visegodisnje iskustvo kao prihvatljiv dokaz. 

Vidim da ti ni crtanje ne ide od ruke. Samo polako, nemoj da se zakopavas.

SAd ulete Mara.

Edited by daniiL
  • Downvote (-1) 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da mi je bio fascinantan argument ljudi koji se protive Covid-19 vakcinama kako su vakcine koje su u upotrebi od ranije bile testirane mnogo duže/temeljnije nego ova sad najnovija, što mi je bilo jako čudno u kontekstu kada su te vakcine razvijane i bezbedonosnim sistemima koji su tada bili na snazi, pa sam uzeo malo da istražujem. 

Ok, ovaj što je izmislio vakcine je prvu ikada vakcinu testirao na osmogodišnjem detetu, od svih mogućih pacijenata. Ali dobro. 

Recimo BGC vakcina koja se danas daje odmah po rođenju protiv tuberkuloze (i obavezna je kod nas) je 1930. godine testirana u Nemačkoj na uzorku od 240 novorođenčadi od kojih su skoro svi dobili tuberkulozu i 72 dece je umrlo. 

Zatim Polio vakcine koje su razvijane u neko slično vreme i postojale su dve različite vakcine 1930ih, jedan od naučnika je prvo testirao na majmunima, zatim na sebi, svojoj deci i svom asistentu, zatim još 23 dece nakon čega je proglasio za bezbednu. Vakcinisao je veću populaciju ali je bilo bar više od 10 slučajeva u gradovima gde nije bilo polio infekcije kod dece koja su vakcinisana od kojih je bar 7 umrlo. Nije imao nikakvu kontrolnu grupu pa je zaključak bio da bi se mnogo više dece zarazilo da ih on nije vakcinisao, koliki je procenat efikasnosti u startu bio nema veze. Drugi lik koji je isto to radio samo sa drugim tipom vakcine je naravno opet testirao na sebi, na deci koja su bila u instituciji i slično, i onda je proglasio za bezbednu. Kad je izbila zaraza u jednom okrugu on je prosto decu vakcinisao time, imao je kakve-takve kontrolne grupe ali nije to bilo baš relevantno. Kasnije je na osnovu njegovog istraživanja razvijena Salkova vakcina. Međutim i ona kada je davana u aprilu 1955. godine od jednog proizvođača je izazivala neželjene efekte da su deca dobijala paralizu, konkretno paralizu udova u koji je vakcina davana. Ukupno je to rezultiralo sa oko 40.000 slučajeva polio virusa kod dece od kojih je 10 umrlo. Naravno u međuvremenu su usput morali eksperimentisati sa brojem doza, razmakom između istih i slično kako bi se postigao optimalan efekat. 

A najbolje u svemu tome jeste da su ti ljudi sa (iz današnje perspektive) ludo nebezbednim eksperimentima zapravo doveli do nekih najznačajnijih otkrića moderne medicine koja su u međuvremenu spasla milione života. 

E sad 50-60 godina nakon ovih dešavanja provere vakcina (i uopšte medicinskih sredstava) je poboljšana hiljadama puta što zapravo i rezultira time da do sada na milijardama vakcinisanih ljudi nemamo ozbiljna neželjena dejstva. Razlika u brzini razvijanja vakcine je razumljiva imajući u vidu tehnološki napredak, kao i kriznu situaciju koja je rezultovala ubacivanjem milijardi novčanih jedinica i drugih resursa u razvoj baš ovog tipa vakcina. I kao što pokazuju i ovi prethodni slučajevi vakcine se tokom vremena menjaju i usavršavaju što je vrlo verovatno da će se dešavati i sa Covid-19 vakcinama. Konačno neželjeni efekti od vakcina su uglavnom vezani sa onim što donosi i konkretan virus, pa kad neko kaže "ali od vakcina se dobijaju krvni ugrušci" treba da doda da se deset puta češće dobijaju od samog Covid-19. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

- Satan napise da se njegov ujak vratio iz bolnice sa blazim simptomima, kaze da su ovi sa teskim, a i vecina ostalih, nevakcinisani.(evidentno da nevakcinisani gore prolaze, a to je svuda trend)

- Nadovezem se, kazem da ce avaxi da imaju argument 'videcete vi za 5 godina' i kazem da nijedna vakcina nije imala dugotrajne nezeljene efekte. (pritom, ovde sam se loze izrazio, trebao sam da kazem da nijedna vakcina nema nezeljene efekte dugo posle primanja) Informacije sam pokupio od jednog od najboljih molekularnih biologa u Srbiji.

- ti si dosao sa jel smrt dugorocno nezeljeno dejstvo i neke debilarije

- onda sam ja pokusao da ti nacrtam da ne postoji nijedna vakcina u Istoriji covecanstva koja je imala nezeljene efekte dugo posle vakcine, pa sam onda rekao mesec dana(jer, pazi sada, nisam doktor, nego elektronicar)

- nadjes negde gde se navodi U JAKO RETKIM sluicajevima, UGLAVNOM nekoliko nededelja, a najvise NEKOLIKO meseci.

 

Vakcine se daju mnogo duze od nekoliko meseci, primile su ih milijarde ljudi na svetu. Mogucnost imati nezeljena dejstva od vakcine su procentualno mnogo, mnogo manja od zarazavanja virusom. (koji sam po sebi stvara trombozu, miokarditis i razna druga sranja)

 

Stvarno ne znam vise kako da ti nacrtam.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, leisure said:

- Satan napise da se njegov ujak vratio iz bolnice sa blazim simptomima, kaze da su ovi sa teskim, a i vecina ostalih, nevakcinisani.(evidentno da nevakcinisani gore prolaze, a to je svuda trend)

- Nadovezem se, kazem da ce avaxi da imaju argument 'videcete vi za 5 godina' i kazem da nijedna vakcina nije imala dugotrajne nezeljene efekte. (pritom, ovde sam se loze izrazio, trebao sam da kazem da nijedna vakcina nema nezeljene efekte dugo posle primanja) Informacije sam pokupio od jednog od najboljih molekularnih biologa u Srbiji.

- ti si dosao sa jel smrt dugorocno nezeljeno dejstvo i neke debilarije

- onda sam ja pokusao da ti nacrtam da ne postoji nijedna vakcina u Istoriji covecanstva koja je imala nezeljene efekte dugo posle vakcine, pa sam onda rekao mesec dana(jer, pazi sada, nisam doktor, nego elektronicar)

- nadjes negde gde se navodi U JAKO RETKIM sluicajevima, UGLAVNOM nekoliko nededelja, a najvise NEKOLIKO meseci.

 

Vakcine se daju mnogo duze od nekoliko meseci, primile su ih milijarde ljudi na svetu. Mogucnost imati nezeljena dejstva od vakcine su procentualno mnogo, mnogo manja od zarazavanja virusom. (koji sam po sebi stvara trombozu, miokarditis i razna druga sranja)

 

Stvarno ne znam vise kako da ti nacrtam.

Drago mi je da se ogradjujes od samog sebe. Tvoj pokusaj da ispadnes duhovit, je samo pokazao da si ispao smesan. Drago mi je da razbijam iliuzije vaxtrard ekipe. 

 

Zverko jektika je pre vise od veka bila poprilicno smrtonosna. Ako vec pravis paralelu izmedju covida i jektike, onda uporedi i posledice oboljevanja izmedju dve bolesti. A protiv Polio-a su se borili decenijama. A sad imamo vakcinu koja je izbacena nakon par meseci, koja je poput svete vodice, doduse krpe je na svakih par meseci i ne daj boze da nesto prigovoris, odmah armija Satana i leisura skace na tebe kao besni psi.

 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

nije ti ni malo paradoksalno i groteskno da ljudi ne mogu da umru ako nisu vakcinisani protiv korone? sto ne bi otisli korak dalje i ukinuli im svaku zdravstvenu negu onda? a evo, mozda ce te ovo zanimati vise...cuo si verovatno da je po nekim ustanovama i bolnicama u Nemackoj obaveza testiranja celokupnog osoblja svaki dan pred pocetak posla, bez obzira da li su vakcinisani ili ne...sta je sledece, da obrnemo krug vise lepo

Ne znam kako sam se ja pretplatio na ova "politicka" pitanja, tj. mere, pa da mene pitas kao da sam clan kriznog staba pa sam ti nesto licno skrivio, ali odgovoricu ti. Ja se ne secam da sam igde rekao da je ok sto EU ne priznaje sputnjika, nemo' se ljutis na mene. 😅

Ta pasivna eutanazija iako postoji u Nemackoj, nije "a thing", jer je prekomplikovano i broji oko pedesetak slucajeva godisnje te me zato i ne zanima. "Best supportive care", tj morfin perfuzor/pumpa je ono sto se uglavnom koristi i za to ti ne treba vakcinacija i moz dumres ko covek. Inace jeste paradoksalno i groteskno. Inace ja da sam Spahn, za nevakcinisane med radnike 2 testiranja na dan, jednom analno, drugi put iz ocne vodice pa da vidis!

2 hours ago, Dule_smor said:

pa verovatno ne spamovanjem buster doza u nedogled koje su potpuno iste, dok se sojevi menjaju kao carape...jedino ako nekome ne odgovara da se sve prolongira ko zna dokle...a zar za ovu korona vakcinu nisu rekli da daje bolji i duzi imunitet od prirodne infekcije?

End gejma nema na vidiku trenutno moj Dule. O efikasnosti vakcina u sprecavanju infekcije protiv delta soja nema ni govora da vaze one brojke koje su spominjane na pocetku, mozemo da se nadamo bar da sprecava razvoj teze bolesti. Prednost mrna vakcina je trebalo da bude i ta da mogu lako da se adaptiraju, ukoliko zatreba, za nove sojeve. Iz biontechfajzera rekose da trenutno za to nema potrebe, sa cim se ja ne slazem ali to nam je sto nam je. Sve radimo prekasno i presporo, za vreme leta je trebalo dati gas a ne sada sa ovoliko obolelih kada ce sigurno i neka nova mutacija da ispliva, ali nas kolektivno kao drustvo bk.

Nije pricano da daju duzi i bolji imunitet nego prirodna bolest, u kom univerzumu ijedna vakcina daje jaci imunitet nego prava bolest? 😅

Mozda se pojavi i neki antivirusni lek koji zapravo radi, ko ce ga znati.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, daniiL said:

Drago mi je da se ogradjujes od samog sebe. Tvoj pokusaj da ispadnes duhovit, je samo pokazao da si ispao smesan. Drago mi je da razbijam iliuzije vaxtrard ekipe. 

 

Zverko jektika je pre vise od veka bila poprilicno smrtonosna. Ako vec pravis paralelu izmedju covida i jektike, onda uporedi i posledice oboljevanja izmedju dve bolesti. A protiv Polio-a su se borili decenijama. A sad imamo vakcinu koja je izbacena nakon par meseci, koja je poput svete vodice, doduse krpe je na svakih par meseci i ne daj boze da nesto prigovoris, odmah armija Satana i leisura skace na tebe kao besni psi.

 

Sta si tacno ti dokazao tebra?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, leisure said:

Sta si tacno ti dokazao tebra?

Dokazao sam da vaxtard ekipa je jednako jadna kao random avaxi na internetima. Zato kad krenes da se smejes covid cetnicima, seti se sebe i Satana i ugrizi se za jezik.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, leisure said:

Koja vakcina je ikada manifestovala negativne efekte vise od mesec dana nakon vakcinacije?

 

1 hour ago, leisure said:

Nekoliko meseci, mesec dana, sustiniski je isti kurac i dalje je kratkorocno. (pogotovo u tako retkim slucajevima, u kojima i kada se dese, najcesce se dese nekoliko nedelja od vakcinacije, a kao sto kazu najvise nekoliko meseci, ne godina)

Avaksi tvrde da ce ko zna sta da se desi za godinu, dve ili pet posle vakcinacije, sto ne postoji i nikada nije postojalo ni sa jednom vakcinom u Istoriji, to je bila moja poenta.

Sustinski, ikada, u istoriji nikada... Jel da crtam jos ili ne?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Dobro i prihvatio sam da sam omasio, nije mesec, nego nekoliko meseci. Pritom, jako retko se to desava, a i kada se desi, najcesce bude nekoliko nedelja.

Jel si time dokazao moju tvrdnju da vakcine nemaju nezeljena dejstva koja se manifestuju posle duzeg vremena? Ili je nekoliko meseci period koji je duzi od pocetka vakcinacije?
Sta si ti dokazao?

 

Evo, kada si izvadio taj podatak iz tog clanka, mogao si npr. i ovo:

Immunity from vaccination is safer than exposure

As opposed to the more commonly known side effects of vaccination, occasionally rare adverse events can happen in response to the immune system activation that occurs from a vaccine. However, the immunity we achieve from vaccination is much less risky than immunity we would get through exposure to a pathogen like the virus that causes COVID.

ili ovo:

This is true of all medicines as they move from clinical trial populations in the thousands to real-world application in the millions. The urgency of getting the global population vaccinated against COVID-19 means we have been able to very quickly identify these rare side effects, within a matter of months. The frequency of these side effects is still very low, approximately 1 in every 200,000, we are just seeing them in a concentrated timeline.

 

Ili ces selektivno da biras ono sto se tebi svidja i ide u korist petty argumentima?

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Johnn1e said:

Ne znam kako sam se ja pretplatio na ova "politicka" pitanja, tj. mere, pa da mene pitas kao da sam clan kriznog staba pa sam ti nesto licno skrivio, ali odgovoricu ti. Ja se ne secam da sam igde rekao da je ok sto EU ne priznaje sputnjika, nemo' se ljutis na mene. 😅

Ta pasivna eutanazija iako postoji u Nemackoj, nije "a thing", jer je prekomplikovano i broji oko pedesetak slucajeva godisnje te me zato i ne zanima. "Best supportive care", tj morfin perfuzor/pumpa je ono sto se uglavnom koristi i za to ti ne treba vakcinacija i moz dumres ko covek. Inace jeste paradoksalno i groteskno. Inace ja da sam Spahn, za nevakcinisane med radnike 2 testiranja na dan, jednom analno, drugi put iz ocne vodice pa da vidis!

End gejma nema na vidiku trenutno moj Dule. O efikasnosti vakcina u sprecavanju infekcije protiv delta soja nema ni govora da vaze one brojke koje su spominjane na pocetku, mozemo da se nadamo bar da sprecava razvoj teze bolesti. Prednost mrna vakcina je trebalo da bude i ta da mogu lako da se adaptiraju, ukoliko zatreba, za nove sojeve. Iz biontechfajzera rekose da trenutno za to nema potrebe, sa cim se ja ne slazem ali to nam je sto nam je. Sve radimo prekasno i presporo, za vreme leta je trebalo dati gas a ne sada sa ovoliko obolelih kada ce sigurno i neka nova mutacija da ispliva, ali nas kolektivno kao drustvo bk.

Nije pricano da daju duzi i bolji imunitet nego prirodna bolest, u kom univerzumu ijedna vakcina daje jaci imunitet nego prava bolest? 😅

Mozda se pojavi i neki antivirusni lek koji zapravo radi, ko ce ga znati.

Zar nije ona nasa "strucnjakinja" skoro rekla kako vakcina daje 11 puta jaci imunitet nego kad prelezis koronu na sta sam ja iskreno oplakao i video da sto se tice nase struke u Srbiji mogu da radim samo suprotno od onoga sto preporuce...

Link to comment
Share on other sites

Ti izgleda da nisi cist sa samim sobom. Opet procitaj svoj post i moj odgovor na to. Kako je krenula cela konverzacija. Sa sve tvojim projekcijama i digresijama.

I ne zelim vise da davim topic sa tobom, ti si beznadezan slucaj.

Ovaj put bez edita, ko god da je uleteo.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Poenta je onog sto sam zeleo da ti nacrtam je, pazi sad tebra, ne postoje posledice od vakcina koje se jave dugo nakon vakcinacije. Da li je mesec ili nekoliko meseci, zaista nije bitno.



Zanima me zaista zasto selektivno uzimas podatke iz onog clanka i zasto ne verujes svemu sto je tamo napisano, a ne samo dve reci?

Evo, posebno me zanima ovaj deo.

Immunity from vaccination is safer than exposure

As opposed to the more commonly known side effects of vaccination, occasionally rare adverse events can happen in response to the immune system activation that occurs from a vaccine. However, the immunity we achieve from vaccination is much less risky than immunity we would get through exposure to a pathogen like the virus that causes COVID.

Link to comment
Share on other sites

End gejma nema na vidiku trenutno moj Dule. O efikasnosti vakcina u sprecavanju infekcije protiv delta soja nema ni govora da vaze one brojke koje su spominjane na pocetku, mozemo da se nadamo bar da sprecava razvoj teze bolesti. Prednost mrna vakcina je trebalo da bude i ta da mogu lako da se adaptiraju, ukoliko zatreba, za nove sojeve. Iz biontechfajzera rekose da trenutno za to nema potrebe, sa cim se ja ne slazem ali to nam je sto nam je. Sve radimo prekasno i presporo, za vreme leta je trebalo dati gas a ne sada sa ovoliko obolelih kada ce sigurno i neka nova mutacija da ispliva, ali nas kolektivno kao drustvo bk.

Nije pricano da daju duzi i bolji imunitet nego prirodna bolest, u kom univerzumu ijedna vakcina daje jaci imunitet nego prava bolest?

Mozda se pojavi i neki antivirusni lek koji zapravo radi, ko ce ga znati.

Nisi se pretplatio, nego pricamo, ti si jedini odgovorio na taj clanak koji okacih...btw, drago mi je da se slazes da je paradoskalno...a pitao sam te i za svakodnevno testiranje vakcinisanih, cemu sad ta mera...u drugom delu kazes da su rekli da je mrna vakcina upravo dobra zbog mogucnosti njene modifikacije...ovamo napravise novu vakcinu za manje od god, a evo prodje god dana od pojave delta soja i nikome ne pada na pamet da modifikuje buster u skladu sa time iako je taj soj dominantan...sve je je to cudno i nelogicno

 

Edit, lol ovaj quote sa moba, quotuje samo drugi deo posta

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...