Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

44 minutes ago, Vlada_ said:

dobro je laki sto nam brises postove, a kad nam on pise da smo retardi 50 puta to je ok 🙂

Кажем ја да Лакија плаћа Ђилас. 

23 minutes ago, leisure said:

Smrtnost zavisi od zemlje do zemlje, gde naravno utice kvalitet zdravstva. https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality

Princeza Dajana je umrla od karburatora  amburator kroz glavu ili sa karburatorom kroz glavu?
 

Odgovori na ova pitanja koja si postavio postoje vec duze vreme. Ponavljas jedno te ista glupava pitanja, ljudi ti strpljivo objasne, nastavis da vredjas i ponasas se kao isfrustrirani psiho.

Мораш да користиш језик који разуме. Не иде овако....

3 minutes ago, voodoo_ said:

Дакле има 23 чипа у себи? I am gelly!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, leisure said:

  1. Prenosi se kada ljudi udahnu vazduh koji sadrzi cestice sa covid19 virusom. (transmisija je umanjena ukoliko obolela osoba nosi masku)

2. Mogu oboleti svi, stim sto rizik za srednje ili jace simptome raste kod starijih, gojaznih, dijabeticara, srcanih bolesnika, astmaticara.

3. Ljudi koji nemaju simptome mogu preneti drugima.

4. Za lecenje ce moci neko od lekara da ti objasni(po 10ti put)

5. Suzbija se vakcinacijom i karantinom.

6. Smrtnost zavisi od zemlje do zemlje, gde naravno utice kvalitet zdravstva. https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality 

7. Princeza Dajana je umrla od karburatora kroz glavu ili sa karburatorom kroz glavu? 

 

Odgovori na ova pitanja koja si postavio postoje vec duze vreme. Ponavljas jedno te ista glupava pitanja, ljudi ti strpljivo objasne, nastavis da vredjas i ponasas se kao isfrustrirani psiho.

Ae da te udostojim odgovora jer si prvi put zapravo napisao nesto iako kao da slusam brnabu...

1. Isto kao i kod gripa ranije pa osim u zemljama sa takvom kulturom (Japan), maske nigde nisu nosene. Ako uporedis nas sa ostalim zemljama koje su u samom vrhu po procentu vakcinisanog stanovnistva imas sledece:

Island = 93% vakcinisanih - 2% pozitivnih i 0.01% smrtnost
Danska = 89% vakcinisanih - 8% pozitivnih i 0.6% smrtnost
Belgija = 87% vakcinisanih - 14% pozitivnih i 1.7% smrtnost
Nemacka = 81% vakcinisanih - 7% pozitivnih i 1.9% smrtnost
Sorabija = 45% vakcinisanih - 18% zarazenih i 0.9% smrtnost

Mislim da ne treba da diskutujemo da su u pomenutim zemljama svest, sistem, mere, i zdravstvena infrastruktura verovatno na puno visem nivou nego li kod nas... Pa me zanima kako komentarises da se tako dobro drzimo? Ajde da kazemo da je Island greska... Imamo slican broj pozitivnih kao Belgija a 2x manju smrtnost. 2.5x vise pozitivnih a 2x manju smrtnost od Nemacke. 2x vise pozitivnih i slicnu smrtnost kao Danska. Oni vakcinisani sa svim merama i karantinima dok je kod nas FFA... Sta velis zasto?

Za statistiku sam koristio

www.worldometers.info
www.ourworldindata.org

2. Isto kao i kod gripa pa nismo dizali paniku i umirali po ulicama

3. Voleo bih da okacis izvor za ovu informaciju/dezinformaciju. Prvo, nadam se da znas da je to susta suprotnost onome sto znamo o bolestima i virusima sve do danas? Drugo, da bi se ovo proverilo trebalo bi da postoji kontrolisana studija pa bih molio za link ka istoj. Trece, evo na Fatsovom primeru... Klinac koji mu je bio bolestan i pozitivan, a sa kojim je spavao u istom krevetu i imao blizak kontakt nije mu preneo virus... Zasto?

4. Pitam tebe jer sa tobom vodim diskusiju

5. Pogledaj ponovo slike i pod 1. pa bih voleo da mi objasnis kako su to Danska/Belgija/Nemacka suzbili pandemiju vakcinima i karantinom kad imaju slicne ili losije cifre od nas?

6. Opet pogledaj pod 1. gde zemlje sa boljim zdravstvenim sistemom imaju vecu smrtnost od nas. Kako i zasto?

7. Totalno glupo poredjenje

RS.JPG

BE.JPG

DK.JPG

DE.JPG

IE.JPG

  • Downvote (-1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Opet pogledaj pod 1. gde zemlje sa boljim zdravstvenim sistemom imaju vecu smrtnost od nas. Kako i zasto?

Ceo tvoj post se zasniva na 'verovanju' da je broj umrlih u Srbiji 0.9%. od broja zarazenih. Mnogo je veci, nego se mi 'uspesno borimo protiv korone' lol

Jer ti je argument da vakcine 'ne rade' zato sto je kod nas mnogo manje umrlo od bogatih zemalja, a manje je vakcinisanih.

Prethodno si pitao kako ovo zaustaviti, ja ti rekoh vakcinacijom.

 

Evo ti opet grafikon, probaj da skontas jbg.

FE4ISdYXsAgqnCn.jpg

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2021 at 10:10 PM, Dende said:

 

EDIT: Neko je gore pitao kao sta ako bi se sad svakih 6 meseci trazio "buster" vakcine inace se smatras nevakcinisanim. Pa lepo, napravio bih odluku kao i do sada. Licno ne verujem da cu se opet vakcinisati za 6 meseci sada kada primim buster, cak i po cenu licnih sloboda. Uzecu sertifikat u Srbiji na mufte, zameniti u Nemackoj za njihov i to je to.

 

promace mi ovo, a ja sam pitao to:)...zanimljiv stav, kako to sada verujes struci, a za 6 meseci neces verovati, sta ce se promeniti? tj da preformulisem, kako si od uzornog gradjanina koji postuje preporuke dosao do uzimanja sertifikata na mufte, ako ne trolujes naravno:D ozbiljno pitam, posto imam osecaj da se vecina ljudi vakcinisala zbog toga da bi nastavili komforan nacin zivota, a ne zato sto su odgovorni i brinu se za sebe i druge...sto je samo po sebi smesno i apsurdno kao razlog...ne shvati pogresno, ne kazem da si ti takav, pricamo samo...da ne kazem radim istrazivanje heh...inace se slazem sa tvojim misljenjem o dodatnim busterima i objasnio sam gore zasto je glupost ako se radi na ovaj nacin kako se radi, sa istim vakcinama dok virus mutira

8 minutes ago, Johnn1e said:

Nije.

jel ti smatras da je takva mera na mestu?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, FATA said:

Sta je to globalna medicinska akademska zajednica saznala o virusu nakon 2 godine izucavanja? 

Ovo je sjajno pitanje - jedini način da sa sigurnošću odgovoriš na njega je da odeš na scholar.google.com, iščitaš i peer review-uješ apsolutno sve akademske papire na temu covid19 i uradiš sintezu . Trebaće ti kontam... 3-5 godina...? ali ćeš dobiti doktorat kada završiš i moći ćeš sa autoritetom ovde na forumu da kažeš da svet ne zna ništa više o kovidu nego što je znao pre dve godine (ako tvoje istraživanje zaista to i pokaže). Bez toga pričamo na nivou kafane - "ma nemaju ti doktori pojma šta pričaju" - što je, pazi, isto ok, volim ja i kafansku priču, ali onda da utvrdimo da je to nivo razgovora pa da se tako i ponašamo.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Словачка влада донела је одлуку о двонедељном карантину због рекордног пораста броја инфицираних коронавирусом. Мере ступају на снагу у петак, а односиће се на све грађане, и невакцинисане и вакцинисане.
Школе би требало да остану отворене, али ће ђаци морати редовно да се тестирају и носе маске током наставе.

И локдаун и ванредно стање на националном нивоу ступиће на снагу 25. новембра у поноћ и трајаће најмање до 9. децембра.

 

here we go again

Link to comment
Share on other sites

Слушајте струку, струка лепо каже (иначе, госпођа из струке нема деце).

По Америци и Британији већ се увелико спрема за вакцинацију деце од 5 до 11 година, у Израелу већ почели,  полако се спушта граница 

 

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

promace mi ovo, a ja sam pitao to:)...zanimljiv stav, kako to sada verujes struci, a za 6 meseci neces verovati, sta ce se promeniti? tj da preformulisem, kako si od uzornog gradjanina koji postuje preporuke dosao do uzimanja sertifikata na mufte, ako ne trolujes naravno:D ozbiljno pitam, posto imam osecaj da se vecina ljudi vakcinisala zbog toga da bi nastavili komforan nacin zivota, a ne zato sto su odgovorni i brinu se za sebe i druge...sto je samo po sebi smesno i apsurdno kao razlog...ne shvati pogresno, ne kazem da si ti takav, pricamo samo...da ne kazem radim istrazivanje heh...inace se slazem sa tvojim misljenjem o dodatnim busterima i objasnio sam gore zasto je glupost ako se radi na ovaj nacin kako se radi, sa istim vakcinama dok virus mutira

Rekao bih da je to više zbog prvih ideja o vakcinaciji koja "rešava covid" pa se onda ispostavlja da ipak neće da reši covid, pa onda imamo booster dozu kao "evo još treća i rešen je covid" pa onda nije više ni to nego sad mora i četvrta a možda i svake godine na šest meseci. A ipak nije ni na šest meseci, nego je na pet meseci, a za sinofarm je biti na četiri meseca. 

Dal' će za koju nedelju biti sinofarm na tri meseca, a možda nekad bude i na mesec dana ... a covid i dalje nije rešen 🙂

Tu se malo mešaju svakodnevno rezonovanje i zaštita sebe i drugih. 

Ne verujem da se većina vakcinisala zbog komfora, makar ne onaj prvi udar od njih par miliona. Ovo sad što mora za kafiće i restorane, to svakako da.

Link to comment
Share on other sites

Znači sve se zna, je li Laki 🙂 

Ja sam čuo da će virus sam sebe da istrebi :tf:

Kida nauka u poslednje vreme....Ništa, ko oće na basket na Koštunjak u subotu? Bolje mi da bacimo koju loptu za istoriju, barem dok ne smisle koliko doza, buster doza, after doza, pre doza, posle doza i ostalih doza treba primiti da se možda ne bi zarazilo ili umrlo, koje deluju samo, ali delimično protiv orignalnog i prvih par mutacija virusa koji inače konstantno mutira....

Jebeš ti ove procente...deo neke statistike ćemo svi postati...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Johnn1e said:

Ne mogu da kazem da sam narocito razmisljao na temu niti da me zanima. 😅

Tako je torimax, kad umiru njima je smrtnost 100% ne mogu se spastii ko ih jebe!
 


Inace, jesi mozda pogledao sledece?

https://fb.watch/9v3F3kRQLA/

Je li isto smatras da je matora drtina koja prica gluposti?
 

Edited by FATA
  • Downvote (-1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, absolute said:

Znači sve se zna, je li Laki 🙂 

Ja sam čuo da će virus sam sebe da istrebi :tf:

Kida nauka u poslednje vreme....Ništa, ko oće na basket na Koštunjak u subotu? Bolje mi da bacimo koju loptu za istoriju, barem dok ne smisle koliko doza, buster doza, after doza, pre doza, posle doza i ostalih doza treba primiti da se možda ne bi zarazilo ili umrlo, koje deluju samo, ali delimično protiv orignalnog i prvih par mutacija virusa koji inače konstantno mutira....

Jebeš ti ove procente...deo neke statistike ćemo svi postati...

sve se zna da ništa ne znamo!

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Neptune said:

Ovo je sjajno pitanje - jedini način da sa sigurnošću odgovoriš na njega je da odeš na scholar.google.com, iščitaš i peer review-uješ apsolutno sve akademske papire na temu covid19 i uradiš sintezu . Trebaće ti kontam... 3-5 godina...? ali ćeš dobiti doktorat kada završiš i moći ćeš sa autoritetom ovde na forumu da kažeš da svet ne zna ništa više o kovidu nego što je znao pre dve godine (ako tvoje istraživanje zaista to i pokaže). Bez toga pričamo na nivou kafane - "ma nemaju ti doktori pojma šta pričaju" - što je, pazi, isto ok, volim ja i kafansku priču, ali onda da utvrdimo da je to nivo razgovora pa da se tako i ponašamo.

Zamisli citas studiju Ponzi Seme i shvatis je za ozbiljno? xdddd

Drugo... Mi ovde i pricamo na kafanskom nivou jer sta drugo mozemo? Gledamo sta se desava oko nas i komentarisemo zapazanja. Zamisli da uzmes za ozbiljno lika koji zivi sa kevom sa 35 i ne izlazi iz gajbe, i onda dodje ovde da pita za vitamin D da simulira sunce kako ne bi pao u depricu... 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, FATA said:

Tako je torimax, kad umiru njima je smrtnost 100% ne mogu se spastii ko ih jebe.

A?

 

28 minutes ago, FATA said:

Inace, jesi mozda pogledao sledece?

https://fb.watch/9v3F3kRQLA/

Je li isto smatras da je matora drtina koja prica gluposti?
 

Cenis da cu da pogledam sat vremena klip da bih sta? Zar se nismo dogovorili vec da se ne slazemo i gotova prica.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Johnn1e said:

A?

 

Cenis da cu da pogledam sat vremena klip da bih sta? Zar se nismo dogovorili vec da se ne slazemo i gotova prica.

"A?" 

Na pocetku price si mi rekao "ti bi da pustis ljude da umru"... Sad te nekako ne zanima da li umiru u mukama ili ne.

Prof. Na medicinskom fakuktetu za imunologiju kaze da vakcina nije resenje i da treba pribeci standardandnom lecenju i prevenciji. Zagovarajuci vakcinaciju klasicnim vakcinama samo za starije i sa tezim slikama

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Rekao bih da je to više zbog prvih ideja o vakcinaciji koja "rešava covid" pa se onda ispostavlja da ipak neće da reši covid, pa onda imamo booster dozu kao "evo još treća i rešen je covid" pa onda nije više ni to nego sad mora i četvrta a možda i svake godine na šest meseci. A ipak nije ni na šest meseci, nego je na pet meseci, a za sinofarm je biti na četiri meseca. 

Dal' će za koju nedelju biti sinofarm na tri meseca, a možda nekad bude i na mesec dana ... a covid i dalje nije rešen 🙂

Tu se malo mešaju svakodnevno rezonovanje i zaštita sebe i drugih. 

Ne verujem da se većina vakcinisala zbog komfora, makar ne onaj prvi udar od njih par miliona. Ovo sad što mora za kafiće i restorane, to svakako da.

Hae hipoteticko pitanje. Kako vidis, ili vidite, da ce da se "zavrsi" prica sa koronom?

Imas virus, koji kako za sada deluje, ne ostavlja duzi prirordni imunitet od 6m do godinu dana, kao i ostali korona virusi. Da se ne vezujemo za brojke dal je 1 ili 2% letalitet, daleko je veci od drugih virusa koji su do sada izazivali pandemije i imaju ovaj stepen infektivnosti. Sto znaci da svake godine kada prodje lepo vreme, pomre brdo matorih ljudi, po koja mladja osoba, bolnice pune itd. Koja vakcina koju smo do sada napravili ostavlja duzi imunitet od prirodne infekcije? 

Koji je end game, dokle tako?

1 minute ago, FATA said:

Na pocetku price si mi rekao "ti bi da pustis ljude da umru"... Sad te nekako ne zanima da li umiru u mukama ili ne.

Ne razumem, jel trebamo da diskutujemo o eutanaziji ili sta?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FATA said:

Prof. Na medicinskom fakuktetu za imunologiju kaze da vakcina nije resenje i da treba pribeci standardandnom lecenju i prevenciji. Zagovarajuci vakcinaciju klasicnim vakcinama samo za starije i sa tezim slikama

To beše ista ova? https://rs.n1info.com/vesti/profesorka-medicinskog-napustila-ivermektin-grupu/

  • Haha (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zwerko said:

Lici na nju... Mogu samo da komentarisem sta sam cuo da je rekla, ne i to sta spinuju po novinama/portalima

24 minutes ago, Johnn1e said:

Hae hipoteticko pitanje. Kako vidis, ili vidite, da ce da se "zavrsi" prica sa koronom?

Imas virus, koji kako za sada deluje, ne ostavlja duzi prirordni imunitet od 6m do godinu dana, kao i ostali korona virusi. Da se ne vezujemo za brojke dal je 1 ili 2% letalitet, daleko je veci od drugih virusa koji su do sada izazivali pandemije i imaju ovaj stepen infektivnosti. Sto znaci da svake godine kada prodje lepo vreme, pomre brdo matorih ljudi, po koja mladja osoba, bolnice pune itd. Koja vakcina koju smo do sada napravili ostavlja duzi imunitet od prirodne infekcije? 

Koji je end game, dokle tako?

Ne razumem, jel trebamo da diskutujemo o eutanaziji ili sta?

jok samo su mi zanimljivi tvoji stavovi koji su u neku ruku kontradiktorni

sto se hipotetickog pitanja tice... misljenja sam da postoje 2 pravca kojim cemo ici na globalnom nivou. Prvi je da ce sve nestati samo od sebe jednom kada politicari resetuju finansijski sistem i nasteluju ga kako im odgovara. Drugi je taj da cemo se patiti sa koronom sve dok ne digitalizuju nacin zivota odnosno digitalni pasosi/novcanici aka zivot u Kini v2

  • Downvote (-1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...