Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Here are some facts about how stupid we all actually are...
The average adult with no chess training will beat the average five year old with no chess training 100 games out of 100 under normal conditions.
The average 1600 Elo rated player – who'll probably be a player with several years of experience – will beat that average adult 100 games out of 100.
A top “super” grandmaster will beat that 1600 rated player 100 games out of 100.
This distribution is pretty similar across other domains which require purely mental rather than physical skill, but it's easy to measure in chess because there's a very accurate rating system and a record of millions of games to draw on.
Here's what that means.
The top performers in an intellectual domain outperform even an experienced amateur by a similar margin to that with which an average adult would outperform an average five year old. That experienced amateur might come up with one or two moves which would make the super GM think for a bit, but their chances of winning are effectively zero.
The average person on the street with no training or experience wouldn't even register as a challenge. To a super GM, there'd be no quantifiable difference between them and an untrained five year old in how easy they are to beat. Their chances are literally zero.
What's actually being measured by your chess Elo rating is your ability to comprehend a position, take into account the factors which make it favourable to one side or another, and choose a move which best improves your position. Do that better than someone else on a regular basis, you'll have a higher rating than them.
So, the ability of someone like Magnus Carlsen, Alexander Grischuk or Hikaru Nakamura to comprehend and intelligently process a chess position surpasses the average adult to a greater extent than that average adult's ability surpasses that of an average five year old.
Given that, it seems likely that the top performers in other intellectual domains will outperform the average adult by a similar margin. And this seems to be borne out by elite performers who I'd classify as the “super grandmasters” of their fields, like, say, Collier in music theory or Ramanujan in mathematics. In their respective domains, their ability to comprehend and intelligently process domain-specific information is, apparently – although less quantifiably than in chess – so far beyond the capabilities of even an experienced amateur that their thinking would be pretty much impenetrable to a total novice.
This means that people's attempts to apply “common sense” - i.e., untrained thinking – to criticise scientific or historical research or statistical analysis or a mathematical model or an economic policy is like a five year old turning up at their parent's job and insisting they know how to do it better.
Imagine it.
They would not only be wrong, they would be unlikely to even understand the explanation of why they were wrong. And then they would cry, still failing to understand, still believing that they're right and that the whole adult world must be against them. You know, like “researchers” on Facebook.
That's where relying on "common sense" gets you. To an actual expert you look like an infant having a tantrum because the world is too complicated for you to understand.
And that, my friends, is science.
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2021 at 4:43 PM, Highl1 said:

moja keva je doktor nauka iz transfuziologije, objavila je preko 100 radova, ona ne smatra samo da treba oduzeti licencu, već da treba da krivično odgovaraju.  Džoni je doktor, sa određenim stažom, Dule je isto, i dve godine stariji od Džonija. Ti se slažeš sa Duletom, jer njegovo mišljenje je sličnije tvom, ali si isprozivao Džonija da nema staža i radova, a činjenica je da nije Dule sad sa 10x više skilla i expa nego Džoni. Džonija ja čak ni ne znam, Dule mi je drugar, ali ti samo objašnjavam tvoje rezonovanje i spuštanje Džonija.

Rasela Brenda sam diskreditovao ne samo što je ćomander, već što je čovek sa dijagnozom (ima psihičkih problema, plus substance abuse), a uz to je deo celebrity kulture koja ima direktnu korist od svog sadržaja koji plasira u medijima. Takodje, ne razume se apsolutno u materiju, a ima svoje stavove o medicini. Sećaš se kad su prošle godine pitali Klopa oko nastavka PL za koronu, a on je rekao, nek se time bavi doktori, ja se bavim fudbalom. E isto bih rekao za Klopa kao za Brenda da je on tad uzeo da se proserava na pitanje i daje svoje teorije o vakcini, bolestima i sl. A tebi treba škola, jer si pre par strana ovde pokazao elementarno neznanje o mRNA vakcinama (jer nisi ni pročitao uopšte kako funkcionišu mRNA vakcine / lekovi), pa me zato kopka i tvoje srednje obrazovanje, i da li si uopšte imao biologiju barem na tom nivou gimnazije pre nego što se upuštaš u diskusiju. Pa mi pojasni taj deo, reci svoje reference, i pokaži da nisam u pravu kompletno (što je naravno moguće)

Ja sam isto danas tražio, lik ne postoji na Researchgateu ni na jednom drugom sajtu. Takodje sam našao rusku vest u originalu, da bih kompletno iskopirao njegovo ime i prezime, i opet ništa nisam našao

antivakseri: ne verujemo političarima, oni rade sa farmakomafijom, hoće da nam uvale vakcine
takodje antivakseri: o vidi ruski političar antivakser, garant priča istinu!

Sto se tice tvoje keve to je i bila moja poenta i nema puno veze sa stavovima i toga da li vise gotivim Duleta/Dzonija... Jednostavno moras da imas nesto iza sebe da bi mogao da izjavis kako bi svim doktorima koji sumnjaju u vakcinu oduzeo dozvole. Zamisli Sumahera na ulici kako se provlaci izmedju 2 automobila i sece nekog lika koji vozi godinu dana a batica izjavi da bi on njemu oduzeo dozvolu... Retard poput Lizra ce se naloziti i dati mu plus, ali neko ko cita ce skapirati da nema puno smisla a to je i bila moja poenta. Dule se vakcinisao, kao i Mara ali nigde se nisu pravili pametani sa oduzimanjem dozvola. Dzoni je prosle godine okacio par linkova o maskama i osim trolovanja nista nije rekao, nista vise od Lizra... Zato i moje spustanje.

Sto se tice RB kakve veze ima to sto je corman ili ima dijagnoze kad nikoga ne edukuje, vec samo provlaci vesti koji su ionako javno dostupne? To sto on ima koristi od plasiranja svog sadrzaja u medije isto nema puno veze jer jebeno cela TV/FB/Twitter masinerija radi na istom principu. To sto se ne razume u materiju a ima svoje stavove je bukvalno isto kao i lupam 99% populacije. Okacio sam RB da pitam Calija da li mu podaci koje je izvukao imaju smisla... nista vise od toga nisam hteo da ulazim u to. Tipa ako corman vidi da je doktor pregazio beskucnika i to prijavi policiji, hoces reci e treba on je corman samo trazi paznju i topli obrok?

O mRNA vakcini sam procitao tada to da je za nju zakacen spajk protein koji bi dao informaciju celiji, to sto sam pomenuo menjanje genetike jesam lupio kao izraz, ali nismo se preterano udubljivali u raspravu pa nisam pretpostavljao da ce ti to zasmetati u diskusiji. Skole nemam i mozda otud moje nepoznavanje pojedinih termina, ali opet ponavljam ja sam ovde da postavljam pitanja kako bih edukovao sebe a ne druge pa zato ne vidim zasto je to bitno? Evo Lizr verovatno ima skole pa je klasicna ljigava moroncina

On 11/11/2021 at 6:28 PM, Johnn1e said:

Odgovor Fati, da ne zalazimo u to kolko je ko knjiga procitao, ovde se ne radi o tome dal profesor virusologije/imunologije bolje poznaje imuni sistem od mene. Da, poznaje, sigurno mnogo bolje. Pitanje je zasto pricaju takve gluposti koje pricaju?

Nisam pogledao ovog rusa, ali da se osvrnem na zadnji video gde lik prica da ce da nam se zbuni imuni sistem i da krene da napada sve redom jer vakcina ne oponasa prirodni put zarazavanja. Znaci...  I nije da oni ne znaju sta pricaju, znaju sigurno, ali je pitanje samo sa kojim ciljem lupetaju gluposti. Najjace ce da bude kad skontate da ste vi vece ovce od nas koji "slepo" pratimo mejnstrim nauku...

Pa dobro Dzoni nisu knjige bitne bitna je poenta koju sam hteo da iznesem. O ovom virusu ili sta god da je ne zna se bukvalno nista, ne znam da li se slazes? Ako se slazes kako onda mozes da oduzimas licence i tvrdis da ljudi pricaju gluposti, samo eto zato sto imaju drugacije misljenje? Evo reci ti meni, zasto ti mislis da bi doktor sa 40g iskustva koji je jos malo nogom u grobu pricao gluposti kako ti kazes?

Nekako sam procitao izmedju redova da ne pises kako ne bi ostao pisani trag necega sto si rekao pa imao kasnije problema... ako je tako mogu da skapiram, mozda nisam u pravu.

  • Downvote (-1) 4

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@togFU

i tebi predlazem da odgledas onaj dokumentarac o ravnozemljasima, otvorice ti oci zasto je bilo kakva diskusija besmislena. oni su unapred formirali stav i nista im ga ne moze promeniti. cherry pickuju tvrdnje koje idu u prilog onome sto podrzavaju i to je to.

 

inace, ako mora dzoni da ima X ili Y da bi uopste izjavio kako bi oduzimao licence, predlazem da se odredi i minimum sta bi morao da ima neko ko se upusta u rasprave o medicini s njim, aj' za pocetak bar srednju skolu fazon

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites




I naravno da mi ne pada na pamet da iznosim svoja licna misljenja i zakljucke kada sam u "ordinaciji" ili jos gore da ostane pisani trag a da se kosi sa trenutnim" smernicama dobre prakse".


Sto, da nece neko iz nemacke lekarske komore da surfuje po forumima na srpskom i proverava sta je ko od nas pisao, pa to je veci SF nego da nam sipaju drogu u vakcinu:D Uostalom da je tako onda bih ja vec odavno ostao bez licence tf
  • Haha (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FATA said:

ajde, budi moj gost i objasni

dakle, tvoja tvrdnja je da celokupna globalna medicinska akademska zajednica nakon skoro dve godine izučavanja virusa saznala apsolutno ništa? mislim ovo je toliko glupo da ne znam ni zašto komentarišem

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Neptune said:

dakle, tvoja tvrdnja je da celokupna globalna medicinska akademska zajednica nakon skoro dve godine izučavanja virusa saznala apsolutno ništa? mislim ovo je toliko glupo da ne znam ni zašto komentarišem

Ja sam misljenja da se o virusu jako malo zna jer da je drugacije, ne bismo globalno bili u ovakvoj situaciji poslednjih 20 meseci... osim ako nisi Lizrova rodjaka koja ima sve 10 ili pajtosi vitamina D koji su zavrsili skole oni znaju sve
Sta je to globalna medicinska akademska zajednica saznala o virusu nakon 2 godine izucavanja? 

Sad mozes da budes Lizr i da trolujes ili da objasnis i doprineses diskusiji

  • Downvote (-1) 3

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Johnn1e said:

Pa nije bas da se ne zna nista o virusu, ako je kompletno mapiran pre skoro sad vec dve godine, danas mozes da skines i kompletnu listu svih baznih parova sa neta lol. 

Moja poenta je da ti i ne trebaju bog zna kakve knjige da bi 99% ovih klipova diskreditovao, uzmes studenta medicine posle zavrsene 3. godine i svih pretklinickih predmeta, pitaj nekog random i on ce jos bolje da ti objasni nego ja sta i kako jer mu je jos sve sveze. 😅 Zasto bi matori ljudi lupetali gluposti je vec tema za sebe, Nestorovic je recimo napunio svoju privatnu ordinaciju od pocetka pandemije ljudima sa decom koji veruju samo njemu.

I naravno da mi ne pada na pamet da iznosim svoja licna misljenja i zakljucke kada sam u "ordinaciji" ili jos gore da ostane pisani trag a da se kosi sa trenutnim" smernicama dobre prakse". Moze da se diskutuje koliko je efektivna vakcina, da li je neka bolja od druge, odakle virus i da li se neko bogati na tome ali da neko namerno hoce da nas potruje ili sterilizuje su budalastine koje treba saseci u korenu i kazniti bar na neki nacin ako ne i uzimanjem licence.

Kad sam rekao da se ne zna nista nisam mislio bukvalno vec ono sto moze da nam pomogne. Kako se prenosi, ko oboljeva, zasto neki imaju tezu sliku, da li moze da se prenese asomptimaticno, kako se leci, kako se suzbija, kolika je smrtnost, da li se umire sa ili od kovida... Da li na ovakva i slicna pitanja postoji odgovor a da nije "to je Cernobiljski soj". Iskreno sam imao osecaj da me trolujes u ranijim odgovorima jer si uglavnom kacio linkove koje je Fauchi licno pisao pa ih nisam shvatao ozbiljno. 

Uglavnom sam ti postavljao pitanja bez klipova, to je elvisova specijalnost 🙂

A sto se matorih ljudi tice tvojom logikom mozes da diskreditujes svakoga... Masinerija reklamira vakcine gde god stigne i puni svoje dzepove dok Nestor reklamira Ivermektin i puni svoj dzep. Korporacija ili obican plebs pitanje je sada? 

Kada si pomenuo ucinkovitost vakcina, kako mozes da zakljucis koja je efikasnija kad na kraju dana oboljevaju i umiru i jedni i drugi? 

 

Odgovor vezan za drugi post a ujedno i @togFU  Daleko od toga da sebe postavljam iznad lol... Kad nesto ne znam jednostavno pitam i ocekujem neki odgovor i diskusiju. Medjutim sa retardima poput vitamina D, stanije, lizra nema iste jer moroni dodju i linkuju neku nebitnu sliku i ne napisu 2 reci. 

Dzoni se cuva da ga gestapo ne oznaci kao vodju otpora... Dule je vec u otporu i jebe mu se, ali ga nerviraju moroni koji ga pitaju za misljenje a posle kazu da je glup pa prestaje da pise svaki dan 🙂 Mara koja je na prvoj liniji fronta i ne paranoise kao vecina ovde. Onda ja postavim pitanje i ispadne da sam naduven lol. 

Naravno da imam neko svoje misljenje koje opet moze da se nadogradi ili promeni usled jakih argumenata koje ovde niko ne iznosi

  • Downvote (-1) 3

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, FATA said:

Kako se prenosi, ko oboljeva, zasto neki imaju tezu sliku, da li moze da se prenese asomptimaticno, kako se leci, kako se suzbija, kolika je smrtnost, da li se umire sa ili od kovida...

Prenosi se kada ljudi udahnu vazduh koji sadrzi cestice sa covid19 virusom. (transmisija je umanjena ukoliko obolela osoba nosi masku)

Mogu oboleti svi, stim sto rizik za srednje ili jace simptome raste kod starijih, gojaznih, dijabeticara, srcanih bolesnika, astmaticara.

Ljudi koji nemaju simptome mogu preneti drugima.

Za lecenje ce moci neko od lekara da ti objasni(po 10ti put)

Suzbija se vakcinacijom i karantinom.

Smrtnost zavisi od zemlje do zemlje, gde naravno utice kvalitet zdravstva. https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality

Princeza Dajana je umrla od karburatora kroz glavu ili sa karburatorom kroz glavu?



 

Odgovori na ova pitanja koja si postavio postoje vec duze vreme. Ponavljas jedno te ista glupava pitanja, ljudi ti strpljivo objasne, nastavis da vredjas i ponasas se kao isfrustrirani psiho.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...