Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, qwert00 said:

Prvo poreklo virusa. Prirodan ili vestacki(slucajno ili namerno pusten). Ako je namerno onda ili tipa drzava, farmecutske kuce neke, terorizam, smanjenje ljudske populacije i sta god ako je namerno

A onda već idemo u teorije zavera. Mnogo realniji i jednostavniji motiv je - to je urađeno zbog PARA (ako je virus veštački), što su već napisali na prethodnoj strani neki.
Da, zvuči neverovatno, ali postoje ljudi koji su spremni da ubiju određeni broj ljudi kako bi zaradili još koji milion....

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SATAN said:

Потпуно је бесмислено генерализовати вакцине, јер су све различите. Наравно све државе их користе као политичку полугу, угрожавајући људе због проблема које потенцијално могу да изазову (згрушавање крви, неефикасност, појава нових мутација јер има 50% вакцинисаних и 50% оних других, итд.). Из тих разлога сам и изабрао Руса, јер ем што има најмање нусефеката, ем што је најефикаснији (један од разлога што га Запад још не признаје).

Са друге стране вирус је потпуно нов и непознаница, те док се то не стабилизује (док не "провале вирус и начин мутирања", заједно са оним што написах горе ака политике) моја слободна процена је да ће бити барем 5-6 доза. 

 

п.с.
И даље сматрам све "људе" који мисле да ће им Бил Гејц турити чип кроз вакцину, и онде друге себичне, поптуним кретенима.

Sto se tice ruske vakcine slazem se, ako nas primoraju da moramo da primimo svi vakcine, sto je realna opcija ako ovo ludilo potraje do posle izbora u martu, primio bih samo rusku, jel i ja koliko sam gledao, ako nista drugo ruska ima najmanje nuspojava

Sto se tice Gejca, ja sam bar stekao utisak da medju nevakcinisanima ima najmanje onih koji misle da ce Gejc da im metne cip pa ce u kombinaciji sa 5G da im radi mind control, ali budale su uvek najglasnije

Klasicni korisni idioti koji su i doveli do ovoga da ako neces da primis OVU vakcinu=antivakser=teoreticar zavere=ravnozemljas

Ja sam se licno razmisljao da li da primim, ali sam bio u fazonu da sacekam jos malo, posto sam izmedju ostalog gledao neki grafikon da je npr u martu ove godine u Njujorku bilo nesto preko 13k preminulih od korone. Od tih 13k, 99 i slovima DEVEDESET DEVET ljudi je bilo da nisu imali nijednu hronicnu bolest pride, svi ostali su imali u proseku preko 2 i po pravilu bili 70+ godina, ako mi iz nekog razloga ne verujes mogu da se iscimam da nadjem taj grafikon

Pa sam bio u fazonu, hvala Bogu zdrav sam, prav sam, solidno se hranim, suplementaciju vitamine, proteine i ostala sranja sam uzimao i pre korone, ne vezano za ovo, pa mi se nije zurilo

E onda se ispostavilo da sve ono sto su rekli za vakcine u startu je bilo pogresno, znaci od procenta uspesnosti, do trajanja vakcina, do toga da ne mozes da se zarazis, preko toga da ne mozes da preneses drugima, pa evo sad i do toga koliko zapravo vakcina je uopste potrebno da se primi

Sa druge strane poceli su masovno da se banuju postovi i brisu klipovi koji govore bilo sta negativno za vakcine, znaci nisu banovali samo GEJC CE DA ME CIPUJE gluposti nego bas bilo sta, sto je logicno kod ljudi koji su se lomili stvorilo jos vecu sumnju, jel realno vakcina nije proverena skroz, zbrzana je, dugorocna dejstva jednostavno nisu mogla da se znaju, koliko sam ja nesto amaterski citao, tako da ispravite me ako gresim, ali neki minimum minimuma da vakcina prodje sve testove je 5 godina, ova je opravljena za manje od godinu dana

I da, virus je 99% vestacki, ovo sto ti je Manson napisao u vezi Faucija i gain of function istrazivanja BAS u Vuhanu, BAS na korona viruse, sad da li je pusten namerno ili je leakovao, sumnjam da ce se saznati u skorije vreme...mozda 2076! To sto Dule ne moze da ti da dokaz je zato sto niko ne moze da ti da dokaz, jel nema potrebnu dokumentaciju, a potrebnu dokumentaciju nema zato sto je kinezi iz nekog razloga ne daju, cak koliko se secam bila je i prica da su gomilu podataka sa pocetka 2020 obrisali

A i brate, podsecanje da je virus krenuo tako sto je vest sa propratnim klipom o tome kako kinezi padaju mrtvi po ulicama od novog virusa obisla svet, lol

 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, absolute said:

Odlukom da se ne vakciniše eksperimentalnom i (za sada) dobrovoljnom vakcinom, ne ugrožava ništa više nego onaj ko se odluči da primi eksperimentalnu i (za sada) dobrovoljnu vakcinu (ili barem nije utvrđeno sa sigurnošću  koliko, kada, šta i gde). Inače, čitam danas onog simpatičnog dedicu Radovanovića da će se nova doza vakcine (4-a) primati ako posle treće bude oboljevanja. Ako to nije priznanje da ništa ne znaju, ja ne znam šta jeste...

Demokratsko (lol) otežavanje života je, inače, drugo ime za diskriminaciju, da ne koristimo teže reči i izraze.

Ako neko misli da je ugrožen, treba da se štiti i da ne izlazi nigde.

Ne znam kako ce se dalje odvijati prica oko 4.,5,.6. ili koje vec doze vakcine, ali ja ne verujem da cu primiti vise od 3. Smatram da u mom slucaju nema potrebe i da sam vec dovoljno zasticen zauvek sa 3 doze. Ne bih voleo da mi neko npr. zabrani da idem u teretanu ako sam propustio buster dozu za godinu tako da se iskreno nadam da ce se u medjuvremenu naci neko bolje resenje. 

15 hours ago, mohr said:

Jako bih voleo pojasnjenje kako nevakcinisana osoba ugrozava vakcinisanu, evo na mom primeru, keva moja je vakcinisana Fajzerom 3 puta, ja nisam primio ni jednu niti cu, kako to ja ugrozavam nju?

Kao nevakcinisan, veca je sansa da se zarazis, kao i da preneses virus. Posto nijedna vakcina nije 100% efektivna, to znaci da ni vakcinisani, ukljucujuci tu i tvoju majku, nisu 100% sigurni da se nece razboleti i preneti virus. Dakle, ako si vakcinisan, manja je sansa da ces se zaraziti i preneti virus bilo kome. Inace, moja majka je npr. vakcinisana, razbolela se i nije joj bilo lako.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dende said:

 

Kao nevakcinisan, veca je sansa da se zarazis, kao i da preneses virus.

Рекли на ТВ-у, значи да је аксиом...

  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Рекли на ТВ-у, значи да је аксиом...

Ima mnogo empirijskih studija, evo npr:

https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00648-4/fulltext

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.28.21261295v1

https://spiral.imperial.ac.uk/handle/10044/1/90800

Vakcinisani, kada se i zaraze, imaju manju koncentraciju virusa u sebi sto znaci da je manja sansa da ga prenesu nekome.

Link to comment
Share on other sites

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02243-1/fulltext

Имаш и од пре два дана нешто другачије, али глупо је узимати све здраво за готово 

  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Дуле, познајеш ли човека, знаш ли шта више о овоме? 

https://stessnews.online/2021/11/17/germany-dr-thomas-jendges-head-of-clinic-commits-suicide-covid-19-vaccine-is-a-genocide/amp/

Мислим, не верујем  овим бомбастичним насловима, а видим да је из твог града

  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Ја сам скептик иначе за све што чујем,  али можда је и тако боље него да верујем све што чујем на ТВ-у, испрани мозгу

  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Sve se svodi na reakciju antigen (vakcina/bolest) i antitelo (organizam stvara specifičnu odbranu). 

Prednost (generalno) vakcinacije je da u kontrolisanim uslovima organizam stvara antitela tj da izazove imuni odgovor, a ne bolest. Svrha revakcine je da se "obnovi" broj antitela, kao i da pospeši organizam da ima brži i efikasniji odgovor na infekciju. 

Što se tiče ugrožavanja i relacije vakcinisani/nevakcinisani ne vidim tu problem. Svi mogu da obole i prenesu. Individualno je za svaku jedinku kako će da odreguje na infekciju tj kakav će imuni odgovor organizam imati. 

Mislim da sam i pisala u vezi imuniteta pre ihaaa stranica. Aktivni i pasivni, prirodni i veštački:

1. Prirodni aktivni stičemo kada se razbolimo.

2. Veštački aktivni - vakcinacija

3. Prirodni pasivni - majka - dete preko posteljice i mleka. 

4. Veštački aktivni - gotova antitela (ovo što je aktuelno davanje antitela nakon preležane korone) .

  • Upvote (+1) 2

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Jogi_ said:

 

I da, virus je 99% vestacki, ovo sto ti je Manson napisao u vezi Faucija i gain of function istrazivanja BAS u Vuhanu, BAS na korona viruse, sad da li je pusten namerno ili je leakovao, sumnjam da ce se saznati u skorije vreme...mozda 2076! To sto Dule ne moze da ti da dokaz je zato sto niko ne moze da ti da dokaz, jel nema potrebnu dokumentaciju, a potrebnu dokumentaciju nema zato sto je kinezi iz nekog razloga ne daju, cak koliko se secam bila je i prica da su gomilu podataka sa pocetka 2020 obrisali

 

to sam pominjao vise puta ovde, fale podaci za prvih stotinak pacijenata, samim tim i ne moze da se utvrdi kako je pocela pandemija...tj Kinezi su uskratili te pod pod nekim izgovorom...al eto, nekima ovde to nije dovoljan i konkretan razlog da je prica sumnjiva...jos jednom, ne kazem nuzno da je virus vestacki bukvalno, mozda je prirodno mutirao u nekim eksperimentima u laboratoriji i onda slucajno/namerno pobegao u populaciju...naprasne smrti par radnika instututa u Vuhanu isto idu u prilog toj prici

2 hours ago, Dende said:

Ne znam kako ce se dalje odvijati prica oko 4.,5,.6. ili koje vec doze vakcine, ali ja ne verujem da cu primiti vise od 3. Smatram da u mom slucaju nema potrebe i da sam vec dovoljno zasticen zauvek sa 3 doze. Ne bih voleo da mi neko npr. zabrani da idem u teretanu ako sam propustio buster dozu za godinu tako da se iskreno nadam da ce se u medjuvremenu naci neko bolje resenje. 

 

ne bih bio bas siguran da ce tako biti...ajde da se kladimo da ce morati buster svakih 6 meseci i da ako ga ne primis vazices za nevakcinisanog...bas me zanima dal ces i onda zagovarati demokratsko otezavanje zivota nevakcinisanima tf...a po meni je besmisleno primati istu buster dozu svakih 6 meseci, a ovamo virus mutira stalno i znamo da novi sojevi ne jebu bas vakcinu...valjda treba da razvijaju buster u skladu sa mutacijama, kao sto se sezonski menja sastav vakcine protiv gripa u skladu sa dominantnim sojem...al sta ja znam jelte, nisam imunolog/virusolog/peer reviewed strucnjak heh

49 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Дуле, познајеш ли човека, знаш ли шта више о овоме? 

https://stessnews.online/2021/11/17/germany-dr-thomas-jendges-head-of-clinic-commits-suicide-covid-19-vaccine-is-a-genocide/amp/

Мислим, не верујем  овим бомбастичним насловима, а видим да је из твог града

nisam ja vise u Kemnicu od prosle godine, niti sam ga poznavao...pitacu par kolega koji su jos tamo dal nesto znaju...sa druge strane imamo demanti te price sa oprostajnim pismom, al u danasnje vreme ko ce vise znati sta je istina po medijima

https://weehingthong.org/2021/11/19/anti-vaxxers-claim-that-the-the-director-of-the-chemnitz-clinic-in-germany-left-a-suicide-note-blaming-lies-about-vaccination-for-killing-himself-but-where-is-the-suicide-note/

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

A total of 566 pts, aged 28 to 97, M:F ratio 1:1 seen in a preventive cardiology practice had a new PULS test drawn from 2 to 10 weeks 

od koliko ukupno je 566

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dende said:

Ne znam kako ce se dalje odvijati prica oko 4.,5,.6. ili koje vec doze vakcine, ali ja ne verujem da cu primiti vise od 3. Smatram da u mom slucaju nema potrebe i da sam vec dovoljno zasticen zauvek sa 3 doze. Ne bih voleo da mi neko npr. zabrani da idem u teretanu ako sam propustio buster dozu za godinu tako da se iskreno nadam da ce se u medjuvremenu naci neko bolje resenje. 

Kao nevakcinisan, veca je sansa da se zarazis, kao i da preneses virus. Posto nijedna vakcina nije 100% efektivna, to znaci da ni vakcinisani, ukljucujuci tu i tvoju majku, nisu 100% sigurni da se nece razboleti i preneti virus. Dakle, ako si vakcinisan, manja je sansa da ces se zaraziti i preneti virus bilo kome. Inace, moja majka je npr. vakcinisana, razbolela se i nije joj bilo lako.

Isto i ja misilim koji sam prelezao...besmisleno je unedogled "juriti macku" sa novim vakcinama i novim sojevima...cak mi vise deluje, sto je i pricao neki od pocetka koji je oznacen kao madman, da vakcina samo produzava pandemiju, jer tera virus da mutira na losije, a ne da se utopi u populaciju...nekako prica spinuje sve vise u pravcu konstantnog jedenja govana vakcina/soj, soj/vakcina....sto nas vodi ne znam u koju picku materinu, iskren da budem...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 2:54 PM, Highl1 said:

Ono što kaže ližr, vezano za Izrael, imao sam prilike od 2018. zbog posla da posetim Tel Aviv jedno 10ak puta. Koliki napor i novac ta država ulaže u sigurnost svojih građana, apsolutno sam ubedjen da nemaju ni najmanju nameru da pobiju svoj narod, jer njima jednostavno stanovništvo ne sme da se rapidno smanji, ili će ih Arapi pojesti.

Pitanje koje se tu postavlja (ako smo u teorijama zavere), a već smo ovde imali tu priču, jeste da li Izrael dobija pravi Fajzer a mi iz trećeg sveta u najboljem slučaju fiziološki rastvor ili B klasu fajzera 🙂 jer ja sam apsolutno saglasan sa ocenom da Izrael ne bi hteo da pobije svoj narod, ali isto tako i da me apsolutno ne bi iznenadilo da se nekad otkrije da postoje 2-3 kategorije kvaliteta vakcine kao i što je slučaj uostalom sa drugim proizvodima na tržištu od hrane do tehnike.

 

On 11/20/2021 at 6:04 PM, qwert00 said:

Prvo poreklo virusa. Prirodan ili vestacki(slucajno ili namerno pusten). Ako je namerno onda ili tipa drzava, farmecutske kuce neke, terorizam, smanjenje ljudske populacije i sta god ako je namerno

da ponovo linkujem i ovo:

 

On 11/20/2021 at 6:04 PM, qwert00 said:

A bas iz ovoga gore i stoji da ljudi cesto vakcinisy sebe ali nece i decy u ovoj sityacijingde su deca zaist a manje ugrozena. Prvi sam primwr osobe koja ne spremna da se vakcinisw kad mi isteknu antitela ali ni po razno ne bih vakcinisao ovom korona vakcnom svojd 9snje dete( vakcinina je uredno svim obaveznim i standsrdnim vakcinamA)...

za nekoga čiji je nadimak qwerty dosta si problematičan sa tim kucanjem :)))

On 11/20/2021 at 6:18 PM, qwert00 said:

Takodje mi nije jasno kad napadete duleta ovde i za ovo.on je em lekar em je korektan(em je kao i Mara nakon duze odluke ipak se vakcinisao- koliko pod indirketnom prisilom a koliko samovoljno ne znam). Ali to sto su dobro porazmisliti i sto su med radnici meni ovde jedino uliva poverenje i jedino bih njihova misljenja dobrano uvazio u ovoj temi..

A po tipa +1  na duletovim postovima vidi se da se dosta nas slaze sa ovom ocenom. I da ni oni za vakcinicaiju ni oni protiv generalno mu ne daju minuse

 

niko ne napada duleta, diskutujemo jedni sa drugima, niko nije ovde niti izmislio virus niti imamo bilo kakvu moć da utičemo na to kako će država delati po pitanju virusa. Više se nekad on oseti napadnutim bez razloga. Ja sam par puta pričao sa njim na tu temu ovde i uvek se nađemo na tome da nešto smrdi, ali ja nisam siguran tačno koji "deo lanca" pa se tu malo razmimoiđemo 🙂

On 11/20/2021 at 6:42 PM, Dule_smor said:

vakcinisao sam se svojom odlukom iskljucivo, nije bilo nikakve prisile...a sacekao sam jedino zato jer mi zeljena vakcina nije bila dostupna ovde u Nemackoj pa sam primio Sputnik cim sam otisao na prvi odmor u Srbiju...i primicu buster sada krajem decembra kada opet budem dolazio na odmor uprkos tome sto nije priznat ovde u EU...takoda se ne vakcinisem zbog QR kodova, kovid pasosa i olaksavanja zivota kao vecina ljudi...to mi je tek smesno i zalosno, pa valjda vakcinu treba primiti zbog sebe i drugih, a ne zbog privilegija

Vozio sam se cargo, mlad lik, tipa 25 godina npr, kaže niko od njegovih se nije vakcinisao niti planiraju, nije anti vakser nego prosto "ne oseća potrebu". kaže sad kad ima ovo da posle 20h ne može u kafić razmišljaju o tome ali nije sigurno, no ako cargo kaže da moraju vakcinisaće se. u fazonu ne da će se protiviti tome ili pod prisilom otići na vakcinu već prosto u trenutku kad mu bude potrebna za _____ (posao, kafić) on će da se vakciniše "bez pogovora". tako da eto, ima i takvih.

 

16 hours ago, Jogi_ said:

A i brate, podsecanje da je virus krenuo tako sto je vest sa propratnim klipom o tome kako kinezi padaju mrtvi po ulicama od novog virusa obisla svet, lol

 

nisam ovo skapirao?

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Пријављена једна нежељена реакција на 7.000 примљених вакцина против ковида 19
Најдрастичније реакције које су забележене на вакцине против Короне у Србији су 1 случај миокардитиса, 2 случаја перикардитиса, неколико сумњи на тромбозу, неколико алергијских реакција, док истовремено није забележен ниједан анафилактички шок, истичу из Агенције за екове и медицинска средства Србије (АЛИМС).

Како наводи Митрашиновићева, нежељене реакције на вакцину се најчешће испољавају непосредно након имунизације, и то у року од дан или два након примљене вакцине. Поновила је оно што су и раније надлежни истицали – да се најчешће нежељене реакције испољавају у виду локалних реакција, као што су бол, оток, црвенило и осетљивост на месту примене.

Осим ових, дешавају се и тзв. системске нежељене реакције у виду повишене телесне температуре, болова у мишићима, болова у зглобовима, језе, дрхтавице, малаксалости, синдрома сличног грипу и слично.

Гошћа РТС Ординације подвлачи да су то све очекиване реакције и да су оне пролазног карактера, односно да трају неколико дана, и да се најчешће спонтано повлаче или се повуку након примене аналгетика и антипиретика, односно лекова за снижавање телесне температуре.

Губитак апетита, свраб, анксиозност – ређе нежељене реакције
Навела је и нежељене реакције које су такође очекиване, па тиме и описане у основним информацијама о леку али које се ређе јављају:

„То су на пример губитак апетита, пруритус или свраб на месту примене инјекције, затим реакције које су повезане са анксиозношћу, у смислу убрзаног рада срца, убрзаног дисања, па чак и губитка свести. Затим увећање регионалних лимфних чворова, краткотрајни пораст трансаминаза јетре итд. Све су то реакције које се очекују, али са нешто мањом учесталошћу у односу на ову прву групу најчешћих очекиваних нежељених реакција“, додаје Митрашиновић.

Нежељене реакције на вакцине, према речима Јелене Митрашиновић, пријављују највише особе женског пола, у чак 65 одсто случајева , а међу њима најчешће оне старости између 18 и 44 године.

Једна реакција на 7.000 примљених доза
Митрашиновић је изнела охрабрујуће податке за све оне који се и даље плаше нежељених реакција на вакцину и зато избегавају њихово примање. Истакла је да је на седам милиона доза примењених вакцина против ковида 19 у Агенцији за лекове забележено укупно 1.169 случајева нежељених реакција.

„Ако направимо статистику у броју пријављених случајева нежељених реакција у односу на укупан број примењених доза имамо податак да на приближно 7.000 датих доза вакцина имамо једну пријаву нежељене реакције на вакцину. То је заиста један охрабрујући податак за све наше грађане који су још увек до сада одлучили да буду невакцинисани и ја бих волела да овим податком охрабримо све оне који до сада нису то учинили, заиста реалним подацима који говоре да нема разлога за страх по питању нежељених реакција на вакцине“, подвукла је Митрашиновић.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Pitanje koje se tu postavlja (ako smo u teorijama zavere), a već smo ovde imali tu priču, jeste da li Izrael dobija pravi Fajzer a mi iz trećeg sveta u najboljem slučaju fiziološki rastvor ili B klasu fajzera 🙂 jer ja sam apsolutno saglasan sa ocenom da Izrael ne bi hteo da pobije svoj narod, ali isto tako i da me apsolutno ne bi iznenadilo da se nekad otkrije da postoje 2-3 kategorije kvaliteta vakcine kao i što je slučaj uostalom sa drugim proizvodima 

 

Имаш овде једну анализу тога

 

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 6:42 PM, Dule_smor said:

ne tvrdim ja nista 100%, ipak nemam toliko samopouzdanja i prepotentnosti kao neki, iako mi je to struka...u pravu si, ne dobijamo nista, ali mi se smucilo vise da primam sve zdravo za gotovo i kao jbga, sta se moze...ne verujem ni ja da su se svi sad nesto dogovorili, ali postoji verovatno neka pozadinska prica i igraci koji koriste ovu situaciju zarad licnog bogacenja i ko zna cega jos

 

20 hours ago, Dule_smor said:

to sam pominjao vise puta ovde, fale podaci za prvih stotinak pacijenata, samim tim i ne moze da se utvrdi kako je pocela pandemija...tj Kinezi su uskratili te pod pod nekim izgovorom...al eto, nekima ovde to nije dovoljan i konkretan razlog da je prica sumnjiva...jos jednom, ne kazem nuzno da je virus vestacki bukvalno, mozda je prirodno mutirao u nekim eksperimentima u laboratoriji i onda slucajno/namerno pobegao u populaciju...naprasne smrti par radnika instututa u Vuhanu isto idu u prilog toj prici

Po ovom tvom pisaniju najverovatniji "krivci" za virus su Kinezi, da ne kažem brat Si. I to nije nemoguće, bilo da su to uradili namerno, bilo da se desio neki Černobilj fazon - sjebali su nešto u postrojenju i to zapalilo napolje pa neće da priznaju da ne bi ispali debili. Ili je možda nastalo i prirodno, ali kao što smo zaključili to teško da ćemo u skorije vreme baš definitivno saznati. 

Ono što se slažemo jeste da se kriza definitivno koristi da se neko okoristi, ali tako je prosto istorijski sa svakom krizom, bilo ona rat, pandemija kuge ili bilo šta drugo. Uvek ćeš imati one koji čupaju zlatne zube od mrtvih ili dobijaju unosne ugovore za naoružanje u toku rata, ili u ovom slučaju unosne ugovore za prodaju respiratora/vakcina/maski/čega god. Ako ćemo pošteno Amerika je industriju podigla zahvaljujući WW2, nije toliko nemoguće da recimo Kina sada iskoristi ovu situaciju da poveća troškove proizvodnje svega i svačega (od čipova do čelika) i na taj način da veliki boost svojoj ekonomiji, ako pogledamo oni u pandemiji ako izuzmemo prvih mesec-dva dana prolaze mnogo bolje nego bukvalno svi ostali. 

E sad dolazimo do toga da li oni bolje prolaze zato što se ponašaju kao fašisti pa zaključaju Ningbo luku zbog 1 slučaja korone? A mi ovde diskutujemo da li je u Austriji na delu fašizam. Austrija fazon ima sličan broj stanovnika kao Ningbo, sličan je i procenat vakcinisanih kao u Kini, a oni su zaključali sve kada je bilo 15k slučajeva dnevno i 40ak mrtvih. Zar nije onda Kina mnogo veći problem? Ili je prosto problem što na Zapadu postoji šansa da se neko uopšte buni?

I da, ne bih preterano diskutovao o tome da u Kini vakcina nije obavezna 🙂

I Elvise brate ako hoćeš da već postuješ šou Stew Petersa ima čovek sve to na netu okačeno lepo da se linkuje, a ovde svi poprilično razumeju engleski, nema potrebe da gledamo neki titlovani klip koji je zatim prebačen u vertikalni video i sniman na nečijem telefonu koji ne ume da ga rotira 🙂

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Вертикал видео кида 😁

Нисам сигуран да је толико до брата Сија, кад постоји брдо доказа у Фаучијеву умешаност у Вуханску лабораторију, стално је под неким саслушањима у вези тога, али вероватно да то не сме да се истера до краја 

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...