Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

hahaha, dva meseca niko ne kontroliše ništa i sad PLJUŠTE KAZNE :))

Quote

 

Beograd -- Kako B92.net saznaje, kazne za nepoštovanje kovid mera počele su da pljušte u tržnim centrima.

Sa po 300.000 dinara kažnjeni su tržni centri "Ada Mol", "Delta Siti", "Ušće" i "Rajićeva" u Beogradu, kao i tržni centri u Novom Sadu - "Promenada" i "Big".

U Kragujevcu je sa 300.000 dinara kažnjen tržni centar "Kosmos" i odgvoro lice u njemu sa još 50.000 dinara, "Refleks" takođe sa 300.000 i odgovorno lice sa 50.000 dinara, kao i "Plaza" koja je kažnjena sa 30.000 dinara.

 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

kod mene u firmi odnedavno, ako hoces iz kanca da radis moras biti vakcinisan, u suprotnom remote

zanimljivo, iznenadjujuci broj ljudi se vakcinisao da bi nastavili kako su i do sada, a par njih sa kojima sam dobar i za koje znam da imaju skroz ok setup kuci, bukv samo zbog toga znaci sto im je 'gotivnije' iz kanca

pa sam nekako na osnovu tog omanjeg uzorka i jos nekih primera nevezanih za ovaj slucaj, dosao do zakljucka da sigurno dobar dio ljudi nije recimo zagrizen kao fata i elvis, nego jednostavno misle da nema potrebe/mrzi ih da se vakcinisu ali ako im boca znaci da ce izbjeci neki 'minor inconvenience', onda ce bez prob da to odrade

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Pitanje za ljude koji se nisu vakcinisali do sada: šta je potrebno da se desi da biste promenili stav i vakcinisali se?

Da mi izbrisu memoriju na poslednje dve godine bukvalno :), kod mene u firmi se niko nije vakcinisao i niti ce, "prelezali" smo vecina, jedan kolega je trenutno u karantinu jer mu je zena testirana pozitivno, on nema nikakve simptome ali ce svakako da saceka 2 nedelje pre nego se vrati i tako smo svi radili kad god je neko blizak zakacio nesto ali na koronu smo oguglali odavno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Santa said:

WoW.. 300.000

moraće da zatvore TC. Nerentabilno tebra.

ma ne samo to nego nisu to ni dobili ni platili, kapiram samo za medije.

zamisli scenario u kojem zapravo kazne ušće sa 300.000 a sve to vreme ušće ima vakcinalni punkt unutar sebe, plus na svim reklamnim panoima i LED-ovima ide "budi superheroj" reklama za vakcinaciju 🙂 mislim, to sve košta (bez punkta) jedno 5000 eur nedelju dana 🙂 ili možda im zapravo grad plati to lepo pa ovi samo rerutiraju tih 300k dinara do inspekcije koja im to već naplaćuje.

2 hours ago, mladenq said:

zanimljivo, iznenadjujuci broj ljudi se vakcinisao da bi nastavili kako su i do sada, a par njih sa kojima sam dobar i za koje znam da imaju skroz ok setup kuci, bukv samo zbog toga znaci sto im je 'gotivnije' iz kanca

ovo je generalno za one koji imaju decu ili eventualno ženu-muža koja smara :)) 

Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2021 at 2:38 PM, Jose Jimenez said:

Pitanje za ljude koji se nisu vakcinisali do sada: šta je potrebno da se desi da biste promenili stav i vakcinisali se?

Nista...bmk da se vakcinisem protiv gripa, korone itd...preležao idemo dalje...

 

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Skolski drugar sa 33 godine dva dana nakon vakcinisanja pofasovao 5 srcki u par sati i i dan danas se pita kako je ostao ziv... Zaboravio da hoda i da silazi niz stepenice pa se 3 meseca oporavljao i ucio sve iznova. Vakcinisao se samo zato da bi mogao da dovozi automobile iz Nemacke. Njegove reci da ga jebo ker kad je pomislio da se vakcinise zarad malo para... 

Pitam se isto gde su bili ovi vakser konani sto dele minuse, da se vakcinisu i nose maske kad su raznorazni Madzgalji (38) Djose (49) Mande (55) umirali pre korone? Toliko su zabrinuti i brizni za opstanak rase da ni plazmu nisu dali i pokusali spasiti makar neki zivot od bolesti u koju veruju. Moroni ne znaju da sastave prosto prosirenu recenicu na temu zasto se treba vakcinisati, a najglasniji su u vredjanju. 

Kao sto je Hajli rekao... Postali smo retardi koji se tripuju da imaju prava na sve i kerenisu I na najmanju kritiku i nepravdu. Isto sam misljenja sam da je vakcina neki vid prirodne selekcije i da je u neku ruku mnogo lakse kontrolisati faulplej vakcinu nego li faulplej virus i pitati se u sta ce sutra mutirati. 

Nadam se da lutam daleko i da jedini cilj profit, ali sa nakazama danasnjice nikad se ne zna. 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 10

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FATA said:

Skolski drugar sa 33 godine dva dana nakon vakcinisanja pofasovao 5 srcki u par sati i i dan danas se pita kako je ostao ziv... Zaboravio da hoda i da silazi niz stepenice pa se 3 meseca oporavljao i ucio sve iznova. Vakcinisao se samo zato da bi mogao da dovozi automobile iz Nemacke. Njegove reci da ga jebo ker kad je pomislio da se vakcinise zarad malo para... 

ali ovoga će uvek biti kod svakog leka? stoje tamo indikacije na njemu pa piše "često", "retko", "izuzetno retko" itd - naravno da treba biti obazriv, ali kad budemo imali svi više ovakvih školskih drugara od 33 god koji su jedva preživeli od vakcine onda već imamo neki uzorak. 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo jednostavne implikacije - keva čeka na operaciju kolena i katarakte već mesecima (za kataraktu je u normalnim okolnostima turnover nekoliko nedelja), ali ne stiže jer su medicinski radnici usmereni na hospitalizovane covid pacijente, od kojih je 9 od 10 nevakcinisano (izvor). Što znači - da se više ljudi vakcinisalo, više zdravstvenih radnika u već ubogaljenom zdravstvenom sistemu bi moglo da pomaže ostalim bolesnicima. 

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Е ако је ЦДЦ рекао...

Фасцинантно ми је да има интелигентних људи који верују буквално све што им се каже, колико год немало везе са реалношћу 

  • Downvote (-1) 3

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Moj Miksi je duže od godinu dana čekao na operaciju 2018.

Ćale umro od raka pre nego što je dočekao termin za hemio terapiju 2012.

Samo opušteno, nije zdravstvo ništa bolje funkcionisalo ni pre...

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je u Bg, ali u unutrasnjosti je tuga sto se tice aperacija. Naravno pre covida. Sad je jos veca tuga. Za kataraktu se ceka po 1.5 - 2 godine, mada je drzava nesto polusavala da to rastereti sa refundacijom za operaciju kod privatnika, mada ne znam kako je sve to zavrsilo. Naravmo da je covid dodatno pojebao situaciju, ali sad da je sve stalo zbog covida... Evo keva ne moze da odradi mamografiju vec 3 meseca jer ne radi mamograf. Na pitanje sto se ne popravi, odgovor je covid. A zapravo, bole ih da ga poprave, ko hoce nek ide privatno, ko nece neka ceka. Kad je bilo vanredno stanje, nasa lokalna bolnica je bila prazna. Nisi mogao otici ni na kontrolu, ni na pregled, snimanje... Za sve im je bio odgovor, covid. Ako nisi imao vezu ili ako nisi bio bas hitan slucaj, nista nisi mogao da uradis. Prijatelja mojih matorih su lagano odjebali, a covek se zalio da ima temperaturu i zatvor vise od mesec dana. Govorili mu da je mator, da se prehladio, da se popismanio. Sin koji je u Bg i koji je situiran, plati mu privatno preglede i utvrde da covek ima tumor u trbusnoj duplji velicine pesnice. I sa takvom dijagnozom ovi nasi retardi su mu rekli da priceka sa operacijom, dok ne prodje covid. Naravno kad im je sin rekao da ce im se najebati mile majke, onda su ga operisali. 

Jeste da je sranje i to velikim delom zbog covida, ali jos vecim delom kako nam je zdravstvo organizovano.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, daniiL said:

Na pitanje sto se ne popravi, odgovor je covid.

glavni odgovor na sve ovih dana od toga što ne možeš da dobiješ telefonom servis za računare preko kašnjenja autobusa do poskupljenja ulja i mesečevih mena i retrogradnog merkura 🙂

Link to comment
Share on other sites

Problem sa mobilnim mamografom je to sto on naidje u odredjenom periodu u toku godine i sto se citanje ceka minimum mesec dana. Ovo oko mamografije je takva sprdnja, keva je isla u Uzice i tamo su je odbili, jer ide na kontrole u Kragujevac. A Uzice i Priboj pripadaju istom zavodu ili kako se to vec zove. A keva je otisla u Kg, jer na prvoj kontroli posle hemio terapija i zracenja, sve sto joj je doktorka rekla je da joj je mala plata i da ne zna sta ce da radi kad ode u penziju. U prevodu spremi pare, alo zelis da vodim tvoj slucaj. Ali zatp u Kg, doktorka je susta suprotnost. Sve po PS. Keva ponela sitnice, tipa parfem, kafa, cokolada... zena joj odgovorila da nema potrebe ni za tim. Cak kad je krenulo ovo covid sranje, zena je zvala da se pita kako je keva.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2021 at 12:51 PM, FATA said:

torimax 1 hipoteticka situacija ako moze?

u toku 2021 si primio 10 pacijenata i nakon testova se ispostavilo da svi boluju od raka mozga... prognoza je da nece doziveti 2022. U decembru svih 10 dobija temperaturu, jak kasalj i otezano disanje (ubaci simptom)... nakon testova, pozitivni su na kovid. stavljaju se na aparate, lece terapijama i svi umiru u roku od nedelju dana do 15 decembra. kako ih zavodis i od cega su umrli?

1. 10 kovid - 0 rak (ziveo lek za rak!)
2. 0 kovid - 10 rak (rak je jaci od covida kao sto je papir jaci od kamena!)
3. 5 kovid - 5 rak (zivotni balans mora da postoji!)
4. 7 kovid - 3 rak (daj novcic, glava pismo!)
5. Kako kaze ruka koja me hrani ja sam samo bot!

 

 

On 10/13/2021 at 8:31 PM, Johnn1e said:

10:0 za kovid

 

16 hours ago, Highl1 said:

samo da se osvrnem na ovaj tvoj post
Madžgalj - umro od raka pankreasa, kao i Stiv Džobs, od koga nema leka (sigurno bi Džobs iskoristio sav svoj novac i uticaj da ga nadje, verovatno bi zvao Billa Gatesa da ga čipuje da može)
Djoša - umro od srčke, šibao je gudru i pio samo tako, nikakva tajna kako je živeo
Manda - isto srčka, imao dijabetes, pritisak, jednostavno nije bio zdrav

Ovo su sve bolesti koje postoje, i postojaće, za koje jednostavno nema leka / terapije ako ti se dese, i ne znam kakve to veze ima sa medicinom, vakcinom, vakserima i celom ovom pričom. Niko od njih nije umro od virusa ili bolesti koja se prenosila, pa da smo tad mogli da ih spasemo da je nismo prenosili i da smo imali drugačije navike. 

Upravo moja poenta. Te bolesti su postojale i ranije kao sto postoje i danas. Umiralo se i od gripa ranije kao sto se umire i danas. Jedina razlika je ta sto je danas ishajpovano i reklamirano 24/7 pa smrt nekog random Madzagalja, ili debelog Djose bude zavedena kao komplikacija usled C19 i statistika bude nabudzena. Ne znam da li iko razmislja na duge staze, ali ako se ode putem kontrole, registracije i pasosa nema teorije da se vratimo nazad. Smrtnost je zanemarljiva i u granicama gripa, ali je marketing cudo...

9 hours ago, Lucky said:

ali ovoga će uvek biti kod svakog leka? stoje tamo indikacije na njemu pa piše "često", "retko", "izuzetno retko" itd - naravno da treba biti obazriv, ali kad budemo imali svi više ovakvih školskih drugara od 33 god koji su jedva preživeli od vakcine onda već imamo neki uzorak. 

 

Da Laki samo sto recimo ako je smrtnost kod grupe do 45 nekih 0.024% a vakcina podigne na 1% to je puno veca steta 100x nego da se smrtnost kod grupe 60-75 spusti za 100x... Tom od 75 je mozda vec odzvonilo da ide za mesec dana i njemu je sve jedno primio li vakcinu ili ne.. Dok je skroz nepotrebno usrati se u zivot nekom sa 33 ko ima da vozi bar jos toliko. Eto i absolute pomnuo coveka kom je davao plazmu pa je preminuo i sa 2 doze vakcina a verujem da nije imao 60

  • Downvote (-1) 4

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...