Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

On 9/14/2021 at 11:23 PM, Dule_smor said:

Ovo je za UPT topik 😄

Ne znam čemu ta ironičnost? Svako ko iole ima svest o svetu zna da političari iskorišćavaju trenutno stanje.

 

@Lucky

pls prebaci ovaj topik u zoo da ljudima na guglu ne iskaču lupetanja sa ovog topika. To je tvoja moralna obaveza! 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, alfa said:
Ovo je za UPT topik

Ne znam čemu ta ironičnost? Svako ko iole ima svest o svetu zna da političari iskorišćavaju trenutno stanje.

 

[mention=876]Lucky[/mention]

pls prebaci ovaj topik u zoo da ljudima na guglu ne iskaču lupetanja sa ovog topika. To je tvoja moralna obaveza! 

 

Evo i Milanovic iskoriscava i spinuje, samo pomesao strane heh...ili je samo glupi teoreticar zavere, nema trece

https://www.facebook.com/watch/?v=2956204997986595&ref=sharing

A onaj klip gore je okacio dr Zujovic, pulmolog, culi ste za njega...verovatno je i on postao antivakser naprasno

 

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa vi ste ovde na topiku upravo poceli da potencirate taj pojam i svrstavate svakoga ko kaze nesto sto se ne slaze sa main pricom u taj kos, pa i mene, makar u sprdnji, pa mogu valjda i ja malo da se sprdam sad. A posle kazete da se slazete sa mojim misljenjem da prica nije cista od pocetka. Ne znam sta se onda raspravljamo ako se slazemo. I sta ima onda da se prica vise uopste o bilo cemu ako se od starta lazu ljudi ili se uskracuju informacije. Za mene je cela prica izgubila legitimitet kada medjunarodnoj komisiji nije dat uvid o podatke u prvih 100 pacijenata u Vuhanu. Sto biste vi sad sprdacinom rekli, pametnome dosta huehue. Kao sto rekoh ne negiram virus, ne mislim da su vakcine pune chipova ili kojegeca sto ce da poubija narod, samo kazem da mora uvek da se trazi i prihvata samo istina. Bez istine ni nauka nije vise nauka, a o moralnim normama i da ne pricamo.

 

 

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2021 at 7:07 PM, Jose Jimenez said:

Došlo vreme za buster vakcinu. Kakvo je stanje sa vakcinama i deltom? Za Fajzer sam našao nekoliko istraživanja koja u generalno pozitivna, ali za ostale ima malo, tj. nikakvih istraživanja.

TL;DR koji mi daje najbolji wifi signal? 😄

ako ti nešto znači, jedan eminentni forumaš je roknuo posle dva kineza fajzera. 

nakon dva kineza posle 5 meseci imao je 250 onih jedinica anti tela čega god (merio je i tipa posle 2 meseca imao je 550 npr) i onda je nakon fajzera dobio 50.000, što deluje kao maks rezultat tog merenja jer je baš zaokružen broj.

Trenutno nema 5G ali kaže dosta se lomi između Istoka i Zapada, razmišlja o Tajvanu! :))

 

On 9/19/2021 at 8:05 PM, Dule_smor said:

Pa vi ste ovde na topiku upravo poceli da potencirate taj pojam i svrstavate svakoga ko kaze nesto sto se ne slaze sa main pricom u taj kos, pa i mene, makar u sprdnji, pa mogu valjda i ja malo da se sprdam sad. A posle kazete da se slazete sa mojim misljenjem da prica nije cista od pocetka. Ne znam sta se onda raspravljamo ako se slazemo. I sta ima onda da se prica vise uopste o bilo cemu ako se od starta lazu ljudi ili se uskracuju informacije. Za mene je cela prica izgubila legitimitet kada medjunarodnoj komisiji nije dat uvid o podatke u prvih 100 pacijenata u Vuhanu. Sto biste vi sad sprdacinom rekli, pametnome dosta huehue. Kao sto rekoh ne negiram virus, ne mislim da su vakcine pune chipova ili kojegeca sto ce da poubija narod, samo kazem da mora uvek da se trazi i prihvata samo istina. Bez istine ni nauka nije vise nauka, a o moralnim normama i da ne pricamo.

 

 

pa vidiš dule da lupaju kako stignu i niko ništa ne zna 🙂 

bili u policijskom času sa 50 zaraženih, onda u onim skraćenim radnim vremenima kad je bilo 2000, sad sa 8000 sve radi nikakve frke nema, pravimo koncerte beer festove, žurke proslave, niko ne poštuje nikakva pravila 🙂

ono, u selendri u Grčkoj konobar nosi masku iako nema leba da mu naiđe bilo kakva inspekcija, da ne pričamo u Solunu, kod nas niko ništa a Brnaba priča "Nema smisla da pričamo o merama kad imamo meru - vakcine! Država je uradila sve što je trebalo" :)))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

a Brnaba priča "Nema smisla da pričamo o merama kad imamo meru - vakcine! Država je uradila sve što je trebalo" :)))

Drugi put prozivaš brata Brnabu, prvi put nisam reagovao - sad moram!

To za vakcine jeste lol, ali za mere je u suštini rekla "nema smisla da pričamo o NOVIM merama, jer se ni ove koje su trenutno na snazi ne poštuju", pa je zatim kao najavila pojačan rad inspekcija koje će da kontrolišu ili tako nešto :))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ako ti nešto znači, jedan eminentni forumaš je roknuo posle dva kineza fajzera. 

nakon dva kineza posle 5 meseci imao je 250 onih jedinica anti tela čega god (merio je i tipa posle 2 meseca imao je 550 npr) i onda je nakon fajzera dobio 50.000, što deluje kao maks rezultat tog merenja jer je baš zaokružen broj.

Trenutno nema 5G ali kaže dosta se lomi između Istoka i Zapada, razmišlja o Tajvanu! :))

 

pa vidiš dule da lupaju kako stignu i niko ništa ne zna 🙂 

bili u policijskom času sa 50 zaraženih, onda u onim skraćenim radnim vremenima kad je bilo 2000, sad sa 8000 sve radi nikakve frke nema, pravimo koncerte beer festove, žurke proslave, niko ne poštuje nikakva pravila 🙂

ono, u selendri u Grčkoj konobar nosi masku iako nema leba da mu naiđe bilo kakva inspekcija, da ne pričamo u Solunu, kod nas niko ništa a Brnaba priča "Nema smisla da pričamo o merama kad imamo meru - vakcine! Država je uradila sve što je trebalo" :)))

Pa jel nije nabavila vacc?
kad uvedu mere, ljudi se takmice ko ce manje da postuje, nisam jednom cuo, hahaha glupi belgijanci i eu, kod nas niko ne nosi, kafane pune, ribe gole, hahah kako ste jadni. Onda kad se zaglavi bolnica, kuku majko, sta nam rade, ko ovo napravi sotone sorosevske (ne karikiram)

niko mere ne postuje. Ljudi nece da se vacc. 
sto bi na kraju boleo kurac drzavu da se vise bakce, ionako ce izbori i nema zameranja. A da su obezbedili vacc, jesu. A sve ostale mere su sviranje kurcu, virus ce na kraju zakaciti vecinu kugle zemaljske kolko god se cuvali.

tako da su pustioi lepo da se ljudi prokuze, i gotovo.

 

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, togFU said:

Drugi put prozivaš brata Brnabu, prvi put nisam reagovao - sad moram!

To za vakcine jeste lol, ali za mere je u suštini rekla "nema smisla da pričamo o NOVIM merama, jer se ni ove koje su trenutno na snazi ne poštuju", pa je zatim kao najavila pojačan rad inspekcija koje će da kontrolišu ili tako nešto :))

ja se izvinjavam što sam se ogrešio o Brnabu! Evo neću više! 🙂

Jasno je da je najavila pojačane mere ali isto tako ko god je prošao gradom posle 19h vidi da ih ne poštuje niko živ, u svim prodavnicama ljudi bez maske, u kafiću jedni na drugima sede, glasna muzika žurke svi se deru i pevaju 🙂 Sa čim ja nemam problem, kao takav, nego onda tako lepo recite i da idemo dalje.

15 hours ago, f4ts0 said:

Pa jel nije nabavila vacc?
kad uvedu mere, ljudi se takmice ko ce manje da postuje, nisam jednom cuo, hahaha glupi belgijanci i eu, kod nas niko ne nosi, kafane pune, ribe gole, hahah kako ste jadni. Onda kad se zaglavi bolnica, kuku majko, sta nam rade, ko ovo napravi sotone sorosevske (ne karikiram)

niko mere ne postuje. Ljudi nece da se vacc. 
sto bi na kraju boleo kurac drzavu da se vise bakce, ionako ce izbori i nema zameranja. A da su obezbedili vacc, jesu. A sve ostale mere su sviranje kurcu, virus ce na kraju zakaciti vecinu kugle zemaljske kolko god se cuvali.

tako da su pustioi lepo da se ljudi prokuze, i gotovo.

Apsolutno si u pravu, ali onda se to tako kaže od početka i/ili se kaže u jednom trenutku "Nema više restrikcija radite šta hoćete" a ne ovamo dirigovano krizni štab, lekari, "molimo vas nosite maske" a brnaba i ekipa "molimo vas vakcinišite se jao jao"  - kao što rekoh gore negde, lepo onda izbacite covid iz vesti i biće lakše, jer ovako samo šire paniku pa moja baba na primer redovni dnevnik gledalac skoro ne sme da izađe iz kuće iako je vakcinisana jer 24/7 ide reklama "da spasimo život da sačuvamo zdravlje" i jednako toliko sa svih frontova se piše o "novim rekordima, o autobusu umrlih dnevno" a onda vidiš bilbord za neki splav zaboravih sad ime po celom gradu koji otvara sezonu 29.09. i ima Đanija, Anu Kokić, Seku Aleksić i ekipu kao najavljene pevače.

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, absolute said:

Što je na kraju krajeva jedino i moguće...dakle vakcina ko oće, ko neće bnk i ćao...koji moj više sviranje kurčeva na ovu temu...

generalno bnk svakako...

Da su ljudi empatični povodom slabijih katergorija ne bi bilo razlika ni u bogastvu ni u imovini...a ne u zdravlju...

Politika je povela priču, politika je sprovela, politika će i da se završi...mi jedino da se međusobno pobijemo ko pavijani oko banane...

 

potpisujem, pogotovo ovaj deo ko empatije, sere mi se vise od foliranja i proseravanja, svi se brinu za bake i deke pa su zato primili bocu...primili su zbog svoje guzice, ali bitno je da se pokaze na netu i drustvenim mrezama kako su socijalno odgovorni altruisti!

  • Upvote (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Lucky said:

 

Apsolutno si u pravu, ali onda se to tako kaže od početka i/ili se kaže u jednom trenutku "Nema više restrikcija radite šta hoćete"

To se kaze na forumu a ne na tv. Nasa vlast je masinerija za dobjanje izbora i to im je jedini KPI, tako da su sve aktivnosti preodredjene tom cilju

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Najviše zaraženih od početka pandemije, preminulo 45 osoba
U Srbiji je do poslednjeg preseka potvrđeno 8.467 novoobolelih od kovida 19

On 9/27/2021 at 3:50 PM, f4ts0 said:

To se kaze na forumu a ne na tv. Nasa vlast je masinerija za dobjanje izbora i to im je jedini KPI, tako da su sve aktivnosti preodredjene tom cilju

pa i to je tačno.

Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2021 at 3:02 PM, Lucky said:

 🙂🙂Apsolutno si u pravu, ali onda se to tako kaže od početka i/ili se kaže u jednom trenutku "Nema više restrikcija radite šta hoćete" a ne ovamo dirigovano krizni štab, lekari, "molimo vas nosite maske" a brnaba i ekipa "molimo vas vakcinišite se jao jao"  - kao što rekoh gore negde, lepo onda izbacite covid iz vesti i biće lakše, jer ovako samo šire paniku pa moja baba na primer redovni dnevnik gledalac skoro ne sme da izađe iz kuće iako je vakcinisana jer 24/7 ide reklama "da spasimo život da sačuvamo zdravlje" i jednako toliko sa svih frontova se piše o "novim rekordima, o autobusu umrlih dnevno" a onda vidiš bilbord za neki splav zaboravih sad ime po celom gradu koji otvara sezonu 29.09. i ima Đanija, Anu Kokić, Seku Aleksić i ekipu kao najavljene pevače.

Neverovatan si mi Laki, mislim ne samo ti vec brdo ljudi koji ne vide sumu od drveta🙂

Kapirao bih da su klinci neki u pitanju, ali mi neverovatno da gomila starijih trokira.

Ono, vidis svojim ocima sta se desava... Nit su bolnice pune nit ljudi umiru po ulicama, sa ili bez maski... Dzoni je pominjao neke procente smrtnosti od 8% na pocetku cele ove price pa je pomenuo da je neki zajednicki zakljucak da je smrtnost 2% sredinom pandemije da bi sada bila negde oko 0.2%.

Mene zanima zasto tebi, satanu i lizru treba jedna ili vise gnjidi poput brnabe, konja, svinjicke da kazu javno da je nesto laz kad mozes da vidis svojim ocima?

https://www.facebook.com/100057181989985/posts/341325167783547/

Evo neki kao duel "vax-anti vax" ne znam dal si uhvatio

Na stranu to da li gotivis Nestorovica ili ne jer mnogi su ga ovde pljuvali... Kako bre bilo ko sa 2 grama mozga moze da prihvati bilo sta sto je rekla ova nakaza sa druge strane? Lik za 30min nije izneo 1 konkretni argument, ali poziva na vakcinaciju dece 12-18g, ne samo on nego i ostali olosi iz politike... Sutra dodje AV kaze ne slusajte Nestorovica on je Djilasov covek i onda ova nakaza dobije priliku da nam kroji sudbinu omladine i prica prodje... 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Dal je realno da vi i dalje gledate ove dvocasovne klipove na ovu temu? Realno za ove dve godine korone si mogao brdo medicinskih udzbenika da procitas, bar bi znao sta slusas. Korona je sve manje i manje zanimljiva, tako je kako je i idemo dalje.

Kratak osvrt na Fatin post: nije tacno... nista nije tacno...

Edited by Johnn1e
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Не смета мени Корона, него надолазећи фашизам, мило ми је да видим да људи немају проблема са тим 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Neverovatan si mi Laki, mislim ne samo ti vec brdo ljudi koji ne vide sumu od drveta🙂

Kapirao bih da su klinci neki u pitanju, ali mi neverovatno da gomila starijih trokira.

Ono, vidis svojim ocima sta se desava... Nit su bolnice pune nit ljudi umiru po ulicama, sa ili bez maski... Dzoni je pominjao neke procente smrtnosti od 8% na pocetku cele ove price pa je pomenuo da je neki zajednicki zakljucak da je smrtnost 2% sredinom pandemije da bi sada bila negde oko 0.2%.

Mene zanima zasto tebi, satanu i lizru treba jedna ili vise gnjidi poput brnabe, konja, svinjicke da kazu javno da je nesto laz kad mozes da vidis svojim ocima?

https://www.facebook.com/100057181989985/posts/341325167783547/

Evo neki kao duel "vax-anti vax" ne znam dal si uhvatio

Na stranu to da li gotivis Nestorovica ili ne jer mnogi su ga ovde pljuvali... Kako bre bilo ko sa 2 grama mozga moze da prihvati bilo sta sto je rekla ova nakaza sa druge strane? Lik za 30min nije izneo 1 konkretni argument, ali poziva na vakcinaciju dece 12-18g, ne samo on nego i ostali olosi iz politike... Sutra dodje AV kaze ne slusajte Nestorovica on je Djilasov covek i onda ova nakaza dobije priliku da nam kroji sudbinu omladine i prica prodje... 

Joj stvarno ne mogu da ih gledam FATO, prvo su mi odvratni i jedni i drugi, ono kreće da mi skače pritisak kada vidim i trollface nestora i ove druge, a posebno kada treba nešto da gledam 30 minuta :)) Ne bih da takvoj ekipi poklonim ni 2 minuta 🙂

Nemam ja trokiranje, od prvog dana je jasno i slažem se sa duletom da nešto smrdi odnosno da niko nema ništa pojma i da lupaju kao što sam već napisao više puta i ovde. Jer nova je stvar, svi izvlače neke zaključke i iz tog ugla svi i greške. Ne treba meni Brnaba za tako nešto 🙂

Što se vakcina tiče, ja koliko znam Danci, Norvežani i ekipa su sa preko 80% vakcinisanih i ukinuli su mere, ne znam šta kaže avaks ekipa dal i tu ima nekih teorija zavere (možda ima, ne znam) ali to je nešto što vidim kao direktno merljivo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Главни светски ваксери имају шта да кажу 

СЕПТЕМБРА МЕСЕЦА 2021 ГОДИНЕ САСТАЛА СЕ ЕЛИТА СВЕТА И ИМАЛА САСТАНАК НА ТЕМУ:

 

1. КОРОНА ЗАВЕРА - КАКО ДА ШТО ВИШЕ ЕЛВИСА ИЗ КРУШЕВАЦ ЧИПУЈУ ЧИПОМ ЗА КОНТРОЛУ МИСЛИ

2. БИЛ ГЕЈЦ - ПОГЛЕД КРОЗ ПРОЗОР У ТОТАЛНУ НОВУ БУДУЋНОСТ

3. АУСТРАЛИЈА - САНИРАЊЕ ПРОБЛЕМА СА ПРОЦУРЕЛИМ ИНФОРМАЦИЈАМА (ДА АУСТРАЛИЈА НИЈЕ КОНТИНЕНТ ВЕЋ ЈЕ ЗЕМЉА РАВНА)

 

И ОНДА, НАШИ ХАКЕРИ БЛАГОСИЉАНИ РУКОМ КАЧАВЕНДЕ, ХАКУЈУ ТАМНЕ СОБЕ ВАТИКАНА И КРОЗ МИКРОФОНЕ СНИМАЈУ САСТАНАК ЕЛИТЕ (КОЈА ЈЕ ДРОГИРАНА АНЕДОРОХОНОМ ИЗ МРТВЕ ДЕЦЕ) И ПУШТАЈУ ИСТИНУ НА СВЕТЛО!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...