Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

2 hours ago, toma said:

Moja ideja je sirenje svesti na svim poljima. Kako na polju fitnesa i bodibildinga, tako na polju mehanike i samog projekta Golfa 5.

 

1602327816100.gif

jos mu se kanal zove 'ackelada'. jebena marmenada se i dalje pije, vidim.

how it started

image.png.f02011e5aa7200b31006d405a6660ecc.png

vs how its goin

image.png.183dddd85b5776e304e8019f9e84b42b.png

bonus:

image.png.ced5acc7934bc72e2cbb55a821728834.png

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

Ovo će sve totalno da se poštuje 🙂

Quote


Ružić je objasnio to menjanje, koristeći fiktivni slučaj dva dečaka, Filipa i Branka.

"Ako se Filip zarazi, đaci će nositi maske u odeljenju. Ako se Filip i Branko zaraze, biće organizovana onlajn nastava u trajanju od 10 dana", kazao je Ružić za TV Prva.

On je istako da će srednjoškolci menjati tip nastave, u zavisnosti od situacije sa koronavirusom, dan za danom.

Ministar je objasnio da roditelji ne mogu da traže da im dete pohaša onlajn nastavu, ali je dodao da, u koliko je dete u većem riziku, roditelji mogu da traže to uz potvrdu medicinske struke.

Govoreći o sindikatima prosvetara i najavi protesta, Ružić je kazao da su bili pozvani da prisustvuju sednici Kriznog štaba.

"Naišli smo na visoki stepen nerazuemvanja u odnosu na model koji smo predložili", naveo je ministar.

On je istakao da je legitimno da li žele da štrajkuju tražeči veće plate.

"Očekujemo da se ti razgovori nastave. Videćemo kako će to ići", objasnio je Ružić.

On je objasnio da nastavnik kada priđe učeniku, u obavezi je da stavi masku, jer će mu se obratiti, kao i učenik koji treba da odgovara, stavlja masku, istakao je Ružić govoreći o tome kako će se đaci ponašati na času i kazao da je to preporuka struke.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, leisure said:

Ovo je najveci transfer neprijatnosti ove godine.

svaki deo klipa je posebno malo zlato, ono kad gledaš par puta pa se fokusiraš na druge stvari.

da se vratimo i na covid temu, muž od koleginice pozitivan, i on je bio Fajzerom vakcinisan.

Link to comment
Share on other sites

Ако изразим своје мишљење на конто клипа, заглавићу логику (Сви знамо да Лаки ради за Мишка. А Мишко је добар са Сендвичарима 😄 )

Комшија и 
жена су позитивни, пензионери, он вакцинисан русом, она кинезом. Њему ништа, имао температуру 2 дана и ок је, она у Батаји...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Ех, трансфер непријатности, они се свакако бахате и пишају по нама,  јебе им се. Дебилно је кад људи гледају све то и сутра ставе својој деци маске,  као да мрзе рођену децу...

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, absolute said:

Ne bih ulazio u dalju svađu, ali recimo mojoj deci od 7 i 9 godina izrazito smeta nošenje maske...nisu u pitanju samo časovi, već i boravak u celodnevnoj. Praktično od 8 ujutru do pola pet popodne.

Moje lično mišljenje je da ne postoji dovoljno jaka reč da izrazi negodovanje protiv retardizma koji je smislio da ovako mala deca nose maske gotovo 10 sati dnevno.

Pošto se radi o mojoj deci, moram naglasiti i da napušim kurca svakog pojedinačno ko je smislio i odobrio ovakav idiotizam.

 

 

isto i za moju cerkicu od 9 god.. isla je i kod dr... jer pocne da je glava boli ☹️ predugo je to za malu decu zaista...

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, qwert00 said:

 

isto i za moju cerkicu od 9 god.. isla je i kod dr... jer pocne da je glava boli ☹️ predugo je to za malu decu zaista...

neugodno je svakako. nije za poređenje i nisam od "i can't breathe" likova, ali jedan film sam gledao u bioskopu po novim merama tj. sa maskom i rekao neću više dok to ne prođe, prosto nema nikakvog smisla.

to je uz let avionom jedino kad sam stvarno preko tipa 1,5h-2h nosio masku u kontinuitetu, ovo po prodavnicama od 10-15min nikakav problem naravno. 

Link to comment
Share on other sites

@absolute

@qwert00

I ono, ne padne vam na pamet da ce to detetu sutra napraviti vise stete nego koristi ili ne daj boze neke trajne posledice? Vidim da se ne slazete ali i dalje vozite po tim pravilima pa me zanima iz kog razloga? 

Isto kao sto se gomila ljudi zali i kuka na cenu goriva i registracije, a ovamo svaki dan u auto cak i za najgluplje stvari... 

Tesko je organizovati gomilu ljudi da izadju na ulice i zatvore grad automobilima... Ali organizovati roditelje u odeljenju mi deluje izvodljivo. Cak verujem da ne bi trebalo ni celo odeljenju i da bi i sa 50% bio postignut efekat. 

Da sam roditelj prvo bih naucio dete da kaze da je maska gusi, pa nek nosi na bradi, pa ih na kraju ne bih ni slao u skolu. Nek sedi kuci i nek uci, moze skola i vanredno da se zavrsi. 

Jbg lakse je cutati i sipati za 2 soma a pljuvati maske i cene goriva po mrezama...

22 minutes ago, Lucky said:

dobro ajde nekakav je problem!

Veci problem je sto brises postove ko kurva lajne 😁

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

zato sto ne mozes da bijes uciteljicu koja to trazi, a pri tom je to odluka min prosvete. 

Svakako da sem u skoli u prinicu nigde ni ne nosi masku (kad sam sa njom ja nosim gde je neophodno ali ona u principu ne), a i tamo koliko moze eskivira. Ali je to prosto obaveza tj takva je odluka. Deluje mi da se i dalje previse mlad i revolucionaran. ali ne ide to tako bas kako ti mislis.

Sigurno da se barem polovina roditelja slaze sa maskom ako ne i vise. I pri tome mnogima od dece maska ne smeta ni malo. 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Nije ni poenta bila napadati uciteljicu... Ona je samo jos jedan bot u nizu koji prati komande od nadredjenih. Ako su maske protivustavne i preporuka, ne vidim kako nema drugog izbora? 

Zato i kazem, da 50% dece ne prisustvuje casovima sirom Srbije o maskama u skolama se danas ne bi pricalo. Da 50% ne sipa gorivo narednih 3-6 meseci da vidis kako bi gorivo palo na 130. Zasto ovo kazem, pa iz iskustva sa Frilenserima i prethodnim sranjima. Recimo da su frilenseri unosili 4 milijarde godisnje kao sto su pricali. Od oktobra i trenutka kada su "krenuli" u retroaktivnu naplatu i slanje pozivnica, znam bar 30 ljudi koji su instant presli na internet volete i to odlucili da resavaju usput, ne zeleci da prime dinar preko banke. Zar mislis da ce ostati na ovome? Meni npr. istice i druga godina i nikom nista dok ce opet najgluplji ispasti oni koji su se odmah zaleteli da plate.

Deca ko deca, sta oni mogu da znaju sa 8-9-10 godina? Slusaju sta im kazu stariji i to je opasno jer sutra i maska i vakcina mogu da postanu normala. 

E sad, ti bi rekao da sam ja mlad i revolucionaran a ja te pitam zasto? Ako necu da mi dete sutra nosi masku niti da se vakcinise jer nisam ni ja u svoje vreme... Necu da placam 200din litar goriva sa platom od 500€ kad moze da bude 100 a 100 da ostavim za porodicu. Necu da placam zaostali porez koji je rupom nametnut. Hocu da imam koliko toliko neka prava a ne da zivim kao rob. U tome se jedino razlikujemo anti-maskeri i anti-vakseri od ovih drugih. 

Edited by FATA
  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

@absolute

@qwert00

I ono, ne padne vam na pamet da ce to detetu sutra napraviti vise stete nego koristi ili ne daj boze neke trajne posledice? Vidim da se ne slazete ali i dalje vozite po tim pravilima pa me zanima iz kog razloga? 

Isto kao sto se gomila ljudi zali i kuka na cenu goriva i registracije, a ovamo svaki dan u auto cak i za najgluplje stvari... 

Tesko je organizovati gomilu ljudi da izadju na ulice i zatvore grad automobilima... Ali organizovati roditelje u odeljenju mi deluje izvodljivo. Cak verujem da ne bi trebalo ni celo odeljenju i da bi i sa 50% bio postignut efekat. 

Da sam roditelj prvo bih naucio dete da kaze da je maska gusi, pa nek nosi na bradi, pa ih na kraju ne bih ni slao u skolu. Nek sedi kuci i nek uci, moze skola i vanredno da se zavrsi. 

Jbg lakse je cutati i sipati za 2 soma a pljuvati maske i cene goriva po mrezama...

Veci problem je sto brises postove ko kurva lajne 😁

dokle god ste kul i sa malim prozivkama, može da prođe.

kad krenete u mod Zadruga 4 Kristijan vs Gastos vs Soraja, onda nema smisla 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...