Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

On 8/13/2021 at 7:25 AM, Elvis J. Kurtovic said:

Сигуран сам да те највише мучи то што је онај којег сматраш ретардом све у праву, а то је убитачно за твој его, дечко вечито изнад ситуације 

nisam rekao da samonuju Vicu, nego Mohija!

 

19 hours ago, beba isus said:

 

na stranu to sto nisi u pravu, ulpi jeste uglavnom iznad siutacije :tf:

 

uvek.

19 hours ago, toma said:

relano, lik koji je smislio najbolji postupak za reciklazu djubreta u srbiji jednostavno mora da je uvek iznad situacije.

😎

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, beba isus said:

image.thumb.png.6ac3e52685ee3f842e41337bf93c4a50.png

blic tradicionalno diliveruje :)))

 

Quote

 

Отправник послова Србије у Израелу Михајло Трипић рекао је за РТС да је утисак да је у овом тренутку за Израел приоритет  да се  смањи број озбиљних случајева оболелих од ковида 19, али и да се оспособи здравствени систем.

"Опредељено је око 600 милиона евра за јачање здравственог система, а увођење треће дозе вакцине је усмерено у том правцу", наводи Трипић о ситуацији са короном у Израелу, земљи где је више од 750.000 грађана примило трећу дозу вакцине, али и даље има доста заражених.

"Према последњим статистичким подацима, од укупног броја тешких случајева, највећи број отпада на невакцинисане. Према истраживањама, отприлике десет пута је већи ризик за заражавање у популацији преко 60 година", наводи Трипић.

 

Link to comment
Share on other sites

"Према подацима СЗО, само у првој недељи августа је дошло до повећања од 50 одсто заступљености ковид позитивних пацијената у 228 земаља. Наиме, СЗО је пријавила да су се глобално ове цифре повећале. Можемо да кажемо да, поред већег броја посета, пораст се бележи чак и за 50 посто у односу на претходних недељу дана, кроз двоструко повећање броја хоспитализованих, јер код већег броја позитивних случајева, наравно да имамо већи број потреба за болничким лечењем", казала је Верица Јовановић.

Истакла је да се не може у потпуности спречити ширење новог таласа, али да се може допринети поштовањем превентивних мера.

"Да би у целокупној популацији дошло до смањења заражавања, превентивне мере које никада нису укинуте треба појачати. Према томе, наша и самоодговорност, а истовремено и осећај према колективу и одговорности, наравно и примена свих превентивних мера даће допринос. Не заборавимо дистанцу, избегавање окупљање и коришћење свих хигијенских мера које смо више пута досада и спомињали и примењивали. И наравно, не заборавимо вакцинацију", истакла је Јовановићева.

 

"Када су у питању нове мере, оне ће свакако бити разматране и, ја сам убеђена, донете, у зависности од епидемијске криве. Као што видимо, ми смо током јучерашњег дана прешли 1.000 инфицираних особа. Од 10.700 тестираних, сваки десети је био позитиван, али то је јако велики број. Највећи број инфицираних се налази у највећим градовима, тамо где су миграције највеће, истовремено тамо где је дошло до пада примене превентивних мера", казала је Верица Јовановић.

Додала је да очекује да ће се у складу са потребама заказати нова седница Кризног штаба и напоменула да се консултације у оквиру медицинског дела и осталих чланова штаба стално дешавају.

Link to comment
Share on other sites

Evo ko hoće treću dozu, Kisićka odobrava:

Quote

 

Додаје да трећу дозу на лични захтев могу примити и сви грађани којима је прошло више од шест месеци од примања друге дозе вакцине.


 

Вакцинација против коронавируса трећом дозом у Србији почиње у уторак, најавила је за РТС чланица Кризног штаба и министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарија Кисић Тепавчевић.

Дарија Кисић Тепавчевић навела је гостујући у Дневнику 2 да су прве групе за вакцинацију они који имају смањени имуни одговор.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Jbt laki ne moras da updatujes cifre svaki dan, dosta sto se pojavljuju na svakom cosku... Da makar oslobodimo RuR za pocetak! 

Види га Фата, интернет ратник ослобађа свет. 

Гарант је скинуо маску док је ово куцао 😄

  • Haha (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Нова ковид правила у Немачкој – у кафану и биоскоп нико без “3Г“
Савезна држава и немачке покрајине су донеле заједничку одлуку да од понедељка (23.08.) грађани неће моћи у кафану или биоскоп ако немају доказ о вакцинацији, негативном тесту или о прележаном ковиду.

@Dule_smor kren'o da piše za rts!

Link to comment
Share on other sites

Uskoro ćemo morati da preimenujemo topic!

Quote

Švajcarski imunolog: Stiže supersoj koronavirusa – kovid 22 i biće mnogo opasniji
Supersoj koronavirusa mogao bi da se pojavi sledeće godine i svaka nevakcinisana osoba je potencijalni superprenosilac, izjavio je danas imunolog Saj Redi sa švajcarskog saveznog instituta ETH Cirih.

 

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Da me interesovalo šta ima da predvidi, da će se možda destiti, a možda i neće, mislim da bi sam izguglao...od SF ipak preferiram Clarka i slične autore...

  • Haha (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, absolute said:

Teske rechi moj Laki...nema antivakserskog lobija, ako mene pitaš.

Prosto postoje ljudi koji veruju da je vakcina delotvorna, pa je primaju i ljudi koji misle da mozda i nije ili da je organizam koji je u normalnom i zdravom stanju u sposoban da se izbori sa virusom.

Ja, recimo, nikad ne bih pozivao nekog da ne primi vakcinu. Ako misli da ce da ga zastiti (donekle) i da je dobra, zasto ne bi primio. Mislim da većina ljudi isto u svoje ime kaže, ja biram da ne primim vakcinu. U tom smislu mi se cini da se termin antivakser koristi prilicno slobodno i široko.

Takođe, imajući u vidu da je vakcinacija dobrovoljna, ja i dalje ne vidim osnov za bilo kakvo ograničenje ili prinudu ili diskriminaciju (pozitivnu ili negativnu). Posebno što i vakcinisani mogu da se razbole i da virus dalje prenose. 

Izvini dobri moj nemke, nije mi bila namera da te uvredim! Više sam se šalio! 

U načelu se slažem sa slobodnim izborom i nemam nikakav problem sa tim da neko ne želi da primi vakcinu i to drži kao svoj slobodni izbor. Čak je to verujem i pitanje unutar neke porodice ili grupe ljudi, njihova slobodna volja i odluka. Više mi je bilo interesantno da neko sa "najjačom" vakcinom da tako kažemo (pošto kao sinofarm držimo kao najslabiju a ovu kao najjaču) se zarazi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...