Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

8 hours ago, SATAN said:

https://www.slobodnaevropa.org/a/obavezna-vakcinacija-srbija/31368034.html

ЕЛВИСЕ И ФАТО! СПАВАТЕ ЛИ МИРНО!

Немају сви робовски менталитет као ти и теби слични.

Председник Мексика, видећемо да ли ће и он да сконча под "неразјашњеним околностима"

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Bar da je okačio Sputnjik pa da se malo kamuflirao, nije AI toliko napredovao... 

Inače ne znam zašto se baš diže tolika prašina oko obavezne vakcinacije medicinskih radnika, oni svakako imaju solidno veći broj obaveznih vakcina od običnog plebsa a što proizilazi iz prirode posla. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

12 hours ago, togFU said:

Satan stari radikal koji kači link izdajničke stranice "radio slobodna evropa" je ultimativni dokaz da čip radi.

 

12 hours ago, Zwerko said:

Bar da je okačio Sputnjik pa da se malo kamuflirao, nije AI toliko napredovao... 

Inače ne znam zašto se baš diže tolika prašina oko obavezne vakcinacije medicinskih radnika, oni svakako imaju solidno veći broj obaveznih vakcina od običnog plebsa a što proizilazi iz prirode posla. 

Мало сам био код Џанкија на калибрацији, све је ок сад! Прости!

Я твой брат! Сатан!

13 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Немају сви робовски менталитет као ти и теби слични.

Председник Мексика, видећемо да ли ће и он да сконча под "неразјашњеним околностима"

Истом кнеже наредио војску,
На Србију удари Корона.
Маче вакцине Путин брат стари,
С девет доза, девет Југовића,
Како девет сивих соколова;
У сваког девет хиљад' антитела,
А у Кинзеа дванаест хиљада;
Па се бише и секоше с инфекцијом:
Седамдесет иљада пензионера бише и убише,
Кад осмога бити започеше,
Ал' погибе сој Корнонин стари,
И истрошише се девет Југовића,
Како девет сивих соколова,
И њихова сва изгибе медицина.
Макош' војску три Вајзеровића,
Бан Угљеша и војвода Гојко
И са њима Вукашине краље;
У свакога три'ест хиљад' антитела,
Па се бише и секоше с инфекцијом:
Осамдесет иљада пензионера бише и убише,
Деветога бити започеше,
Истрошише два Вајзеровића,
Бан Угљеша и војвода Гојко;
Вукашин је грдних рана доп'о,
Њега Делта сој прегазише;
И њихова сва изгибе вакцина.
Маче војску Кубанац Степане:
У херцега многа силна вакцина,
Многа вакцина,шездесет хиљада антитела;
Те се бише и секоше с инфекцијом:
Девет паша бише и убише,
Десетога бити започеше,
Ал' погибе Кубанац Степане,
И његова сва се истроши вакцина.
Маче војску српски Торлак-кнез Лазаре:
У Лазе је силни Србаљ био,
Седамдесет и седам хиљада антитела;
Па разгоне по Косову Корону,
Не даду се ни гледати губавце,
Да камоли бојак бити с њима;
Тад би влада надвладао Корону,
- Бог убио Вука Антиваксер-Бранковића!
Он издаде Србе на Пандемију;
Тада Лазу надвладаше вируси,
И погибе српски кнез Лазаре,
И његова сва изгибе војска,
Седамдесет и седам хиљада:
Све је свето и честито било,
И миломе Богу приступачно!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Jose Jimenez said:

Zar nije ovo priča od samog starta? Maske, distanciranje, higijena i vakcine, kako bi se reprodukcija oborila ispod 1:1 (jedan zaraženi prenese dalje jednoj osobi)?

Ovo za mutacije se isto pričalo odavno, da ako dovoljno potraje, virus će eventualno mutirati u soj koji nije toliko fatalan za ljude, i koji će manje više postati trajno prisutan, kao grip.

Ponako...

Kad je počela priča o vakcinama i kad je izašlo na par mesta priča od nekih naučnika ili doktora koji upozoravaju na to da će vakcinacija da podstakne produkciju drugih sojeva, potencijalno i opasnijih i zaraznijih jer se, jel da, virus bori da preživi, bili su prilično ismevani....A i naš napaćeni drug Duly zajedno sa njima...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ponako...

Od starta se cuprilo da vakcina sama po sebi ne radi posao, vec i da ostale mere moraju da se postuju. Isto tako, nevakcinacija isto podstice "produkciju" drugih sojeva, potencijalno i opasnijih i zaraznijih.

Nije da pratim iskreno, ali mi deluje i drugarica u bolnici mi kaze da otkad se povecao procenat vakcinisanih ipak je drasticno pao broj kriticnih slucajeva, al vise cemo svakako znati na jesen/zimu.

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alfa said:

Ponako...

Od starta se cuprilo da vakcina sama po sebi ne radi posao, vec i da ostale mere moraju da se postuju. Isto tako, nevakcinacija isto podstice "produkciju" drugih sojeva, potencijalno i opasnijih i zaraznijih.

Nije da pratim iskreno, ali mi deluje i drugarica u bolnici mi kaze da otkad se povecao procenat vakcinisanih ipak je drasticno pao broj kriticnih slucajeva, al vise cemo svakako znati na jesen/zimu.

Da, da...10% je uvek kriticno...sa ili bez..shvatili smo još na početku...

 

3 hours ago, SATAN said:

Slow down professor...nismo pričali o drugim bolestima i vakcinama zbog kojih nisu zaustavljali ceo svet...nije da ne verujem u medicinu, ali ova boljka mi je prilično sumnjiva od početka...o tome se i radi...

ne da li treba uzeti penicilin ili ne...

  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Porediti vakcine koje su pravljene godinama i usavrsavane decenijama i nesto zbrzano/zbutano  gde ce trebati xyz doza...najjace od svega je sto se mi koji smo "prelezali" ovu bolest nigde ne pominjemo, kao da takvi odjednom ne postoje i da nemaju nikakva anti tela a takvih je verujem najvise...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mohr said:

Porediti vakcine koje su pravljene godinama i usavrsavane decenijama i nesto zbrzano/zbutano  gde ce trebati xyz doza...najjace od svega je sto se mi koji smo "prelezali" ovu bolest nigde ne pominjemo, kao da takvi odjednom ne postoje i da nemaju nikakva anti tela a takvih je verujem najvise...

kako nemaš, ti si od ovih što može da putuje sa potvrdom!  rekoh već nemketu!

ali da, nema vas u "statistici" samo se priča o vakcinisanim, na taj broj kad bi se dodali i ovi što su preležaili sigurno bi bio "lep" postotak.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

kako nemaš, ti si od ovih što može da putuje sa potvrdom!  rekoh već nemketu!

ali da, nema vas u "statistici" samo se priča o vakcinisanim, na taj broj kad bi se dodali i ovi što su preležaili sigurno bi bio "lep" postotak.

Što je opet pa malo sumnjivo...prosto se gura ispod "tepiha" taj podatak...

:c

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 11:56 PM, mohr said:

Porediti vakcine koje su pravljene godinama i usavrsavane decenijama i nesto zbrzano/zbutano  gde ce trebati xyz doza...najjace od svega je sto se mi koji smo "prelezali" ovu bolest nigde ne pominjemo, kao da takvi odjednom ne postoje i da nemaju nikakva anti tela a takvih je verujem najvise...

https://www.medicalnewstoday.com/articles/hope-against-covid-19-spotlight-on-3-vaccine-front-runners mozda ovde postoji odgovor na nesto sto te muci...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Kon: Vreme je za nove mere
Cifra od gotovo 600 novozaraženih je iznenađenje, jer su procene bile da će ta brojka ove nedelje ići do 500 na dnevnom nivou, kazao je dr Predrag kon.

On je upozorio da je i zbog toga je za očekivati uskoro i 1.000 novoobolelih dnevno, dodajući da situacija polako prelazi u preteću.

On je u razgovoru za Tanjug rekao da su najveće pretnje po epidemiološku situaciju javna okupljanja i slavlja, te nedovoljno vakcinisanih, zbog čega je već sada trenutak da se razmišlja o tome šta nas čeka na jesen i uvode nove mere.

 

Link to comment
Share on other sites

“U kolapsu smo. Nikada nismo imali ovoliko posla. Polovina zaraženih na primorju su turisti, a ima ih koji i sa simptomima neće da se testiraju da im ne propadne letovanje, ili sa pozitivnim testom napuštaju izolaciju”, upozorava Ljubinka Vuković, glavna sestra Doma zdravlja Budva, u razgovoru za Nova.rs.

Redovi ispred turističke ambulante, u najposećenijem letovalištu na crnogorskom primorju, se ne smanjuju, a sa sve većim brojem turista, raste i broj obolelih. Među zaraženima ima nevakcinisanih, ali i vakcinisanih, koji prolaze sa blažim simptomima, a teže obolele iz doma zdravlja šalju u bolnice u Kotor, Bar, Podgoricu ili na Cetinje.

“Kod nas je trenutno vanredna situacija. Imamo svaki dan kolapse sa prevozom pacijenata i materijala. Nismo očekivali ovakvu gužvu, Budva je prepuna i sve je haotično. Čini mi se da nikada nije bilo ovoliko ljudi. Nadali smo se da će sezona biti bolja nego prošle godine zbog finansijske situacije građana. Međutim, gužve i navala gostiju sa svih strana, dovela je do neočekivano velikog broja zaraženih” priča Vuković.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, leisure said:

Pretpostavljam da tip ljudi koji ide u Budvu na letovanje uglavnom nije za vakcinaciju.
  

 

generalno si u pravu do ove covid i post covid godine, sad znam toliko njih koji su otišli dole samo zato što je najlakše ide i letuje, neki po 20 god nisu bili u CG uopšte.

Link to comment
Share on other sites

Мислим да нисмо никако у "пост ковид" години. Ал да не мрачим.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, overkind said:

Мислим да нисмо никако у "пост ковид" години. Ал да не мрачим.

pa da, slažem se, nego mislim ajde ovako - godina prethodna je bila nema putovanja nikako, osim ono dve nedelje kad se CG tripovala da je korona free :)) i onda ova godina je ipak koliko toliko ljudi su mogli negde da idu i onda to 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...